Өкілеттік шығындарға қарастырылған қаражатты пайдалану Ережесін және өкілеттік шығындардың нормасын бекіту туралы
Павлодар облысы Железин ауданы әкімиятының 2004 жылғы 24 наурыздағы N 68/4 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 5 мамырда N 2441 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 27 шілдедегі N 191/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2009.07.27 N 191/7 қаулысымен.
Мемлекеттiк қаражатты үнемдеу және тиiмдi пайдалану мақсатында аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Өкiлеттiк шығындарға қарастырылған қаражатты пайдаланудың Ережесi және өкiлеттiк шығындардың нормасы бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмi аппаратының басшысы Н.П. Насоноваға жүктелсiн.
Аудан әкiмi М. Көбенов
Аудан әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 24 наурыздағы
"Өкiлеттiк шығындарға
қарастырылған қаражатты пайдалану
Ережесiн және өкiлеттiк шығындардың
нормасын бекiту туралы" N 68/4
қаулысымен БЕКIТIЛДI
Өкiлеттiк шығыстарға қаражатты пайдалану
Ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер өкiлеттiк шығындарға қаражатты бөлудiң және пайдаланудың ретiн белгiлейдi.
2. Өкiлеттiк шығындар - бұл тиiстi қаржы жылына аудан бюджетiнде қарастырылған қаражат және бұл шет елдiк делегацияларды қабылдауға, мәжiлiстер, семинарлар, мейрамдық және ресми шараларды өткiзуге бөлiнедi.
Өкiлеттiк шығындарға мынадай шығындар жатады:
1) ресми түскi, кешкi тамақ беру және фуршеттер;
2) сувенирлер, естелiк сыйлықтар сатып алу;
3) автокөлiкпен қызмет көрсету;
4) аудармашылардың көрсеткен қызметiне төленетiн төлем;
5) шараларды өткiзу үшiн жайларды жалға алу.
2. Өкiлеттiк шығындарға қаражатты бөлудiң
және пайдаланудың ретi
3. Өкiлеттiк шығындарға жергiлiктi бюджеттен қаражатты бөлу аудан әкiмi өкiмiнiң негiзiнде жүргiзiледi.
4. Өкiлеттiк шығындарға қаражат бөлу туралы құқықтық актiнi әзiрлеу үшiн негiздеме болып келесi құжаттар танылады:
1) шараларды өткiзу қажеттiлiгiнiң негiздемесi;
2) ресми делегацияларды қабылдау бағдарламасы;
3) шараларды әзiрлеу жоспары;
4) қатысушылардың саны туралы деректер;
5) әр шығындардың баптары бойынша тиiстi есептерi көрсетiлген шығындар сметасы;
6) шығындар сметасы бойынша қаржы органының берген қорытындысы.
Автокөлiк қызметiн, сувенирлердi, естелiк сыйлықтарды сатып алуды, жайларды жалға алуды жоспарлаған жағдайда растау құжаттары (шығындар калькуляциясы, реквизиттер және басқа да деректер) ұсынылады.

Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных на представительские затраты, и норм представительских затрат
Постановление Акимата Железинского района Павлодарской области от 24 марта 2004 года N 68/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 5 мая 2004 года за N 2441. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 27 июля 2009 года N 191/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 27 июля 2009 года N 191/7.
В целях экономии и рационального использования государственных средств, районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила использования средств, предусмотренных на представительские затраты, и нормы представительских затрат.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на руководителя аппарата акима района Насонову Н.П.
Аким района М.                             Кубенов
УТВЕРЖДЕНЫ
постановлением районного акимата
от 24 марта 2004 года N 68/4
Об утверждении правил использования
средств, предусмотренных на
представительские затраты,
и норм представительских затрат
Правила
использования средств на представительские затраты
1. Общие положения
1. Настоящие правила определяют порядок выделения и использования средств на представительские затраты.
2. Представительские затраты - это средства, предусмотренные в районном бюджете на соответствующий финансовый год и выделяемые на прием иностранных делегаций, проведение совещаний, семинаров, торжественных и официальных мероприятий.
К представительским расходам относятся расходы на:
1) официальные обеды, ужины, фуршеты;
2) приобретение сувениров, памятных подарков;
3) автотранспортное обслуживание;
4) оплату услуг переводчиков;
5) аренду помещения для проведения мероприятия.
2. Порядок выделения и использования средств на
представительские затраты
3. Выделение средств из местного бюджета на представительские расходы осуществляется на основании распоряжения акима района.
4. Основанием для подготовки правового акта о выделении средств на представительские расходы является наличие следующих документов:
1) обоснование необходимости проведения мероприятия;
2) программа пребывания официальной делегации;
3) план подготовки мероприятия;
4) данные о количестве участников;
5) смета расходов с соответствующими расчетами по каждой статье затрат;
6) заключение финансового органа по смете расходов.
При планировании автотранспортного обслуживания, затрат на приобретение сувениров, памятных подарков, аренду помещения представляются подтверждающие документы( калькуляция затрат, реквизиты и иные сведения).

3. Есеп беру
5. Бағдарламаның әкiмгерi тиiстi қаржы органына, өкiлеттiк шығындарға бөлiнген қаржыны пайдалану жөнiнде шаралар өткiзiлгеннен кейiн 10 күннiң ағымында есеп бередi.
Өкiлеттiк шығындарға бөлiнген мемлекеттiк қаражатты мақсатты пайдалануға жауапкершiлiк бағдарламаның әкiмгерiне жүктеледi.
Аудан әкiмдiгiнiң  2004 жылғы
24 наурыздағы "Өкiлеттiк шығындарға
қарастырылған қаражатты пайдалану
Ережесiн және өкiлеттiк шығындардың
нормасын бекiту туралы" N 68/4
қаулысымен БЕКIТIЛДI
Өкiлеттiк шығындардың нормасы
N
р/с
Шығындардың атауы
Бағасы теңгемен
1.
Ресми өткiзiлетiн түскi, кешкi астарға шығатын шығындар (делегациялар үшiн бiр адамға, бiр күнге есептегенде)

3. Отчетность
5. Администратор программы представляет в соответствующий финансовый орган отчет об их использовании средств, выделенных на представительские расходы, в течение 10 дней после проведения мероприятия.
Ответственность за целевое использование государственных средств, выделенных на представительские расходы, возлагается на администратора программы.
Приложение
к постановлению районного акимата
от 24 марта 2004 года N 68/4
Об утверждении правил использования
средств, предусмотренных на
представительские затраты,
и норм представительских затрат
Нормы
представительских расходов
N  п/п
Наименование расходов
Стоимость в тенге
1.
Расходы на проведение официальных обедов, ужинов (производятся для делегаций из расчета на одного человека в день)

3000
2.
Мәдени бағдарламаның шаралары, келiссөз кезiндегi буфеттiк қызмет көрсету
(аудармашыны және тұлғаның қасындағы iлесушiлердi қоса бiр адамға, бiр күнге есептегенде)
650
3.
Делегацияны қабылдайтын мемлекеттiк органның штатында тұрмайтын аудармашының еңбекақысын төлеу (сағат)
350
4.
Көлiк шығының төлеу
600
Ескерту:
Ресми өткiзiлетiн түскi, кешкi астарға қатысатын жергiлiктi мекемелердiң қызметшiлерiнiң саны шет ел делегациясының санынан аспауы қажет.
Делегация құрамының саны 5 адамнан жоғары болған жағдайда делегацияға iлесiп  жүретiндердiң және аудармашының саны делегацияның 5 мүшесiне 1 аудармашыдан кем болмауы тиiс.

3000
2.
Буфетное обслуживание во время переговоров, мероприятий культурной программы (на одного человека в день, включая переводчика и сопровождающих лиц)
650
3.
Оплата труда переводчика, не состоящего в штате государственного органа, принимающего делегацию (час)
350
4.
Оплата транспортных средств
600
Примечание:
1. Во время официальных обедов и ужинов количество участников со стороны местных учреждений не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций.
2. При составе делегации свыше 5 человек количество сопровождающих лиц и переводчиков, обслуживающих делегацию, должно определяться из расчета 1 переводчик не менее чем на 5 членов делегации.