2004 жылы әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Шарбақты аудандық әкімиятының 2004 жылғы 4 ақпандағы N 23/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет Департаментінде 2004 жылғы 16 наурызда N 2348 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 149-11 "Халықты еңбекпен қамту туралы" Заңына 7 бабының 6 тармағын, 5 бабының 2 тармағын жүзеге асыру мақсатында аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландырудың Қағидасы бекiтiлсiн.
2. Жұмыссыздардың iшiнен әлеуметтiк қорғауды мұқтаж етушi мақсатты топтары бекiтiлсiн.
3. Еңбекпен қамту бөлiмi әлеуметтiк жұмыстарды орындау үшiн кәсiпорындармен және ұйымдармен бiрге келiсiм шарт бекiтсiн.
4. Әлеуметтiк жұмыс орындарын 010 "Еңбекпен қамту бағдарламасы" бағдарламаға қосымша 103149 "Еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қосымша шаралары" бойынша аудандық бюджет қаржысы және өтiнiш бойынша жұмыс берушiнiң қаржысы есебiнен жүргiзiледi.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Г.С.Темiржановаға жүктелсiн.
Аудан әкiмiнiң
мiндетiн орындаушы В.Савчук
Шарбақты аудан әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 04 ақпан
"2004 жылы әлеуметтiк жұмыс
орындарын ұйымдастыру туралы"
N 23/1 қаулысымен бекiтiлген
Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру жөнiндегi қағида 1. Жалпы қағида
1. Осы Қағида халықтың мақсатты тобының iшiне жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және
қаржыландыру тәртiбiн анықтайды, (меншiк құрылымына қарамастан) әлеуметтiк жұмыс орындарын ұсынушы ұйымдармен есеп айырысу жүйесiн және негiзгi шарттарды реттейдi.
2. Осы Қағидада қолданылатын негiзгi ұғымдар:
Әлеуметтiк жұмыс орны - жергiлiктi бюджеттiң қаржысы есебiнен қабылданған жұмыскерлердiң еңбекақысын төлеу үшiн еңбекпен қамту бөлiмiнде тiркеуге алынған жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыру үшiн жұмыс берушiлермен ұйымдастырылған жұмыс орны.
Мақсатты топтар - Қазақстан Республикасының "Халықты еңбекпен қамту туралы" Заңында белгiленген жұмысқа орналасу үшiн қиындық көрген және әлеуметтiк қорғауды талап ететiн топтар.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан жұмыссыздарға Қазақстан Республикасының еңбек туралы зейнетақымен қамтамасыз ету және сақтандыру жөнiндегi заң актiлерi таратылады.

Об организации социальных рабочих мест на 2004 год
Постановление акимата Щербактинского района от 4 февраля 2004 года N 23/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 16 марта 2004 года за N 2348. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" N 149-II, пункт 6 статья 7, пункт 2 статья 5, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила организации и финансирования социальных рабочих мест.
2. Утвердить целевые группы, нуждающиеся в социальной защите по безработице.
3. Отделу занятости заключать договора на социальные рабочие места с предприятиями и организациями, обеспечить приоритетное направление безработных из целевых групп.
4. Финансирование социальных рабочих мест производить за счет средств районного бюджета 010 "Программа занятости" подпрограмма 103149 "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения" и средств работодателя по его заявке.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Темиржанову Г.С.
Исполняющий обязанности
акима района                                В.Савчук
Утверждены постановлением
акимата района
N 23/1 от 4 февраля 2004 года
"Об организации социальных рабочих
мест на 2004 год"
ПРАВИЛА ОРГАНИЗАЦИИ И
ФИНАНСИРОВАНИЯ СОЦИАЛЬНЫХ РАБОЧИХ МЕСТ
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок организации и финансирования социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп населения, регулируют основные условия и систему расчетов с организациями (независимо от форм собственности), которые предоставят социальные рабочие места.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:социальное рабочее место рабочее место, создаваемое работодателями для трудоустройства безработных граждан, зарегистрированных в отделе занятости с частичной или полной компенсацией затрат работодателя на оплату труда принятых работников за счет средств местного бюджета. целевые группы группы, установленные Законом Республики Казахстан "О занятости населения", как испытывающие затруднения в трудоустройстве и требующие социальной защиты.
3. На безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места распространяются законодательные акты Республики Казахстан о труде пенсионном обеспечении и страховании.

4. Әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға жолдама берудi еңбекпен қамту бөлiмi жүзеге асырады.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастырудың тәртiбi және оған жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру
5. Әлеуметтiк жұмыс орындары жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн берiледi немесе кәсiпорындар мен ұйымдар қабылдаған жұмыскерлердiң еңбекақысын толық немесе бөлшектеп төлеу жағдайында ұйымдастырылады.
6. Еңбекпен қамту бөлiмi әлеуметтiк жұмыстарды орындау үшiн кәсiпорындар және ұйымдармен әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастырудың мерзiмi және шарты жөнiнде келiсiм-шарт бекiтедi.
7. Келiсiм-шарт бекiткен кезде алдағы уақытта әлеуметтiк жұмыс орындарына тұрақты жұмысқа қабылдауға сондай-ақ жаңа жұмыс орындарын ұйымдастыруға кепiлдiк беретiн кәсiпорындар мен ұйымдарға жеңiлдiк берiледi.
8. Еңбекпен қамту бөлiмi жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмысқа жөнелтудi олардың келiсiмi бойынша ғана iске асырады.
9. Кәсiпорындар ие ұйымдарға әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған жұмыссыздар еңбекпен қамту бөлiмiнен есептен шығарылады.
10. Әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған жұмыскерлердiң еңбек ақысы жұмыс берушiнiң белгiлеуiмен жұмыстың жағдайына байланысты және Қазақстан Республикасының заңымен белгiленген ең кем еңбек ақы мөлшерiнен кем болмауы керек.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру көзi
11. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру көзi: жергiлiктi бюджет және жұмыс берушiлердiң қаржы есебiнен жүргiзiледi.
12. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру "Еңбекпен қамту саласында азаматтарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қосымша шаралары" 103149 бағдарламасы бойынша жергiлiктi бюджет қаржысы есебiне iске асырылады.
13. Жұмыс берушiнiң жұмыссыздардың әлеуметтiк жұмысқа орналастырылғандардың еңбек ақысына төленетiн қаржы шығыны жергiлiктi бюджеттен 50 пайызына дейiн толықтырылады, Қазақстан Республикасының заңымен белгiленген ең кем еңбек ақысынан көп болмауы тиiс.
Мақсатты топтағы жұмыссыздардың жеке топтары үшiн ұйымдарда әлеуметтiк жұмыс орындарын құрған кезде қабылданған жұмыскерлердiң еңбекақысына толық өтемақы төлеу жүргiзiледi.
14. Мақсатты топтағы жұмыссыздардың жеке топтары үшiн ұйымдарда әлеуметтiк жұмыс орындарын құрған кезде қабылданған жұмыскерлердiң еңбекақысына толық өтемақы төлеу жүргiзiледi.
4. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру және ұйымдастырудың тәртiбiн бақылау
15. Мемлекеттiк органдар белгiленген заң тәртiбiнде әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландырудың қағидаларын сақтауға бақылау жасауды iске асырады.
Шарбақты аудан әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 04 ақпан
"2004 жылы қоғамдық әлеуметтiк
жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы"
N 23/1 қаулысымен бекiтiлген
Шарбақты ауданы бойынша халықтың мақсатты топтарының
Тiзбесi

4. Направление на трудоустройство на социальные рабочие места осуществляется отделом занятости.
2. Порядок организации социальных рабочих
мест и трудоустройства на них безработных
5. Социальные рабочие места для трудоустройства безработных предоставляются или создаются предприятиями и организациями на условиях частичной или полной оплаты принятых на эти рабочие места работников.
6. Отделом занятости заключаются договора на выполнение социальных работ с предприятиями и организациями, в которых будут предоставлены или созданы социальные рабочие места, сроки и условия финансирования социальных рабочих мест.
7. При заключении договоров отделом занятости,предпочтение отдается предприятиям и организациям, гарантирующим в дальнейшем постоянное трудоустройство принятых на социальные рабочие места работников, а также создающим новые рабочие места.
8. Направление безработных на социальные рабочие места осуществляется отделом занятости с их согласия.
9. Принятые предприятиями и организациями на социальные рабочие места безработные снимаются с учета отдела занятости.
10. Заработная плата принятых на социальные рабочие места работников устанавливается работодателем в зависимости от условий труда и должна быть не менее минимальной заработной платы установленной законодательством Республики Казахстан
3. Источники и условия финансирования
социальных рабочих мест
11. Источники финансирования социальных рабочих мест: средства работодателей и местного бюджета.
12. Финансирование социальных рабочих мест из средств местного бюджета осуществляется по программе 103149 "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения".
13. Расходы работодателей по оплате труда безработных граждан, трудоустроенных на социальные рабочие места, возмещаются из средств местного бюджета в размере 50 процентов заработной платы работника, но не более одной минимальной заработной платы установленной законодательством Республики Казахстан. Расчеты по перечислению бюджетных средств производятся на расчетные счета работодателей.
14. При создании социальных рабочих мест для отдельных категорий безработных из целевых групп в организациях, финансируемых из местного бюджета производится полная компенсация затрат на оплату труда принятых работников.
4. Контроль за порядком организации
и финансирования социальных рабочих мест.
15. Контроль за соблюдением Правил организации и финансирования социальных рабочих мест осуществляется государственными органами в установленном законодательством порядке.
Утверждены
постановлением акимата района
N 23/1 от 4 февраля 2004 года
"Об организации социальных рабочих
мест на 2004 год"
ПЕРЕЧЕНЬ
целевых групп населения по Щербактинскому району

1. Аз қамтамасыз етiлген отбасылары.
2. 21 жасқа дейiнгi жастар.
3. Балалар үйiнiң тәрбиеленушiлерi, жетiм балалар және 23 жасқа дейiнгi ата-анасының қамқорынсыз қалғандар.
4. Жалғызбасты, көпбалалы ата-аналар, кәмелет жасына дейiнгi балаларды тәрбиелеу.
5. Қазақстан Республикасының белгiленген заң тәртiбiнде ұдайы күтiмдi, қадағалап отыруды немесе көмектi талап ететiн тұлғалары бар азаматтар.
6. Зейнеткерлiк жасына (дейiн 2 жыл қалған) тұлғалар.
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасы қарулы Күштерiнiң қатарынан шыққан тұлғалар.
9. Бас бостандығынан айырылған жерден босап шыққан немесе емдеуге мәжбүр болған азаматтар.
10. Репатрианттар (оралмандар)
11. 50 жастан үлкен жастағы жұмыссыз азаматтар.

1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до 21 года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей в возрасте до 23 лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе ,помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за 2 года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы или принудительного лечения.
10. Репатрианты (оралманы).
11. Безработные граждане в возрасте старше 50 лет.