"Шығыс Қазақстан облысының экологиялық проблемалары жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының 2003 жылғы 5-наурыздағы N 04, тіркеу нөмірі 1166 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының 2004 жылғы 23 наурыздағы N 390 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 22 сәуірде N 1737 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 8 маусымдағы N 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.06.08 N 91 қаулысымен.
Облыстың қоршаған ортаны қорғау және халықтар денсаулығы мәселелерімен айналысатын, ұйымдар мен мекемелер қызметін әрекеттестіру және үйлестіруді күшейту мақсатында, Шығыс Қазақстан облысының әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шығыс Қазақстан облысының экологиялық проблемалары жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының 2003 жылғы 5-наурыздағы N 04 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Үйлестіру кеңесі туралы ереже жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Д.М. Селихановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Облыс әкімі
Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының
2004 жылғы 23 наурыздағы N 390
қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан облысының экологиялық
проблемалары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Шығыс Қазақстан облысының экологиялық проблемалары жөніндегі Үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының жанындағы халықтар денсаулығына сыртқы орта ластануының келеңсіз әсерінің зардабын төмендету және қоршаған ортаны сауықтыру бағдарламаларын іске асыруға бағытталған, облыстың мекемелері, ұйымдары қызметін үйлестіру және әрекеттестіруді ұйымдастыру мақсатымен құрылған, ведомствоаралық кеңестік-мәслихаттық орган болып табылады.
2. Үйлестіру кеңесін Төраға басқарады - облыс әкімінің орынбасары.
3. Үйлестіру кеңесі өз қызметінде Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасын, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Кеңес шешімдері ұсыныс сипатында болады.
2. Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеттері
5. Облыс аумағындағы қоршаған орта және халықтар денсаулығын қорғау жөніндегі бағдарламаларды әзірлеу мен іске асыру жөніндегі мекемелер мен ұйымдар қызметін үйлестіреді.
6. Облыс аумағындағы қоршаған орта және халықтар денсаулығын қорғау мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем мөлшерлемесі жөніндегі, сондай-ақ өкілетті және атқарушы органдары актілерін іске асыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді.

О внесении изменений и дополнений в постановление Восточно- Казахстанского областного акимата от 5 марта 2003 года N 04 "Об образовании Координационного совета по проблемам экологии Восточно-Казахстанской области", регистрационный номер 1166
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 23 марта 2004 года N 390. Зарегистрировано департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 апреля 2004 года за N 1737. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 8 июня 2009 года N 91
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.06.2009 N 91.
В целях усиления взаимодействия и координации деятельности организаций и учреждений области, занимающихся вопросами охраны окружающей среды и здоровья населения области, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 5 марта 2003 года N 04 "Об образовании Координационного совета по проблемам экологии Восточно-Казахстанской области" следующие изменения и дополнения:
Положение о Координационном совете изложить в новой редакции (прилагается).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Восточно-Казахстанской области Селиханова Д.М.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации.
Аким области
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 23 марта 2004 г. N 390
Положение
О Координационном совете по проблемам экологии Восточно-Казахстанской области
1. Общие положения
1. Координационный совет (далее - Совет) по проблемам экологии Восточно-Казахстанской области является межведомственным консультативно- совещательным органом при Восточно-Казахстанском областном акимате, созданным с целью организации взаимодействия и координации деятельности организаций, учреждений области, направленной на реализацию программ оздоровления окружающей среды и снижения последствий негативного воздействия загрязнения внешней среды на здоровье населения.
2. Совет возглавляет Председатель - заместитель акима области.
3. В своей деятельности Совет руководствуется действующим законодательством Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Решения Совета носят рекомендательный характер.
2. Основные задачи Координационного совета
5. Координирует деятельность организаций и учреждений по разработке и реализации программ по охране окружающей среды и здоровья населения на территории области.
6. Разрабатывает предложения по ставкам платежей за загрязнения окружающей среды, а также по реализации актов представительных и исполнительных органов Республики Казахстан по вопросам охраны окружающей среды и здоровья населения на территории области.

3. Үйлестіру кеңесінің қызметтері
7. Техногендік және антропогендік қызметтің халықтар денсаулығына әсерін зерделеу жөніндегі облыстық кешенді бағдарламаларды әзірлеу мен енгізуді ұйымдастырады.
8. Қоршаған орта және халықтар денсаулығы ластануының кешенді экологиялық мониторингі жүйелерін, табиғат қорғау бағдарламалары мен іс-шараларға инвестициялар мониторингін енгізу мен әзірлеуді ұйымдастырады.
9. Қоршаған орта және халықтар денсаулығын қорғау жөніндегі міндеттерді шешу бойынша ұсыныстар және кепілдеме жасайды.
10. Қоршаған орта және халықтар денсаулығын қорғау мәселелері жөніндегі мемлекеттік органдармен, қоғамдық ұйымдармен, мекемелермен ынтымақтасады.
4. Үйлестіру кеңесінің құқықтары
11. Өз құзыретінің шегінде кепілдеме сипатындағы шешімдер қабылдайды.
12. Қоршаған орта және халықтар денсаулығын қорғау мәселелері жөнінде шешім талап ететін ұсыныстарды Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының және мәслихаттың қарастыруына енгізеді.
13. Қоршаған орта және халықтар денсаулығын қорғау мәселелері жөніндегі ақпаратты кәсіпорындардан, ұйымдар мен мемлекеттік органдардан сұрайды және алады.
5. Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру
14. Үйлестіру кеңесінің қызметін оның төрағасы басқарады.
15. Кеңестің жұмысын ұйымдастыру үшін оның бір мүшесіне Кеңес хатшысы міндеттерін орындау жүктеледі. Кеңес хатшысы отырыста талқылау үшін құжаттар жобасын дайындайды және Кеңес төрағасымен келіседі; Кеңес отырысын ұйымдастырады; болатын Кеңес отырысына арналған хаттамалар мен материалдарды ресімдейді және Кеңес мүшелеріне таратады.
16. Кеңес жекелеген проблемалар мен мәселелерді тереңдетіп игеру және талдау үшін тұрақты немесе уақытша комиссия, жұмыс және сараптау топтарын құрады. Комиссиялар мен жұмыс топтары қызметінің құрамын, өкілеттігі мен тәртібін Кеңес анықтайды.
17. Кеңестің жеке құрамы Шығыс Қазақстан облысының мәслихатымен бекітіледі. Кеңес отырысы тоқсанына бір реттен кем емес өткізіледі
18. Кеңес отырысы, егер оның тізімдік құрамының жартысынан кем емесі қатысқанда ғана заңды деп есептеледі.
19. Кеңес хатшысы кезекті Кеңес отырысына дейін 10 күн бұрын Кеңес мүшелерін Кеңес отырысының мерзімі мен күн тәртібі жайында хабарлайды.
20. Кеңес мүшелері күн тәртібі және кезекті Кеңес отырысы шешімінің жобасы бойынша өз ұсыныстарын енгізуге құқылы. Кеңес мүшелерімен қосымша енгізілген сұрақтар, өтіп жатқан немесе келесі отырыстың күн тәртібіне, Кеңес шешімі бойынша енгізіледі.
21. Кеңес отырысында Кеңес мүшелеріне бес күн ішінде таратылатын хаттама жүргізіледі.

3. Функции Координационного совета
7. Организует разработку и внедрение областных комплексных программ по изучению влияния техногенной и антропогенной деятельности на здоровье населения.
8. Организует разработку и внедрение систем комплексного экологического мониторинга загрязнения окружающей среды и здоровья населения, мониторинга инвестиций в природоохранные программы и мероприятия.
9. Вырабатывает предложения и рекомендации по решению задач в области охраны окружающей среды и здоровья населения.
10. Сотрудничает с государственными органами, общественными организациями, учреждениями по вопросам охраны окружающей среды и здоровья населения.
4. Права Координационного совета
11. Принимает в пределах своей компетенции решения рекомендательного характера.
12. Вносит на рассмотрение Восточно-Казахстанского областного акимата и маслихата предложения, требующие решения в области охраны окружающей среды и здоровья населения.
13. Запрашивает и получает от предприятий, организаций и государственных органов информацию по вопросам охраны окружающей среды и здоровья населения.
5. Организация работы Координационного совета
14. Деятельностью Совета руководит его председатель.
15. Для организации работы Совета на одного из его членов возлагается исполнение обязанностей секретаря Совета. Секретарь Совета готовит и согласовывает с председателем Совета проекты документов для обсуждения на заседании; организует заседания Совета; оформляет и рассылает членам Совета протоколы заседаний и материалы к предстоящему заседанию Совета.
16. Для углубленного изучения и анализа отдельных проблем и вопросов Совет образует постоянные или временные комиссии, рабочие и экспертные группы. Состав, полномочия и порядок деятельности комиссий и рабочих групп определяются Советом.
17. Персональный состав Совета утверждается Восточно-Казахстанским областным маслихатом. Заседания Совета проводятся не реже одного раза в квартал.
18. Заседание Совета считается правомочным, если на нем присутствовали не менее половины его списочного состава.
19. Секретарь Совета не позднее, чем за 10 дней до очередного заседания Совета информирует членов Совета о сроке и повестке дня заседания Совета.
20. Члены Совета имеют право вносить свои предложения по повестке дня и по проекту решения очередного заседания Совета. Вопросы, дополнительно внесенные членами Совета, включаются в повестку дня проводимого или следующего заседания, по решению Совета.
21. На заседании Совета ведется протокол, который рассылается членам Совета в течение пяти дней.

22. Кеңес Шығыс Қазақстан облысының әкімиятымен құрылады және таратылады.
6. Шешімдерді қабылдау тәртібі
23. Кеңес шешімдері алқалы қабылданады.
24. Шешім ашық дауыс берумен қабылданады және егер оған қатысып отырған, Кеңес мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, қабылданған шешім ретінде Кеңес төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
25. Кеңес шешімімен келіспеген жағдайда кез-келген Кеңес мүшесі жазбаша түрде баяндалған және Кеңес отырысының хаттамасына қоса берілген ерекше пікірге құқылы.
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
аппарат басшысы

22. Совет образуется и упраздняется Восточно-Казахстанским областным акиматом.
6. Порядок принятия решений
23. Решения Совета принимаются коллегиально.
24. Решение принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов Совета. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Совета.
25. В случае несогласия с решением Совета любой член Совета имеет право на особое мнение, которое должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Совета.
Руководитель аппарата акима
Восточно-Казахстанской области