"Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар желілерін нөмірлеу ресурстарын бөлу және пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті Төрағасының 2003 жылғы 28 наурыздағы N 38-ө бұйрығына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 ақпандағы N 52-п бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 15 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3490. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 559 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Төрағасының 2009.12.29 № 559 бұйрығымен.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар желілерін нөмірлеу ресурстарын бөлу және пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті Төрағасының 2003 ж. 28 наурыздағы N 38-ө бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 6 мамырда N 2262 тіркелген) мынадай өзгертулер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының телекоммуникация желісінің нөмірлеу ресурстарын бөлу мен пайдалану Ережесіндегі:
3-тармағының 3)тармақшасы алынып тасталсын;
13-тармақтағы "Уәкілетті органмен келісім бойынша және нөмірлеу жоспарымен сәйкес ұлттық оператор және/немесе басым байланыс операторы" деген сөз "Уәкілетті орган" сөздерімен ауыстырылсын;
14-тармақтың екінші абзацындағы "басым байланыс операторымен және/немесе ұлттық оператормен бірге" сөздері алынып тасталсын;
19-тармақтағы бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"Байланыс операторының нөмірлеудің географиялық емес аймақта "DEF" (" DEFad") кодын, "ad" кодын "adx" индексін алу үшін ведомстволық немесе корпоративтік желілердің иелері уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:";
21-тармақтағы "Ұлттық байланыс операторына және/немесе басым байланыс операторына" және "Ұлттық операторлармен және/немесе басым байланыс операторларымен" деген сөз "уәкілетті органға" және "уәкілетті органмен" сәйкес сөздерімен ауыстырылсын;
25-тармақтағы "ұлттық және/немесе басым байланыс операторымен ұйымдастырылуы" сөздері алынып тасталсын;
"ұлттық операторы және/немесе басым байланыс операторы" деген сөзі "уәкілетті орган" сөздерімен ауыстырылсын;
26-тармақтағы "ұлттық немесе басым байланыс операторының ұсынуы бойынша" сөздері алынып тасталсын;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Шұғыл, ақпараттық-анықтама және тапсырыс қызметтеріне қол жетімділіктегі 3 сандық нөмірлерді тағайындауды уәкілетті орган 3 сандық қызметтерді нөмірлеу жоспарына сәйкес жүзеге асырады";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 38-п "Об утверждении Правил распределения и использования ресурсов нумерации сетей телекоммуникаций Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 февраля 2005 года № 52-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2005 года № 3490. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 29 декабря 2009 года № 559
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 29.12.2009 № 559 (порядок введения в действие см. п. 5).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О связи" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 38-п "Об утверждении Правил распределения и использования ресурсов нумерации сетей телекоммуникаций Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2262), следующие изменения:
в Правилах распределения и использования ресурсов нумерации сетей телекоммуникаций Республики Казахстан, утвержденных указанным Приказом:
в пункте 3 подпункт 3) исключить;
в пункте 13 слова "Национальный оператор и/или доминирующий оператор связи в соответствии с планом нумерации и по согласованию с уполномоченным органом" заменить словами "Уполномоченный орган";
в абзаце втором пункта 14 слова "совместно с национальным оператором и/или доминирующие операторами связи" исключить;
в пункте 19 абзац первый изложить в следующей редакции:
"Для получения кода негеографической зоны нумерации "DEF" ("DEFab"), кода "ab", индекса "abx" оператору связи, владельцу ведомственной или корпоративной сети необходимо представить в уполномоченный орган, следующие документы";
в пункте 21 слова "национальному оператору связи и/или доминирующему оператору" и "национальным оператором и/или доминирующим оператором связи" заменить словами "уполномоченному органу" и "уполномоченным органом" соответственно;
в пункте 25:
слова "организации национальным оператором и/или доминирующим связи" исключить;
слова "национальный оператор и/или доминирующий оператор связи" заменить словами "уполномоченный орган";
в пункте 26 слова "по предоставлению национального или доминирующего оператора связи" исключить;
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"Назначение трехзначных номеров доступа к экстренным, информационно-справочным и заказным службам осуществляет уполномоченный орган в соответствии с планом нумерации трехзначных служб";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"Абоненттерге абоненттік нөмір байланыс операторларымен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 28 қазанда N 3177 тіркелген Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 29 қыркүйектегі N 204-ө бұйрығымен бекітілген телефон байланысы қызметін көрсету Ережелеріне сәйкес оператор желісі нөмірлеу жоспарының шеңберінде шарт жасасқан кезде беріледі";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Уәкілетті органмен нөмірлеу ресурсын ("adx" индексі, абоненттік нөмірлер) алу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) нөмірлеу ресурсын алушының өтініші бойынша;
2) байланыс операторы лицензиясының қолданылуы тоқтатылғанда;
3) байланыс операторларының нөмірлеу ресурсын пайдалануды реттейтін нормативтік құжаттарды бұзғанда;
4) жергілікті телекоммуникация желісінің бөлінген нөмірлеу ресурсын алған сәттен бастап екі жылдың ішінде елу пайызға дейін оператормен қолданылмаса.";
31-тармақтағы "ұлттық немесе басым байланыс операторлары уәкілетті органнан келісім алғаннан кейін" деген сөзі "Уәкілетті орган" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Байланыс саласындағы Мемлекеттік саясат және қаржылық реттеу департаменті (А.А.Сейтімбеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Төрағасының орынбасары Д.С.Оразалиновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді, таратылуға жатады және Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің WEB-сайтына қойылады.
Төраға                                  Ә.Бектасов

"Абонентские номера абонентам присваиваются оператором связи в рамках плана нумерации сети оператора при заключении соответствующего договора, в соответствии с Правилами оказания услуг телефонной связи, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 29 сентября 2004 года № 204-п, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 3177.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Изъятие ресурса нумерации (индексы "аbх", абонентские номера) осуществляется уполномоченным органом в случаях:
1) заявления получателя ресурса нумерации;
2) прекращения действия лицензии оператора связи;
3) нарушения оператором связи нормативных документов, регулирующих использование ресурса нумерации;
4) неиспользования оператором связи выделенного ресурса нумерации местной сети телекоммуникаций более чем на пятьдесят процентов в течение двух лет с момента выделения.";
в пункте 31 слова "Национальный или доминирующий оператор связи после получения согласования от уполномоченного органа" заменить словами "Уполномоченный орган".
2. Департаменту государственной политики в области связи и финансового регулирования (Сейтимбеков А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Оразалинова Д.С.
4. Настоящий приказ вводится в действия со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, подлежит ознакомлению и размещению на WEB-сайте Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи.
Председатель