Трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша сыртқы экономикалық қызметке қатысушы салық төлеушілерге бірлескен тексерулер жүргізу кезіндегі прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, салық және кеден қызметтері органдарының өзара iс-қимыл жасау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Бас прокурорының 2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 46, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 167, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы) төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 196, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендiк бақылау комитетi төрағасының 2005 жылғы 23 тамыздағы N 319, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетi төрағасының 2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 404 Бірлескен бұйырығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 17 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3896. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2006 жылғы 15 наурыздағы N 17 бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2006.03.15 N 17 бұйрығымен.
"Трансферттік бағаларды қолдану кезіндегі мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша сыртқы экономикалық қызметке қатысушы салық төлеушілерге бірлескен тексерулер жүргізу кезіндегі прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, салық және кеден қызметтері органдарының өзара iс-қимыл жасау ережесi бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокурорының, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Төрағасының, Қазақстан Республикасының Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы) Төрағасының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетi Төрағасының және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендiк бақылау комитетi Төрағасының тиісті орынбасарларына жүктелсін.

Об утверждении Правил взаимодействия органов прокуратуры, национальной безопасности, финансовой полиции, налоговой службы и таможенных органов при проведении совместных проверок налогоплательщиков, участвующих во внешнеэкономической деятельности, по вопросам государственного контроля при применении трансфертных цен
Совместный Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 2 сентября 2005 г. N 46, вице-министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 23 августа 2005 г. N 319, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 5 сентября 2005 г. N 167, Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 12 сентября 2005 г. N 404, Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 9 сентября 2005 г. N 196. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2005 года N 3896. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 марта 2006 года № 17
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 15.03.2006 № 17.
Генеральная прокуратура         Комитет таможенного контроля
Республики Казахстан            Министерства финансов
город Астана                    Республики Казахстан
от 2 сентября 2005 г. N 46      город Астана
от 23 августа 2005 г. N 319
Комитет национальной            Налоговый комитет
безопасности Республики         Министерства финансов
Казахстан город Астана          Республики Казахстан
от 5 сентября 2005 г. N 167     город Астана
от 12 сентября 2005 г. N 404
Агентство Республики
Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовая
полиция) город Астана
от 9 сентября 2005 г. N 196
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле при применении трансфертных цен", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия органов прокуратуры, национальной безопасности, финансовой полиции, налоговой службы и таможенных органов при проведении совместных проверок налогоплательщиков, участвующих во внешнеэкономической деятельности, по вопросам государственного контроля при применении трансфертных цен.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на соответствующих заместителей Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан и Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетi осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнің
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттiгiнің
(қаржы полициясы) Төрағасы
Қаржы вице-министрi -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Кедендiк
бақылау комитетiнiң Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 46,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
төрағасының
2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 167,
Қазақстан Республикасының
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттiгi (қаржы
полициясы) төрағасының
2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 196,
Қаржы вице-министрi -
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Кедендiк
бақылау комитетi төрағасының
2005 жылғы 23 тамыздағы N 319,
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитетi төрағасының
2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 404
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Трансферттік бағаларды қолдану кезінде
мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша сыртқы
экономикалық қызметке қатысушы салық төлеушілерге
бірлескен тексерулер жүргізу кезіндегі прокуратура,
ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, салық және кеден
қызметтері органдарының өзара iс-қимыл жасау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша сыртқы экономикалық қызметке қатысушы салық төлеушілерге бірлескен тексерулер жүргізу кезіндегі прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, салық және кеден қызметтері органдарының (бұдан әрі - комитеттер мен ведомстволар) өзара iс-қимыл жасау тәртібін белгілейді.
2. Трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша салық тексерулерін жүргізу үшін тиісті комитеттер мен ведомстволар тиісті салық органдарына есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне дейін тоқсан сайын тексерулер жүргізу қажеттілігінің себептерін негіздей отырып салық төлеушілердің тізбесін, сондай-ақ кейіннен тиісті салық органының бақылау-экономикалық жұмыс жоспарына енгізу үшін трансферттік баға белгілеу мәселелерімен байланысты растаушы материалдарды жібереді.

3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Генеральный прокурор             Председатель Комитета
Республики Казахстан             Национальной безопасности
Республики Казахстан
Председатель Агентства           вице-министр финансов -
Республики Казахстан по          Председатель Комитета
борьбе с экономической и         таможенного контроля
коррупционной преступностью      Министерства финансов
(финансовая полиция)             Республики Казахстан
Председатель Налогового
комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
Утверждены совместным приказом Генерального прокурора
Республики Казахстан от 2 сентября 2005 г. N 46,
Председателя Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан от 5 сентября 2005 г. N 167,
Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовая полиция) от 9 сентября 2005 г. N 196,
вице-министра финансов - Председателя Комитета таможенного
контроля Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 августа 2005 г. N 319, Председателя Налогового
комитета Министерства финансов Республики
Казахстан от 12 сентября 2005 г. N 404.
Правила
взаимодействия органов прокуратуры, национальной безопасности,
финансовой полиции, налоговой службы и таможенных органов
при проведении совместных проверок налогоплательщиков, участвующих
во внешнеэкономической деятельности, по вопросам государственного
контроля при применении трансфертных цен
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок взаимодействия органов прокуратуры, национальной безопасности, финансовой полиции, налоговой службы и таможенных органов (далее - комитеты и ведомства) при проведении проверок налогоплательщиков, участвующих во внешнеэкономической деятельности, по вопросам государственного контроля при применении трансфертных цен.
2. Для проведения налоговых проверок по вопросу государственного контроля при применении трансфертных цен соответствующие комитеты и ведомства ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, направляют соответствующим налоговым органам перечень налогоплательщиков с обоснованием причин необходимости проведения проверок, а также подтверждающие материалы, связанные с вопросами трансфертного ценообразования, для последующего включения в план контрольно-экономической работы соответствующего налогового органа.

3. Тиісті салық органы комитеттер мен ведомстволардан осы ереженің 2-тармағында көрсетілген салық төлеушілердің тізбесін алған соң, бес жұмыс күні ішінде, аталған салық төлеушілер бойынша жоспар жасайды және тиісті комитеттер мен ведомстволарды мұндай тексерулер жүргізудің мерзімдері туралы және сол немесе басқа салық төлеушілердің тексеру жоспарына енгізілмеу себептерін хабардар етеді.
4. Салық төлеушілерге тексеру жүргізу мерзімдері туралы хабарлама алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде комитеттер мен ведомстволар көрсетілген тексерулерге қатысу үшін мамандардың тізімдерін ұсынады және олардың бірлескен тексерулерде қатысуын қамтамасыз етеді.
5. Трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша тексерулер жүргізудің тәртібі мен мерзімдері салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
2. Прокуратура органдары
6. Тексеруді жүргізу кезінде ескеру үшін трансферттік баға белгілеу мәселелерімен байланысты қолдағы бар ақпаратты береді.
7. "Трансферттік бағаларды қолдану кезіндегі мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негізгі ережелерін түсіндіреді.
8. Тексеруге қатысқан прокуратура органының лауазымды тұлғасы тексеру нәтижелері бойынша анықтама жасайды.
3. Ұлттық қауіпсіздік органдары
9. Өз құзыреті шегінде жедел ақпарат беру жолымен сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың трансферттік баға белгілеу туралы заңнаманы сақтауына бақылауды жүзеге асыру бойынша салық қызметі органдары мен кеден органдарына көмек көрсетеді.
10. Қолдағы бар халықаралық келісімдердің шеңберінде, олар бойынша ақпарат тексерулердің нәтижелеріне әсер ететін тиісті сұрау салулар жібереді.
11. Тексеруге қатысқан ұлттық қауіпсіздік органының лауазымды тұлғасы тексеру нәтижелері бойынша қорытынды жасайды.
4. Қаржы полициясы органдары
12. Тексеруді жүргізу кезінде ескеру үшін трансферттік баға белгілеу мәселелерімен байланысты қолдағы бар басқа да ақпаратты береді.
13. Қолдағы бар халықаралық келісімдердің шеңберінде, олар бойынша ақпарат тексерулердің нәтижелеріне әсер ететін тиісті сұрау салулар жібереді.
14. Тексеруге қатысқан қаржы полициясы органының лауазымды тұлғасы тексеру нәтижелері бойынша қорытынды жасайды.
5. Кеден органдары
15. Салық органдарымен бірлесе отырып трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша тексерулерді жүзеге асырады.
16. Жүк кедендiк декларация мен тауарға ілеспе құжаттарда мәлімделген мәліметтердің барлығын және дұрыстығын, сондай-ақ жүк кедендік декларацияда және оған қоса берілетін құжаттарда кеден органының лауазымды тұлғасының жеке нөмірлі мөрімен және қолымен куәландырылған кеден органы белгісінің барлығын тексереді.

3. Соответствующий налоговый орган в течение пяти рабочих дней после получения от комитетов и ведомств перечня налогоплательщиков, указанного в пункте 2 настоящих Правил, составляет план проверок по данным налогоплательщикам и уведомляет соответствующие комитеты и ведомства о сроках проведения таких проверок и причин не включения в план проверок тех или иных налогоплательщиков.
4. В течение трех рабочих дней со дня получения уведомления о сроках проведения проверок налогоплательщиков комитеты и ведомства предоставляют список специалистов для участия в данных проверках и обеспечивают их участие в совместных проверках.
5. Порядок и сроки проведения проверок по вопросу государственного контроля при применении трансфертных цен проводится в соответствии с налоговым законодательством.
2. Органы прокуратуры
6. Предоставляют имеющуюся в наличии информацию, связанную с вопросами трансфертного ценообразования, для учета при проведении проверок.
7. Разъясняют основные положения Закона Республики Казахстан "О государственном контроле при применении трансфертных цен".
8. По результатам проверки должностным лицом органа прокуратуры, принимавшим участие в проверке, составляется справка.
3. Органы национальной безопасности
9. В рамках своей компетенции оказывают содействие органам налоговой службы и таможенным органам по осуществлению контроля за соблюдением участниками внешнеэкономической деятельности законодательства о трансфертном ценообразовании путем предоставления оперативной информации.
10. В рамках имеющихся международных соглашений направляют соответствующие запросы, информация по которым влияет на результаты проверок.
11. По результатам проверки должностным лицом органа национальной безопасности, принимавшим участие в проверке, составляется заключение.
4. Органы финансовой полиции
12. Предоставляют имеющуюся в наличии информацию, связанную с вопросами трансфертного ценообразования, для учета при проведении проверок.
13. В рамках имеющихся международных соглашений направляют соответствующие запросы, информация по которым влияет на результаты проверок.
14. По результатам проверки должностным лицом органа финансовой полиции, принимавшим участие в проверке, составляется заключение.
5. Таможенные органы
15. Совместно с налоговыми органами осуществляют проверки по вопросу государственного контроля при применении трансфертных цен.
16. Проверяют наличие и достоверность сведений, заявленных в грузовой таможенной декларации и товаросопроводительных документах, а также наличие соответствующих таможенных отметок, заверенных личной номерной печатью и подписью должностного лица таможенного органа, на грузовой таможенной декларации и прилагаемых документов.

17. Тексеруді жүргізу барысында тауарлардың экспорты (импорты) дұрыстығын, салық төлеушінің банктік шотына валюталық түсімнің немесе импорт бойынша тауарлардың түсімдерін тексереді.
18. Қолдағы бар халықаралық келісімдердің шеңберінде, олар бойынша ақпарат тексерулердің нәтижелеріне әсер ететін тиісті сұрау салулар жібереді.
19. Тексеру нәтижелері бойынша салық органдарымен бірлесе отырып тексеру актісін жасайды және қол қояды.
6. Салық қызметі органдары
20. Уәкілетті мемлекеттік органдарға нарықтық бағалар, сапа, дифференциал және сату бағасының нарықтық бағадан ауытқу шамасына әсер ететін жағдайлар бойынша ақпарат алу үшін сұрау салулар жібереді.
21. Кеден органдарымен бірлесе отырып кешенді жоспарлы тексерулердің шеңберінде трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау мәселесі бойынша тексерулер жүргізеді.
22. Тексерулер аяқталған соң уәкілетті мемлекеттік органдардан алынған ақпаратты және тексеруге қатысқан комитеттер мен ведомстволар уәкілетті тұлғаларының қорытындыларын ескере отырып тексеру актісін жасайды.

17. В ходе проведения проверки проверяют достоверность экспорта (импорта) товаров, фактическое поступление валютной выручки на банковские счета налогоплательщика либо товаров по импорту.
18. В рамках имеющихся международных соглашений направляют соответствующие запросы, информация по которым влияет на результаты проверок.
19. По результатам проверки совместно с налоговыми органами составляют и подписывают акт проверки.
6. Органы налоговой службы
20. Направляют запросы в уполномоченные государственные органы для получения информации по рыночным ценам, качеству, дифференциалу и условий, влияющих на величину отклонения цены реализации от рыночной цены.
21. Совместно с таможенными органами проводят проверки по вопросу государственного контроля при применении трансфертных цен в рамках комплексных плановых проверок.
22. По завершению проверок составляют акты проверки с учетом полученной информации от уполномоченных государственных органов и заключений должностных лиц комитетов и ведомств, участвовавших в проверке.