Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 296 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 8 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3967. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 138 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 21.06.2013 № 138 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысымен бекітілген Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы  Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын орындаудың желілік кестесінің 56-тармағының 56.1. тармақшасын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдарының немесе өзге ұйымдарының жанында бұқаралық ақпарат құралдарының және ақпарат агенттіктерінің журналистерін тіркеу туралы" Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрінің міндетін атқарушының 2000 жылғы 5 қаңтардағы N 1 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
N 1037 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 75 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3397 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тармақта "С.Т.Тауекелге" деген сөздер "Қ.Қ.Жанахановқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Мемлекеттік органдардың немесе өзге ұйымдардың жанында бұқаралық ақпарат құралдарының және ақпарат агенттіктерінің журналистерін тіpкey туралы ережеде:
1-1-тармақта "Субъектілерінің" деген сөз "Мемлекеттік органдардың және өзге ұйымдардың, сондай-ақ тіркелген журналистердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Мемлекеттік орган немесе өзге ұйым" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі - тіркеуші ұйым)" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тіркелген журналист тіркеуші ұйымнан осы органның немесе ұйымның бірінші басшысы немесе бірінші басшының міндетін атқару ресми түрде жүктелген тұлға қол қойған тіркеу туралы куәлігін алады.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Тіркеуші ұйым тіркелген журналисті жиналыстар, мәжілістер және өзге де шаралар туралы үш күн бұрын мерзімде алдын-ала хабарлауға, хаттамалармен, мемлекеттік және орыс тіліндегі өзге де құжаттармен қамтамасыз етуге міндетті.";
8-тармақта "тіркейтін органға" деген сөздер "тіркеуші ұйымға" деген сөздермен ауыстырылсын, "он бес күн" деген сөздер "он жұмыс күні" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта:
бірінші абзацта "Мемлекеттік орган немесе өзге ұйым" деген сөздер "тіркеуші ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "тіркеген орган" деген сөздер "тіркеуші ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра культуры, информации и спорта Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года № 296. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2005 года № 3967. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 138
Сноска. Приказ утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 21.06.2013 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 56.1. пункта 56 Сетевого графика исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 5 января 2000 года N 1 "Об утверждении Правил "Об аккредитации журналистов средств массовой информации и информационных агентств при государственных органах или иных организациях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1037), внесены изменения и дополнение приказом Министра культуры, информации и спорта Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 75, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3397), следующие изменения и дополнения:
в пункте 3 слова "Тауекеля С.Т." заменить словами "Джанаханова К.К.";
в Правилах об аккредитации журналистов средств массовой информации и информационных агентств при государственных органах или иных организациях, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1-1 слова "субъектов регулируются действующими" заменить словами "государственных органов и иных организаций, а также и аккредитованных журналистов регулируются";
пункт 2 после слов "государственным органом или иной организацией" дополнить словами "(далее - аккредитующая организация)";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Аккредитованный журналист получает в аккредитующей организации удостоверение об аккредитации, подписанное первым руководителем или лицом, на которое официально возложено исполнение обязанностей первого руководителя данного органа или организации.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Аккредитующая организация обязана предварительно не позднее трех дней извещать аккредитованного журналиста о заседаниях, совещаниях и иных мероприятиях, обеспечивать протоколами и иными документами на государственном и русском языках.";
в пункте 8 слово "пятнадцати" заменить словами "десяти рабочих", слова "аккредитующий орган" заменить словами "аккредитующую организацию";
в пункте 9:
в абзаце первом слова "государственный орган или иная организация" заменить словами "аккредитующая организация";
в абзаце третьем слова "аккредитуемым органом" заменить словами "аккредитуемой организацией";

10 және 17 тармақтарда "тіркеген орган" деген сөздер "тіркеуші ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Егер БАҚ пен Агенттіктің меншік иесі ауысқан жағдайда, немесе БАҚ меншік иесінің уәкілеттігі бойынша редакция тіркелген журналисті басқа журналиспен ауыстырған жағдайда оны тіркеу Ереженің осы тарауында көрсетілген тәртіппен жүргізіледі.
Журналисті тіркеу туралы бұған дейін берілген куәлік өтінішке қоса беріледі.";
13-тармақта "тіркеген органға" деген сөздер "тіркеуші ұйымға үш күннен кешіктірмей" деген сөздермен ауыстырылсын.
2.  Ескерту: 2-тармақтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат Министрінің 2008 жылғы 28 ақпандағы N 48 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті (Қ.Қ.Жанаханов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен ресми түрде жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы

в пункте 10 и 17 слова "аккредитующий орган" заменить словами "аккредитующая организация";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. В случае замены собственником СМИ или Агентства, либо редакцией по уполномочию собственника СМИ аккредитованного журналиста другим журналистом его аккредитация производится в порядке, предусмотренном настоящей главой Правил.
Ранее выданное удостоверение об аккредитации журналиста прилагается к заявлению.";
в пункте 13 слова "аккредитовавший его орган" заменить словами "аккредитовавшую его организацию не позднее трех дней".
2.  (Утратил силу -   приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 февраля 2008 года N 48)
Извлечение
из приказа Министра культуры и информации
Республики Казахстан от 28 февраля 2008 года N 48
"В соответствии со  статьей 40 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу:
1) ....... ;
2) пункт 2 приказа и.о. Министра культуры, информации и спорта РК от 24 ноября 2005 года  N 296 .
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр                                                Е. Ертысбаев"
__________________________________________________________________________
3. Комитету информации и архивов Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан (Джанаханову К.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра