Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2005 жылғы 2 желтоқсандағы N 307/1-ө, Астана қаласы Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 5 желтоқсандағы N 194 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 21 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3980. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 шілдедегі № 623 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 шілдедегі № 585 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 27.07.2015 № 623 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 31.07.2015 № 585 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдетудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралары жоспарының 1.1-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫЗ :
1. Қоса беріліп отырған Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеу ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік нормативтер және мүгедектерді оңалту департаменті (Қ.Манабаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік нормативтер және мүгедектерді оңалту департаментіне (Қ.Манабаева) және Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі Баға және еңбек статистикасы департаментіне (Н.Кривко) жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау
министрінің міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Статистика жөніндегі
агенттігінің төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2005 жылғы 2 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің м.а.
2005 жылғы 2 желтоқсандағы
N 307/1-ө
Қазақстан Республикасының
Статистика жөніндегі агенттігі
Төрағасының
2005 жылғы 5 желтоқсандағы
N 194 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеу
ережесі

Об утверждении Правил расчета величины прожиточного минимума
Совместный приказ Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 декабря 2005 года N 307/1-п и Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 5 декабря 2005 года N 194. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2005 года N 3980. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 623 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 585
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития РК от 27.07.2015 № 623 и и.о. Министра национальной экономики РК от 31.07.2015 № 585 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с  п. 1. 1  Плана Мероприятий по реализации Программы дальнейшего углубления социальных реформ на 2005-2007 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241  ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расчета величины прожиточного минимума.
2. Департаменту социальных нормативов и реабилитации инвалидов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (К. Манабаева) в установленном законодательством порядке представить настоящий совместный приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент социальных нормативов и реабилитации инвалидов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (К. Манабаева) и Департамент статистики цен и труда Агентства Республики Казахстан по статистике (Н. Кривко).
4. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и вводится в действие с 1 января 2006 года.
И.о. Министра                                     Председатель Агентства
труда и социальной                                Республики Казахстан
защиты населения                                  по статистике
Республики Казахстан                                         __________________
________________
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
________________
Утверждены
совместным приказом
И. о. Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 декабря 2005 года N 307/1-п
и Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 5 декабря 2005 года N 194
Правила расчета величины прожиточного минимума

Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдетудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын Іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 1.1-тармағына сәйкес әзірленді және жалпы Қазақстан Республикасы бойынша, сондай-ақ облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, Астана, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеудің тәртібін белгілейді.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ең төмен күнкөріс деңгейі - бұл ең төмен тұтыну себетінің құнына тең келетін, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
2) ең төмен тұтыну себеті - азық-түлік және азық-түлік емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің заттай және құны түріндегі ең төмен жиынтығы;
3) азық-түлік себеті - ғылыми-негізделген тұтыну нормалары бойынша адамның физиологиялық қажеттіліктерін қанағаттандыруға қажетті тамақ өнімдерінің ең төмен жиынтығы;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган - денсаулық сақтау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган - халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі орталық атқарушы орган;
6) статистика жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган - мемлекеттік статистикаға басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2. Ең төмен күнкөріс деңгейінің
шамасын есептеудің тәртібі
2. Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеуді статистика жөніндегі уәкілетті орган және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган жүргізеді.
3. Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы ең қажетті азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстардың тіркелімді үлесіне көбейтілген азық-түлік себетінің құнына қарай есептеледі.
4. Астана, республикалық маңызы бар қала, облыс, аудан орталықтары және облыстық маңызы бар қала бойынша ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеу азық-түлік себетінің құны мен азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстардың құнын сомалау жолымен жүргізіледі:
ТКДШ = АСҚ + АЕТҚ, мұнда:
ТКДШ - ең төмен күнкөріс деңгейінің ең төмен тұтыну себетінің құнына тең шамасы;
АСҚ - азық-түлік себетінің құны;
АЕТҚ - азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстар
Облыс бойынша орташа ең төмен күнкөріс деңгейі облыс орталығы, аудан орталықтары мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша қалыптасқан шамаларға қарай, оларды өлшемдеу жолымен, республика бойынша - облыстар, астана және республикалық қала бойынша айқындалады.

Настоящие Правила разработаны в соответствии с  п.1.1  Плана Мероприятий по реализации Программы дальнейшего углубления социальных реформ на 2005-2007 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241, и устанавливают порядок расчета величины прожиточного минимума в целом по Республике Казахстан, а также областям, городу республиканского значения, столице,  районам и городам областного значения.
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины;
2) минимальная потребительская корзина - минимальный набор продовольственных и непродовольственных товаров и услуг в натуральном и стоимостном выражении;
3) продовольственная корзина - минимальный набор продуктов питания по научно-обоснованным нормам потребления, необходимым для удовлетворения физиологических потребностей человека;
4) уполномоченный государственный орган в области здравоохранения - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области здравоохранения;
5) уполномоченный государственный орган по вопросам социальной защиты населения - центральный исполнительный орган по вопросам социальной защиты населения;
6) уполномоченный государственный орган по статистике - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство государственной статистикой.
2. Расчет величины прожиточного минимума
2. Расчет величины прожиточного минимума производится уполномоченным органом по статистике и уполномоченным государственным органом по вопросам социальной защиты населения.
3. Величина прожиточного минимума рассчитывается исходя из стоимости продовольственной корзины, увеличенной на фиксированную долю расходов на минимально необходимые непродовольственные товары и услуги.
4. Расчет величины прожиточного минимума по столице, городу республиканского значения, областным, районным центрам и городам областного значения производится путем суммирования стоимости продовольственной корзины и стоимости расходов на непродовольственные товары и услуги:
ВПМ = СПК + РНТ, где
ВПМ - величина прожиточного минимума, равная стоимости минимальной потребительской корзины ;
СПК - стоимость продовольственной корзины;
РНТ - расходы на непродовольственные товары и услуги
Прожиточный минимум в среднем по области определяется из сложившихся величин по областному центру, районным центрам и городам областного значения путем их взвешивания, по республике - из областей, столицы и городу республиканского значения.

5. Ең төмен күнкөріс деңгейі жалпы республика, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана, аудандар және облыстық маңызы бар қала бойынша орта есеппен:
жан басына шаққанда;
негізгі жыныстық-жас топтары бойынша есептеледі.
6. Ең төмен күнкөріс деңгейі мынадай жыныстық-жас топтары бойынша есептеледі:
1) Балалар, жасы:
1-3;
4-6;
7-10;
11-13;
Жасөспірім ұлдар мен еркектер, жасы:
14-тен 17-ге дейін;
18-29;
30-62;
63-тен жоғары;
жасөспірім қыздар мен әйелдер, жасы:
14-тен 17-ге дейін;
18-29;
30-57;
58-ден жоғары.
3. Азық-түлік себетінің құнын айқындау
7. Азық-түлік себетін статистика жөніндегі уәкілетті орган денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін тамақ өнімдерін тұтынудың ғылыми негізделген физиологиялық нормалары бойынша есептеп шығарады.
8. Статистика жөніндегі уәкілетті орган азық-түлік себетінің құнын халықтың әртүрлі жыныстық-жас топтарына арналған азық-түлік себетіне кіретін тамақ өнімдерін тұтынудың ғылыми негізделген физиологиялық нормаларын ағымдағы жылдың ортасындағы жағдай бойынша республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы, облыс және аудан орталықтарындағы бөлшек сауда жүйесінің өкілдікті нысандарындағы орташа тіркелім бағасына көбейту жолымен есептейді.
АСҚ =
мұнда:
АСҚ - азық-түлік себетінің құны;
Pі - і тамақ өнімінің орташа бағасы;
qіn - n жыныстық-жас тобының немесе әлеуметтік топтың бір жылда і өнімді ең төмен тұтыну шамасы;
Азық-түлік себетінің үлесі ең төмен күнкөріс деңгейі құнының 60% құрайды.
10. Өңірде нақты бір тауардың бағасы туралы мәлімет болмаған кезде, азық-түлік себетінің құны осы тауардың республика бойынша орташа бағасы ескеріле отырып айқындалады.
11. Қазақстан Республикасының әр түрлі әлеуметтік және жыныстық-жас топтарына арналған азық-түлік себетінің құрылымы NN 1-2-қосымшаларда келтірілді.
12. Азық-түлік себетінің құрылымы осы немесе өзге тағамның маусымдылығы ескеріле отырып түзетіледі:
томаттар мен қияр - ең төмен тұтыну деңгейі бес айға таратып бөлінеді (маусым-қазан), баға жаңа піскен түрлеріне тіркеледі;
қарбыз, жидектер (жүзім) - ең төмен тұтыну деңгейі үш айға таратып бөлінеді (тамыз-қазан), баға жаңа піскен түрлеріне тіркеледі.
13. Халықтың негізгі жыныстық-жас топтарына және Қазақстан Республикасының халқына тұтастай арналған азық-түлік себетіне енгізілген тамақ өнімдерінің химиялық құрамы мен энергетикалық құндылығы NN 3-4-қосымшаларда келтірілді.
4. Азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге
жұмсалатын шығыстарды айқындау
14. Азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстардың құны ең төмен азық-түлік себетінің құнын ең қажетті азық-түлік тауарлары мен қызметтер шығыстарының Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен белгіленетін тіркелімді үлесіне көбейту жолымен айқындалады.
Азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстар мына формула бойынша айқындалады:
АЕТШ = (АСҚ : АТШ) х АТҮ, мұнда:
АЕТШ - азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстар;
АСҚ - азық-түлік себетінің құны;
АТШ - азық-түлік тауарларға жұмсалатын шығыстар;
АТҮ - азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстардың тіркелімді үлесі.

5. Прожиточный минимум рассчитывается в целом по республике, областям, городу республиканского значения, столицы, районам и городам областного значения в среднем:
на душу населения;
по основным половозрастным группам.
6. Прожиточный минимум рассчитывается по следующим половозрастным группам:
1) дети, лет:
до 1 года;
1-3;
4-6;
7-10;
11-13;
2) подростки мальчики и мужчины, лет:
от 14-17;
18-29;
30-62;
старше 63;
3) подростки девочки и женщины, лет:
от 14-17;
18-29;
30-57;
старше 58.
3. Определение стоимости продовольственной корзины
7. Продовольственная корзина рассчитывается уполномоченным органом по статистике по научно-обоснованных физиологических норм потребления продуктов питания, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения.
8. Стоимость продовольственной корзины рассчитывается уполномоченным государственным органом по статистике путем умножения научно-обоснованных физиологических норм потребления продуктов питания, входящих в продовольственную корзину для различных половозрастных групп населения, на средние цены регистрации в представительных объектах розничной торговой сети по состоянию на середину текущего месяца в городе республиканского значения, столицы , областных и районных центрах.
, где
СПК - стоимость продовольственной корзины;
p - средняя цена на i продукт питания,
q in  - минимальная величина потребления i-го продукта n-ой половозрастной или социальной группы в год.
Доля продовольственной корзины составляет 60 % стоимости прожиточного минимума.
10. При отсутствии в регионе сведений о цене конкретного товара, стоимость продовольственной корзины определяется с учетом средней цены на данный товар по республике.
11. Структура продовольственной корзины для различных социальных и половозрастных групп населения Республики Казахстан приведена в  приложениях NN 1 -2.
12. Состав продовольственной корзины корректируется с учетом сезонности того или иного продукта:
томаты и огурцы - минимальный уровень потребления распределяется на пять месяцев (июнь-октябрь), цены регистрируются на свежие виды;
арбузы, ягоды (виноград) - минимальный уровень потребления распределяется на три месяца (август-октябрь), цены регистрируются на свежие виды.
13. Химический состав и энергетическая ценность продуктов питания, включенных в продовольственную корзину, для основных половозрастных групп населения и в целом для населения Республики Казахстан приведены в  приложение N 3-4
4. Определение расходов на непродовольственные товары и услуги
14. Стоимость расходов на непродовольственные товары и услуги определяются путем увеличения стоимости минимальной продовольственной корзины на фиксированную долю расходов на минимально необходимые непродовольственные товары и услуги, устанавливаемую в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Расходы на непродовольственные товары и услуги определяются по формуле:
РНТ = (СПК: ДПК) х ДНТ, где
РНТ - расходы на непродовольственные товары и услуги;
СПК - стоимость продовольственной корзины;
ДПК - доля расходов на продовольственные товары;
ДНТ - фиксированная доля расходов на непродовольственные товары и услуги.

5. Есептердің кезеңділігі және ең төмен
күнкөріс туралы мәліметтерді ұсынудың тәртібі
15. Статистика жөніндегі уәкілетті орган ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын ай сайын - бір ай бұрын, (жылдың) тоқсанның соңғы айында - бір тоқсан (жыл) бұрын жүргізеді және оны халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға әр айдың 29 күніне дейін жиынтық кесте түрінде ұсынады (5-қосымша).
Ең төмен күнкөріс деңгейінің
шамасын есептеудің ережесіне
1-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ӘР ТҮРЛІ ӘЛЕУМЕТТІК
ТОПТАРЫ ҮШІН НЕГІЗГІ ТАҒАМДЫҚ АЗЫҚТАР ТҰТЫНУДЫҢ ЕҢ                         ТӨМЕН НОРМАЛАРЫ (кг/жылына)
(АЗЫҚ-ТҮЛІК СЕБЕТІНІНІҢ ҚҰРЫЛЫМЫ)
Азық-түлік
Барлық
халық
оның ішінде
0-13 жасқа
дейінгі
балалар

5. Периодичность расчетов и порядок представления
сведений о прожиточном минимуме
15. Уполномоченный государственный орган по статистике расчет величины прожиточного минимума производит ежемесячно - за месяц, в последний месяц квартала (года) - за квартал (год) и представляет в уполномоченный государственный орган по вопросам социальной защиты населения до 29 числа каждого месяца в виде сводных таблиц.
Приложение 1
к Правилам расчета
величины прожиточного минимума
МИНИМАЛЬНЫЕ НОРМЫ ПОТРЕБЛЕНИЯ ОСНОВНЫХ ПРОДУКТОВ ПИТАНИЯ
ДЛЯ РАЗЛИЧНЫХ СОЦИАЛЬНЫХ ГРУПП НАСЕЛЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
(кг/год) (СТРУКТУРА ПРОДОВОЛЬСТВЕННОЙ КОРЗИНЫ)
Продукты питания
Все насе-
ление
в том числе
дети
0-13
лет
подростки

1.29
1.36
1.51
1.47
1.47
1.35
Ниацин (вит.В3)
мг
13.0
16.3
20.7
24.1
25.8
29.0
29.0
29.0
25.8
Пири-
доксин
(вит.В6)
мг
0.89
1.11
1.47
1.69
1.77
1.95
2.02
2.02
1.76
Витамин С
мг
27
29
41
45
46
52
53
53
47
Ең төмен күнкөріс деңгейінің
шамасын есептеудің ережесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша
ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасына енетін
200_ жылғы __________ тауарлар құны айындағы
теңге
Жыныстық-жастық және
әлеуметтік-демографиялық топтар бойынша
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Ақ-
мо-
ла
Ақ-
тө-
бе
Ал-
маты
Аты-
рау
Шығыс
Қа-
зақ-
стан
Жам-
был
Батыс
Қа-
зақ-
стан
Ажарлатылған
және жылтыра-
тылған күріш
Бірінші сорт
бидай ұны
Майда жарма
Қарақұмық жармасы
Арпа жармасы
Қара бидай-
бидай наны
Қара бидай наны
Бірінші сорт ұнынан бидай наны
Макарон өнімдері
Сиыр ету
Шошқа еті
Қой еті
Тауық
Жылқы еті
Сиыр бауыры
Пісірілген шұжық
Жаңа ауланған балық
Сүт, литр
Майлылығы 20% қаймақ
кестенің жалғасы
Жыныстық-жастық және
әлеуметтік-демографиялық топтар бойынша
Қара-
ғанды
Қос-
танай
Қызы-
лорда
Маң-
ғыстау
Пав-
лодар
Сол-
түстік
Қазақ-
стан
Оң-
түстік
Қазақ-
стан
Астана
қаласы
Алматы
қаласы
Жыныстық-жастық және
әлеуметтік-демографиялық топтар бойынша
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Ақ-
мо-
ла
Ақ-
тө-
бе
Ал-
маты
Аты-
рау
Шығыс
Қа-
зақ-
стан
Жам-
был
Батыс
Қа-
зақ-
стан
Ірімшік
Қатты мәйек ірімшігі
Жұмыртқа, оны
Тұздалма-
ған сары
май
Маргарин
Шекілдеуік майы
Алма
Жүзім
Қарбыз
Жемістер қағы (өрік қағы)
Ақ қауданды қырыққабат
Басты пияз
Асханалық қызылша
Сәбіз
Жас қияр
Жас қызанақ
Картоп
Аршылған бұршақ
Құм-шекер
Дәмде-
уіштер
Тұз
Майонез
Ашытқы
Шай
Азық-түлік жиынтығы
Азық-түлік
емес та-
уарлар жә-
не ақылы
қызметтер
Тұтыну себетінің барлығы
кестенің жалғасы
Жыныстық-жастық және
әлеуметтік-демографиялық топтар бойынша
Қара-
ғанды
Қос-
танай
Қызы-
лорда
Маң-
ғыстау
Пав-
лодар
Сол-
түстік
Қазақ-
стан
Оң-
түстік
Қазақ-
стан
Астана
қаласы
Алматы
қаласы
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша
ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасына енетін
200_ жылғы __________ тауарлар құны айындағы
теңге
Орта есеппен жан басына шаққанда
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақ-
мола
Ақ-
төбе
Ал-
маты
Аты-
рау
Шығыс
Қаза-
қстан
Жам-
был
Батыс
Қазақ-
стан
Ажарлатылған
және жылтыра-
тылған күріш
Бірінші сорт
бидай ұны
Майда жарма
Қарақұмық жармасы
Арпа жармасы
Қара бидай-
бидай наны
Қара бидай наны
Бірінші сорт ұнынан бидай наны
Макарон өнімдері
Сиыр еті
Шошқа еті
Қой еті
Тауық
Жылқы еті
Сиыр бауыры
Пісірілген шұжық
Жаңа ауланған
балық
Сүт, литр
Майлылығы 20% қаймақ
кестенің жалғасы
Орта есеппен жан басына шаққанда
Қара-
ғанды
Қос-
танай
Қызыл-
орда
Маң-
ғыс-
тау
Пав-
ло-
дар
Сол-
түстік
Қазақ-
стан
Оң-
түстік
Қазақ-
стан
Астана
қаласы
Алматы
қаласы
Орта есеппен жан басына шаққанда
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Ақ-
мола
Ақ-
төбе
Ал-
маты
Аты-
рау
Шығыс
Қазақ-
стан
Жам-
был
Батыс
Қазақ-
стан
Ірімшік
Қатты мәйек ірімшігі
Жұмыртқа, оны
Тұздалмаған сары май
Маргарин
Шекілдеуік майы
Алма
Жүзім
Қарбыз
Жемістер қағы (өрік қағы)
Ақ қауданды қырыққабат
Басты пияз
Асханалық қызылша
Сәбіз
Жас қияр
Жас қызанақ
Картоп
Аршылған бұршақ
Құм-шекер
Дәмдеуіштер
Тұз
Майонез
Ашытқы
Шай
Азық-түлік жиынтығы
Азық-түлік емес тауарлар және ақылы қызметтер
Тұтыну себетінің барлығы
кестенің жалғасы
Орта есеппен жан басына шаққанда
Қара-
ғанды
Қос-
танай
Қызы-
лорда
Маң-
ғыстау
Пав-
лодар
Сол-
түстік
Қазақ-
стан
Оң-
түстік
Қазақ-
стан
Астана
қаласы
Алматы
қаласы

1.29
1.36
1.51
1.47
1.47
1.35
Ниацин (вит.  В3)
мг
13.0
16.3
20.7
24.1
25.8
29.0
29.0
29.0
25.8
Пири-
доксин (вит.  В6)
мг
0.89
1.11
1.47
1.69
1.77
1.95
2.02
2.02
1.76
Витамин С
мг
27
29
41
45
46
52
53
53
47
Приложение 5
к Правилам расчета величины
прожиточного минимума
Стоимость товара, входящих в величину прожиточного минимума по регионам Республики Казахстан в ________ 200_ года
месяц
тенге
По половозрастным и социально-демографическим группам
Респу-
блика
Казах-
стан
Акмо-
лин-
ская
Актю-
бин-
ская
Алма-
тин-
ская
Аты-
рау-
ская
Восточно-
Казахстан-
ская
Жамбыл-
ская
Западно-
Казах-
станская
По половозрастным и социально-демографическим группам
Кара-
ган-
дин-
ская
Коста-
най-
ская
Кызыл-
ордин-
ская
Ман-
гис-
тау-
ская
Павло-
дар-
ская
Северо-
Казах-
стан-
ская
Южно-
Казах-
стан-
ская
г.Астана
г.Алматы
Рис шлифованный и полированный
Мука пшеничная первого сорта
Крупа манная
Крупа овсяная
Хлеб ржано-пшеничный
Хлеб пшеничный из муки
первого сорта
Макаронные изделия
Говядина
Свинина
Баранина
Куры
Конина
Печень говяжья
Колбаса вареная
Рыба свежая
Молоко, литр
Сметана, 20 % жирности
По половозрастным и социально-демографическим группам
Респу-
блика
Казах-
стан
Акмо-
лин-
ская
Актю-
бин-
ская
Алма-
тин-
ская
Аты-
рау-
ская
Восточно-
Казахстан-
ская
Жам-
был-
ская
Западно-Казах-
станская
По половозрастным и социально-демографическим группам
Кара-
ган-
дин-
ская
Коста-
най-
ская
Кызыл-
ордин-
ская
Ман-
гис-
тау-
ская
Павло-
дар-
ская
Северо-
Казах-
стан-
ская
Южно-
Казах-
стан-
ская
г.Астана
г.Алма-ты
Творог
Сыр сычужный твердый
Яйца, десяток
Масло сливочное несоленое
Маргарин
Масло подсолнечное
Яблоки
Виноград
Арбуз
Сухофрукты (курага)
Капуста белокочанная
Лук репчатый
Свекла столовая
Морковь
Огурцы свежие
Помидоры свежие
Картофель
Горох лущеный
Сахар-песок
Специи
Соль
Майонез
Дрожжи
Чай
Продовольственный набор
Непродовольственные товары и
платные услуги
Всего потребительская корзина
Стоимость товаров, входящих в величину прожиточного минимума по регионам
Республики Казахстан в __________ 200_ года
месяц
тенге
В среднем на душу населения
Респу-
блика
Казах-
стан
Акмо-
лин-
ская
Актю-
бин-
ская
Алма-
тин-
ская
Аты-
рау-
ская
Восточно-
Казах-
станская
Жамбыл-
ская
Западно-Казах-
станская
В среднем на душу населения
Кара-
ган-
дин-
ская
Коста-най-
ская
Кызыл-ор-
дин-
ская
Ман-
гис-
тау-
ская
Павло-
дар-
ская
Северо-
Казах-
стан-
ская
Южно-
Казах-
стан-
ская
г.
Астана
г.
Алматы
Рис шлифованный и полированный
Мука пшеничная первого сорта
Крупа манная
Крупа овсяная
Хлеб ржано-пшеничный
Хлеб пшеничный из муки
первого сорта
Макаронные изделия
Говядина
Свинина
Баранина
Куры
Конина
Печень говяжья
Колбаса вареная
Рыба свежая
Молоко, литр
Сметана, 20 % жирности
В среднем на душу населения
Респу-
блика
Казах-
стан
Акмо-
лин-
ская
Актю-
бин-
ская
Алма-
тин-
ская
Аты-
рау-
ская
Восточно-
Казах-
станская
Жамбыл-
ская
Западно-Казах-
станская
В среднем на душу населения
Кара-
ган-
дин-
ская
Коста-най-
ская
Кызыл-ор-
дин-
ская
Ман-
гис-
тау-
ская
Павло-
дар-
ская
Северо-
Казах-
стан-
ская
Южно-
Казах-
стан-
ская
г.
Астана
г.
Алматы
Творог
Сыр сычужный твердый
Яйца, десяток
Масло сливочное несоленое
Маргарин
Масло подсолнечное
Яблоки
Виноград
Арбуз
Сухофрукты (курага)
Капуста белокочанная
Лук репчатый
Свекла столовая
Морковь
Огурцы свежие
Помидоры свежие
Картофель
Горох лущеный
Сахар-песок
Специи
Соль
Майонез
Дрожжи
Чай
Продовольственный набор
Непродовольственные товары и
платные услуги
Всего потребительская корзина