Ақмола облысы жергілікті атқарушы органдарының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Ақмола облысы әкімиятының 2005 жылғы 17 ақпандағы N а-3/50 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 28 ақпанда N 3038 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 30 маусымдағы № А-7/242 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.06.30 № А-7/242 қаулысымен
"Кіші заң актілерін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 20 наурыздағы N№77-р  өкіміне , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N№148  Заңының  27-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру, құқықтық жұмысты сараптау  мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандар мен қалалардың әкімдері:
1) барлық тіркеуден өткізілген нормативтік құқықтық актілерге қайта тексеріс жүргізсін және оларды күші жойылған деп танып, қажетті түзетулер енгізу арқылы қолданылып жүрген заңнаманың нормаларына сәйкес келтіру үшін пәрменді шаралар қолдансын, және де кәсіпкерлердің құқықтары мен заңды мүдделеріне қатысты актілерге баса назар аударсын;
2) жүргізілген жұмыстардың нәтижесі туралы 2005 жылдың 1 сәуіріне дейін Ақмола облысының әділет департаментіне, мемлекеттік тіркеуден өткізу және "Заң" деректер базасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінің өңірлік тарауына енгізу арқылы мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін тиісті актілерді қоса отырып, мәлімет тапсырсын;
3) тіркеуден өткізілген мемлекеттік құқықтық актілердің қабылданатын жоғарғы актілерге сәйкестігін тұрақты бақылауды қамтамасыз етсін;
4) ай сайын облыс әкімінің аппаратына прокуратура органдарынан түскен наразылықтар, ескертулер, ұсыныстар саны туралы, оларда көрсетілген кемшіліктер мен қарау нәтижесін қысқаша мазмұндай отырып ақпарат, сонымен қатар бір тарабы әкімдік немесе әкім болып табылатын сот істерін қарау туралы ақпарат тапсырып отырсын.
2. Осы қаулы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күнінен бастап күшіне енеді.
Ақмола облысының әкімі

О мерах по совершенствованию нормативных правовых актов местных исполнительных органов Акмолинской области
Постановление Акимата Акмолинской области от 17 февраля 2005 года N а-3/50. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 февраля 2005 года N 3038. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 30 июня 2010 года № А-7/242
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 30.06.2010 № А-7/242
В соответствии с распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях приведения в соответствие с законодательством Республики Казахстан, а также анализа правовой работы акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам районов и городов:
1) провести повторно ревизию всех зарегистрированных нормативных правовых актов и принять действенные меры по их приведению в соответствие с нормами действующего законодательства Республики Казахстан посредством признания утратившим силу, внесения необходимых поправок, при этом особое внимание уделить актам затрагивающим права и законные интересы предпринимателей;
2) о результатах проведенной работы к 1 апреля 2005 года  информировать Департамент юстиции Акмолинской области с представлением соответствующих актов для их государственной регистрации и последующего внесения записей в региональный раздел реестра государственной регистрации нормативных правовых актов Базу данных "Закон";
3) обеспечить постоянный контроль за зарегистрированными нормативными правовыми актами на их соответствие принимаемым вышестоящим актам;
4) ежемесячно представлять информацию в аппарат акима области о количестве протестов, предписаний, представлений органов прокуратуры с кратким содержанием выявленных нарушений и результатах их рассмотрения, а также ежемесячно представлять информацию о рассмотрении судами дел стороной в которых является акимат и аким.
2. Данное постановление акимата области вступает в силу со дня его государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области.
Аким области