Эротикалық мазмұндағы материалдар жариялайтын мерзімді басылымдардың сатылуы туралы
Жамбыл облысы әкімиятының 2005 жылғы 31 наурыздағы N 94 қаулысы. Жамбыл облыстық әділет департаментінде 2005 жылғы 19 сәуірінде 1612 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 197 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 17.08.2015 № 197 қаулысымен.
Эротикалық мазмұндағы материалдар жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сатуды реттеу жөніндегі Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңы 14-бабының 2-тармағының талаптарын орындауды қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңы 27-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Эротикалық мазмұндағы материал жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сатудың Тұрпатты ережелері бекітілсін (қосымша).
2. Аудандар мен Тараз қаласының әкімдері:
эротикалық сипаттағы материал жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сатудың ережелерін бекітсін;
эротикалық мазмұндағы материал жариялайтын мерзімді басылымдарды сатуға арналған арнайы стационарлық ғимараттар анықтасын;
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс Әкімінің орынбасары К.М. Демешке жүктелсін.
Облыс Әкімі Б. Жексембин
Жамбыл облысы әкімиятының
2005 жылғы 31 наурыздағы
"Эротикалық мазмұндағы
материалдар жариялайтын
мерзімді басылымдардың
сатылуы туралы" N 94
қаулысына қосымша
Эротикалық мазмұндағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдары бөлшек саудасының Тұрпатты ережелері 1. Жалпы ережелер
1) Осы Тұрпатты ережелер Қазақстан Республикасының " Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы ", " Бұқаралық ақпарат құралдары туралы ", "Тұтынушылар құқығын қорғау туралы" Заңдарына сәйкес жасалынған.
2) Осы Тұрпатты ережелер заңды және жеке тұлғалардың эротикалық мазмұндағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарының бөлшек саудасын реттейді.
3) Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңы 1-бабының 14-тармағына сәйкес тұтас алғанда және үнемі секске әуестенушілікті қаузайтын баспасөз басылымы немесе теле-радиобағдарламалары эротикалық сипаттағы өнімдер болып саналады.
2. Эротикалық сипаттағы баспа өнімдерін сату
4) Эротикалық сипаттағы материалдары бар басылымдар тек қана жергілікті атқарушы органдардың арнайы шешімімен анықталған әдейі бөлінген тұрақты үй-жайларда сатылады.

О продаже периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания
Постановление Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 года N 94. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 19 апреля 2005 года за N 1612. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 17 августа 2015 года № 197
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 17.08.2015 № 197.
С целью обеспечения выполнения требований пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" по упорядочению розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания, руководствуясь пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Типовые правила розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера (приложение).
2. Акимам районов и города Тараза:
утвердить правила розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера;
определить специальные стационарные помещения, предназначенные для продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Демеша К.М.
Аким области Б. Жексембин
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылской области от
31 марта 2005 года N 94
"О продаже периодических
печатных изданий,
публикующих материалы
эротического содержания"
Типовые правила розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания 1. Общие положения
1) Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "О средствах массовой информации", "О защите прав потребителей".
2) Настоящие Правила регулируют розничную продажу юридическим и физическим лицам периодических печатных изданий, содержащих материалы эротического содержания.
3) В соответствии с пунктом 14 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" продукцией эротического характера является печатное издание или теле-, радиопрограмма, которые в целом и систематически эксплуатируют интерес к сексу.
2. Продажа печатной продукции эротического характера
4) Розничная продажа печатной продукции, содержащей материалы эротического характера, осуществляется только в специально отведенных стационарных помещениях, определяемых местными исполнительными органами специальным решением.

5) Эротикалық басылымның әр данасы мөлдір ораммен буып-түйілген болуы керек.
6) алынып тасталды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2009.11.25 № 390 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
7) алынып тасталды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2009.11.25 № 390 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ескерту. 2 тарауға өзгерту енгізілді - Жамбыл облысы әкімдігінің 2009.11.25 № 390 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Осы тәртіптің сақталуына бақылау
8) алынып тасталды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2009.11.25 № 390 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
9) Осы тәртіп талаптарының сақталуына бақылауды өкілетті органдар жүзеге асырады.
Ескерту. 3 тарауға өзгерту енгізілді - Жамбыл облысы әкімдігінің 2009.11.25 № 390 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

5) Каждый экземпляр эротической продукции должен иметь запечатанную прозрачную упаковку.
6) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 25.11.2009 № 390 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
7) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 25.11.2009 № 390 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
3. Контроль за несоблюдение настоящих правил
8) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 25.11.2009 № 390 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
9) Контроль за соблюдением требований настоящих правил осуществляют уполномоченные органы.
Сноска. В наименовании Главы 3 внесено изменение постановлением Жамбылского областного акимата от 25.11.2009 № 390 (порядок введения в действие см. в пункте 2).