2005-2007 жылдарға көшіп келу квотасы бойынша Жамбыл облысына келетін оралмандарды қабылдау мен орналастыруды ұйымдастыру туралы
Жамбыл облысы әкімиятының 2005 жылғы 31 наурыздағы N 100 қаулысы. Жамбыл облыстық әділет департаментінде 2005 жылғы 19 сәуірінде 1613 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімиятының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 409 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімиятының 2008.12.25 №  409 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" N 1508 Жарлығын орындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 наурыздағы "Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығын іске асыру туралы" N 192 қаулысын іске асыру мақсатында және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негізінде облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2005-2007 жылдарға арналған оралмандардың көшіп келу квотасы бойынша облысқа Өзбекстан, Қырғызстан, Түрікменстан, Ресей Федерациясы, Қытай Халық Республикасы, ТМД-ның басқа елдерінен келетін оралмандар отбасылары Тараз қаласы мен облыстың аудандарына орналастырылсын.
2. Көші-қон комитетінің облыс бойынша басқармасы (Қ.Ж. Тоқтағұлов) (келісімі бойынша) оралмандарды қабылдауды, оларға қолданыстағы заңнамаларға сәйкес үй-жай алуға, біржолғы жәрдемақылар төлеуге және көлік шығындарын өтеуге республикалық бюджеттен бөлінетін қаражат есебінен төлемдер төлеуді қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Аудандар мен Тараз қаласы әкімдері, облыс әкімиятының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (А.Д.Қарабалаев) оралмандар отбасыларын елді мекендерге орналастыруды қамтамасыз етсін, қажет болған жағдайда оларға тұрғын үй салу және шаруа қожалықтарын ұйымдастыру үшін жер телімдерін бөлсін, оралмандарды еңбек рыногындағы сұранысқа ие мамандықтарға даярлау мен қайта даярлауды, еңбекке жарамдыларын жұмыспен қамтуды ұйымдастырсын.
4. Облыстың ішкі істер басқармасы (С.Т. Күнғожинов) оралмандарды қабылдау кезінде, жол жүріп келе жатқанда және облыс аумағындағы тұрғылықты жерінде олардың жеке басы мен мүліктік қауіпсіздігін, заңда белгіленген тәртіппен уақтылы тіркеуді және орналасқан жерінде тұруға және Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға рұқсат беретін қажетті құжаттардың берілуін қамтамасыз ету (келісімі бойынша) ұсынылсын.
5. Облыс әкімиятының білім департаменті (Д.И. Әбдірайымов) оралмандар балаларының шетелде алған білімі туралы құжаттарын зерделеуді жолға қойсын, қажет болған жағдайда олардың білімінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік білім стандарттарына сәйкестігін қамтамасыз ету үшін оларды қысқартылған мерзімді өтпелі оқу жоспарлары бойынша қосымша оқытуды ұйымдастырсын.

О6 организации приема и обустройства оралманов, прибывающих в Жамбылскую область по квоте иммиграции на 2005-2007 годы
Постановление Акимата Жамбылской области от 31 марта 2005 года N 100. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 19 апреля 2005 года за N 1613. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25 декабря 2008 года N 409
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25.12.2008 N 409.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005 - 2007 годы" и в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 192 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" и на основании Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разместить семьи оралманов из Узбекистана, Кыргызстана, Туркменистана, Российской Федерации, Китайской Народной Республики, из других стран СНГ прибывающих по квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы в городе Тараз и районах области.
2. Управлению комитета по миграции по области (Токтагулов К.Ж.) (по согласованию) рекомендовать обеспечить прием оралманов, произвести выплату средств для приобретения жилья, единовременных пособий и возмещение транспортных расходов за счет средств, выделяемых из республиканского бюджета в соответствии с действующим
законодательством.
3. Акимам районов и города Тараза, департаменту координации занятости и социальных программ акимата области (Карабалаев А.Д.) обеспечить размещение семей оралманов в населенных пунктах, при необходимости выделять им земельные участки для строительства жилья и организации крестьянских хозяйств, организовать подготовку и переподготовку оралманов профессиям, востребованным рынком труда и обеспечение работой трудоспособных.
4. Управлению внутренних дел области (Кунгожинов С.Т.) рекомендовать (по согласованию) обеспечить личную и имущественную безопасность оралманов при приеме, в пути следования и в местах постоянного проживания на территории области, своевременную регистрацию и выдачу им в установленном законом порядке необходимых документов, разрешающих проживание по месту размещения и получение гражданства Республики Казахстан.
5. Департаменту образования акимата области (Абдраимов Д.И.) наладить изучение документов об образовании, полученных детьми оралманов за рубежом, при необходимости организовать их дополнительное обучение по переходным учебным планам с сокращенным сроком, чтобы обеспечить соответствие их образования Государственным стандартам образования Республики Казахстан.

6. Облыс әкімиятының денсаулық сақтау департаменті (К.Б.Құралбаев), облыс әкімиятының мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті (Б.Қ.Жетібаев) көшіп келген оралмандардың Қазақстан Республикасы азаматтарымен бірдей жалпы негізде медициналық тексерілуін және науқастарының емделуін қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыс бойынша департаменті (А.М.Тұрысов) және Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың облыстық филиалы (Б.Б.Нұрымбетов) (келісімдері бойынша) облыс әкімиятының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментімен (А.Д.Қарабалаев) бірлесе отырып, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалары мен ережелеріне, сондай-ақ халықаралық келісімдерге сәйкес көшіп келген оралмандарға зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі мәселелерді шешсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс Әкімінің орынбасары М.Н. Байбековке жүктелсін.
Облысы Әкімі                               Б.Жексембин

6. Департаменту здравоохранения акимата области (Куралбаев К.Б.), департаменту государственного санитарно-эпидемиологического надзора акимата области (Жетибаев Б.К.) обеспечить медицинское обследование прибывающих оралманов и лечение больных на общих основаниях наравне с гражданами Республики Казахстан.
7. Департаменту Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по области (Турысов А.М.) и областному филиалу Государственного центра по выплате пенсий (Нурымбетов Б.Б.) рекомендовать (по согласованию) совместно с департаментом координации занятости и социальных программ акимата области (Карабалаев А.Д.) решить вопросы по назначению пенсий и пособий прибывшим оралманам в соответствии с действующим законодательством и положениями Республики Казахстан, а также международными соглашениями.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Байбекова М.Н.
Аким области                       Б. Жексембин