Павлодар облысы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін 2005 жылға төлемақы мөлшерлемесін белгілеу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2005 жылғы 4 наурыздағы N 8/10 шешімі. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 31 наурызда N 2958 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Заңы  6 бабының 5 тармағына және Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа мiндеттi төлемдер туралы"  Кодексiнiң  462 бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Көрсетiлген шешiмнiң қосымшасына сәйкес Павлодар облысы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн 2005 жылға төлемақы мөлшерлемесi бекiтiлсiн.
2. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экология және қоршаған ортаны қорғау тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
Сессия төрағасы Б. Әдiлханов
Облыстық мәслихаттың хатшысы Р. Гафуров
2005 жылғы наурыздың 4-інен
Павлодар облыстық мәслихатының
X сессиясының "Павлодар облысы
бойынша 2005 жылға қоршаған
ортаны ластаған үшiн төлемақылардың
мөлшерлемелерiн бекiту туралы"
N 8/10 шешiмiне
1 қосымша
Қоршаған ортаны ластаған үшiн және табиғатты қорғау
заңнамасын бұзған үшiн төлемақылардың мөлшерлемелерi
Т/б
N №
Көрсеткiштер
Өлшем
бiрлiгi
Улылығы
класы
Мөлшерле
ме,
(теңге)
1
2
3
4
5
1.
Атмосфераға ластандыру заттардың
шығарындылары:

Об установлении ставок платы за загрязнение окружающей среды на 2005 год по Павлодарской области.
Решение Павлодарского областного Маслихата от 4 марта 2005 года N 8/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 31 марта 2005 года за N 2958. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В соответствии пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и ст. 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежей в бюджет", областной Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за загрязнение окружающей среды согласно приложению к указанному решению.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного Маслихата по экологии и охране окружающей среды.
Председатель сессии Б. Адильханов
Секретарь областного Маслихата Р. Гафуров
Приложение N 1
к решению X сессии
Павлодарского областного маслихата
от 4 марта 2005 года N 8/10
"Об установлении ставок платы
за загрязнение окружающей среды
на 2005 год по Павлодарской области"
Ставки платы за загрязнение окружающей среды и нарушение природоохранного законодательства
NN п/п
Показатели
Единица измерения
Класс токсичности
Ставки, (тенге/единицу)
1
2
3
4
5
1.
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферу от стационарных источников,кроме:

1) жылуэлектр энергиясын
өндiретiн, көмiр өндiретiн
кәсiпорындардан, "Евразийский
банк" АҚ-нан басқа
2) "Евроазиатская энергетическая
корпорация" АҚ (станса)
3) "АЕS-Екiбастұз" ЖШС, "ГРЭС-2
стансасы" ААҚ
шартты
түрде
тонна *)
210
63
26
100
2.
Көлiктерден атмосфераға
ластандыру заттардың шығындылары:
-этилденген бензин
-этилденбеген бензин
-дизельдiк жанармай
-сұйықталған мұнайгаз
-қысылған табиғи газ
-көмiр
тонна
(жанармай)

1) предприятий, вырабатывающих теплоэлектрическую энергию для населения, угольнодобывающих, АО "Евразийский банк"
2) АО "Евроазиатская энергетическая корпорация" (станция)
3) ТОО "AES Экибастуз", ОАО "Станция ЭГРЭС-2"
усл.
тонна* )
210
63
26
100
2.
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферу от передвижных источников:
- бензин этилированный
- бензин неэтилированный
- дизельное топливо
- сжиженный нефтегаз
- сжатый природный газ
- уголь
тонна
(топлива)

524
315
420
210
157
130
3
Ертiс өзенi алабына ластанған
заттардың төгiндiсi,
1) тұрғындардан ағындылар
қабылдайтын қала су өстендерден
басқа
Шартты
түрде
тонна
15682
5180
4.
Тоған-буландырғыштарға, су
жинақтауыштарға және басқа су
объектiлерiне ластайтын
заттардың төгiндiлерi
шартты
түрде
тонна *)
17413
5.
Сүзiлу аумағына, жергiлiктi
рельефтерге
шаруашылық-тұрғындық
ағындыларының және т.б.**)
төгiндiлерi
м 3
13,6
6.
Ведомстволық жинақтауыштарда iрi
тонна қалдықтарды орналастыру:
-күл және күлқалдықтары
"Евроазиатская энергетическая
корпорация"АҚ-дан басқа:
-аршыма тау жыныстары
-глинозем шламдары
-феррақұрамдар қалдықтары мен
шламдары
-бояу қалдықтары
тонна
тонна
м 3
тонна
тонна
м 3
IV
IV
IV-V
IV
III
IV
42
10
7
16
76
10
7.
Жинақтауыштарда орналасатын
өндiрiстiк және  тұрғындық
қалдықтар, қарашiрiк, (*** жалпы
қолданатын қоқыстар
үйiндiлерiнде және
санкцияланған полигондарда***)
тонна тонна
тонна
тонна
тонна
м 3
I
II
III
IV
V
V

524
315
420
210
157
130
3.
Сброс загрязняющих веществ в бассейн реки Иртыш, кроме:
1) горводоканалов, принимающих   стоки от населения
усл.
тонна
15682
5180
4.
Сброс загрязняющих веществ в пруды - испарители, накопители и другие водные объекты
усл.
тонна
17413
5.
Сброс хозяйственно - бытовых (смешанных) стоков на поля фильтрации, рельеф местности и т.п.** )
м 3
13,6
6.
Размещение крупнотоннажных отходов в ведомственных (обустроенных) накопителях, отвалах и т.п.:
зола и золошлаки,
кроме:
АО "Евроазиатская энергетическая корпорация" (станция)
- вскрышные и скальные породы
- шламы глинозема,
- шлаки и шламы   ферросплавов,
- хвосты обогащения
тонна
тонна
м 3
тонна
тонна
м 3
IV
IV
IV, V
IV
III
IV
42
10
7
16
76
10
7.
Промышленные и бытовые отходы, навоз (помет), перегной, размещаемые в накопителях (отвалах), ( ***на санкционированных полигонах и свалках
общего пользования*** )
тонна
тонна
тонна тонна
тонна
м 3
I
II
III
IV
V
V

3840
1920
480
240
120
24
Ескерту:
*) Ластайтын заттардың улығынан тәуелдi салыстыратын бiрлiкке келтiрiлген нақты көлем. Аса қорғалатын табиғи аумақтарына мөлшерлеме 3 есе көбейтiледi .
**) Аса қорғалатын табиғи аумақтарына мөлшерлеме 3 есе көбейтiледi .
***) Павлодар, Екібастұз, Ақсу қалаларына мөлшерлемелер 2 есе, ал аса қорғалатын табиғи аумақтарына 6 есе көбейтiледi.

3840
1920
480
240
120
24
Примечание: *) Физический объем, приведенный к сопоставимой единице, зависящей от токсичности загрязняющего вещества. Ставка увеличивается в 3 раза для особо охраняемых природных территорий.
**) Ставка увеличивается в 3 раза для особо охраняемых природных территорий.
***) Ставки увеличиваются в 2 раза для г.г. Павлодар, Экибастуз, Аксу и в 6 раз для особо охраняемых природных территорий.