III сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ХI сессиясының "Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджетi туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 102 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХІІI сессиясының 2005 жылғы 11 ақпандағы N 122 шешімі. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2005 жылғы 18 ақпанда N 644 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2006 жылғы 31 мамырдағы N 510 хатымен
Алматы қаласының Әдiлет департаментiнде 30.12.2004 ж. N 634 рет санымен тiркелiп, 08.01.2005 ж. "Вечерний Алматы", 08.01.2005 ж. "Алматы Ақшамы" газеттерiнде жарияланған
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының  7-бабына сәйкес III сайланған Алматы қаласының Мәслихаты  ШЕШIМ ЕТТI:
III сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ХII сессиясының "Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджетi туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы  шешiмiне  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1 тармақ келесi редакцияда баяндалсын:
"1. Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджетi қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекiтiлсiн:
кiрiстер - 79268453 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 71162135 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 1350524 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 6755794 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетiн ресми трансферттер - 12687586 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 1501784 мың теңге;
қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер - 265000 мың теңге;
қарыздардың түсiмi - 6194900 мың теңге;
шығыстар - 104372076 мың теңге;
бюджеттiк кредиттер - 100000 мың теңге;
тапшылық - 4554353 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру - 4554353 мың теңге, оның iшiнде:
қарыздарды өтеу - 804677 мың теңге;
қаржы жылы басындағы бюджеттiк бос қалдық қаражаты - 5359030 мың теңге".
2. 6 тармақтағы "1619464" саны "984060" санына өзгертiлсiн.
3. 7 тармақтағы "818724" саны "872955" санына өзгертiлсiн.
4. 8 тармақтағы "2926409" саны "2936509" санына өзгертiлсiн.
5. 9 тармақтағы "11161907" саны "11597075" санына өзгертiлсiн.
6. 10 тармақтағы "11512998" саны "11921860" санына өзгертiлсiн.
7. 11 тармақтағы "2455355" саны "2607555" санына өзгертiлсiн.
8. 12 тармақтағы "7524924" саны "13745788" санына өзгертiлсiн.
9. 13 тармақтағы "2068382" саны "2138962" санына өзгертiлсiн.
10. 15 тармақтағы "470805" саны "489238" санына өзгертiлсiн.
11. 16 тармақтағы "240000" саны "291054" санына өзгертiлсiн.
12. 17 тармақтағы "9365872" саны "10580967" санына өзгертiлсiн.

О внесении изменений и дополнений в решение N 102 XI-й сессии Маслихата города Алматы III созыва от 27 декабря 2004 года "О бюджете города Алматы на 2005 год"
Решение внеочередной XIII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 11 февраля 2005 года N 122. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 18 февраля 2005 года за N 644. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 31 мая 2006 года N 510
В соответствии со статьей 7  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года Маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ :
Внести в  решение  XII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 27 декабря 2004 года "О бюджете города Алматы на 2005 год" следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции :
" 1. Утвердить бюджет города Алматы на 2005 год согласно приложения в следующих объемах:
1) доходы - 79268453 тыс.тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 71162135 тыс.тенге;
неналоговым поступлениям - 1350524 тыс.тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 6755794 тыс.тенге;
2) поступления официальных трансфертов из республиканского бюджета - 12687586 тыс. тенге;
3) погашением бюджетных кредитов - 1501784 тыс. тенге;
4) поступлениям от продажи финансовых активов - 265000 тыс.тенге;
5) поступления займов - 6194900 тыс. тенге;
6) затраты - 104372076 тыс. тенге;
7) бюджетные кредиты - 100000 тыс. тенге;
8) дефицит - 4554353 тыс. тенге;
9) финансирование дефицита бюджета - 4554353 тыс. тенге, в том числе:
погашение займов - 804677 тыс.тенге;
свободные остатки бюджетных средств на начало финансового года - 5359030 тыс. тенге".
2. В пункте 6 цифру "1619464" заменить цифрой "984060".
3. В пункте 7 цифру "818724" заменить цифрой "872955".
4. В пункте 8 цифру "2926409" заменить цифрой "2936509".
5. В пункте 9 цифру "11161907" заменить цифрой "11597075".
6. В пункте 10 цифру "11512998" заменить цифрой "11921860".
7. В пункте 11 цифру "2455355" заменить цифрой "2607555".
8. В пункте 12 цифру "7524924" заменить цифрой "13745788".
9. В пункте 13 цифру "2068382" заменить цифрой "2138962".
10. В пункте 15 цифру "470805" заменить цифрой "489238".
11. В пункте 16 цифру "240000" заменить цифрой "291054".
12. В пункте 17 цифру "9365872" заменить цифрой "10580967".

9000
15
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем
980350
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
565975
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1217975
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
44070
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
124630
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
100100
04
Аукциондық сатудан алынатын алым
67850
05
Жылжымалы мүлікті кепілге салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым
9300
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
28535
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
88800
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген  сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
754690
07
Басқа да салықтар
1460
1
Басқа да салықтар
1460
10
Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер
1460
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) құжаттар бергені үшін оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар алатын міндетті төлемдер
445700
1
Мемлекеттік баж
445700
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттық шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (төлнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
345000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін  тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлім туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
15800
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4300
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе олардың орнына қолданылатын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
57000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
820
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж

9000
15
Плата за пользование земельными участками
980350
16
Плата за загрязнение окружающей среды
565975
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1217975
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
44070
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
124630
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
100100
04
Сбор с аукционов
67850
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
9300
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
28535
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
88800
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
754690
07
Прочие налоги
1460
1
Прочие налоги
1460
10
Прочие налоговые поступления в местный бюджет
1460
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
445700
1
Государственная пошлина
445700
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о  вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
345000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам  повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
15800
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств,  а также за внесение изменений в эти документы
4300
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
57000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
820
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства

15800
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
330
10
Жеке және заңды тұлғалар азаматтық, қызметтік қарудың (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгі қаруларды қоса алғанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
2650
12
Қаруды және оның оқтарын  сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
4000
2
Салықтық емес түсiмдер
1350524
2
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
859864
2
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
41435
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
41435
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
39130
02
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
39130
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
485370
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
485370
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
253969
02
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына үкіметтік сыртқы қағаздар қаражаты есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
243099
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
1470
11
Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
9400
9
Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер
39960
02
Жер телімдерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлем
39880
07
Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер
80
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) түсетін түсімдер
2800
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
2800
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
2800
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
20380
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
20380
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
20380
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
393480
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
393480
04
Қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшін салынатын айыппұлдар
0
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын Әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар

15800
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
330
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия  физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, а
2650
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
4000
2
Неналоговые поступления
1350524
2
01
Доходы от государственной собственности
859864
2
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
41435
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
41435
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
39130
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
39130
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
485370
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
485370
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
253969
02
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
243099
06
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
1470
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
9400
9
Прочие доходы от государственной собственности
39960
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
39880
07
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
80
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2800
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2800
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
2800
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
20380
1
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
20380
02
Поступления денег от проведения госзакупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
20380
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
393480
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
393480
04
Штрафы за нарушение законодательства об охране окружающей среды
0
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами