"Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығын және "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 наурыздағы N 192 қаулысын жүзеге асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 109 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 11 мамырда N 1583 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығын және "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 наурыздағы N 192 қаулысын орындау үшiн, оралмандар отбасыларын ұйымдастыра қабылдау мен жайластыру мақсатында облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оралмандардың 2005-2007 жылдарға көшiп келуiнiң жалпы саны 2875 отбасына белгiленген квотасы мына 1,2,3 қосымшаларға сәйкес Петропавл қаласы мен облыс аудандары бойынша бөлiнсiн.
2. Оралмандарды қабылдау және жайластыру жөнiндегi облыстық штабының құрамы 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Көшi-қон комитетiнiң Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша басқармасына (келiсiм бойынша) мыналарды қамтамасыз ету:
көшiп келген оралмандарды қоныстату, қабылдау мен жайластыру, тiркеу және есепке алу;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнде белгiлеген тәртiппен жеңiлдiктер мен жәрдемақылар төлеу;
Солтүстiк Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментiмен, Солтүстiк Қазақстан iшкi iстер басқармасының көшi-қон полициясы басқармасымен, Солтүстiк Қазақстан облысының әдiлет департаментiмен (келiсiм бойынша) бiрлесе отырып, оралмандар құжаттарын "бiр көзден" принципi бойынша қабылдау, тiркеу және есепке алу ұсынылсын.
4. Солтүстiк Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi мыналарды:
жергiлiктi атқарушы органдарымен оралмандардың әлеуметтiк мәселелерiн шешу және жұмысқа орналастыру жөнiнде өзара iс-әрекет етудi;
оралмандарды жаңа кәсiптерге кәсiби даярлауды және оқытуды ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 192 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы"
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 21 апреля 2005 года N 109. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 мая 2005 года N 1583. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 " О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 192 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы", в целях организованного приема и обустройства семей оралманов акимат области   ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции оралманов на 2005-2007 годы в общем количестве 2875 семей распределить по городу Петропавловску и районам области согласно приложениям 1, 2, 3.
2. Утвердить состав областного штаба по приему и обустройству оралманов согласно приложению 4.
3. Рекомендовать управлению Комитета по миграции по Северо-Казахстанской области (по согласованию) обеспечить:
переселение, прием и обустройство, регистрацию и учет прибывших оралманов;
выплату пособий и льгот в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
совместно с департаментом координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области, управлением миграционной полиции управления внутренних дел Северо-Казахстанской области, департаментом юстиции Северо-Казахстанской области (по согласованию) организовать прием, регистрацию и учет документов оралманов по принципу "одного окна".
4. Департаменту координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области обеспечить:
взаимодействие с местными исполнительными органами по решению социальных вопросов и трудоустройству оралманов;
организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям.

5. Облыстық денсаулық сақтау департаментi:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес көшiп келген оралмандардың медициналық көмектiң кепiлденген тегiн көлемiн алуын қамтамасыз етсiн.
6. Аудандар мен Петропавл қаласының әкiмдерi:
оралмандарды қабылдауды, жайластыруды қамтамасыз етсiн, орналасқан жерлерiне олардың бейiмделуi үшiн жағдай жасасын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жұмысқа орналасу, бiлiктiлiгiн арттыру және жаңа кәсiптi игеру, жер учаскелерiн беру мәселелерiн қатаң бақылауға алсын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек көрсетсiн;
мұқтаждарға мектептерде, мектепке дейiнгi ұйымдарда және әлеуметтiк қорғау мекемелерiнде орын беру жөнiнде шаралар қабылдасын;
оралмандар балалары үшiн мемлекеттiк және орыс тiлдерiн үйренуге қажеттi жағдайлар жасасын, оқулықтармен және басқа да көрнектi құралдармен, материалдармен және жабдықтармен толық көлемде қамтамасыз етсiн;
оралмандарды қабылдау және жайластыру жөнiндегi облыстық штабты жыл сайын 15 қаңтарға осы қаулының орындалуы туралы хабардар етсiн.

5. Областному департаменту здравоохранения:
обеспечить получение прибывшими оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Акимам районов и города Петропавловска:
обеспечить прием, обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах расселения;
взять по строгий контроль вопросы трудоустройства, повышения квалификации и освоения новой профессии, предоставлении земельных участков в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
оказывать государственную адресную социальную помощь в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
принять меры по предоставлению нуждающимся мест в школах, дошкольных организациях и в учреждениях социальной защиты;
создать необходимые условия для детей оралманов по изучению  государственного и русского языков, обеспечить в полном объеме учебниками и другими наглядными пособиями, материалами и оборудованием;
информировать областной штаб по приему и обустройству оралманов об исполнении данного постановления ежегодно к 15 января.

7. Оралмандарды қабылдау және жайластыру жөнiндегi облыстық штаб аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдерiнiң, оралмандарды қабылдау және жайластыру мәселелерi жөнiндегi облыстық ұйымдар басшыларының ақпараттарын кезеңдi түрде тыңдасын.
8. "Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмi аппаратының "Солтүстiк Қазақстан" Солтүстiк Қазақстан облыстық газетiнiң редакциясы" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны, "Северный Казахстан" баспасөзi" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi, "Қазақстан Петропавл" телерадиокорпорациясы" акционерлiк қоғамының Солтүстiк Қазақстан облыстық филиалы, "Солтүстiк Қазақстан облысының iшкi саясат департаментi жанындағы Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң муниципалдық телерадиоарнасы" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны басшыларына облыс қоғамдығын оралмандарды қабылдау және жайластыру жөнiнде жүргiзiлген жұмыс туралы хабардар ету, тақырыптық кездесулер мен хабарлар жүргiзу ұсынылсын.

7. Областному штабу по приему и обустройству оралманов  периодически заслушивать информации акимов районов и города Петропавловска, руководителей областных организаций по вопросам приема и обустройства оралманов.
8. Рекомендовать руководству государственного коммунального предприятия "Редакция Северо-Казахстанской областной газеты "Солтүстік Қазақстан" аппарата акима Северо-Казахстанской области Министерства культуры, информации и общественного согласия", товарищества с ограниченной ответственностью "Издательство "Северный Казахстан", Северо-Казахстанского областного филиала акционерного общества "Телерадиокорпорация "Қазақстан Петропавл", государственного коммунального предприятия  "Муниципальный телерадиоканал акима Северо-Казахстанской области при департаменте внутренней политики Северо-Казахстанской области" систематически информировать общественность области о проводимой работе по приему и обустройству оралманов, проводить тематические встречи и передачи.