Аз қамтамасыз етiлген отбасыларынан шыққан студенттерге әлеуметтiк көмек беру Ережелерiн бекiту туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 11 сәуірдегі N 287 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы Әділет басқармасында 2005 жылғы 10 мамырда N 13-1-16 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 432 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы 2010.04.16 N 432 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" N 148-ІІ Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы он бiрiншi сессиясының "2005 жылға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" N2 шешiмiнiң (2005 ж.19.01-ғы N 1447 мемлекеттiк тiркеу; 2005 ж.28.01-ғы "Добрый вечер" газетi) негiзiнде, қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.06.14 № 755 Қаулысымен
1. Қоса берiлген аз камтамасыз етiлген отбасыларынан шыққан студенттерге әлеуметтiк көмек беру жөнiндегi Ережелер бекiтiлсiн.
2. алынып тасталды - Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.06.14 № 755 Қаулысымен
3. Петропавл қаласының қаржы бөлiмi (Дорофеева Г.И.) қала бюджетiмен көзделiп бөлiнген қаржы шегiнде әлеуметтiк көмектi қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.06.14 № 755 Қаулысымен
4. Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (Н.Н.Кушталова) алушылардың жеке шоттарына қаражат аудару арқылы әлеуметтiк көмектiң берiлуiн қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.06.14 № 755 Қаулысымен
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Т.Н.Құлжановаға жүктелсiн.
Қала әкiмi
Қала әкiмдiгiнiң
2005 ж. 11 сәуірдеғі N 287
қаулысымен бекiтiлген
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларынан шыққан
студенттерге әлеуметтiк көмек беру
ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер аз қамтамасыз етiлген отбасыларынан шыққан студенттерге ақшалай түрде әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi мен шарттарын белгiлейдi.
2. Әлеуметтiк көмек алуға, Петропавл қаласы аумағында тұрақты тұратын және мемлекеттiк жалпы бiлiм алуға гранттар мен кредиттерге иегер болмаған Қазақстан Республикасының азаматтары құқылы.
3. Осы Ережелерде мына мынадай ұғымдар пайдаланылады:
әлеуметтiк көмек-студенттердiң кәсiби оқуларын төлеу үшiн бағытталған, ақшалай төлем түрiндегi, халықты әлеуметтiк қорғаудың бiр түрi;
әлеуметтiк көмек көрсетуге құқығын анықтау - комиссия (бұдан әрi қалалық комиссия), мiндеттi түрде оның құрамына бiлiм беру бөлiмiнiң, жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi, көшi-қон және демография басқарамасы өкiлдерiнiң енгiзiлуiмен, қала әкiмiнiң орынбасарының төрағалық етуiмен қала әкiмi жанында құрылатын комиссия.
алушы- мемлекеттiк жалпы бiлiм алуға гранттар мен кредиттерге иегер болмаған (күндiзгi оқу түрi бойынша) және жан басына шаққандағы табыстары ағымдағы жылға бекiтiлген айлық есептiк көрсеткiштiң он еселiгiнен болып табылатын студент;
әлеуметтiк көмектi тағайындау бойынша, әлеуметтiк көмек көрсетуге студенттер контингентiн анықтау жөнiндегi және төлеу бойынша жұмыстарды жүзеге асырушы уәкiлеттi орган - Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (бұдан әрi бөлiм);
төлеу жөнiндегi уәкiлеттi орган-банк операцияларының жеке түрлерiн жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi берген лицензиясы бар және аталған түрдегi банк қызметтерiн көрсетуге конкурсты ұтып алған екiншi деңгейдегi банк (бұдан әрi банк).
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Әкімиятының 2006.04.19 N 583 қаулысымен.

Об утверждении Правил предоставления социальной помощи студентам из малообеспеченных семей
Постановление Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 11 апреля 2005 года N 287. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Петропавловска Северо-Казахстанской области 10 мая 2005 года N 13-1-16. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2010 года N 432
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 16.04.2010 N 432
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании решения одиннадцатой сессии Петропавловского городского маслихата от 31 декабря 2004 года N 2 "О бюджете города Петропавловска на 2005 год", решения внеочередной двенадцатой сессии Петропавловского городского маслихата от 29 января 2005 года N 1 "О внесении изменений и дополнений в решение одиннадцатой сессии Петропавловского городского маслихата от 31 декабря 2004 года N 2 "О бюджете города Петропавловска на 2005 год", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления социальной помощи студентам из малообеспеченных семей.
2. Городскому отделу образования ежегодно и своевременно обеспечить подбор студентов из малообеспеченных семей на получение социальной помощи на период обучения в высших учебных заведениях Северо-Казахстанской область.
3. Отделу финансов города Петропавловска (Дорофеева Г.И.) обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований предусмотренных бюджетом города.
5. Отделу занятости и социальных программ города Петропавловска (Кушталова Н.Н.) обеспечить предоставление социальной помощи с зачислением средств на лицевые счета получателей.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата города
от 11 апреля 2005 года N 287
ПРАВИЛА
предоставления социальной помощи студентам из малообеспеченных семей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила устанавливают порядок и условия оказания социальной помощи в денежном выражении студентам из малообеспеченных семей.
2. Право на социальную помощи имеют граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие на территории города Петропавловска и не ставшие обладателями государственных общеобразовательных грантов и кредитов.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
социальная помощь - одна из форм социальной защиты населения в виде денежных выплат, направленных на оплату профессионального обучения студентов;
комиссия по определению права на оказание социальной помощи (далее городская комиссия) - комиссия, создаваемая при акиме города по председательством заместителя акима города, с обязательным включением в ее состав представителей отделов образования, занятости и социальных программ, управления миграции и демографии и принимающая решение об оказании социальной помощи;
получатель- студент, не ставший обладателем государственного общеобразовательного гранта и кредита (по очной форме обучения) и являющийся членом семьи со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума;
уполномоченный орган, осуществляющий организацию работы по назначению социальной помощи , по определению контингента студентов на оказание социальной помощи и по выплате - отдел занятости и социальных программ города Петропавловска (далее отдел);
уполномоченный орган по выплате социальной помощи - банк второго уровня, имеющий лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций и выигравший конкурс предоставления банковских услуг данного вида (далее банк).

2. Әлеуметтiк көмектi тағайындау шарттары
мен тәртiбi
4. Әлеуметтiк көмектi тағайындау үшiн, бөлiмге мынадай құжаттар берiлу керек:
1) 1-шi қосымшаға сәйкес белгiленген түрдегi өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын, нотариалды бекiтiлген құжаттың көшiрмесi;
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) отбасының табысы туралы анықтама;
5) нотариалды расталған бiлiмi туралы құжаттың көшiрмесi;
6) кешендi тестiлену нәтижелерi туралы нотариалды расталған белгiленген үлгiдегi сертификаттың көшiрмесi;
7) Солтүстiк Қазақстан облысының жоғары оқу орнымен оқыту туралы жасалған келiсiм-шарт;
Алушылар бұдан кейiн де әлеуметтiк көмек тағайындау үшiн жүгiнгенде, жоғарыдағы көрсетiлген құжаттардан басқа, олар жоғары оқу орнының студенттерi болып табылатыны туралы растау-анықтама, сондай-ақ сынақ кiтапшаларын әкелу керек.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл каласының әкімдігінің 2007.03.05 N 276, 2007.06.14 № 755 Қаулыларымен.
5. Әлеуметтiк көмек алу үшiн қажеттi құжаттар түпнұсқалары және көшiрмелерi түрiнде iс қағаздарын жинайтын бөлiмге тапсырылады, ол өтiнiш берушiлерден құжаттар жиынтығы толығымен түскен күннен бастап бес күн мерзiм iшiнде 2-қосымшаға сәйкес, әлеуметтiк көмек тағайындау немесе онан бас тарту туралы шешiмнiң жобасын әлеуметтiк көмек көрсетуге құқығын анықтайтын қалалық комиссияға жiбередi.
6. Әлеуметтiк көмекттi тағайындау, осы мақсатқа қала бюджетiнде алдын ала қарастырылып бөлiнген қаражат шегiнде жүзеге асырылады.
7. Оң шешiм шығарылған жағдайда, бөлiм тарапынан хабардар болған алушылар банкте жеке шоттар ашады.
Тағайындаудан бас тартқан жағдайда, бас тарту себептерi көрсетiлiп бөлiм өтiнiш берушiге құжаттарын қайтарады.
Әлеуметтiк көмек тағайындаудан бас тартуға мыналар негiз болып табылады: жоғары оқу орнына түскенi туралы бiле тұра жалған мәлiметтер және 4-тармақта көрсетiлген құжаттарда күмәндi мәлiметтер беруi.
8. Бөлiм екi данадан алушылардың тiзiм-ведомосiн құрастырады, бiреуiн банке жiбередi.
9. Банк, ақылы қызмет көрсетуге жасасқан келiсiм-шарт пен тiзiм-ведомостары негiзiнде алушылардың ашқан жеке шоттарына сомаларды аударады.
3. Әлеуметтiк көмек көрсетуге құқығын анықтау
жөнiндегi комиссия
10. Әлеуметтiк көмек көрсетуге құқығын анықтау жөнiндегi комиссия (бұдан әрi Комиссия) аз қамтылған отбасыларынан шыққан студенттердiң кәсiби оқуларына төлем жасауларына әлеуметтiк көмек көрсету мақсатымен құрылады.
11. Өз қызметiнде Комиссия Қазақстан Республикасының конституциясын, басқа да нормативтiк құқықтық актiлердi басшылыққа алады.

2. Условия и порядок назначения социальной помощи
4. Для назначения социальной помощи, представляют в отдел следующие документы:
1) заявление установленной форме согласно приложению 1;
2) нотариально заверенную копию документа, удостоверяющего личность;
3) справку о составе семьи;
4) справку о доходах семьи;
5) нотариально удостоверенную копию документа об образовании;
6) копию нотариально удостоверенного сертификата установленного образца о результатах комплексного тестирования;
7) договор с высшим учебным заведением Северо-Казахстанской области об обучении.
При последующих обращениях за назначением социальной помощи получатели, кроме указанных документов представляют из высших учебных заведений справку-подтверждение, что они являются студентами данного ВУЗа, а также копию зачетной книжки.
5. Документы, необходимые для получения социальной помощи, представляются в подлинниках и копиях в отдел, который формирует дела и в пятидневный срок со дня поступления их полного пакета от заявителей направляет проект решения согласно приложению 2 о назначении социальной помощи либо отказе в ней в городскую комиссию по определению прав на оказание социальной помощи.
6. Назначение социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных городским бюджетом на эти цели.
7. В случае положительного решения получатели, уведомленные отделом, открывают лицевые счета в банке.
В случае отказа отдел возвращает документы заявителю с указанием причин отказа.
Основаниями отказа в назначении социальной помощи являются: предоставленные заведомо ложные сведения о поступлении в высшее учебное заведение и недостоверные сведения в документах, указанные в пункте 4
8. Отдел составляет списки-ведомости получателей в двух экземплярах, один из которых направляет в банк.
9. Банк на основании договора на оказание платных услуг и списков-ведомостей производит зачисление сумм на открытые лицевые счета получателей.
3. Комиссия по определению права на оказание социальной помощи
10. Комиссия по определению права на оказание социальной помощи (далее Комиссия) создается с целью оказания социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату профессионального обучения.
11. В своей деятельности Комиссия руководствуется Конституцией Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами.

12. Комиссияның мiндеттерi болып табылады:
әлеуметтiк көмектi алуға үмiткер тұлғалардың берген құжаттарын он күндiк мерзiмде қарау;
әлеуметтiк көмектi тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдау.
13. Комиссияның мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан өзiне жүктелген мiндеттердi орындауға қажеттi мәлiметтер мен материалдарды сұрауға және алуға құқығы бар.
14. Комиссия хатшыдан және үш мүшеден тұрады. Комиссияны төрағасы басқарады, ол оның қызметiне басшылық етедi, Комиссия отырыстарында төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылау жүргiзедi және Комиссия жүзеге асыратын қызметке жауапкершiлiк атқарады. Төраға болмаған жағдайда оның қызметiн орынбасары атқарады.
15. Комиссияның отырыстары қажеттiлiгiне қарай өткзiледi.
16. Келiп түскен құжаттарды қарау қорытындысы бойынша, Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк дауысына қарай Комиссия шешiм қабылдай.
4. Әлеуметтiк көмектiң қаржыландырылуы
17. Студенттерге әлеуметтiк көмек көрсету бойынша шығыстарды қаржыландыру "Жергiлiктi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтiк көмек" 007-000 бағдарламасы бойынша, қала бюджетiнде осы мақсатқа алдын ала көзделген қаражат есебiнен жүргiзiледi.
18. алынып тасталды - Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.06.14 № 755 Қаулысымен
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларынан
шыққан студенттерге әлеуметтiк көмек
көрсету Ережелерiне 1-қосымша
Петропавл қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтiк бағдарламалар
бөлiмiнiң бастығы
Н.Н.Кушталоваға
________________________________
мекен-жайының тұрғыны:
________________________________
________________________________
СТН___________________________
Паспорты (жеке басының куәлiгi)
________________________________
_________________________берiлген
(кiм берген)
________________________________
(қашан)
ӨТІНІШ
__________________________________ оқу мекемесiнде жоғары кәсiби
бiлiм алу үшiн, маған_______________________________________ теңге
сомасында әлеуметтiк көмек тағайындауыңызды және _________________
____________________ банк филиалында ашқан _________________________
жеке шотқа аударуыңызды сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
1) нотариалды расталған жеке басты куәландырушы құжатың көшiрмесi;
2) отбасының құрамы туралы анықтама;
3) отбасының табыстары туралы анықтама;
4) нотариалды куәландырылған бiлiм туралы құжатың көшiрмесi;
5) нотариалды куәландырылған кешендi тестiлеу нәтижелерi туралы   белгiленген үлгiдегi мемлекеттiк сертификаттың көшiрмесi;
6) Солтүстiк Қазақстан облысының мемлекеттiк жоғары оқу орнымен оқыту туралы шарты;
7) осы жоғары оқу орнында оқитынымды растайтын анықтама;
8) сынақ кiтапшасының көшiрмесi.
200__жыл "___" _________
Қолы:
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларынан
шыққан студенттерге әлеуметтiк көмек
көрсету Ережелерiне 2-қосымша
Петропавл қаласы 200__жыл "___" _________
____________________________________________________________________
(елдi мекен, көшесi, үйдiң және пәтердiң N, телефоны)
_____________________________________________ мекен-жайында тұратын
азамат (азаматша)
____________________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты, фамилиясы)
жоғары кәсiби бiлiм алу үшiн, әлеуметтiк көмектi тағайындау, тағайындаудан бас тарту туралы (керегiнiң асты сызылсын) ШЕШІМ
Берiлген отбасының табыстары туралы мәлiметтердi, кешендi тестiлеу нәтижелерi туралы мемлекеттiк сертификатты қарап, қалалық комиссия былай ШЕШТІ:
Азамат (Азаматша) __________________________________________________
жоғары оқу орнында оқуға төлеу үшiн
____________________________________________________ теңге сомасында
(жазбаша түрiнде)
әлеуметтiк көмек тағайындалсын.
___________________________________________________________________
________________________________________________ бас тартылсын
(бас тарту себептерiн көрсету)
Қолдары:
Комиссия төрағасы
Комиссия мүшелерi:

12. Задачами Комиссии являются:
рассмотрение в десятидневный срок представленных документов лиц, претендующих на получение социальной помощи;
принятие решения о назначении социальной помощи либо в отказе в ней.
13. В соответствии с возложенными задачами Комиссия имеет право запрашивать и получать от государственных органов и организаций сведения и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач.
14. Комиссия состоит из секретаря и трех членов. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
15. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости.
16. По итогам рассмотрения предоставленных документов Комиссия принимает решение простым большинством голосов от общего количества членов Комиссии.
4. Финансирование социальной помощи
17. Финансирование расходов по оказанию социальной помощи студентам производится по программе 007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" за счет средств городского бюджета, предусмотренных на эти цели.
18. Социальная помощи предоставляется на сумму не более 120 000 (ста двадцати тысяч) тенге в год на одного студента.
Приложение 1
к Правилам предоставления
социальной помощи студентам
из малообеспеченных семей
Начальнику отдел занятости и
социальных программ
г. Петропавловска
от _________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего(ей) по адресу:
___________________________
___________________________
РНН _______________________
Паспорт (удостоверение)____
___________________________
выдан _____________________
(кем)
___________________________
(когда)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить мне социальную помощь в сумме _____________________________________ тенге (прописью) для получения высшего профессионального образования в учебном заведении ___________________________________________ и перечислить на лицевой счет _____________________________________, открытый в филиале _________________________ банка.
Прилагаю следующие документы:
нотариально заверенную копию документа, удостоверяющего личность;
справку о составе семьи;
справку о доходах семьи;
нотариально удостоверенную копию документа об образовании;
копию нотариально удостоверенного государственного сертификата установленного образца о результатах комплексного тестирования;
договор с государственным высшим учебным заведением Северо-Казахстанской области об обучении;
справку, подтверждающую обучение в данном ВУЗе;
копию зачетной книжки.
"____" ________200__ года
Подпись:
Приложение 2
к Правилам предоставления
социальной помощи студентам
из малообеспеченных семей
РЕШЕНИЕ
г. Петропавловск "____" _________200__г.
О назначении, отказе в назначении (нужное подчеркнуть) социальной помощи для получения высшего профессионального образования гражданину (ке) _________________________________
(фамилия, имя, отчество)
______________________________________ проживающему (ей) по адресу
_________________________________________________________________
(населенный пункт, улица, N дома и квартиры, телефон)
Рассмотрев представленные сведения о доходах семьи, государственный сертификат о результатах комплексного тестирования городская комиссия РЕШИЛА:
Назначить гр. __________________________________ социальную помощь для оплаты обучения в высшем учебном заведении на сумму ___________ (__________________________________)_ тенге.
(прописью)
Отказать ____________________________________________________
______________________________________________________________
(указать причину отказа)
Подписи:
Председатель комиссии
Члены комиссии