Жұмыссыздардың және кәсіптік оқуға жіберілген жұмыспен қамтылмаған азаматтардың мақсатты топтарының жол ақысын, тамағын, тұруын және дәрігерлік қараудан өтуінің шығынын төлеудің Ережесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысының Көкпекті ауданы әкімиятының 2005 жылғы 24 ақпандағы N 756 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 24 наурызда N 2240 тіркелді. Күші жойылды - Көкпекті ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 11 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Көкпекті ауданы әкімдігінің 2009.04.14  N 11 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" N 149-II Заңының 5 бабының 2 тармағына және 7 бабының 6 тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" N 836 қаулысына сәйкес, халықтың мақсатты топтарын қорғаудың қосымша шараларын қолдану мақсатымен, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148-II Заңының 31 бабы 1 тармағының 14 тармақшасын басшылыққа ала отырып Көкпекті ауданының әкімдігі қаулы етеді:
1. Келтіріліп отырған "Жұмыссыздардың және кәсіптік оқуға жіберілген жұмыспен қамтылмаған азаматтардың мақсаты топтарының жол ақысын, тамағын, тұруын және дәрігерлік қараудан өтуінің шығынын төлеудің Ережесі" бекітілсін (қосымша).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімнің орынбасары А.Ж. Әбеновке жүктелсін.
Аудан әкімі
Көкпекті ауданы әкімдігінің
2005 жылғы 24 ақпандағы
N 756 қаулысына
қосымша
Жұмыссыздардың және кәсіптік оқуға жіберілген жұмыспен
қамтылмаған азаматтардың мақсатты топтарының жол ақысын,
тамағын, тұруын және дәрігерлік қараудан өтуінің шығынын
төлеудің
ЕРЕЖЕЛЕРІ
Осы ережелер Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысымен бекітілген жұмыссыздарды кәсіби даярлауды, біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастыру мен қаржыландырудың Ережелеріне және өзге де заңнамалық актілеріне сәйкес әзірленді.
1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Осы Ережелерде қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) өтініш беруші-кәсіби даярлыққа жіберілген және шығындарын өтеуге өтініш берген жұмыссыз немесе мақсатты топтан жұмыспен қамтылмаған азамат;
2) шығындарды өтеу-өтініш берушінің жол жүруіне, тамақтануына, тұруына және дәрігерлік қараудан өтуіне ішінара немесе толық төлеу;
3) мақсатты топтан жұмыспен қамтылмаған азамат аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөліміне өтініш берген жұмысқа жарамды жастағы, жұмыспен қамтылған халықтың қатарына жатпайтын, жергілікті атқарушы органдар белгілеген мақсатты топқа енгізілген азамат.

Об утверждении Правил возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование безработным, а также и незанятым гражданам из целевых групп, направленным на профессиональное обучение
Постановление Акимата Кокпектинского района N 756 от 24 февраля 2005 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 24 марта 2005 года за N 2240. Утратило силу - постановлением акимата Кокпектинского района от 14 апреля 2009 года № 11
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Кокпектинского района от 14.04.2009 № 11.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 5 и подпунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149-II "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях установления дополнительных мер по защите целевых групп населения, руководствуясь подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Кокпектинский районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые "Правила возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование безработным, а также и незанятым гражданам из целевых групп, направленным на профессиональное обучение" (приложение)
2. Контроль за реализацией данного постановления возложить на заместителя акима района Абенова А.Ж.
Аким района
Приложение к постановлению
Кокпектинского районного акимата
от 24 февраля 2005 года
ПРАВИЛА
возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское
освидетельствование безработным, а также и незанятым гражданам
из целевых групп, направленным на профессиональное обучение
Настоящие правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения" и Правилами организации и финансирования профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836, и другими законодательными актами.
1. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) заявитель-безработный или незанятый гражданин из целевых групп, направленный на профподготовку и обратившийся за возмещением затрат;
2) возмещение затрат-частичная или полная оплата проезда, питания, проживания и медицинского освидетельствования заявителю;
3) незанятый гражданин из целевых групп-гражданин, обратившийся в Государственное учреждение районный отдел занятости и социальных программ в трудоспособном возрасте, не относящийся к занятому населению, входящий в целевые группы, определенные местными исполнительными органами.

2. Облыс шегінде тұруға, оқу орнына барып, қайта қайтуға арналған шығындарды өтеу өзі тұрмайтын жерде оқитын өтініш берушіге жүргізіледі.
3. Облыс шегінде тұру, медициналық куәландыру, оқу орнына барып қайта қайту шығындарының өтеуін аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімі мемлекеттік мекемесі жүргізеді.
4. Дәрігерлік қараудан өту шығындардың өтелуі кәсіби даярлықты белгілеуді талап ететін мамандықтар бойынша оқытуға жіберілген өтініш берушілерге нәтижесіне қарамастан төленеді.
5. Өтініш берушілер дәрігерлік қараудан аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімінің жолдамасы бойынша өтеді.
6. Өтініш берушілердің шығындарының өтелуі құжаттарды ұсынған күннен бастап, бірақ оқу аяқталған күннен бір ай кешіктірілмей жүргізіледі.
7. Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөліміне ресми тіркелген және кәсіби даярлыққа, біліктілікті арттыру мен қайта даярлыққа жіберілген жұмыссыз, сондай-ақ мақсатты топтан жұмыспен қамтылмаған азаматтар шығындарды өтеу құқығына ие.
2. ШЫҒЫНДАРДЫҢ ӨТЕУІН АЛУҒА ӨТІНІШ БЕРУ ТӘРТІБІ
8. Өтініш беруші аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөліміне жазбаша өтініш береді және қажетті құжаттарды ұсынады.
9. Өтініш пен құжаттарда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен сенімділігіне Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтініш беруші жауап береді.
3. ҚАЖЕТТІ ҚҰЖАТТАРДЫҢ ТІЗІМІ
10. Шығындардың өтеуін алу үшін қажетті құжаттар:
1) тұратын жеріндегі банкте жеке есебінің нөмірі көрсетілген жазбаша өтініш;
2) теміржол көлігімен, жолаушы автокөлігімен (таксиден басқа) жол жүру құжаттары немесе жол жүрудің құны туралы аталған тасымалды түрлерімен айналысатын мекеменің анықтамасы;
3) дәрігерлік қараудан өткені жөніндегі төлем құжаты.
4. ШЫҒЫНДАРДЫ ӨТЕУДІҢ МӨЛШЕРІ
11. Шығындардың толық өтелуі:
1) дәрігерлік қараудан өтудің құжаттармен расталған зерттеудің құны үшін;
2) өңір (облыс, аудан) шегіндегі оқу орнына барып қайта қайту жолына құжаттармен расталған жол жүру құны үшін.
12. Тұру шығындарының ішінара өтелуі мынадай мөлшерде жүргізіледі:
1) өзге жерден келген өтініш берушілер Өскемен, Семей қалаларында оқып жатақханаларда тұрған уақытта-ұсынылған төлем құжаттары бойынша, бірақ айына үш айлық есептік көрсеткіштен аспағанда. Жалданған тұрғын үйлерде тұрғанда-айына үш айлық есептік көрсеткіштен аспағанда.

2. Возмещение затрат на проживание, проезд к месту учебы и обратно в пределах области производится заявителю, обучающемуся не по месту жительства.
3. Возмещение затрат на проезд к месту учебы и обратно в пределах области, питание, проживание и медицинское освидетельствование, осуществляют Государственные учреждения районные отделы занятости и социальных программ.
4. Возмещение затрат на медицинское освидетельствование производится заявителям, направленным на обучение по профессиям, требующим определения профпригодности, и оплачивается независимо от результатов.
5. Медицинское освидетельствование заявители проходят по направлению Государственных учреждений районных отделов занятости и социальных программ.
6. Возмещение затрат заявителю осуществляется с момента представления документов, но не позднее одного месяца со дня окончания обучения.
7. Право на возмещение затрат имеют безработные, а также незанятые граждане из целевых групп, официально зарегистрированные в Государственном учреждении районном отделе занятости и социальных программ, направленные на профессиональную подготовку, повышение квалификации и переподготовку.
2. ПОРЯДОК ОБРАЩЕНИЯ ЗА ПОЛУЧЕНИЕМ ВОЗМЕЩЕНИЯ ЗАТРАТ
8. Заявитель подает письменное заявление в Государственное учреждение районный отдел занятости и социальных программ и представляет необходимые документы.
9. Заявитель несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и документах.
3. ПЕРЕЧЕНЬ НЕОБХОДИМЫХ ДОКУМЕНТОВ
10. Документами для получения возмещения затрат являются:
1) письменное заявление с указанием номера лицевого счета в банке по месту жительства;
2) проездные документы по железнодорожному транспорту, пассажирскому автотранспорту (кроме такси), либо справка организации, осуществляющей указанные виды перевозок, о стоимости проезда;
3) платежный документ о прохождении медицинского освидетельствования.
4. РАЗМЕР ВОЗМЕЩЕНИЯ ЗАТРАТ
11. Полное возмещения затрат производится:
1) за медицинское освидетельствование-стоимость обследования, подтвержденная документами;
2) за проезд к месту обучения и обратно в пределах региона (области, района)-стоимость проезда, подтвержденная документами.
12. Частичное возмещение затрат на проживание производится в следующих размерах:
1) при проживании иногородних заявителей во время обучения в городах Усть-Каменогорске, Семипалатинске в общежитии-по представленным платежным документам, но не более трех месячных расчетных показателей в месяц. При проживании в арендованных жилых помещениях-три месячных расчетных показателя в месяц;

2) өзге жерден келген өтініш берушілерге басқа елді мекендерде оқып жатақханаларда тұрған уақытта ұсынылған төлем құжаттары бойынша, бірақ айына екі айлық есептік көрсеткіштен аспағанда. Жалданған тұрғын үйлерде тұрғанда-айында екі айлық есептік көрсеткіштен аспаған жағдайда.
13. Өскемен және Семей қалаларында оқитындар үшін тамақтану шығындарының өтелуі айына 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, өзге елді мекендерде айына 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі.
5. ШЫҒЫНДАРДЫ ӨТЕУ ТӨЛЕМДЕРІНІҢ ТӘРТІБІ
14. Шығындарды өтеудің төлемі халықты жұмыспен қамту бағдарламасын орындау үшін қарастырылған облыстық бюджет қаржысының есебінен жүргізіледі.
15. Тұру шығындарын ішінара өтеудің төлемі оқу мерзімінің аяқталуы бойынша немесе ай сайын жүргізіледі.
16. Тамақтану шығындарын өтеу төлемі ай сайын жүргізіледі.
17. Дәрігерлік қараудан өту мен өңір шегіндегі (облыс, аудан) оқу орнына барып қайта қайту жолына арналған шығындардың толық өтелуінің төлемі құжаттар ұсынған кезден бастап бір ай ішінде жүргізіледі.
18. Өтініш берушіге өтелу шығындардың толық немесе ішінара төлемі ақшалай түрде жеке есепке аудару жолымен жүзеге асырылады.
Көкпекті ауданының, жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарлама
бөлімінің бастығы

2) при проживании в общежитии иногородних заявителей в других населенных пунктах-по представленным документам, но не более двух месячных расчетных показателей в месяц. При проживании в арендованных жилых помещениях-два месячных расчетных показателя в месяц.
13. Возмещение затрат на питание для обучающихся в городах Усть-Каменогорске и Семипалатинске производится в размере 3-х месячных расчетных показателей в месяц, в остальных населенных пунктах в размере 2-х месячных расчетных показателей в месяц.
5. ПОРЯДОК ВЫПЛАТЫ ВОЗМЕЩЕНИЯ ЗАТРАТ
14. Выплата возмещения затрат осуществляется за счет средств районного бюджета, предусмотренных на выполнение Программы занятости населения.
15. Выплата частичного возмещения затрат на проживание производится пo окончании обучения или ежемесячно.
16. Выплата возмещения затрат на питание производится ежемесячно.
17. Выплата полного возмещения затрат на медицинское освидетельствование и на проезд к месту обучения и обратно в пределах региона (области, района) производится в течение месяца с момента предъявления документов.
18. Выплата полного или частичного возмещения затрат осуществляется в денежной форме путем перечисления на лицевой счет заявителю.
Начальник отдела занятости и
социальных программ