Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 334 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 13 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 1 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4071. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.09.2014 № 178 (01.07.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 334 "Об утверждении Правил представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 13. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2006 года N 4071
Примечание РЦПИ!
Постановление утрачивает силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.09.2014 № 178 (вводится в действие с 01.07.2015).
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", а также совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :

1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 334  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3327 тіркелген) мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесінде:
кіріспеде "Банк операцияларының" деген сөздердің алдынан "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясына ие (ипотекалық ұйымдарды және клиенттердің шоттарын номиналды ұстаушы ретінде жүргізу құқығы бар брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;

1. Внести в  постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 334 "Об утверждении Правил представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3327) следующие дополнение и изменения:
в Правилах представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу после слов "банковских операций" дополнить словами ", имеющими лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (за исключением ипотечных организаций и брокеров и (или) дилеров с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя)";

1-тармақтың 1) тармақшасындағы "заемдар мен қаржы лизингі" деген сөздер "банк заемдары (бұдан әрі - заемдар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бірінші абзацтағы "және ломбардтардан" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзац алынып тасталсын;
10-тармақ алынып тасталсын;
1-қосымшада:
есептің атауындағы "және қаржы лизингі" деген сөздер алынып тасталсын;
"Кепіл үлгісі бойынша заемдар:" деген кесте мынадай редакцияда жазылсын:
Жылжымайтын мүлік,
410
оның ішінде жер кепіліне
420
Кепілдіктер мен кепілдемелер,

в подпункте 1) пункта 1 слова "займах и финансовом лизинге" заменить словами "банковских займах (далее - займы)";
в пункте 2:
в абзаце первом слова "и ломбардов" исключить;
абзац третий исключить;
пункт 10 исключить;
в Приложении 1:
в названии отчета слова "и финансовом лизинге" исключить;
таблицу "Займы по типу залога" изложить в следующей редакции:
Недвижимость,
410
в том числе под залог земли
420
Гарантии и поручительства,

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель