"Қазақстан Республикасында шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау (баламасын белгілеу) тәртібі жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 8 тамыздағы N 542 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 58 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 17 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4093
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау (баламасын белгілеу) тәртібі жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 8 тамыздағы N 542  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2477 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2003 ж. N 31-36, 870-құжат Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 252  бұйрығына сәйкес енгізілген өзгерістерімен бірге, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде
N 3633 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2005 ж. шілде, N 16, 122-құжат, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде  N 3795 тіркелген,"Заң газетінде" жарияланған, 2005 ж. 2 қыркүйек, N 160-161 (894-895)) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау (баламасын белгілеу) тәртібі жөніндегі ережеде:
12-тармақтың 5) тармақшасының бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"5) білім туралы құжатты берген оқу орнын аккредиттеу туралы куәліктің және/немесе лицензияның көшірмесі, оқу орнының мөрімен расталған жалпы орта білім туралы құжаттардан басқасы (қажет болған жағдайда мемлекеттік және/немесе ресми тілдегі нотариалды расталған аудармасы)".
18-тармақта "Еуропалық өңiрдегi (Лиссабон, 1997 ж., сәуiр)" деген сөздерден кейін "Өңірлік Конвенцияға азиялық-тынық мұхит өңіріндегі оқытуды, жоғары білім берудің дипломдарын және дәрежелерін тану туралы (Бангкок, 1983ж.)" деген сөздермен толықтырылсын;
27-тармақтың 5) тармақшасының бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"5) білім туралы құжатты берген оқу орнын аккредиттеу туралы куәліктің және/немесе лицензияның көшірмесі, оқу орнының мөрімен расталған жалпы орта білім туралы құжаттардан басқасы (қажет болған жағдайда мемлекеттік және/немесе ресми тілдегі нотариалды расталған аудармасы)".
46-тармақ алынып тасталсын.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 542 "Об утверждении Правил о порядке признания и нострификации (установления эквивалентности) в Республике Казахстан документов об образовании, выданных зарубежными организациями образования"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года N 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2006 года N 4093
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 542 "Об утверждении Правил о порядке признания и нострификации (установления эквивалентности) в Республике Казахстан документов об образовании, выданных зарубежными организациями образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2477, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 года, N 31-36, ст. 870, с изменениями, внесенными в соответствии с приказами Министра образования и науки от 19 апреля 2005 года  N 252 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3633, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, июль 2005 года, N 16, cт. 122, от 16 августа 2005 года  N 543 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3795, опубликованным в "Юридической газете" от 2 сентября 2005 года N 160-161 (894-895) следующие изменения и дополнение:
в Правилах о порядке признания и нострификации (установления эквивалентности) в Республике Казахстан документов об образовании, выданных зарубежными организациями образования, утвержденных указанным приказом:
часть первую подпункта 5) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"5) копия лицензии и/или свидетельство об аккредитации учебного заведения, выдавшего документ об образовании, за исключением документов о среднем общем образовании, заверенные печатью учебного заведения (при необходимости с нотариально заверенным переводом на государственный и/или официальный язык).";
в пункте 18 после слов "в Европейском регионе (Лиссабон, апрель, 1997 г.)" дополнить словами "к Региональной Конвенции о признании обучения, дипломов и степеней высшего образования в азиатско-тихоокеанском регионе (Бангкок, 1983 г.),";
часть первую подпункта 5) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"5) копия лицензии и/или свидетельство об аккредитации учебного заведения, выдавшего документ об образовании, за исключением документов о среднем общем образовании, заверенные печатью учебного заведения (при необходимости с нотариально заверенным переводом на государственный и/или официальный язык).";
пункт 46 исключить.

2. Білім және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитеті (Б.С. Әбдірәсілов) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы

2. Комитету по надзору и аттестации в сфере образования и науки (Абдрасилов Б.С.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. Министра