Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының""Қазақстан Республикасының""Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Заңының 22-бабын, Қазақстан Республикасының "Сақтандыру қызметі туралы" Заңының 35-бабын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңының 36 және 52-баптарын іске асыру туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 73 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 84 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 21 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4199. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.08.2016 № 183 қаулысымен.
Нормативтік құқықтық актілерді "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Заңының 22-бабын, Қазақстан Республикасының "Сақтандыру қызметі туралы" Заңының 35-бабын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңының 36 және 52-баптарын іске асыру туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 73 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2811 тіркелген, 2004 жылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған N 25-28) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауында""Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Заңының 22-бабын, Қазақстан Республикасының "Сақтандыру қызметі туралы" Заңының 35-бабын," деген сөздер алынып тасталсын;
кіріспеде "Екінші деңгейдегі банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының,", Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Заңының 22-бабының 1-тармағының а) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Сақтандыру қызметі туралы" Заңының 21 және 35-баптарына," деген сөздер алынып тасталсын;

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 73 "О реализации статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьи 35 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", статей 36 и 52 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 84. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2006 года N 4199. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 183
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.08.2016 № 183.
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с Законами Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 73 "О реализации статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьи 35 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", статей 36 и 52 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2811, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан в 2004 году N 25-28) следующие изменения:
в наименовании слова "статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьи 35 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"," исключить;
в преамбуле слова "банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций,", "подпунктом а) пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьями 21 и 35 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"," исключить;

1-тармақта "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының,", "Қазақстан Республикасының "Сақтандыру қызметі туралы" Заңының 35-бабының 1-тармағының 1) және 2) тармақшаларымен," деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Каримуллин А.А.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Банктерді қадағалау департаменті (Раева Р.Е.) осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
5. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.) осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны ашық жинақтаушы зейнетақы қорларына, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, клиенттердің шоттарын номиналды ұстаушы ретінде жүргізу құқығымен брокерлерге, дилерлерге, "Қазақстан Тізілім ұстаушыларының қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" АҚ-на жіберсін.
6. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға

в пункте 1 слова "страховых (перестраховочных) организаций,", "подпунктами 1) и 2) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"," исключить;
пункт 2 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каримуллин А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня введения в действие настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.) в десятидневный срок со дня введения в действие настоящего постановления довести его до сведения банков второго уровня.
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.) в десятидневный срок со дня введения в действие настоящего постановления довести его до сведения открытых накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, брокеров, дилеров с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя, Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и АО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель