2006/2007 оқу жылына кәсіптік жоғары білімді мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 6 маусымдағы N 312 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 20 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4261
"Республикалық бюджеттен қаражат алатын білім беру ұйымдарында кәсіптік орта білімді, кәсіптік жоғары білімді жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімді мамандар даярлауға 2006/2007 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 485  қаулысын  іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) 2006/2007 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде кәсіптік жоғары білімді мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру  тапсырысы ;
2) 2006/2007 оқу жылына арналған сырттай оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде кәсіптік жоғары білімді мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру  тапсырысы  бекітілсін.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (М.Нұрғожин) жоғары оқу орындарының арасында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі конкурстық комиссияның жұмысын белгіленген тәртіппен ұйымдастырсын.
3. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (М.Нұрғожин) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығымен (Т.Балықбаев) бірлесе отырып:
1) таңдаған мамандығы бойынша кәсіптік жоғары білім алуға ниет білдірген азаматтарды мемлекеттік сертификатты берумен қатар кешенді тестілеуді өткізсін;
2) мемлекеттік білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысу үшін ұлттық бірыңғай тестілеуден немесе кешенді тестілеуден өткен талапкерлерден өтініштерін қабылдауды ұйымдастырсын және өткізсін.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің конкурстық комиссиясы бекітілген мемлекеттік білім беру тапсырысының шегінде нақты мамандықтар және тіл бөлімшелері бойынша мемлекеттік білім беру гранттарын тағайындауды мемлекеттік сертификаттардың баллдарына сәйкес конкурстық негізде іске асырсын.
5. Жоғары оқу орындарының қабылдау комиссиялары Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесінде белгіленген мерзімде мемлекеттік білім беру гранттарының иегерлерін студенттер қатарына қабылдауды жүргізсін және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін жіберсін.

О государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на 2006/2007 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 июня 2006 года N 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2006 года N 4261
В целях реализации  постановления  Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 485 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным образованием, с послевузовским профессиональным образованием в высших учебных заведениях и научных организациях на 2006/2007 учебный год"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на 2006/2007 учебный год в разрезе специальностей по  очной форме обучения ;
2) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием на 2006/2007 учебный год в разрезе специальностей по  заочной форме обучения .
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (М. Нургужин) организовать работу конкурсной комиссии по размещению государственных образовательных грантов среди высших учебных заведений в установленном порядке.
3. Департаменту высшего и послевузовского образования (М. Нургужин) совместно с Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Т. Балыкбаев) организовать и провести:
1) комплексное тестирование граждан, желающих получить высшее профессиональное образование по избранной специальности с выдачей государственного сертификата;
2) прием заявлений от абитуриентов, прошедших единое национальное тестирование или комплексное тестирование, для участия в конкурсе на предоставление государственных образовательных грантов.
4. Конкурсной комиссии Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществить присуждение государственных образовательных грантов по конкретным специальностям и языковым отделениям в пределах установленного государственного образовательного заказа на конкурсной основе в соответствии с баллами государственных сертификатов.
5. Приемным комиссиям высших учебных заведений провести зачисление в число студентов обладателей государственных образовательных грантов в сроки, установленные Типовыми правилами приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, и представить в Министерство образования и науки Республики Казахстан копии приказов о зачислении.

6. Бюджеттік департаменті (Т.Нұрғожаева) мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша қабылданған студенттер контингентінің негізінде жоғары оқу орындарын қаржыландыруды жүзеге асырсын.
7. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (М.Нұрғожин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
8. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
9. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрінің
2006 жылғы 6 маусымдағы
N 312 бұйрығына 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша өзгертулер енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 14 қарашадағы   N 578   (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) бұйрығымен .

6. Бюджетному департаменту (Т. Нургожаева) осуществить финансирование вузов в соответствии с контингентом студентов, зачисленных по государственному образовательному заказу.
7. Департаменту высшего и послевузовского образования (М. Нургужин) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
8. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
9. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 6 июня 2006 года N 312
Сноска. В приложение 1 внесены изменения приказом Министра образования и науки РК от 14 ноября 2006 года N  578  (вводится в действие со дня официального опубликования).
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с высшим профессиональным