Аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың және аудиторлық ұйымдардың есептілікті беру тізбесін, нысандары мен мерзімділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 шілдедегі N 275 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2006 жылғы 3 тамызда тіркелді. Тіркеу N 4329. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы N 60 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы N 60 Бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.03.19. N 116 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың (бұдан әрі - кәсіби ұйымдар) есептілік тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2, 3-қосымшаларға сәйкес кәсіби ұйымдардың есептілікті беру нысандары бекітілсін;
3) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес аудиторлық ұйымның сыртқы сапа бақылауынан өтуі (оны өткен жағдайда) туралы есеп беру нысаны.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.03.19. N 116 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
2. Кәсіби ұйымдар есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейінгі мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға осы бұйрықта белгіленген нысандар бойынша есептер берсін.
2-1. Аудиторлық ұйымдар сыртқы сапа бақылауынан өткеннен кейін отыз күн ішінде, уәкілетті мемлекеттік органға осы бұйрықтың 6-қосымшасына cәйкес нысан бойынша есеп беруі тиіс.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.03.19. N 116 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н. Айтжанова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2006 жылғы 24 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
1-қосымша
Кәсіби ұйымдардың есептілік тізбесі
р/р N
Есептің атауы
Беру мерзімі
1
Кәсіби ұйымның басшы құрамы туралы жыл сайынғы есеп
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
2
Кәсіби ұйымға кірген (одан шығып кеткен) аудиторлар мен аудиторлық ұйымдардың саны туралы жыл сайынғы есеп
3
Кәсіби ұйым жүргізген сапаны сыртқы бақылау туралы жыл сайынғы есеп
4
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын өткізу және сертификаттар беру туралы жыл сайынғы есеп
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
2-қосымша
Кәсіби ұйымның басшы құрамы туралы жыл сайынғы есеп
Кәсіби ұйымның басшы құрамы
р/р N
Аты-жөні
Лауазымы
Білімі
"аудитор" біліктілік куәлігінің N
Жұмыс өтілі
Байланыс телефоны
Кәсіби ұйымның басшысы
______________________
М. О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
3-қосымша
20___ жылы  кәсіби ұйымға кірген (одан шығып кеткен)
аудиторлар мен аудиторлық ұйымдардың саны туралы жыл
сайынғы есеп
N 1 кесте
N р/р
Аудитордың аты-жөні
Тұрғылықты мекен-жайы, телефоны
Біліктілік куәлігінің нөмірі, берілген күні
Кәсіби ұйымға кірген күні және оның атауы
Кәсіби ұйымнан шыққан күні және оның атауы
N 2 кесте
N р/р
Аудиторлық ұйымның атауы
Заңды мекен-жайы, мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің нөмірі мен күні
Аудиторлық қызметке арналған лицензияның нөмірі және берілген күні
Кәсіби ұйымға кірген күні және оның атауы
Кәсіби ұйымнан шыққан күні және оның атауы
Кәсіби ұйымның басшысы
______________________
М. О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
4-қосымша
Кәсіби ұйым жүргізген сапаны сыртқы бақылау туралы
жыл сайынғы есеп
Тексерулердің саны:___________________________________________
Тексеру жүргізілген аудиторлық ұйымдар
Жүргізу мерзімі
Тексерілетін кезең
Анықталған жолсыздықтар
Жолсыздықтарды жоюға белгіленген мерзім
Жолсыздықтарды жоюдың орындалуы туралы ақпарат
Кәсіби ұйымның басшысы
______________________
М. О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
5-қосымша
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын
өткізу және сертификаттар беру туралы жыл
сайынғы есеп
р/р N
Аудиторлардың біліктілігін арттыруды жүргізу нысаны
Тақырыптың атауы
Біліктілікті арттырудан өткен аудиторлардың жалпы саны
Курстардан өткені туралы сертификатт алған аудиторлардың саны
Кәсіби ұйымның басшысы
______________________
М. О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
6-қосымша
нысан
___________________________ аудиторлық ұйымының 200 ___ жылғы
(атауы)
сыртқы сапалық бақылаудан өтуі (оны өткен жағдайда)
туралы ақпарат
N
р/с
Аудиторлық ұйымның атауы және орналасқан жері
Кәсіби ұйым қорытындысының нөмірі және берілген күні (көшірмесін қоса беріп)
Кәсіби ұйым қорытындысын шағымдану күні (шағымданған жағдайда)
Басшы __________________      ___________________________
Қолы                      (аты-жөні)
М.О.

Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности аккредитованными профессиональными аудиторскими организациями и аудиторскими организациями
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2006 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2006 года № 4329. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2012 года № 60
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.01.2012 № 60.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 19.03.2009 N 116 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях реализации статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень отчетности аккредитованных профессиональных аудиторских организаций (далее - профессиональные организации), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы представления отчетности профессиональных организаций, согласно приложениям 2, 3 к настоящему приказу;
3) форму представления отчета о прохождении внешнего контроля качества аудиторской организацией (в случае его прохождения), согласно приложению 6 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 19.03.2009 N 116 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
2. Профессиональным организациям в срок до 1 марта года, следующего за отчетным годом, представлять в уполномоченный государственный орган отчеты, по формам установленным настоящим приказом.
2-1. Аудиторским организациям в течение 30 дней после прохождения внешнего контроля качества, надлежит представлять в уполномоченный государственный орган отчет, по форме, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 2-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.03.2009 N 116 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
3. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 24 ноября 2006 года.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 г. N 275
Перечень отчетности профессиональных организаций
№N п/п
Наименование отчета
Срок представления
1
Ежегодный отчет о руководящем
составе профессиональной
организации
До 1 марта года,
следующего за
отчетным годом
2
Ежегодный отчет о количестве
аудиторов и аудиторских
организаций, вступивших
(выбывших) в профессиональную
организацию
3
Ежегодный отчет о проведенном
внешнем контроле качества
профессиональной организацией
4
Ежегодный отчет о проведении
курсов повышения квалификации
аудиторов и выдачи сертификатов
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 г. N 275
форма
Ежегодный отчет о руководящем составе
профессиональной организации
Руководящий состав профессиональной организации
N
п/п
Ф.И.О.
Долж-
ность
Образо-
вание
N Квалифи-
кационного
свидетельства
"аудитор"
Стаж
работы
Контактный
телефон
Руководитель профессиональной организации
_________________
М.П.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 г. N 275
форма
Ежегодный отчет о количестве аудиторов и аудиторских
организаций, вступивших (выбывших) в профессиональную
организацию в 20___ году
табл. N 1
N п/п
Ф.И.О.
аудитора
Адрес
место-
жительства,
телефон
Номер
квалифика-
ционного
свидетельства,
дата выдачи
Дата
вступления
и наиме-
нование
профессио-
нальной
организации
Дата
выбытия и
наименование
профессио-
нальной
организации
табл. N 2
N  п/п
Наиме-
нование
аудитор-
ской
органи-
зации
Юридический
адрес,
номер и
дата сви-
детельства
о гос.
регистрации
Номер
лицензии на
аудиторскую
деятельность
и дата ее
выдачи
Дата
вступления
и наиме-
нование
профессио-
нальной
организации
Дата
выбытия и
наименование
профессио-
нальной
организации
Руководитель профессиональной  организации
_________________
М.П.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 г. N 275
форма
Ежегодный отчет о проведенном внешнем контроле качества
профессиональной организацией
Количество проверок: ____________________________________
Аудиторские
организации,
в которых
проводились
проверки
Срок
прове-
дения
Прове-
ряемый
период
Выявленные нарушения
Установ-
ленный срок
устранения
нарушений
Информация об испол-
нении
устранения
нарушений
Руководитель профессиональной организации
_________________
М.П.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 г. N 275
форма
Ежегодный отчет о проведении курсов повышения
квалификации аудиторов и выдачи сертификатов
N
п/п
Форма и место
проведения
повышения
квалификации
аудиторов
Наимено-
вание темы
Коли-
чество
часов
Общее
количество
аудиторов,
прошедших
повышение
квалификации
Количество
аудиторов,
получивших
сертификат о
прохождении
курсов
Руководитель профессиональной организации
________________
М.П.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 года № 275
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 19.03.2009 N 116 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма
Отчет за 20___ год о прохождении внешнего контроля
качества аудиторской организацией (в случае
прохождения) ____________________________
(наименование)
Местонахождение
аудиторской
организации
Номер и дата выдачи
заключения профессиональной
организации (с приложением
копии)
Дата обжалования
заключения
профессиональной
организации
(в случае обжалования)
Руководитель _______________ ______________________________
Подпись              (Ф.И.О.)
М.П.