"Аурулар түрлерінің және амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттар мен арнайы емдік тағам рецепт бойынша тегін немесе жеңілдікті жағдайда берілетін халықтың жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 637 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 659 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 10 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4507 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.12.12 № 890 (қол қойған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аурулар түрлерінің және амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттар мен арнайы емдік тағам рецепт бойынша тегін немесе жеңілдікті жағдайда берілетін халықтың жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 637  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3998 тіркелген; 2005 жылғы 25 желтоқсандағы N 11 (817) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін.
Аурулар түрлерінің және амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттар мен арнайы емдік тағам рецепт бойынша тегін 1,0 мөлшерінде өтеу коэффициентімен босатылатын халықтың жекелеген санаттарының тізбесінде:
"Дәрілік заттардың атауы" бағанының "1 жасқа дейінгі балалардың аурулары (емдеуге жататын 2 айлық балаларды қоспағанда)" бағаншасында "Кальций глицерофосфат, 200 мг таблетка" деген сөздер "Колекальциферол, су ерітіндісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Темір тұзы, бір компонентті және құрамдыкомпонентті препараттар" деген сөздер "бір компонентті және құрамды компонентті темір препараттары," деген сөздермен ауыстырылсын;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 637 бұйрығына 2-қосымшасы осы бұйрыққа қоса берілген қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті (Пак Л.Ю.) осы бұйрықты белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года № 637 "Об утверждении Перечня видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированное лечебное питание по рецептам отпускаются бесплатно и на льготных условиях"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 659. Зарегистрован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2007 года № 4507. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2011 года № 890
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2011 № 890.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О лекарственных средствах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 637 "Об утверждении Перечня видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированное лечебное питание по рецептам отпускаются бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3998; опубликованный в "Юридической газете" от 25 января 2006 года N 11 (991)), следующие изменения:
в перечне видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированное лечебное питание по рецептам отпускаются бесплатно с коэффициентом возмещения 1,0:
в столбце "Наименования лекарственных средств" в графе "Дети до 1 года (за исключением детей до 2 месяцев жизни, подлежащих госпитализации)" слова "Кальция глицерофосфат, таблетка 200 мг" заменить словами "Колекальциферол, раствор водный";
по тексту слова "Железа соли, однокомпонентные и комбинированные препараты" заменить словами "Однокомпонентные и комбинированные препараты железа";
приложение 2 к приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 637 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Пак Л.Ю.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Қ.Т.Омаровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2006 жылғы 29 желтоқсандағы
N 659 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2005 жылғы 23 желтоқсандағы
N 637 бұйрығына
2-қосымша
Нысаналы ағымдағы трансферттер түрінде республикалық бюджет
қаражаты есебінен аурулар түрлерінің және амбулаториялық
емделу кезінде дәрілік заттар рецепт бойынша тегін 0,5
мөлшерінде өтеу коэффициентімен жеңілдікті дәрілік заттар
босатылатын халықтың жекелеген санаттарының тізбесі
Жүректің ишемиялық ауруы
Метопролол, 50 мг, 100 мг таблетка;
Корведилол, 6,25 мг, 12,5 мг, 25 мг таблетка (қосарланған жүрек функциясының  созылмалы жеткіліксіздігі бар емделушілер үшін кардиологтың тағайындауы бойынша);
Бисопролол, 2,5 мг, 5 мг, 10 мг таблетка (қосарланған жүрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі өкпе аурулары бар емделушілер үшін кардиологтың тағайындауы бойынша);
Изосорбид динитраты, қысқа және ұзақ әсер ететін 5 мг; 10 мг; 20 мг; 40 мг; 60 мг таблетка; аэрозоль;
Ацетилсалицил қышқылы, 100 мг;
Клопидогрель, 75 мг (ацетилсалицил қышқылы оларға жақпайтын сырқаттар үшін және коронарлық шунттау мен стенттеуден кейін кардиологтың тағайындауы бойынша)
Верапамил гидрохлориді, 40 мг, 80 мг таблетка;
Амлодипин, 5 мг; 10 мг таблетка;
Нифедипин, 10 мг, 20 мг таблетка, шығуы бақыланатын 30 мг, 60 мг таблеткалар;
Фозиноприл 10 мг, 20 мг (қосарланған жүрек, бүйрек функциясының жеткіліксіздігі бар емделушілер үшін);
Триметазидин, 20 мг, 35 мг таблетка;
Симвастатин, 10 мг, 20 мг, 40 мг (гиперхолистеринемиямен ауыратын, сондай-ақ миокард инфарктын өткерген емделушілер үшін, коронарлық шунттау мен стенттеу)
Артериялық гипертензия
Эналаприл, 2,5 мг, 10 мг таблетка; 1,25 мг/1 мл ампуладағы ерітінді;
Лизиноприл, 5 мг; 10 мг; 20 мг таблетка;
Периндоприл, 2 мг, 4 мг, 8 мг таблетка;
Метопролол, 50 мг; 100 мг таблетка;
Корведилол, 6,25 мг, 12,5 мг, 25 мг таблетка (қосарланған жүрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі бар емделушілер үшін кардиологтың тағайындауы бойынша);
Бисопролол, 2,5 мг, 5 мг, 10 мг таблетка (қосарланған жүрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі өкпе аурулары бар емделушілер үшін кардиологтың  тағайындауы бойынша) ;
Индапамид, 2,5 мг таблетка; ұзақ әсер ететін 1,5 мг таблетка;
Гидрохлортиазид, 25 мг;
Амлодипин, 5 мг; 10 мг таблетка;
Нифедипин, 10 мг, 20 мг таблетка; шығуы бақыланатын 30 мг, 60 мг таблетка
Өкпенің созылмалы обструктивтік ауруы
Фенотерол гидробромиді + ипратропия бромиді, 500 мкг + 250 мкг/мл ингаляцияға арналған ерітінді, 50 мкг + 21 мкг/ дозалы аэрозоль;
Теофиллин, 300 мг таблетка; 100 мг; 200 мг, 300 мг капсула, 350 мг ретард капсула;
Амброксол, 30 мг таблетка; 15 мг/5 мл; 30 мг/5 мл сироп; 7,5 мг/мл ерітінді
Қабыну
Амоксициллин+клавулан қышқылы, 625 мг таблетка, 600 мг инъекциялық ерітінді дайындау үшін ұнтақ;
Азитромицин, 500 мг таблетка; 250 мг капсула;
Цефуроксим, 250 мг; 500 мг таблетка;
Амброксол, 30 мг таблетка; 15 мг/2 мл ампуладағы инъекцияға арналған ерітінді; 15 мг/5 мл; 30 мг/5 мл шырын; 7,5 мг/мл ерітінді
Ойық жара ауруы
Амоксициллин, 250 мг; 500 мг таблетка; 250 мг; 500 мг капсула; 250 мг/5 мл ішілетін суспензия;
Кларитромицин, 250 мг; 500 мг таблетка;
Метронидазол, 250 мг таблетка;
Висмут трикалий дицитраты, қабықшамен қапталған 120 мг таблетка;
Омепразол, 20 мг таблетка;
Фамотидин, 40 мг таблетка

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан К. Омарова.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 декабря 2006 года N 659
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 декабря 2005 года N 637
Перечень
видов заболеваний и отдельных категорий населения,
при амбулаторном лечении которых лекарственные средства
отпускаются на льготных условиях с коэффициентом возмещения
0,5 за счет средств республиканского бюджета в виде
целевых текущих трансфертов:
Ишемическая
болезнь
сердца
Метопролол, таблетка 50 мг, 100 мг;
Корведилол, таблетка 6,25 мг, 12,5 мг, 25 мг (по
назначению кардиолога для пациентов с сопутствующей
хронической сердечной недостаточностью);
Бисопролол, таблетка 2,5 мг, 5 мг, 10 мг (по
назначению кардиолога для пациентов с сопутствующей
хронической сердечной недостаточностью,
заболеваниями легких);
Изосорбида динитрат, таблетка короткого и
пролонгированного действия 5 мг, 10 мг, 20 мг,
40 мг, 60 мг, аэрозоль;
Ацетилсалициловая кислота, 100 мг;
Клопидогрель, 75 мг (по назначению
кардиолога для пациентов с непереносимостью
ацетилсалициловой кислоты и после коронарного
шунтирования и стентирования);
Верапамила гидрохлорид, таблетка 40 мг, 80 мг;
Амлодипин, таблетка 5 мг, 10 мг;
Нифедипин, таблетка 10 мг, 20 мг; таблетка
контролируемого высвобождения 30 мг, 60 мг;
Фозиноприл таблетка 10 мг, 20 мг (для пациентов с
сопутствующей сердечной недостаточностью, почечной
недостаточностью);
Триметазидин, таблетка 20 мг, 35 мг;
Симвастатин, таблетка 10 мг, 20 мг; 40 мг; (для
пациентов с гиперхолестеринемией, а также
перенесших инфаркт миокарда, коронарное шунтирование
и стентирование);
Артериальная
гипертензия
Эналаприл, таблетка 2,5 мг, 10 мг; раствор в ампуле
1,25 мг/1 мл;
Лизиноприл, таблетка 5 мг, 10 мг, 20 мг;
Периндоприл, таблетка 2 мг, 4 мг, 8 мг;
Метопролол, таблетка 50 мг и 100 мг;
Корведилол, таблетка 6,25 мг, 12,5 мг, 25 мг (по
назначению кардиолога для пациентов с сопутствующей
хронической сердечной недостаточностью);
Бисопролол, таблетка 2,5 мг, 5 мг, 10 мг (по
назначению кардиолога для пациентов с сопутствующей
хронической сердечной недостаточностью, с
заболеваниями легких);
Индапамид, таблетка 2,5 мг; таблетка
пролонгированного действия 1,5 мг;
Гидрохлортиазид, 25 мг;
Амлодипин, таблетка 5 мг, 10 мг;
Нифедипин, таблетка 10 мг, 20 мг; таблетка
контролируемого высвобождения 30 мг, 60 мг;
Хроническая
обструктивная
болезнь
легких
Фенотерола гидробромид + ипратропия гидробромид,
раствор для ингаляций 500 мкг + 250 мкг/мл,
аэрозоль 50 мкг + 21 мкг/доза
Теофиллин, таблетка 300; капсула 100 мг; 200 мг;
300 мг; капсула ретард 350 мг
Амброксол, таблетка 30 мг; сироп 15 мг/5 мл;
30 мг/5 мл; раствор 7,5 мг/мл
Пневмония
Амоксициллин + клавулановая кислота,
таблетка 625 мг;
Азитромицин, таблетка 500 мг, капсула 250 мг
Цефуроксим, таблетка 250 мг, 500 мг;
Амброксол, таблетка 30 мг; раствор для инъекций
15 мг/2 мл в ампуле;
сироп 15 мг/5 мл; 30 мг/5 мл, раствор 7,5 мг/мл
Язвенная
болезнь
Амоксициллин, таблетка 250 мг; 500 мг; капсула 250
мг; 500 мг; пероральная суспензия 250 мг/5 мл
Кларитромицин таблетка 250 мг, 500 мг;
Метронидазол, таблетка 250 мг;
Висмута трикалия дицитрат, таблетка, покрытая
оболочкой 120 мг;
Омепразол, таблетка 20 мг;
Фамотидин, таблетка 40 мг