Банктердің пруденциалдық нормативтерді және активтер мен шартты міндеттемелерді жіктеу туралы мәліметтерді (провизияларды қалыптастыру) орындау жөніндегі есебін жариялау нысандары мен мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 288 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 16 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4511 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 16 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 16 Қаулысымен.
------------------- Қаулыдан үзінді -------------------
Нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді жетілдіру ма қ сатында Қ аза қ стан Республикасы Қ аржы нары ғ ын ж ә не қ аржы ұ йымдарын реттеу мен қ ада ғ алау агенттігіні ң (бұдан ә рі - Агенттік) Бас қ армасы Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Бас қ армасыны ң мынадай қ аулыларыны ң к ү ші жойылды деп танылсын:
1) "Банктерді ң пруденциалды қ нормативтерді және активтер мен
шартты міндеттемелерді жіктеу туралы мәліметтерді (провизияларды
қ алыптастыру) орындау ж ө ніндегі есебін жариялау нысандары мен
мерзімдері туралы" 2006 жыл ғ ы 11 желто қ санда ғ ы № 288 қ аулысыны ң
(Нормативтік қүқ ы қ ты қ актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4511 тіркелген);
2) .. .
2. Осы қ аулы қ абылдан ғ ан к ү ннен бастап қ олданыс қ а енгізіледі.
3. ...
4. ...
Т ө райым                                    Е. Бахмутова
"Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 55-бабына сәйкес (бұдан әрі - Заң) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Екінші деңгейдегі банктер:
1) есепті жылдан кейінгі жылдың 1-мамырына дейінгі мерзімде осы қаулының 1, 2-қосымшасына тиісті аудиторлық ұйыммен расталған Заңның 19-бабының 4-тармағының талаптарына сәйкес банктің пруденциалдық нормативтерді және банк бойынша активтер мен шартты міндеттемелерді жіктеу туралы мәліметтерді (провизияларын қалыптастыру) орындау жөніндегі есебін жарияласын;
2) Агенттікке есепті жылдан кейінгі жылдың 15-мамырына дейінгі мерзімде осы тармақтың 1) тармақшасын орындау туралы мәліметтерді ұсынсын.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
1-1. Екінші деңгейдегі банктер:
1) 2007 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімде 2006 жылға осы қаулының 1, 2 қосымшасына сәйкес, Заңның 19-бабының 4-тармағының талаптарына сәйкес келетін аудиторлық ұйыммен расталған банктің пруденциалдық нормативтерді орындағаны туралы есебін және банк бойынша активтер мен шартты міндеттемелерді (провизияларды қалыптастыру) жіктеу туралы мәліметтерді жарияласын;
2) Агенттікке 2007 жылғы 15 шілдеге дейінгі мерзімде осы тармақтың 1) тармақшасын орындағаны туралы мәліметтерді ұсынсын.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.03.30. N 91 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

О формах и сроках публикации отчета о выполнении банками пруденциальных нормативов и сведений о классификации активов и условных обязательств (формировании провизий)
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 11 декабря 2006 года N 288. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2007 года N 4511. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года N 16
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.01.2009 N 16.
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", статьей 55 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон), Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Банкам второго уровня:
1) в срок до 1 мая года, следующего за отчетным годом, публиковать подтвержденные аудиторской организацией, соответствующей требованиям пункта 4 статьи 19 Закона, отчет банка о выполнении пруденциальных нормативов и сведения о классификации активов и условных обязательств (формировании провизий) по банку, согласно приложениям 1,   2 к настоящему постановлению;
2) в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом, представлять в Агентство сведения об исполнении подпункта 1) настоящего пункта.
1-1. Банкам второго уровня:
1) опубликовать подтвержденные аудиторской организацией, соответствующей требованиям пункта 4 статьи 19 Закона, отчет банка о выполнении пруденциальных нормативов и сведения о классификации активов и условных обязательств (формировании провизий) по банку, согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению за 2006 год в срок до 1 июля 2007 года;
2) представить в Агентство сведения об исполнении подпункта 1) настоящего пункта в срок до 15 июля 2007 года.
Сноска. Пункт 1-1 дополнено - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 марта 2007 года N 91 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне,»"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, екінші деңгейдегі банктерге мәлімет үшін жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", банков второго уровня.
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2006 жылғы
11 желтоқсандағы N 288
қаулысының 1-қосымшасы
___________________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
200__ жылғы»___»_______ пруденциалдық
нормативтерді орындау туралы есебі
N№
Атауы
Мәні
Нормативі
1
2
3
4
1
Меншікті капитал (мың теңге)
X
2
Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффиценті (k1)
3
Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффиценті (k2)
4
Банкпен айрықша байланысы жоқ бір заемшының барынша жоғары тәуекел мөлшерінің коэффициенті - (k3')
5
Банкпен айрықша байланысы бар бір заемшының (заемшылар тобының) барынша жоғары тәуекел мөлшерінің коэффициенті - (k3)
6
Банкпен айрықша байланысы бар заемшылар бойынша тәуекел сомасының коэффициенті (Ро)
7
Бланк кредиттің барынша жоғары мөлшерінің коэффициенті (Бк)
8
Әр заемшының банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банк тәуекелдер мөлшерінің жиынтық сомасының коэффициенті (Рк)
9
Ағымдағы өтімділік коэффициенті (k4)
10
Қысқа мерзімді өтімділік коэффициенті (k5)
11
Банк инвестицияларының жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k6)
12
Резидент еместердің алдында қойылатын қысқа мерзімді міндеттемелерінің жоғары лимитінің коэффициенті
13
Ағымдағы валюта өтімділігінің коэффициенті (әр шетел валютасы бойынша)
X
13.1
валюта түрі
13.2
13.n
14
Қысқа мерзімді валюта өтімділігінің коэффициенті (әр шетел валютасы бойынша)
X
14.1
валюта түрі

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 11 декабря 2006 года N 288
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
на "___" _______ 200__года
______________________________
(краткое наименование банка)
N
Наименование
Значение
Норматив
1
2
3
4
1
Собственный
капитал
(тыс. тенге)
X
2
Коэффициент
достаточнос-
ти собствен-
ного
капитала
(k1)
3
Коэффициент
достаточ-
ности собст-
венного
капитала
(k2)
4
Коэффициент
максималь-
ного размера
риска на
одного
заемщика, не
связанного
с банком
особыми
отношениями
- (k3)
5
Коэффициент
максималь-
ного размера
риска на
одного
заемщика
(группы
заемщиков),
связанного
с банком
особыми
отношениями
- (k3)
6
Коэффициент
суммы рисков
по заемщи-
кам, связан-
ным с банком
особыми
отношениями
(Ро)
7
Коэффициент
максималь-
ного размера
бланкового
кредита (Бк)
8
Коэффициент
совокупной
суммы рисков
на одного
заемщика,
размер
каждого из
которых
превышает
10 % от
собственного
капитала
(Рк)
9
Коэффициент
текущей
ликвидности
(k4)
10
Коэффициент
краткосроч-
ной ликвид-
ности (k5)
11
Коэффициент
максималь-
ного размера
инвестиций
банка - (k6)
12
Коэффициент
максималь-
ного лимита
краткосроч-
ных обяза-
тельств
перед нере-
зидентами
13
Коэффициент
текущей
валютной
ликвидности
(по каждой
иностранной
валюте)
X
13.1
вид валюты
13.2
13.n
14
Коэффициент
краткосроч-
ной валютной
ликвидности
(по каждой
иностранной
валюте)
X
14.1
вид валюты

14.2
14.n
15
Орта мерзімді валюта өтімділігінің коэффициенті (әр шетел валютасы бойынша)
X
15.1
валюта түрі
15.2
15.n
16
Ашық валюталық позиция лимитін орындау (Иә / Жоқ):
X
16.1
Standard & Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және»"Еуро" валютасы бойынша ашық валюталық позиция (ұзын және қысқа) лимиті (банктің  меншікті капиталының %-ы)

14.2
14.n
15
Коэффициент
среднесроч-
ной валютной
ликвидности
(по каждой
иностранной
валюте)
X
15.1
вид валюты
15.2
15.n
16
Выполнение
лимита
открытой
валютной
позиции
(Да/Нет):
X
16.1
лимит
открытой
валютной
позиции
(длинной и
короткой)
по иностран-
ным валютам
стран,
имеющих
суверенный
рейтинг не
ниже "А"
агентства
Standard &
Poor's или
рейтинг
аналогичного
уровня
одного из
других
рейтинговых
агентств, и
валюте Евро
(% от собст-
венного
капитала
банка)

16.2
Standard&Poor's агенттігінің»"А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша ашық валюталық позиция (ұзын және қысқа) лимиті (банктің  меншікті капиталының %-ы)
16.3
валюталық нетто-позиция лимиті (банктің  меншікті капиталының %-ы)
Басшы:  ___________________________________________
(Фамилиясы, аты-жөні және қолы)
Бас бухгалтер: ____________________________________
(Фамилиясы, аты-жөні және қолы)
Есепке қол қойған күні  200 __ жылғы»___» _________
Есеп ___________________аудиторлық ұйыммен расталған
(атауы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2006 жылғы
11 желтоқсандағы N 288
қаулысының 2-қосымшасы
__________________________________
(банктің қысқаша атауы)
200__ жылғы»___»_______  жағдай бойынша
активтер мен шартты міндеттемелерді жіктеу
туралы мәліметтері
(провизияларды қалыптастыру)
АКТИВТЕР МЕН ШАРТТЫ МІНДЕТТЕМЕЛЕР ТОБЫ
Негізгі борыш
Нақты жасалған провизиялар сомасы
1
2
1.  Стандартты
2.  Күмәнді:
1) күмәнді 1 санат - төлемдерді уақтылы және толық төлеген кезде
2) күмәнді 2 санат - төлемдерді кешіктірген немесе толық емес төлеген кезде
3) күмәнді 3 санат - төлемдерді уақтылы және толық төлеген кезде
4) күмәнді 4 санат - төлемдерді кешіктірген немесе толық емес төлеген кезде
5) күмәнді 5 санат
3. Үмітсіздер
Барлығы ( 1+ 2+3)

16.2
лимит
открытой
валютной
позиции
(длинной и
короткой)
по иностран-
ным валютам
стран, имею-
щих суверен-
ный рейтинг
ниже "А"
агентства
Standard &
Poor's или
рейтинг
аналогичного
уровня
одного из
других
рейтинговых
агентств (%
от собствен-
ного капи-
тала банка)
16.3
лимит
валютной
нетто-
позиции (%
от собствен-
ного
капитала
банка)
Руководитель: __________________________________
(Фамилия, имя, отчество и подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________
(Фамилия, имя, отчество и подпись)
Дата подписания отчета "___" __________ 200 __ года.
Отчет подтвержден аудиторской организацией _________________
(наименование)
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 11 декабря 2006 года N 288
Сведения о классификации активов и условных
обязательств (формированию провизий)
по состоянию на "___" __________ 200 года
_________________________________________
( краткое наименование банка)
ГРУППА АКТИВОВ И УСЛОВНЫХ
ОБЯЗАТЕЛЬСТВ
Основной
долг
Сумма
фактичес-
ки
созданных
провизий
1
2
1.  Стандартные
2. Сомнительные:
1) сомнительные 1
категории - при своевре-
менной и полной оплате
платежей
2) сомнительные 2
категории - при задержке
или неполной оплате
платежей
3) сомнительные 3
категории - при своевреме-
нной и полной оплате
платежей
4) сомнительные 4
категории - при задержке
или неполной оплате
платежей
5) сомнительные 5
категории
3. Безнадежные
Всего ( 1+ 2 + 3 )
Руководитель: ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество и подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________
(Фамилия, имя, отчество и подпись)
Дата подписания отчета "___" __________ 200__ года.
Отчет подтвержден аудиторской организацией _______________
(наименование)
Место для печати