Шығармашылық қызметкердің мәртебесін растайтын куәлік беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат Министрлігінің 2007 жылғы 1 ақпандағы N 17 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 20 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4546 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2012.09.18 № 149 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсанындағы  Заңының 7-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жеке тұлғаның шығармашылық жағдайын растайтын куәлігін берілу тәртібі бекітілсін.
2. Өнер департаменті келесі шараларды:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен ресми түрде жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр А.М.Әлиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
Министрінің м.а. 2007 жылғы
1 ақпандағы N 17 бұйрығымен
бекітілген
Шығармашылық қызметкерлердің мәртебесін
растайтын куәлікті беру
ЕРЕЖЕСІ
1. Шығармашылық қызметкерлердің мәртебесін растайтын куәлікті беру туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының  7-бабына сәйкес әзірленді және шығармашылық қызметкердің мәртебесін растайтын куәлік беру тәртібін белгілейді.
2. Шығармашылық қызметкердің мәртебесін облыстың (республикалық деңгейдегі қалалар, астана) жергілікті атқару органдары уәкілдерімен растайды (бұдан әрі - уәкілетті орган).
3. Куәлік шығармашылық одақтарда тіркелмеген кәсіби немесе әуесқой қызметі құндылықтарды жасауға, әдебиет пен өнер туындыларын шығаруға немесе жоруға (аударуға) бағытталған шығармашылық кызметкерге беріледі.
4. Шығармашылық тұлғаның мәртебесін растау туралы мәселені қарау үшін мәдениет саласындағы уәкілетті органға:
өтініш ерікті түрде;
жеке куәліктің көшірмесі;
алған наградалары туралы және конкурсқа, фестивальге, көрмеге қатысқаны жөніндегі құжаттардың көшірмесі;
мәдениет ұйымдарының, жекелеген көркем, шығармашылық ұжымдардың, шығармашылықтағы көрнекті қайраткерлердің ұсынымдары.
5. Куәлік беру туралы өтінішті уәкілетті орган он жұмыс күнінде қарайды.

Об утверждении правил выдачи сертификата, подтверждающего статус творческого работника
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 1 февраля 2007 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2007 года № 4546. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 18 сентября 2012 года № 149
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 18.09.2012 № 149.
В соответствии со  статьей 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила выдачи сертификата, подтверждающего статус творческого работника.
2. Департаменту искусств обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Алиева А.М.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра
Утверждены
приказом и.о. Министра культуры
и информации Республики Казахстан
от 1 февраля 2007 года N 17
ПРАВИЛА
выдачи сертификата, подтверждающего статус
творческого работника
1. Правила выдачи сертификата, подтверждающего статус творческого работника (далее - Правила) разработаны в соответствии со  статьей 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" и устанавливают порядок выдачи сертификата, подтверждающего статус творческого работника.
2. Статус творческого работника подтверждается местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы) (далее - уполномоченный орган).
3. Сертификат выдается творческому работнику, не состоящего в творческих союзах, чья профессиональная или любительская деятельность направлена на создание художественных ценностей, воспроизведение или интерпретацию (перевод) произведения литературы и искусства.
4. Для рассмотрения вопроса о подтверждении статуса творческого работника в уполномоченный орган представляются следующие документы:
заявление в произвольной форме;
копию документа, удостоверяющего личность;
копию документов о полученных наградах и об участии в конкурсах, фестивалях, выставках;
рекомендацию организаций культуры, отдельных художественных, творческих коллективов, видных творческих деятелей.
5. Заявления о выдаче сертификатов рассматриваются уполномоченным органом в течении десяти рабочих дней.

6. Шығармашылық қызметкердің мәртебесін растау туралы шешімді уәкілетті орган қабылдайды және бұйрықпен ресімделеді.
7. Уәкілетті орган шығармашылық қызметкердің мәртебесін растау ретінде осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлік береді.
Шығармашылық қызметкердің
мәртебесін растайтын куәлік
беру ережесіне қосымша
Куәлік нысаны ______________________________________________________________
(уәкілетті орган)
шығармашылық қызметкердің мәртебесін растайтын
N___ КУӘЛІК
____________________________________________________________________
(қызметкердің тегі, аты-жөні)
берілді
Осы Куәлік шығармашылық қызметкердің музыка, театр, кино
өнері, әдебиет, және драматургия саласында қоғамдық-маңызды көркем
шығармаларды конкурстарына қатысуын растайды
Уәкілетті орган ________________ _________________
лауазымы тегі, аты-жөні
мөр орны
_______ қаласы  " "_________200 ж
Тіркеу N ___

6. Решение о подтверждении статуса творческого работника принимаются уполномоченным органом и оформляются приказом.
7. В качестве подтверждения статуса творческого работника, уполномоченный орган выдает сертификат по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
Приложение
к Правилам выдачи сертификата,
подтверждающего статус
творческого работника
форма Сертификата
___________________________________________________________________
(уполномоченный орган)
СЕРТИФИКАТ N ____
Выдан _______________________________________________________
(фамилия имя отчество творческого работника)
Настоящий сертификат подтверждает статус творческого работника
на участия в конкурсах на создание общественно-значимых художественных
произведений в области музыкального, театрального и киноискусства,
литературы и драматургии
Уполномоченный орган
___________________                    ______________________
должность                         фамилия имя отчество
место печати
город ___________                      "___" __________ 200_г
Регистрационный N ___