Денсаулық сақтау саласындағы аттестатталушы адамдарды тестілеуді өткізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 1 маусымдағы N 336 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 1 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4695 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 6 қарашадағы N 660 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009.11.06 N 660 бұйрығымен.
"Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңына сәйкес, "Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 қарашадағы N 1115  қаулысын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Денсаулық сақтау саласындағы аттестатталушы адамдарды тестілеуді өткізу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2004 жылғы 17 наурызда N 2743 тіркелген, "Официальная газетаның" 2004 жылғы 10 сәуірдегі N 15 санында жарияланған "Денсаулық сақтау саласындағы аттестатталушыларды тестілеудің тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 12 наурыздағы  N 246 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау комитеті (Е. М. Мусин) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ұйымдастыру-құқықтық қамтамасыз ету департаменті (Ж. М. Мұхамеджанов) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберілсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Қ. Т. Омаровқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2007 жылғы»1 маусымдағы
N 336 бұйрығымен
бекітілген
Денсаулық сақтау саласындағы аттестатталушы адамдарды
тестілеуді өткізу жөніндегі нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Тестілеуді өткізудің мақсаты - жергілікті денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару органдары, республикалық денсаулық сақтау ұйымдары, олардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының және республикалық денсаулық сақтау ұйымдары басшылары орынбасарларының, сондай-ақ облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары басшыларының (бұдан әрі аттестатталушы адамдар) кәсіби құзыреті мен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын білу деңгейін объективті бағалау.

Об утверждении Инструкции по проведению тестирования аттестуемых лиц в области здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 336. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2007 года N 4695. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года N 660
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 06.11.2009 N 660 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения", в целях реализации  постановления Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2006 года N 1115 "Об утверждении Правил проведения аттестации в области здравоохранения",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по проведению тестирования аттестуемых лиц в области здравоохранения.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2004 года  N 246 "Об утверждении Инструкции о проведении тестирования аттестуемых лиц в области здравоохранения", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2743, опубликованный в "Официальной газете" от 10 апреля 2004 года N 15.
3. Комитету по контролю в сфере оказания медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Мусин Е.М.) представить в установленном законодательством порядке приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту организационно-правового обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Мухамеджанов Ж.М.) направить настоящий приказ после его государственной регистрации на официальное опубликование в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице - министра здравоохранения Республики Казахстан Омарова К.Т.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Министр
Утверждена
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 1 июня 2007 года N 336
Инструкция
по проведению тестирования аттестуемых лиц в области здравоохранения
1. Общие положения
1. Цель проведения тестирования - объективная оценка уровня профессиональной компетенции и знаний действующего законодательства Республики Казахстан руководителями местных органов государственного управления здравоохранением, республиканских организаций здравоохранения, их структурных подразделений и заместителями руководителей республиканских организаций здравоохранения, а также руководителями государственных организаций здравоохранения, подведомственных местным органам государственного управления здравоохранением областей (города республиканского значения, столицы) (далее - аттестуемые лица).

2. Тестілеуді медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау жөніндегі мемлекеттік орган (бұдан әрі - мемлекеттік орган) мен облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару органдары (бұдан әрі - жергілікті органдар) өткізеді.
3. Тестілеу компьютерде өткізіледі.
4. Тестілеу 3-кезеңнен тұрады:
1) тестілеуге дайындалу;
2) аттестатталушы адамдардың тестіден өтуі;
3) аттестатталушы адамдарға тестілеудің қорытындыларын беру.
2. Тестілеуге дайындалу
5. Тестілеу кезінде мемлекеттік орган аттестатталушы адамдарды нұсқаулықпен таныстыруы тиіс.
6. Тестілеу кезінде аттестатталушы адамдардың әңгімелесуіне және тестілеу өткізілетін үй-жайдан шығуына болмайды.
7. Тестілеу сәтінде өзін-өзі нашар сезінген аттестатталушы адам ол туралы тестілеу басталмай тұрып мемлекеттік органның маманын хабардар етуі тиіс.
3. Аттестатталушы адамдардың тестілеуден өтуі
8. Тест тапсырмаларын орындауға берілген жалпы уақыт - 90 минут (100 сұрақ).
9. Тесті орындауға берілген уақыт аяқталғаннан кейін бағдарлама автоматты түрде жабылады.
4. Аттестатталушы адамдарға тестілеу қорытындыларын беру
10. Компьютерлік тестілеудің дұрыс жауаптарын санау орнатылған компьютерлік бағдарламаның көмегімен автоматты түрде жүргізіледі. Тестілеудің қорытындылары екі данада принтерде басып шығарылады, оның біреуі аттестатталушы адамға дереу беріледі.
11. Дұрыс жауаптар аттестатталушы адамдарға арналған сұрақтардың жалпы санының 70%-нен кем болғанда тестілеудің қорытындысы теріс деп есептеледі.
12. Тестілеуден өту кезінде тестілеудің теріс қорытындысын алған аттестатталушы адам аттестатталмаған деп есептеледі және аттестаттаудың екінші кезеңіне (әңгімелесуге) жіберілмейді.
13. Тестілеудің қорытындылары аттестаттауды өткізген органда сақталады және аттестатталушы адамның жеке ісінде 3 жыл бойы сақталады.
14. Тестілеу кезінде туындаған дауларды мемлекеттік орган құрған апелляциялық комиссиялар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қарайды.

2. Тестирование проводится государственным органом по контролю в сфере оказания медицинских услуг (далее - государственный орган) и местными органами государственного управления здравоохранением областей (города республиканского значения, столицы) (далее - местные органы).
3. Тестирование проводится на компьютере.
4. Тестирование состоит из 3 этапов:
1) подготовка к тестированию;
2) прохождение тестов аттестуемыми лицами;
3) выдача результатов тестирования аттестуемым лицам.
2. Подготовка к тестированию
5. При проведении тестирования государственный орган должен ознакомить аттестуемых лиц инструкцией.
6. Во время тестирования аттестуемые лица не могут разговаривать и покидать помещение, в котором проводится тестирование.
7. Аттестуемым лицам, имеющим неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, необходимо об этом до начала тестирования сообщить специалисту государственного органа.
3. Прохождение тестов аттестуемыми лицами
8. Общее время, отпущенное на выполнение тестовых заданий - 90 минут (100 вопросов).
9. По истечении времени, отведенного на выполнение теста, программа автоматически закрывается.
4. Выдача результатов тестирования аттестуемым лицам
10. Подсчет правильных ответов компьютерного тестирования проводится автоматически, при помощи заложенной компьютерной программы. Результаты тестирования распечатываются на принтере в двух экземплярах, один из которых немедленно выдается аттестуемому лицу.
11. Отрицательным считается результат тестирования при менее 70% правильных ответов от общего количества вопросов для аттестуемых лиц.
12. Аттестуемое лицо, получившее при прохождении тестирования отрицательный результат тестирования, считается неаттестованным и не допускается ко второму этапу аттестации (собеседованию).
13. Результаты тестирования хранятся в органе, проводившем аттестацию и в личном деле аттестуемого лица в течение трех лет.
14. Споры, возникающие при проведении тестирования, рассматриваются апелляционными комиссиями, создаваемыми государственным органом и местными органами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан или в судебном порядке.