Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге асыру, актуарлық ийлік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу, актуарийлердің біліктілік емтиханын тапсыру тәртібі туралы" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 119 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 13 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4733 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 151 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 151 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы сақтандыру рыногындағы актуарлық қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге асыру, актуарийлік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу, актуарийлердің біліктілік емтиханын тапсыру тәртібі туралы" 2001 жылғы 20 сәуірдегі  N 120 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1532 тіркелген), Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1532 тіркелген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге асыру, актуарийлерге лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу және сақтандыру қызметін реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның біліктілік комиссиясының өкілеттіктері туралы ережені бекіту жөнінде" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасы Төрағасының 2004 жылғы 16 ақпандағы  N 38 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2753 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, N 15, 2005 жылғы маусым, 104 бап),»"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге асыру, актуарийлерге лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу және сақтандыру қызметін реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның біліктілік комиссиясының өкілеттіктері туралы ережені бекіту жөнінде" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"»Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы  N 320 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3306 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, N 15, 2005 жылғы маусым, 110 бап), "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге асыру, актуарийлерге лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу және сақтандыру қызметін реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның біліктілік комиссиясының өкілеттіктері туралы ережені бекіту жөнінде" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы  N 153 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3725 тіркелген), "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге асыру, актуарийлік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу, актуарийлердің біліктілік емтиханын тапсыру тәртібі туралы ережені бекіту жөнінде" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 120 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы  N 154 қаулысымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4384 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2006 жылғы 29 қыркүйекте N 174 (1154) жарияланған) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауында және 1 тармақтағы "қайтарып алу" деген сөз "айыру" деген сөзбен ауыстырылсын;
аталған қаулымен бекітілген Сақтандыру рыногында актуарийлiк қызметтi жүзеге асыру, актуарийлік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қолданылуын тоқтату және қайтарып алу, актуарийлердің біліктілік емтиханын тапсыру тәртібі туралы ережеде:
Ереженің атында және барлық мәтін бойынша "қайтарып алу", "қайтарып алуларды", "қайтарып алу туралы" деген сөздер тиісінше "айыру", "айыруларды", "айыру туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 120 "Об утверждении Правил осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии на осуществление актуарной деятельности, о порядке сдачи квалификационного экзамена актуариями"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 119. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2007 года N 4733. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 151
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 151 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих актуарную деятельность на страховом рынке, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года  N 120 "Об утверждении Правил осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии на осуществление актуарной деятельности, о порядке сдачи квалификационного экзамена актуариями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1532), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 16 февраля 2004 года  N 38 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 120 "Об утверждении Правил осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии актуариев и о полномочиях квалификационной комиссии уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору за страховой деятельностью", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1532", (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2753, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, N 15, июнь 2005 года, ст. 104), постановлением Правления Агентства от 27 ноября 2004 года  N 320 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 120 "Об утверждении Правил осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии актуариев, о порядке сдачи квалификационного экзамена актуариями и о полномочиях квалификационной комиссии уполномоченного государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3306, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, N 15, июнь 2005 года, ст.110), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2005 года  N 153 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 120 "Об утверждении Правил осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии актуариев, о порядке сдачи квалификационного экзамена актуариями и о полномочиях квалификационной комиссии уполномоченного государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3725), постановлением Правления Агентства от 12 августа 2006 года  N 154 "О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 120 "Об утверждении Правил осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии на осуществление актуарной деятельности, о порядке сдачи квалификационного экзамена актуариями" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 8 сентября 2006 года под N 4384, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 29 сентября 2006 года, N 174(1154)), следующие изменения и дополнения:
в наименовании и пункте 1 слово "отзыва" заменить словом "лишения";
в Правилах осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, выдачи, приостановления действия и отзыва лицензии на осуществление актуарной деятельности, о порядке сдачи квалификационного экзамена актуариями, утвержденных указанным постановлением:
в названии и по всему тексту Правил слова "отзыв", "отзыва", "отзыве" заменить, соответственно, словами "лишение", "лишения", "лишении";
в пункте 19:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:

1) осы Ереженің 1-1 қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
3) жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;";
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) өтініш иесін салық органында есепке қою туралы куәліктің нотариатта куәландырылған көшірмесін;";
мынадай мазмұндағы 19-1 тармақпен толықтырылсын:
"19-1. Уәкілетті мемлекеттік органның лицензиясын алған актуарий он күндік мерзімде уәкілетті мемлекеттік органды растаушы құжаттарды қоса беріп, осы Ереженің 19 тармағының 2), 3), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттардағы өзгерістер туралы хабардар етеді.";
23 тармақтағы "құжаттардың толық топтамасы түскен күннен бастап бір айдың iшiнде" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімде" деген сөздермен ауыстырылсын;
30 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның дубликатын беруді уәкілетті орган "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы  Заңында көзделген негіздеме мен тәртіп бойынша жүзеге асырады.";
32 тармақ алынып тасталсын;
41 тармақтағы "не баспа бетiнде жариялаған" деген сөздер алынып тасталсын;
45-1 тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Біліктілік емтиханынан өту үшін беретін өтініш осы Ереженің 7 қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынылады.";
осы қаулының 1-қосымшасында жазылған редакциядағы 1-1 қосымшамен толықтырылсын;
2 қосымша алынып тасталсын;
4 қосымшаның атындағы "жүргізу" деген сөз "жүзеге асыру" деген сөзбен ауыстырылсын;
6 қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулының 3-қосымшасында жазылған редакцияда 7 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы  Заңы қолданысқа енген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау басқармасы (Ә.Ж. Нәжімеденова):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан Актуарийлер қоғамы" қоғамдық бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жөнінде шаралар қабылдасын.

"1) заявление по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) копия документа, удостоверяющего личность;";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) нотариально заверенная копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;";
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
"19-1. Актуарии, имеющие лицензию уполномоченного государственного органа, в десятидневный срок уведомляют уполномоченный государственный орган об изменениях в документах, указанных в подпунктах 2), 3), 7) пункта 19 настоящих Правил, с приложением подтверждающих документов.";
в пункте 23 слова "в течение одного месяца со дня поступления полного пакета документов" заменить словами "в срок, установленный законодательными актами Республики Казахстан";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии осуществляется уполномоченным государственным органом по основаниям и в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании".";
пункт 32 исключить;
в пункте 41 слова "либо опубликования в печати" исключить;
абзац первый пункта 45-1 дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Заявление для прохождения квалификационного экзамена представляется по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
дополнить приложением 1-1 в редакции, изложенной в приложении 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 исключить;
в названии приложения 4 слово "проведение" заменить словом "осуществление";
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 7 в редакции, изложенной в приложении 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится со дня введения в действие   Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании".
3. Управлению лицензирования (Нажимеденова А.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Общественного объединения "Общество Актуариев Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2007 жылғы 30 сәуірдегі N 119
қаулысына 1-қосымша
Сақтандыру рыногында актуарийлік
қызметті жүзеге асыру, актуарийлік
қызметті жүзеге асыруға лицензия
беру, қолданылуын тоқтату және
қайтарып алу, актуарийлердің
біліктілік емтиханын тапсыру
тәртібі туралы ереженің
1-1 қосымшасы
Актуарийлік қызметті жүзеге асыру үшін лицензия беру туралы
Өтініш
____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның фамилиясы, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
Сақтандыру рыногында актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия
беруіңізді сұраймын
Жеке тұлға туралы мәліметтер:
1. Туған жылы _____________________________________________________
2. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
____________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган атауы)
3. Білімі _________________________________________________________
(бітірген жылы, мамандығы)
____________________________________________________________________
оқу орнының атауы)
4. Тұратын орны ___________________________________________________
5. Жұмыс орны қызметі
____________________________________________________________________
6. Телефон нөмірі (қаланың коды, жұмыс және үйдікі)
____________________________________________________________________
7. Ұсынылатын құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Актуарий өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпарат) шынайылығына толық жауап береді
______________   ___________________________________________________
(қолы)          (фамилиясы, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
"____"________________________ 200__ жыл"
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2007 жылғы 30 сәуірдегі N 119
қаулысына 2-қосымша
Сақтандыру рыногында актуарийлік
қызметті жүзеге асыру, актуарийлік
қызметті жүзеге асыруға лицензия
беру, қолданылуын тоқтату және
қайтарып алу, актуарийлердің
біліктілік емтиханын тапсыру
тәртібі туралы ереженің
6-қосымшасы
Қазақстан Республикасының
елтаңбасы
Уәкілетті мемлекеттік органның толық атауы
Актуарийлік қызметті жүзеге асыруға берілетін
ЛИЦЕНЗИЯ
Лицензияның N___лицензияның берілген күні 200_ жылғы  "___"_________
Осы лицензия сақтандыру рыногында актуарийлік қызметті жүзеге
асыруға: ___________________________________________________________
(фамилиясы, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
құқықтар береді.
Актуарийлік қызметті жүзеге асыруға алғаш рет берілген лицензия
туралы деректер
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөрдің орны
Алматы қаласы".
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2007 жылғы 30 сәуірдегі N 119
қаулысына 3-қосымша
Сақтандыру рыногында актуарийлік
қызметті жүзеге асыру, актуарийлік
қызметті жүзеге асыруға лицензия
беру, қолданылуын тоқтату және
қайтарып алу, актуарийлердің
біліктілік емтиханын тапсыру
тәртібі туралы ереженің
7-қосымшасы
Біліктілік емтиханын тапсыру жөніндегі
өтініш
Мен,  ____________________________________________________________________
(актуарийдің фамилиясы, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметі туралы заңнамасына сәйкес мені біліктілік емтиханын тапсыруға жіберуді сұраймын.
Мен өтінішіме қоса берілген құжаттардың шынайылығына толық жауап беремін, сондай-ақ уәкілетті органға ұсынылатын қосымша ақпаратты және өтінішімді қарауға байланысты сұратылатын құжаттарды уақтылы беруді міндетіме аламын.
Өтінішке мыналарды қоса беремін:
Актуарий                                _____________
(күні, қолы)

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 30 апреля 2007 года N 119
"Приложение 1-1 к Правилам
осуществления актуарной деятельности
на страховом рынке, выдачи,
приостановления действия и лишения
лицензии на осуществление актуарной
деятельности, о порядке сдачи
квалификационного экзамена актуариями"
Заявление
о выдаче лицензии на осуществление актуарной деятельности
В __________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного государственного органа)
от _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
Прошу выдать лицензию на осуществление актуарной деятельности
на страховом рынке
Сведения о физическом лице:
1. Год рождения ______________________________________________
2. Данные документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________________________
(серия, номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ)
3. Образование _______________________________________________
(год окончания, специальность)
____________________________________________________________________
наименование учебного заведения)
4. Место проживания __________________________________________
5. Место работы, должность ___________________________________
____________________________________________________________________
6. Номер телефона (код города, рабочий и домашний)
____________________________________________________________________
7. Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Актуарий полностью несет ответственность за достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации)
_________________    ________________________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество (при наличии))
"____"___________ 200__ года"
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 30 апреля 2007 года N 119
"Приложение 6 к Правилам
осуществления актуарной деятельности
на страховом рынке, выдачи,
приостановления действия и лишения
лицензии на осуществление актуарной
деятельности, о порядке сдачи
квалификационного экзамена актуариями"
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного государственного органа
ЛИЦЕНЗИЯ
на осуществление актуарной деятельности
Номер лицензии ___ Дата выдачи лицензии "___" _______200_ года
Настоящая лицензия дает право:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
осуществлять актуарную деятельность на страховом рынке.
Данные о лицензии на осуществление актуарной деятельности, по-
лученной впервые
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа,
____________________________________________________________________
выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати город Алматы".
Приложение 3 к постановлению
Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 30 апреля 2007 года N 119
"Приложение 7 к Правилам
осуществления актуарной деятельности
на страховом рынке, выдачи,
приостановления действия и лишения
лицензии на осуществление актуарной
деятельности, о порядке сдачи
квалификационного экзамена актуариями"
Заявление
на прохождение квалификационного экзамена
Я, ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) актуария)
прошу допустить меня к прохождению квалификационного экзамена,
в соответствии законодательством Республики Казахстан о страховой
деятельности.
Я полностью отвечаю за достоверность прилагаемых к заявлению
документов и сведений, а также обязуюсь своевременно представлять
уполномоченному органу дополнительную информацию и документы,
запрашиваемые в связи с рассмотрением заявления.
К заявлению прилагаю:
Актуарий                                      _______________
(дата, подпись)