Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындылық есептеу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 83 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 181 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 10 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4862 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 240 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті сақтандыру түрлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 мамырдағы  Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындылық коэффициентін есептеу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы  N 83 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4218 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауында және 1-тармақта, сонымен қоса Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 83 қаулымен бекітілген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындылық коэффициентін есептеу ережесі Қосымшасының атауында "шығындылық коэффициентін" деген сөздер "шығындылықты сипаттайтын коэффициенттерін" деген сөздермен       ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындылық коэффициентін есептеу ережесінде:
атауында "шығындылық коэффициентін" деген сөздер "шығындылықты сипаттайтын коэффициенттерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспеде "шығындылық коэффициентін" деген сөздер "шығындылықты сипаттайтын коэффициенттерін (шығындылық коэффициенті, жұмсалған қаражат коэффициенті, қиыстырылған коэффициенті)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2, 4-тармақтардағы, 2-тараудың атауындағы "шығындылық коэффициентін" деген сөздер "шығындылықты сипаттайтын коэффициентерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мына редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 83 "Об утверждении Правил расчета коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 181. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2007 года N 4862. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 240
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации  Закона Республики Казахстан от 7 мая 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по обязательным видам страхования", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года  N 83 "Об утверждении Правил расчета коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4218), следующие изменения:
в наименовании и пункте 1, а также в наименовании Приложения к Правилам расчета коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации, утвержденным постановлением Агентства от 25 марта 2006 года N 83, слова "коэффициента убыточности" заменить словами "коэффициентов, характеризующих убыточность";
в Правилах расчета коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации, утвержденных указанным постановлением:
в наименовании слова "коэффициента убыточности" заменить словами "коэффициентов, характеризующих убыточность";
в преамбуле слова "коэффициента убыточности" заменить словами "коэффициентов, характеризующих убыточность (коэффициент убыточности, коэффициент затрат, комбинированный коэффициент)";
в пунктах 2, 4, наименовании главы 2 слова "коэффициента убыточности" заменить словами "коэффициентов, характеризующих убыточность";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Қиыстырылған коэффициент шығындылық коэффициенті мен шығындар коэффициентінің сомасы ретінде есептеледі";
6-тармақтағы және мәтін бойынша бұдан әрі "Шығындар көрсеткішінің", "Шығындардың көрсеткіші", "шығындар көрсеткіші" деген сөздерге сәйкес "Шығындылық коэффициентінің", "Шығындылықтың коэффициенті", "шығындылық коэффициенті" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы және мәтін бойынша бұдан әрі "Жұмсалған қаражат көрсеткіші", "жұмсалған қаражат көрсеткіші" деген сөздерге сәйкес "Жұмсалған қаражат коэффициенті", "жұмсалған қаражат коэффициенті" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы және мәтін бойынша бұдан әрі "Шығындылық коэффициенті", "Шығындылық коэффициентін", "шығындылық коэффициентіне", деген сөздерге сәйкес "Қиыстырылған коэффициент", "Қиыстырылған коэффициентті", "қиыстырылған коэффициентке", деген сөздермен ауыстырылсын;
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Д.Ш. Қарақұлова):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға

"5. Комбинированный коэффициент рассчитывается как сумма коэффициента убыточности и коэффициента затрат.";
в пункте 6 и далее по тексту слова "показателя убытков", "Показатель убытков", "показатель убытков" заменить соответственно словами "коэффициента убыточности", "Коэффициент убыточности", "коэффициент убыточности";
в пункте 9 и далее по тексту слова "показатель затрат", "Показатель затрат" заменить соответственно словами "коэффициент затрат", "Коэффициент затрат";
в пункте 10 и далее по тексту слова "Коэффициент убыточности", "коэффициента убыточности", "коэффициенту убыточности" заменить соответственно словами "Комбинированный коэффициент", "комбинированного коэффициента", "комбинированному коэффициенту".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций, и Объединения юридических лиц "Ассоциации финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель