Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржылық есептіліктің тізбесі, ұсыну мерзімдері және тәртібі, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің қаржылық есептілігін жариялау мерзімдері туралы" 2007 жылғы 5 ақпандағы N 11 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 20 шілдедегі N 82 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 2 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4907 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.02.25 № 11(қолданысқа 2011.07.01 енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
"Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы  Заңының қабылдануына және екінші деңгейдегі банктердің қаржылық есептілігін жетілдіруге байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржылық есептіліктің тізбесі, ұсыну мерзімдері және тәртібі, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің қаржылық есептілігін жариялау мерзімдері туралы" 2007 жылғы 5 ақпандағы  N 11 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4553 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
тақырыпта "екінші деңгейдегі банктердің" деген сөздерден кейін "және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының" деген сөздермен толықтырылсын;
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңының  8-бабына , "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының  9-бабына , "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының  54  және  55-баптарына , "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңының  19-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :";
1-тармақта:
бірінші абзацта:
"екінші деңгейдегі банктер" деген сөздерден кейін "және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамы" деген сөздермен толықтырылсын;
"3-5-тармақтарында" деген сөз және цифрлар "3 және 5-тармақтарында" деген сөздермен және цифрлармен ауыстырылсын;
екінші абзацта:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года № 11 "О перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности, а также сроках публикации финансовой отчетности банками второго уровня"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 82. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2007 года № 4907. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2011 № 11 (вводится в действие с 01.07.2011).
В связи с принятием  Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и совершенствованием финансовой отчетности банков второго уровня Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года  N 11 "О перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности, а также сроках публикации финансовой отчетности банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4553) внести следующие дополнения и изменения:
заголовок дополнить словами "и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", статьей 9 Закона Республики Казахстан от 04 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", статьями 54 и 55 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 19 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1:
в абзаце первом:
после слов "Банкам второго уровня" дополнить словами "и акционерному обществу "Банк Развития Казахстана";
слово и цифры "пунктами 3-5" заменить словом и цифрами "пунктами 3 и 5";
в абзаце втором:

"1 сәуіріне дейінгі" деген сөздер және цифр "30 сәуіріне дейінгі" деген сөздермен және цифрмен ауыстырылсын;
"3-5-тармақтарында" деген сөз және цифрлар "3 және 5-тармақтарында" деген сөздермен және цифрлармен ауыстырылсын;
2-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тоқсан сайын:
бағалы қағаздары шетелдік қор биржаларына айналысқа жіберілгендер есепті тоқсаннан кейінгі тоқсанның ішінде шоғырландырылған бухгалтерлік балансты және кірістер мен шығыстар туралы есепті жарияласын;
өзге банктер есепті тоқсаннан кейінгі айдың 30-на дейінгі мерзімде шоғырландырылмаған бухгалтерлік балансты және кірістер мен шығыстар туралы есепті жарияласын;";
2) және 3) тармақшаларда "кірістер мен шығыстар" деген сөздер "пайда және зиян" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы тармақтың 1) тармақшасының орындалуы туралы мәліметтерді:
бағалы қағаздары шетелдік қор биржаларына айналысқа жіберілгендер есепті тоқсаннан кейінгі төртінші айдың 10-на дейінгі мерзімде;
өзге банктер, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 10-на дейінгі мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға ұсынсын;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Бухгалтерлік баланстан, пайда және зиян туралы есептерден, ақша қаражатының қозғалысы туралы есептен, капиталдағы өзгерістер туралы есептен және түсіндірме жазбадан тұратын банктің қаржылық есептілігі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалады.
Қаржылық есептілік өзінің мәні, функциялары, көлемдері бойынша елеулі айырмашылығы бар және қаржылық жай-күйді, қаржылық нәтижені, ақша қаражатының қозғалысын және банктің капиталындағы есепті кезеңдегі өзгерістерді түсінуді жақсартуға себепші болатын сомалар бойынша жеке желілік баптардан тұруы тиіс.";
4-тармақ алынып тасталсын:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Банктің ақша қаражатының қозғалысы туралы есебі банктің таңдауы бойынша тікелей немесе жанама әдіспен халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалады. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап банктің ақша қаражатының қозғалысы туралы есебі тікелей әдіс бойынша жасалады.";
6-тармақта "2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 5-тармақты қоспағанда," деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі. Осы қаулының 1-тармағындағы жиырма алтыншы және жиырма жетінші абзацтар 2007 жылғы 9 наурыздан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):

слова и цифру "до 1 апреля" заменить словами и цифрой "до 30 апреля";
слово и цифры "пунктами 3-5" заменить словом и цифрами "пунктами 3 и 5";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) ежеквартально:
чьи ценные бумаги допущены к обращению на зарубежные фондовые биржи, в течение квартала, следующего за отчетным кварталом, публиковать консолидированные бухгалтерский баланс и отчет о прибылях и убытках;
иным банкам в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, публиковать неконсолидированные бухгалтерский баланс и отчет о прибылях и убытках;";
в подпунктах 2) и 3) слова "доходах и расходах" заменить словами "прибылях и убытках";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) представлять в уполномоченный государственный орган сведения об исполнении подпункта 1) настоящего пункта:
чьи ценные бумаги допущены к обращению на зарубежные фондовые биржи, в срок до 10 числа четвертого месяца, следующего за отчетным кварталом;
иным банкам, в срок до 10 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Финансовая отчетность банка, включающая в себя бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, отчет об изменениях в капитале и пояснительную записку, составляется в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности.
Финансовая отчетность должна содержать линейные статьи отдельно по суммам, значительно различающимся по своей сущности, функциям, объемам и способствующих улучшению понимания финансового состояния, финансового результата, движения денежных средств и изменениях в капитале банка за отчетный период.";
пункт 4 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Отчет о движении денежных средств банка до 1 января 2009 года составляется в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности прямым или косвенным методом по выбору банка. С 1 января 2009 года отчет о движении денежных средств банка составляется по прямому методу.";
в пункте 6 слова ", за исключением пункта 5, который вводится в действие с 1 января 2009 года" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. Действие абзацев двадцать шестого и двадцать седьмого пункта 1 настоящего постановления распространяются на отношения, возникшие с 9 марта 2007 года.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):

1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З. Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігінің Төрағасы
2007 жылғы 27 шілде

1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
27 июля 2007 года