1) туристік
сүрлеулерді,
көру-қарау
алаңдарын,
дамылдау
алаңқайларын,
көлікке
арналған
тұрақтарды,
кемпингтерді,
палаткалы
лагерлерді,
қонақ үйлерді,
мотельдерді,
туристік
базаларды,
қоғамдық
тамақтандыру,
сауда және
мәдени-тұрмыстық
мақсаттағы басқа
да объектілер
жөнінде
қызметтер
көрсету;
тұрақты демалыс
орындарына
іргелес
рекреациялық
аймақтарды
санитариялық
тазарту мен
абаттандыру
жөнінде
қызметтер
көрсету;
2) спорт,
аң аулау және
балық аулау
әуесқойлығы;
3) жолсерік,
экскурсовод,
гид және аудармашы
қызметтерін
көрсету, табиғи
қорық қоры,
табиғи және
мәдени мұра
объектілеріне,
табиғат
мұражайлары мен
табиғат
мүйістеріне
барған және
оларды
зерделеген
кезде
кино-бейне және
фотоға түсіру;
қоғамдық
тамақтандыру
объектілері үшін
өнімдер шығару
жөнінде
қызметтер
көрсету;
тұрақты демалыс
орындарына
іргелес
рекреациялық
аймақтарды
санитариялық
тазарту мен
абаттандыру
жөнінде
қызметтер
көрсету;
4) пайдалануға
берілген тұрақты
орындар мен
объектілерді, ір
елес аймақтарды
санитарлық
тазарту мен
абаттандыру
жөнінде
қызметтер
көрсету;
5) қоғамдық
тамақтандыру
объектілеріне
арналған тағам
өндірісінің
қызмттерін
көрсету;
6) қоғамдықкөлік
қызметтерін
көрсету.
1) табиғи кешендерді
сақтау және дамыту;
2) жануарлар және
өсімдіктер дүниесін
қорғау;
3) санитарлық кесу
мен күтім кесулерін
қоса алғанда,
орманда қалпына
келтіру және қорғау
іс-шараларын
жүргізу;
4) аумақты тазалау
және абаттандыру;
5) табиғи қорықтық
қор объектілерін
қорғау мен рекреаци-
ялық және шектеулі
шаруашылық қызметтер
мен байланысты
инфрақұрылымды
дамыту;
6) ерекше қорғалатын
табиғи аумақтардың
табиғат қорғау
қызметін қамтамасыз
ету үшін штаттан
тыс маусымдық
қызметкерлрдің, оның
ішінде өрт
сақшыларының,
күтіп-баптау;
7) байланыс
құралдарын, көлік
және өртке қарсы,
орман қорғау және
орман өсіру
мақсаттарындағы
жабдықтар,
механизмдер мен
материалдар,
қалпына келтіру
жұмыстары үшін
тұқымдар мен көшет
материалын,
жанар-жағар май
материалдарын,
арнайы киімдер,
қару-жарақ және
арнайы қорғау
материалдарын сатып
алу;
8) табиғат қорғау
қызметіне байланысты
ғимараттар,
құрылыстар мен өзге
де объектілер салу,
қайта жаңғырту және
жөндеу;
9) ерекше қорғалатын
табиғи аумақтар
саласында ғылыми
зерттеулер жүргізу;
10) табиғат
мұражайлары мен
көрмелер ұйымдастыру
және ұстау;
11) рекреациялық
аймақтарды дамыту
және абаттандыру;
12) жарнамалық
қызметі жетілдіру;
13) экологиялық
насихат;
14) келеңсіз
экологиялық
зардаптардың алдын
алу және оларды
жою.

1) по пре-
доставлению
туристских
троп, смот-
ровых пло-
щадок,
бивачных
полян,
стоянок для
транспорта,
кемпингов,
палаточных
лагерей или
мест для их
размещения;
гостиниц,
мотелей,
туристских
баз, объек-
тов общест-
венного
питания,
торговли и
другого
культурно-
бытового
назначения,
находящихся
в управле-
нии особо
охраняемых
природных
территорий,
или мест
для их
размещения;
услуг по
размещению
на особо
охраняемой
природной
территории
трубопрово-
дов, линий
электропе-
редачи и
связи, до-
рог (кроме
дорог обще-
го пользо-
вания);
туристского
инвентаря;
2) по
проведению
любительс-
кой (спор-
тивной)
охоты и ры-
боловства;
3) услуг
проводников
экскурсово-
дов, гидов
и перевод-
чиков, по
проведению
кино-,
видео- и
фотосъемки
при посеще-
нии и изу-
чении
объектов
государст-
венного
природно-
заповедного
фонда, при-
родного и
историко-
культурного
наследия,
музеев при-
роды и жи-
вых угол-
ков;
4) услуг по
санитарной
очистке и
благоуст-
ройству
предостав-
ленных в
пользование
территорий
и объектов,
а также по
проведению
работ по
благоуст-
ройству и
озеленению
территорий
иных орга-
низаций;
5) услуг по
производст-
ву продук-
ции для
объектов
обществен-
ного пита-
ния;
6) по пре-
доставлению
транспорт-
ных услуг.
1) сохранение
и развитие при-
родных комплек-
сов;
2) охрана
животного и
растительного
мира;
3) проведение
восстановитель-
ных и защитных
мероприятий в
лесах, включая
санитарные
рубки и рубки
ухода;
4) очистка и
благоустройство
территории;
5) развитие
инфраструктуры,
связанной с ох-
раной объектов
природно-запо-
ведного фонда,
туристической,
рекреационной и
ограниченной
хозяйственной
деятельностью;
6) оплата услуг
внештатных се-
зонных работни-
ков для обеспе-
чения природо-
охранной дея-
тельности особо
охраняемой при-
родной террито-
рии, в том
числе пожарных
сторожей,
работников по
осуществлению
рубок ухода и
санитарных
рубок, лесо-
культурных
работ, а также
работников,
осуществляющих
ограниченную
хозяйственную
деятельность;
7) приобретение
средств связи,
транспорта и
оборудования,
механизмов и
материалов про-
тивопожарного,
лесозащитного
и лесокультур-
ного назначе-
ния, семян и
посадочного
материала для
восстановитель-
ных работ,
горюче-смазоч-
ных материалов,
обмундирования,
оружия и
специальных
средств защиты;
8) строительст-
во, реконструк-
ция и ремонт
зданий, соору-
жений и иных
объектов, свя-
занных с приро-
доохранной
деятельностью;
9) проведение
научных иссле-
дований в
области особо
охраняемых
природных
территорий;
10) организация
и содержание
музеев природы
и выставок;
11) развитие и
благоустройство
рекреационных
зон;
12) совершенст-
вование реклам-
ной деятель-
ности;
13) экологичес-
кая пропаганда;
14) предупреж-
дение и ликви-
дация негатив-
ных экологи-
ческих
последствий.

2) орман шаруашылығы жолдарын салу және ұстау, ормандарды өртке қарсы абаттандыру ;
3) орман қорын қорғау, сақтау, пайдалану, ормандар мен орман екпелерін өсіру саласындағы жобалау-зерттеу жұмыстары;
4) орман мекемелерінің орман шаруашылығы қызметін қамтамасыз ету үшін штаттан тыс маусымдық қызметкер-лерге, күтім үшін кесу және санитариялық мақсатта кесуді, қосымша ағаштарды кесуді жүзеге асыру жөніндегі қызметкер-лердің, сондай-ақ орман ресурстарын өңдеуді жүзеге асыратын қызметкерлерге ақы төлеу;
5) өртке қарсы орман қорғау және орман дақылдары мақсатындағы байланыс құралдарын, көлікті, жабдықтарды, тетіктер мен материалдарды, орман дақылдары жұмыстары үшін тұқымдар мен егу материалын, жанар-жағар май материалдарын, киім кешек, қару-жарақ пен арнайы қорғану құралдарын сатып алу;
6) орман ресурстарын өңдеу үшін қажетті жабдықтар мен тетіктерді сатып алу;
7) орман мекемелерінің жұмыс істеуіне байланысты
ғимараттарды, құрылыстар мен өзге де объектілерді салу, қайта жаңарту және жөндеу;
8) орман мекемелері-
нің қызметкерлерін
еңбек көрсеткіштері
үшін көтермелеу
(111, 113, 121, 122, 131,132, 134, 139, 141, 142, 143, 147, 149, 151, 155, 159, 411, 421, 431).
Сол сияқты

2) строительст-
во и содержание
лесохозяйствен-
ных дорог, про-
тивопожарное
обустройство
лесов;
3) проектно-
изыскательские
работы в облас-
ти охраны,
защиты, пользо-
вания лесным
фондом, воспро-
изводство лесов
и лесоразведе-
ния;
4) оплата услуг
внештатных се-
зонных работни-
ков для обеспе-
чения лесохо-
зяйственной
деятельности
лесных учрежде-
ний, работников
по осуществле-
нию рубок ухода
и санитарных
рубок, побочных
лесных пользо-
ваний, а также
работников,
осуществляющих
переработку
лесных ресур-
сов;
5) приобретение
средств связи,
транспорта,
оборудования,
механизмов и
материалов про-
тивопожарного,
лесозащитного и
лесокультурного
назначения,
семян и поса-
дочного мате-
риала для
лесокультурных
работ, горюче-
смазочных
материалов,
обмундирования,
оружия и
специальных
средств защиты;
6) приобретение
оборудования и
механизмов,
необходимых для
переработки
лесных ресур-
сов;
7) строительст-
во, реконструк-
цию и ремонт
зданий, соору-
жений и иных
объектов, свя-
занных с функ-
ционированием
лесных учреж-
дений;
8) поощрение
работников
лесных учреж-
дений за тру-
довые показа-
тели;
(111, 113, 121,
122, 131, 132,
134, 139, 141,
142, 143, 147,
149, 151, 155,
159, 411, 421,
431)
То же