"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 21 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5103 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 72 бұйрығымен.
Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009.04.01 № 72 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 (Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 2503 болып тіркелген "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына N 1 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 2 қыркүйектегі N 145; Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 2859 болып тіркелген "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 20 сәуірдегі N 61; Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 3645 болып тіркелген "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 10 мамырдағы N 65; Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 4500 болып тіркелген»"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 1 желтоқсандағы N 185; Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 4574 болып тіркелген»"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 36 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2364 болып тіркелген "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы маусымдағы N 92 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4746 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесінде:
бүкіл мәтін бойынша және қосымшаларда "негізгі", "Негізгі" деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақта:
4) тармақшаның:
бірінші бөлігіндегі "қорларына" деген сөзден кейін»"соттардың белгіленген міндетті зейнетақы жарналарына қосымша және" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлігіндегі "Әскери" деген сөз "Соттардың белгіленген міндетті зейнетақы жарналарына қосымша және әскери" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года N 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2008 года N 5103. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года N 72
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 01.04.2009 N 72 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2364, с внесенными изменениями и дополнениями приказами Министра экономики и бюджетного планирования от 2 сентября 2003 года N 145 "О внесении изменений и дополнений N 1 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2503; от 20 апреля 2004 года N 61 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2859; от 10 мая 2005 года N 65 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3645, от 1 декабря 2006 года N 185 "О внесении изменения и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4500; от 23 февраля 2007 года N 36 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4574, от 1 июня 2007 года N 92 "О внесении изменения и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 75 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4746) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту и в приложениях слова "основную", "основной" и "Основная" исключить;
в пункте 14:
в подпункте 4):
в части первой после слов "для расчета расходов на" дополнить словами "дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и";
в части второй после слов "При расчете суммы" дополнить словами "дополнительно установленных обязательных пенсионных взносов судей и";

мынадай мазмұндағы  4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) 01-115 нысаны (19-1-қосымша) алқабилер еңбекақысы шығыстарын есептеуге арналған.
Алқабилердің еңбекақысы "Алқабилер туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 16 қаңтардағы N 121 Заңына сәйкес есептеледі.";
мынадай мазмұндағы 20-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"20-1) 01-154 нысанын (43-1-қосымша) алқабилердің ел ішіндегі іссапарлар шығыстарын есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
Алқабилердің ел ішіндегі іссапарлар шығыстары ел ішіндегі қызметтік іссапарларға арналған шығыстар есебіне сәйкес есептеледі.";
"Әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары және Әділет министрлігі Қылмыстық атқару жүйесі комитеті, қаржы полиция органдары және мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетін міндетті зейнетақы жарналарына арналған шығындарды есептеу" 19-қосымшада (01-114-нысан):
тақырыбындағы "Әскери" деген сөз "Соттардың белгіленген міндетті зейнетақы жарналарына қосымша және әскери" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ерекшелігі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Соттардың қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналары және әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің  жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары";
2-бағанның тақырыбындағы "қызмет өтілі бар" деген сөздерден кейін "соттардың," деген сөзбен толықтырылсын;
2. Мемлекеттік жоспарлау әдіснамасы департаменті (И.Г. Макарова) Заң басқармасымен (Д.А. Ешімова) бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап  қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2003 жылғы 27 желтоқсандағы
N 227 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік өтінімді
жасау және ұсыну ережесін
19-1-қосымша
01-115 нысан
Алқабилерге еңбекақы төлеуге арналған шығыстардың есебі
Кодтары
|_________________|
Деректердің түрі (болжам, жоспар, есеп)   |_________________|
Функционалдық топ                         |_________________|
Бағдарлама әкімшісі                       |_________________|
Мемлекеттік мекеме                        |_________________|
Бағдарлама                                |_________________|
Кіші бағдарлама                           |_________________|
Ерекшелігі                                |              115 |
Алқабилердің еңбек ақысы
Облыстық судья-
ның және оған теңестірілген соттың лауазым-
дық жалақысы (теңге)
Алқабидің енбек ақысының мөл-

дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) Форма 01-115 (приложение 19-1) предназначена для расчета расходов на заработную плату присяжных заседателей.
Заработная плата присяжных заседателей расчитывается согласно Закону Республики Казахстан от 16 января 2006 года "О присяжных заседателях";
дополнить подпунктом 20-1) следующего содержания:
"20-1) Форма 01-154 (приложение 43-1) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на командировки присяжных заседателей внутри страны.
Командировочные расходы присяжных заседателей внутри страны расчитываются согласно расчету расходов на служебные командировки внутри страны.";
в Приложении 19 (Форма 01-114) "Расчет расходов на обязательные пенсионные взносы военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы в накопительные пенсионные фонды":
в заголовке после слов "Расчет расходов на" дополнить словами "дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и";
строку "Специфика" изложить в следующей редакции:
"Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел в накопительные пенсионные фонды";
в заголовке графы 2 после слов "Сумма денежного содержания в месяц" дополнить словом "судей";
2. Департаменту методологии государственного планирования (Макарова И.Г.) совместно с Юридическим управлением (Ешимова Д.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр
Приложение 1
к Приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 27 декабря 2007 года N 227
Приложение 19-1
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
администраторами бюджетных программ
Форма 01-115
Расчет
расходов на заработную плату присяжных заседателей
Коды
____________________
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |____________________|
Функциональная группа                              |____________________|
Администратор программ                             |____________________|
Государственное учреждение                         |____________________|
Программа                                          |____________________|
Подпрограмма                                       |____________________|
Специфика Заработная плата присяжных заседателей   |                  115 |
Должностной
оклад областного
судьи и
приравненного
к нему суда
(тенге)
Размер
оплаты труда
присяжного
заседателя

шері (1 х 0,5-бағ) (теңге)
Бір жылдағы алқаби-
лердің саны (бірлік)
Шығындар сомасы  (2-бағ х 3-бағ)/1000
(мың тенге)
1
2
3
4
Бағдарламалар әкімшісінің/мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2003 жылғы 27 желтоқсандағы
N 227 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік өтінімді
жасау және ұсыну ережесін
43-1-қосымша
01-154 нысан
Алқабилердің ел ішіндегі іссапарларына арналған
шығыстар есебі
Кодтары
Жыл                                       |_________________|
Деректердің түрі (болжам, жоспар, есеп)   |_________________|
Функционалдық топ                         |_________________|
Бағдарлама әкімшісі                       |_________________|
Мемлекеттік мекеме                        |_________________|
Бағдарлама                                |_________________|
Кіші бағдарлама                           |_________________|
Ерекшелігі                                |              154 |
Алқабилердің ел ішіндегі іссапарлары
1 адамға
арнал-
ған
тәу-
ліктік
шығыс-
тарды
өтеу
норма-
сы
(05х
ЕТЕК) (теңге)
1 адамға
1 тәу-
лікке
тұрғын
үй-жайды
жалдау
жөнінде-
гі шығ-
ыстардың
нормасы
(теңге)
Іссапар-
лардағы
адам/күн-
дердің
орташа
жылдық
саны
(адам/күн)
Іссапар-
ға жібе-
рілген
адамдар-
дың op-
таша
жылдық
саны
(адам)
Бір барып-
қайту
жолының орташа
құны (теңге)
Шығыстар сомасы (мың тенге) ((1-бағ+2-бағ)х 3-бағ+(4-бағ х 5-бағ))/1000
1
2
3
4
5
6
Бағдарламалар әкімшісінің/мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)

(гр.1х0,5)
(тенге)
Количество
присяжных
заседателей
в год  (ед.)
Сумма затрат
(гр.2 х
гр.3)/1000
(тыс.тенге)
1
2
3
4
Руководитель администратора программ/государственного учреждения
Гл. бухгалтер (начальник ФЭО)
Приложение 2
к Приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 27 декабря 2007 года N 227
Приложение 43-1
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
администраторами бюджетных программ
Форма 01-154
Расчет расходов
на командировки присяжных заседателей внутри страны
Коды
____________________
Годы                                               |____________________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |____________________|
Функциональная группа                              |____________________|
Администратор программ                             |____________________|
Государственное учреждение                         |____________________|
Программа                                          |____________________|
Подпрограмма                                       |____________________|
Специфика    Командировки присяжных заседателей    |         154         |
внутри страны
Норма
возме-
щения
суточных
расходов
на 1 чел
(0,5 х
МРП)
(тенге)
Норма
расходов
по найму
жилого
помещения
в сутки
на 1 чел.
(тенге)
Средне-
годовое
количество
человеко/
дней в
команди-
ровках
(чел/дн)
Средне-
годовое
коли-
чество
команди-
руемых
человек
(чел)
Средняя
стоимость
одного
проезда в
оба конца
(тенге)
Сумма
расходов
(тыс.
тенге)
((гр.1+
гр.2)х
гр.3+
(гр.4х
гр.5))/
1000
1
2
3
4
5
6
Руководитель администратора программ/государственного учреждения
Гл. бухгалтер (начальник ФЭО)