Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының»"Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2001 жылғы 28 қазандағы N 418 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 270 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5119 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 376 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 376 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының » "Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері   мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2001 жылғы 28 қазандағы  N 418 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1727 тіркелген)   Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 18 желтоқсанда N 1727 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2001 жылғы 28 қазандағы N 418 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 16 ақпандағы N 39 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2756 тіркелген), Агенттік Басқармасының»"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқарамасының»"Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2001 жылғы 28 қазандағы N 418 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 16 шілдедегі N 205 Қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4865 тіркелген) енгізілген өзгерістері мен толықтыруларымен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген, Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 418 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 270. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 января 2008 года N 5119. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 376
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 376 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность ликвидационных комиссий ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 418 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1727), с изменениями и дополнениями, внесенными   постановлением Правления Агентства от 16 февраля 2004 года N 39 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 418 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1727" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2756), постановлением Правления Агентства от 16 июля 2007 года N 205 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 418 "Об утверждении  инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4865) следующие изменения и дополнения:
в  Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями, утвержденной указанным постановлением:

8-1-тармақтың бірінші абзацында»"хаттамалық" деген сөз алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ай сайынғы есепке сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы тарату процесінің жай-күйі туралы түсіндірме жазба қоса беріледі, оған мына ақпараттар кіреді:
1) өзгерістердің себебін көрсете отырып, есепті кезеңде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері мен міндеттемелері бойынша өзгерістер;
2) шағым-талап жұмысының сипаттамасы;
3) тарату комиссиясының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлігімен жұмысы;
4) тарату комиссиясының кредиторлармен және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы борышы бойынша жұмысының сипаттамасы;
5) тарату ісіне арналған шығыстар және тартылған қызметкерлердің саны;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату өндірісін аяқтаудың негізгі кедергілері, проблемалары және перспективалары.";
15 және 20-тармақтар»"есепке" деген сөзден кейін»"осы Нұсқаулықтың 10-тармағында көзделген ақпараты бар" деген сөздермен толықтырылсын;
Мынадай мазмұндағы 24-1-тармақпен толықтырылсын:
"24-1. Тарату комиссиясы тарату жөніндегі есепті сотқа бергеннен кейін, уәкілетті органға ай сайын оның сотта қаралу барысы жөніндегі ақпаратты ұсынады.";
25-тармақтың 3) тармақшасындағы»"сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы кредиторларға жазбаша хабарлау," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 28-1-тармақпен толықтырылсын:
"28-1. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының  тарату балансына мыналар қоса беріледі:
1) тарату балансына осы Нұсқаулықтың 28-1-қосымшасына сәйкес нысанда (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына арналған)  активтердің жай-күйі туралы есеп;
2) тарату балансына осы Нұсқаулықтың 28-2-қосымшасына сәйкес нысанда (сақтандыру ұйымына арналған) міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп;
3) тарату балансына осы Нұсқаулықтың 28-3-қосымшасына сәйкес нысанда (қайта сақтандыру ұйымына арналған) міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп.";
3-қосымшада:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
5
";
6, 7, 8-бағандар алынып тасталсын;
4-қосымшада:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Кредитор мәлімдеген талабының сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
3
";
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
5
";
8-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
8
";

в абзаце первом пункта 8-1 слово "протокольного" исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. К ежемесячному отчету прилагается пояснительная записка о состоянии ликвидационного процесса в страховой (перестраховочной) организации, содержащая следующую информацию:
1) изменения по активам и обязательствам страховой (перестраховочной) организации за отчетный период с указанием причин изменения;
2) характеристику претензионно-исковой работы;
3) работу ликвидационной комиссии с имуществом страховой (перестраховочной) организации;
4) характеристику работы ликвидационной комиссии с кредиторами и по текущей задолженности страховой (перестраховочной) организации;
5) расходы на ликвидационное производство и численность привлеченных работников;
6) основные препятствия, проблемы и перспективы завершения ликвидационного производства страховой (перестраховочной) организации.";
пункты 15 и 20 дополнить словами ", содержащая информацию, предусмотренную пунктом 10 настоящей Инструкции";
дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Ликвидационная комиссия после представления отчета о ликвидации в суд, ежемесячно представляет в уполномоченный орган информацию о ходе его рассмотрения в суде.";
в подпункте 3) пункта 25 слова "письменных уведомлениях кредиторов о ликвидации страховой (перестраховочной) организации," исключить;
дополнить пунктом 28-1 следующего содержания:
"28-1. К ликвидационному балансу ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации прилагаются:
1) отчет о состоянии активов к ликвидационному балансу по форме в соответствии с Приложением 28-1 к настоящей Инструкции (для страховой (перестраховочной) организации);
2) отчет о состоянии обязательств к ликвидационному балансу по форме в соответствии с Приложением 28-2 к настоящей Инструкции (для страховой организации);
3) отчет о состоянии обязательств к ликвидационному балансу по форме в соответствии с Приложением 28-3 к настоящей Инструкции (для перестраховочной организации).";
в Приложении 3:
графу 5 изложить в следующей редакции:
"
Сумма кредиторской задолженности
на начало ликвидационного процесса
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
5
";
графы 6, 7, 8 исключить;
в Приложении 4:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"
Сумма заявленного кредитором требования
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
3
";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"
Сумма
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
5
";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"
Сумма
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
8
";

5-тармақтың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
3
";
9-қосымшасында:
4-бағаны алынып тасталсын;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Кредитор мәлімдеген талабының сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
5
";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
7
";
10-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
10
";
12-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
АҚШ доллары-
мен
еуромен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
12
";
10-қосымшада:
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
5
";
Мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту: таратылатын сақтандыру ұйымының филиалдары бөлігінде толтырылады.";
11-қосымша мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылады:
"Ескерту: таратылатын қайта сақтандыру ұйымының филиалдары бөлігінде толтырылады.";
13-3-қосымшада:
4-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
4
";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
7
";
10-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
шетел валютасында
АҚШ долларымен
еуро-
мен
ресей рублімен
басқа шетел валютасында
10
";
15-қосымшада:
3-бағанның атауындағы»"(баланстан тыс)"»деген сөз алынып тасталсын;
16, 17-қосымшалардың 2-бағанының реттік нөмірі 1.2. жолдары мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін адамдардың еңбегіне ақы төлеу бойынша және авторлық шарттар бойынша сыйақы төлеу бойынша";
осы қаулының қосымшасына сәйкес 28-1, 28-2, 28-3-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (З.С. Жұмабаева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне,»"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларына мәлімет үшін жіберсін.

графу 3 Приложения 5 изложить в следующей редакции:
"
Сумма
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
3
";
в Приложении 9:
графу 4 исключить;
графу 5 изложить в следующей редакции:
"
Сумма заявленного кредитором требования
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
5
";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"
Сумма
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
7
";
графу 10 изложить в следующей редакции:
"
Сумма
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
10
";
графу 12 изложить в следующей редакции:
"
Сумма
в нацио-
нальной
валюте
в иностранной валюте
в
долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
12
";
в Приложении 10:
графу 5 изложить в следующей редакции:
"
в иностранной валюте
в долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
5
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: заполняется в разрезе филиалов ликвидируемой
страховой организации.";
Приложение 11 дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: заполняется в разрезе филиалов ликвидируемой
перестраховочной организации.";
в Приложении 13-3:
графу 4 изложить в следующей редакции:
"
в иностранной валюте
в долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
4
";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"
в иностранной валюте
в долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
7
";
графу 10 изложить в следующей редакции:
"
в иностранной валюте
в долла-
рах США
в
евро
в
россий-
ских
рублях
в иной
иностранной
валюте
10
";
в Приложении 15:
в наименовании графы 3 слово "(внебалансового)" исключить;
графу 2 строки, порядковый номер 1.2, Приложений 16, 17 изложить в следующей редакции:
"По оплате труда с лицами, работающими по трудовому договору, и по выплате вознаграждений по авторским договорам";
дополнить Приложениями 28-1, 28-2, 28-3 согласно Приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ликвидационных комиссий страховых (перестраховочных) организаций.

4. Агенттіктің Төраға қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2007 жылғы 24 желтоқсандағы
N 270 қаулысына Қосымша
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату   балансының, басқа да
есептерiнiң, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзiмдерi мен тәртiбi туралы
нұсқаулыққа 28-1-қосымша
20___ жылғы»"___" _____________
(есепті күн)
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
тарату балансына активтердің жай-күйі туралы есеп
Мың теңгемен
N№
Көрсеткіштер
Баланс-
тық
шоттың
нөмірі
Тарату
процесі-
нің
басында
Тарату балансын жасау күніне
Тарату
процесінің
басындағы
деректер
мен салыс-
тырғандағы
өзгерістер
1
2
3
4
5
6
1
Ақша және ақша
баламалары
2
Орналастырылған
салымдар
3
Бағалы қағаздар,
оның ішінде:
3.1
Саудаға арналған
бағалы қағаздар
3.2
Сату үшін қолда
бар бағалы қағаз-
дар
3.3
өтелгенге дейін
ұсталатын бағалы
қағаздар
4
"кері РЕПО"
операциясы
5
Тазартылған қымбат
металдар
6
Туынды қаржы
құралдары
7
Қайта сақтандыру
активтері:
7.1
Еңбек сіңірілмеген
сыйлықақылар
бойынша қайта сақ-
тандыру активтері
7.2
Болған, бірақ
мәлімделмеген шығ-
ындар бойынша
қайта сақтандыру
активтері
7.3
өмірді сақтандыру
(қайта сақтандыру)
шарттары бойынша
болмаған шығындар
бойынша қайта
сақтандыру актив-
тері
7.4
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
шығындар бойынша
қайта сақтандыру
активтері
7.5
Мәлімделген, бірақ
реттелмеген шығын-
дар бойынша қайта
сақтандыру актив-
тері
7.6
Қосымша резервтер
бойынша қайта сақ-
тандыру активтері
8
Болашақ кезеңдер
шығыстары
9
Салықтық талап ету
10
Мерзімі ұзартылған
салықтық талап ету
11
Басқа активтер
12
Басқа заңды тұлға-
лардың капиталына
инвестициялар
13
Негізгі құрал-
жабдықтар, оның
ішінде:
13.1
Құрылыс салынып
жатқан (орнатылып
жатқан) негізгі
құрал-жабдықтар
13.2
Жер, үйлер мен
ғимараттар
13.3
Компьютер жабдығы
13.4
Көлік құралдары
13.5
Басқа да негізгі
құрал-жабдықтар
14
Инвестициялық
мүлік
15
Сатуға арналған
ұзақ мерзімді
активтер
16
Материалдық емес
активтер
Жиынтығы активтер
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген аммортизация
Тарату комиссиясының
Төрағасы     __________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы
телефон      _________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату   балансының, басқа да
есептерiнiң, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзiмдерi мен тәртiбi туралы

4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 24 декабря 2007 года N 270
"Приложение 28-1
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Отчет
о состоянии активов к ликвидационному балансу
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
на "___" _______________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Номер
балан-
сового
счета
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На дату
состав-
ления
ликвида-
ционного
баланса
Изменения
по срав-
нению с
данными
на начало
ликвида-
ционого
процесса
1
2
3
4
5
6
1
Деньги и
денежные
эквиваленты
2
Вклады
размещенные
3
Ценные бумаги,
в том числе:
3.1
ценные бумаги,
предназначенные
для торговли
3.2
ценные бумаги,
имеющиеся в
наличии для
продажи
3.3
ценные бумаги,
удерживаемые
до погашения
4
Операция
"обратное РЕПО"
5
Аффинированные
драгоценные
металлы
6
Производные
финансовые
инструменты
7
Активы пере-
страхования:
7.1
активы пере-
страхования по
незаработанным
премиям
7.2
активы пере-
страхования по
произошедшим,
но незаявленным
убыткам
7.3
активы пере-
страхования по
непроизошедшим
убыткам по
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) жизни
7.4
активы пере-
страхования по
непроизошедшим
убыткам по
договорам
аннуитета
7.5
активы пере-
страхования по
заявленным, но
неурегулиро-
ванным убыткам
7.6
активы пере-
страхования по
дополнительным
резервам
8
Расходы будущих
периодов
9
Налоговое
требование
10
Отсроченное
налоговое
требование
11
Прочие активы
12
Инвестиции в
капитал других
юридических лиц
13
Основные
средства,
в том числе:
13.1
строящиеся
(устанавливае-
мые) основные
средства
13.2
земля, здания
и сооружения
13.3
компьютерное
оборудование
13.4
транспортные
средства
13.5
прочие основные
средства
14
Инвестиционное
имущество
15
Долгосрочные
активы, пред-
назначенные для
продажи
16
Нематериальные
активы
Итого активов
Резервы (провизии)
Счет отрицательной
корректировки
Начисленная
амортизация
Председатель
ликвидационной комиссии ________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________ __________
фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ______________________________________ _________
телефон     (фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)

нұсқаулыққа 28-2-қосымша
200__ жылғы»"___"» ______________
(есепті күн)
(сақтандыру ұйымының атауы)
тарату балансына міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
Мың теңгемен
N№
Көрсеткіштер
Символ-
дар
Тарату
процесі-
нің
алдында
Тарату
балан-
сын
жасау
күніне
Тарату
процесініңбасындағы
деректер
мен салыс-
тырғандағы
өзгерістер
1
2
3
4
5
6
1
Міндеттемелер, оның ішінде:
100
1.1.
Сақтандыру шарттары
бойынша жауапкерші-
лікпен байланысты
емес негіздер бойын-
ша тиісті мерзімдік
төлемдерді капитал-
дандыру арқылы өмір-
іне немесе денсаулы-
ғына зиян келтіргені
үшін азаматтар
алдындағы
101
1.2.
Еңбек шарты бойынша
жұмыс істейтін адам-
дардың еңбегіне ақы
төлеу бойынша және
авторлық шарттар
бойынша сыйақы төлеу
бойынша
102
1.3
кредиторлар алдында-
ғы сақтандырылушының
жеке басына байлан-
ысты жасалған сақ-
тандыру шарттары
бойынша
103
1.4
Мүліктік сақтандыру
және сақтандырылушы-
ның жеке басына бай-
ланысты емес сақтан-
дырудың басқа түрле-
рі бойынша кредитор-
жеке тұлғалар
алдындағы
104
1.5
1.3, 1.4 тармақтарда
аталғандардан басқа
жасалған сақтандыру
шарттары бойынша,
кредиторлар алдында-
ғы
105
1.6
Таратылатын сақтан-
дыру ұйымдарының мү-
ліктік кепілмен қам-
тамасыз ету сомасы
шегінде қамтамасыз
етілген міндеттеме-
лер бойынша креди-
торлар алдындағы

Приложение 28-2
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Отчет
о состоянии обязательств к ликвидационному балансу
(наименование страховой организации)
на "___" _______________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Сим-
волы
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На дату
составления
ликвидаци-
онного
баланса
Изменения
по сравнению
с данными
на начало
ликвида-
ционного
процесса
1
2
3
4
5
6
1
Обязательства
в том числе:
100
1.1.
перед гражданами за
причинение вреда
жизни или здоровью,
путем капитализации
соответствующих
повременных платежей
по основаниям,
не связанным с
ответственностью по
договорам
страхования
101
1.2
по оплате труда с
лицами, работающими
по трудовому
договору,
и по выплате
вознаграждений
по авторским
договорам
102
1.3
перед кредиторами по
заключенным догово-
рам страхования,
связанным с
личностью
застрахованного
103
1.4
перед кредиторами-
физическими лицами
по договорам
имущественного
страхования и другим
видам страхования,
не связанным
с личностью
застрахованного
104
1.5
перед кредиторами
по заключенным
договорам
страхования иным,
чем указано
в строках 1.3, 1.4
105
1.6
перед кредиторами
по обязательствам,
обеспеченным залогом
имущества ликвиди-
руемой страховой
организации в
пределах суммы
обеспечения

106
1.7
Салықтар, алымдар
және бюджетке төле-
нетін басқа да мін-
детті төлемдер бой-
ынша, сондай-ақ рес-
публикалық бюджеттен
берілген кредиттерді
қайтару бойынша
107
1.8
Қазақстан Республи-
касының заңнама
актілеріне сәйкес
басқа да кредиторлар
алдында
108
1.9
Тарату өндірісінің
ағымдағы берешегі,
оның ішінде:
109
1.9.1
тарату комиссиясы
қызметкерлерінің
алдында еңбекақы
төлеу бойынша
109.1
1.9.2
тарату комиссиясының
салық, алым және
бюджетке төленетін
басқа да міндетті
төлемдер бойынша
берешегі
109.2
1.9.3
Тарату өндірісінің
басқа да ағымдағы
берешегі (жалдау,
коммуналдық қызмет,
мемлекеттік баж
салығы және басқа-
лар)
109.3
2.
Кредиторларға орын
алған сақтандыру
жағдайлары бойынша
сақтандыру төлемдері
200
Тарату комиссиясының
Төрағасы     __________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы
телефон      _________________________________________  __________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Қазақстан Республикасындағы
таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарының аралық
тарату   балансының, басқа да
есептерiнiң, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзiмдерi мен тәртiбi туралы
нұсқаулыққа 28-3-қосымша
200__ жылғы»"___" ______________
(есепті күн)
(қайта сақтандыру ұйымының атауы)
тарату балансына міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
Мың теңгемен
N№
Көрсеткіштер
Символ-
дар
Тарату
проце-
сінің
басында
Тарату
балансын
жасау
күніне
Тарату
процесінің
басындағы
деректермен
салыстыр-
ғандағы
өзгерістер
1
2
3
4
5
6
1
Міндеттемелер, оның ішінде:
100
1.1.
Қайта сақтандыру шарт-
ары бойынша жауапкер-
шлікпен байланысты
емес негіздер бойынша
тиісті мерзімдік төл-
емдерді капиталдандыру
арқылы өміріне немесе
денсаулығына зиян кел-
тіргені үшін азаматтар
алдындағы
101
1.2
Еңбек шарты бойынша
жұмыс істейтін адам-
дардың еңбегіне ақы
төлеу бойынша және
авторлық шарттар бой-
ынша сыйақы төлеу
бойынша
102
1.3
"өмірді сақтандыру"
саласы бойынша шарт-
тардан туындайтын
цеденттер алдындағы
103
1.4
"жалпы сақтандыру"
саласы бойынша шарттардан туындайтын
цеденттер алдындағы
104
1.5
Таратылатын қайта сақ-
тандыру ұйымдарының
мүліктік кепілмен қам-
тамасыз ету сомасы ше-
гінде қамтамасыз етіл-
ген міндеттемелер бой-
ынша кредиторлар
алдындағы

106
1.7
по налогам, сборам и
другим обязательным
платежам в бюджет,
а также по возврату
кредитов, выданных
из республиканского
бюджета
107
1.8
перед другими
кредиторами в
соответствии с
законодательными
актами Республики
Казахстан
108
1.9
текущая
задолженность
ликвидационного
производства,
в том числе:
109
1.9.1
перед работниками
ликвидационной
комиссии по оплате
труда
109.1
1.9.2
задолженность ликви-
дационной комиссии
перед бюджетом и
внебюджетными
фондами
109.2
1.9.3
прочая текущая
задолженность
ликвидационного
производства
(аренда, комму-
нальные услуги,
государственная
пошлина и другое)
109.3
2.
Страховые выплаты
кредиторам по насту-
пившим страховым
случаям
200
Председатель
ликвидационной комиссии ________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________ __________
фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель ______________________________________ _________
телефон     (фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Приложение 28-3
к Инструкции о формах
промежуточного ликвидационного
баланса, иных отчетов,
ликвидационного баланса
ликвидируемых страховых
(перестраховочных) организаций
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Отчет
о состоянии обязательств к ликвидационному балансу
(наименование перестраховочной организации)
на "___" _______________ 20___ года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
N
Показатели
Сим-
волы
На начало
ликвида-
ционного
процесса
На дату
состав-
ления
ликвида-
ционного
баланса
Изменения
по сравнению
с данными
на начало
ликвида-
ционного
процесса
1
2
3
4
5
6
1
Обязательства
в том числе:
100
1.1.
перед гражданами
за причинение
вреда жизни или
здоровью, путем
капитализации
соответствующих
повременных
платежей по
основаниям, не
связанным с
ответственностью
по договорам
перестрахования
101
1.2
по оплате труда
с лицами, работаю-
щими по трудовому
договору, и по
выплате вознаг-
раждений по ав-
торским договорам
102
1.3
перед цедентами,
возникающие из
договоров по
отрасли "страхо-
вание жизни"
103
1.4
перед цедентами,
возникающие из
договоров по
отрасли "общее
страхование"
104
1.5
перед
кредиторами по
обязательствам,
обеспеченным
залогом
имущества
ликвидируемой
перестраховочной
организации
в пределах суммы
обеспечения

105
1.6
Салықтар, алымдар және
бюджетке төленетін
басқа да міндетті тө-
лемдер бойынша, сон-
дай-ақ республикалық
бюджеттен берілген
кредиттерді қайтару
бойынша
106
1.7
Қазақстан Республика-
сының заңнама актіле-
ріне сәйкес басқа да
кредиторлар алдында
107
1.8
Тарату өндірісінің
ағымдағы берешегі,
оның ішінде:
108
1.8.1
тарату комиссиясы қыз-
меткерлерінің алдында
еңбекақы төлеу бойынша
108.1
1.8.2
тарату комиссиясының
бюджет және бюджеттен
тыс қорлар алдындағы
берешегі

105
1.6
по налогам, сборам
и другим обяза-
тельным платежам в
бюджет, а также
по возврату
кредитов, выданных
из республиканско-
го бюджета
106
1.7
перед другими
кредиторами
в соответствии с
законодательными
актами Республики
Казахстан
107
1.8
текущая
задолженность
ликвидационного
производства,
в том числе:
108
1.8.1
перед
работниками
ликвидационной
комиссии по
оплате труда
108.1
1.8.2
задолженность
ликвидационной
комиссии перед
бюджетом и
внебюджетными
фондами