Щучье аудандық мәслихатының 2006 жылғы 12 қаңтардағы N С-24/3 "Мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету ережелерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Щучье аудандық мәслихатының 2007 жылғы 28 наурыздағы N С-37/8 шешімі. Щучье ауданының әділет басқармасында 2007 жылғы 13 сәуірде N 1-19-100 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2008 жылғы 18 наурыздағы № С-6/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2008.03.18 № С-6/6 шешімімен
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 53 бабының 1 тармағының 4 тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңына сәйкес, мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметттік көмек көрсету мақсатында Щучье аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Щучье аудандық мәслихатының 2006 жылғы 12 қаңтардағы № С-24/3 «Мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету ережелерін бекіту туралы» (мемлекеттік тіркеу номері 1-19-63, 2006 жылғы 17 қаңтар, аудандық «Луч» газетінің 2006 жылдың 06 ақпанындағы № 11 санында, «Бурабай» газетінің 2006 жылдың 09 ақпанындағы № 6 санында жарияланған) шешіміне, Щучье аудандық мәслихатының 2006 жылғы 06 наурыздағы № С-26/3 «Щучье аудандық мәслихатының 2006 жылғы 12 қаңтардағы № С-24/3 «Мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету ережелерін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (мемлекеттік тіркеу номері 1-19-73, 2006 жылғы 21 наурыз, аудандық «Луч» газетінің 2006 жылдың 15 мамырындағы № 39 санында, «Бурабай» газетінің 2006 жылдың 11 мамырындағы № 20 санында жарияланған), шешімімен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Аталған шешімнің 1 қосымшасындағы 1 «Жалпы ереже» бөлігіндегі 3 тармақ келесі сөздерімен толықтырылсын:
Екі не одан да көп 18 жасқа дейінгі мүгедек балалары бар отбасыға, кірісіне қарамастан;
1 топтағы онкологиялық аурумен және 1, 2 топтағы туберкулез ауруымен ауыратын, жеке сауықтыру бағдарламасы бар мүгедектерге медициналық-әлеуметтік сараптамадан өту кезіндегі материалдық көмек көрсету, кірісіне қарамастан;
Операция жасалғаннан кейін сауықтыру үшін, операциядан кейін 3 ай мерзімде өтініш берген мүгедектерге, кірісіне қарамастан;
1 топтағы мүгедектерге гемодиализ қажет болған жағдайда, кірісіне қарамастан.

О внесении изменений и дополнений в решение Щучинского районного маслихата от 12 января 2006 года N С-24/3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи инвалидам и детям-инвалидам"
Решение Щучинского районного маслихата от 28 марта 2007 года N С-37/8. Зарегистрировано управлением юстиции Щучинского района 13 апреля 2007 года N 1-19-100. Утратило силу - решением Бурабайского районнного маслихата Акмолинской области от 18 марта 2008 года № С-6/6
Сноска. Утратило силу - решением Бурабайского районнного маслихата Акмолинской области от 18.03.2008 № С-6/6
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», подпункта 4 пункта 1 статьи 53 «Бюджетного кодекса Республики Казахстан», Закона Республики Казахстан «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», в целях оказания социальной помощи инвалидам и детям-инвалидам Щучинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Щучинского районного маслихата от 12 января 2006 года № С-24/3 «Об утверждении Правил оказания социальной помощи инвалидам и детям-инвалидам» (номер государственной регистрации 1-19-63 от 17 января 2006 года, опубликованное в районных газетах «Луч» № 11 от 06 февраля 2006 года, «Бурабай» № 6 от 09 февраля 2006 года), с изменениями и дополнениями, внесенными решением Щучинского районного маслихата от 06 марта 2006 года № 26/3 «О внесении изменений и дополнений в решение Щучинского районного маслихата № С-24/3 от 12 января 2006 года «Об утверждении Правил оказания социальной помощи инвалидам и детям-инвалидам» (номер государственной регистрации 1-19-73 от 21 марта 2006 года, опубликованное в районных газетах «Луч» от 15 мая 2006 года № 39 и «Бурабай» № 20 от 11 мая 2006 года), следующие изменения и дополнения:
1) в приложении 1 части 1 «Общие положения» указанного решения пункт 3 дополнить словами следующего содержания:
семье, воспитывающей два и более ребенка-инвалида до 18 лет, независимо от дохода;
инвалидам 1 группы от онкологического заболевания и 1, 2 группы  от туберкулезного заболевания, получивших индивидуальную программу реабилитации на оказание материальной помощи, при прохождении медико-социальной экспертизы, независимо от дохода;
инвалидам, для реабилитации после операционного периода, при обращении не позднее 3-х месяцев после перенесенной операции, независимо от дохода;
инвалидам 1 группы, нуждающиеся в гемодиализе, независимо от дохода.

2) Аталған шешімнің 1 қосымшасындағы 3 «Қажетті құжаттардың тізбесі» бөлігінің 11 тармағының 7 «онкология ауруымен ауырған 1 топтағы мүгедектердің және 1, 2 топтағы туберкулезбен ауырған, операция жасалған мүгедектердің, гемодиализ қажет ететін 1 топтағы мүгедектердің ауруы тарихынан үзінді» тармақшасымен толықтырылсын.
2. Аудандық мәслихаттың аталған шешімінің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес енгізілген өзгерістер есепке алынып, жаңа редакцияда берілсін және бекітілсін.
3. Щучье аудандық мәслихатының аталған шешімінің 4 қосымшасы алып тасталсын.
4. Осы шешімі Ақмола облысының Щучье аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХХVII сессиясының
төрағасы                                   О.Дүйсенбаев
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Г.Марченко
Щучье аудандық мәслихатының
2007 жылғы 28 наурыздағы
№ С-37/8 шешіміне
қосымша
Сауықтыру жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтiк материалдық көмек көрсету ережесі
1. Жалпы Ереже
1. Осы ереже бюджеттік бағдарлама 007-000 «Уәкілетті жергілікті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем бойынша, сауықтырудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек көрсету тәртібін белгілейді».
2. Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабы, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 53 бабының 1 тармағының 4 тармақшасы, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңы ережені қабылдауға құқықтық негіз болып табылады.
3. Әлеуметтік материалдық көмек жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес тағайындалады және төленеді:
1, 2 топтағы 2 және одан да көп мүгедектер тұратын отбасына, кірісіне қарамастан;
ата-анасының (асыраушысының) бірі мүгедек болса, 18 жасқа дейінгі мүгедек-баланы тәрбиелейтін отбасына, кірісіне қарамастан;
сондай-ақ жан басына шаққандағы орташа айлық жиынтық кірісі Ақмола облысында белгіленген күнкөріс деңгейінен төмен мүгедектің отбасына;
екі не одан да көп 18 жасқа дейінгі мүгедек-балалары бар отбасыға, кірісіне қарамастан;
1 топтағы онкологиялық аурумен және 1, 2 топтағы туберкулез ауруымен ауыратын, жеке сауықтыру бағдарламасы бар мүгедектерге, медициналық-әлеуметтік сараптамадан өту кезіндегі материалдық көмек көрсету, кірісіне қарамастан;
операция жасалғаннан кейін сауықтыру үшін, операциядан кейін 3 ай мерзімде өтініш берген мүгедектерге, кірісіне қарамастан.
1 топтағы гемодиализ қажет болған жағдайда, кірісіне қарамастан.

2) В приложении 1 часть 3 «Перечень необходимых документов» пункт 11 дополнить подпунктом 7 «выписка из истории болезни - для инвалидов 1 группы от онкологического заболевания и 1, 2 группы от туберкулезного заболевания, для инвалидов, перенесших операцию, для инвалидов 1 группы, нуждающихся в гемодиализе».
2. Приложение 1 указанного решения районного маслихата изложить и утвердить в новой редакции с учетом внесенных изменений согласно приложению к настоящему решению.
3. Приложение 4 к указанному решению Щучинского районного маслихата исключить.
4. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в управлении юстиции Щучинского района Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель XXXVII
сессии районного маслихата                 У.Дюсенбаев
Секретарь
районного маслихата                        Г.Марченко
Приложение 1
к решению Щучинского
районного маслихата от
28 марта 2007 года № С-37/8
Правила оказания социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам, согласно индивидуальной программы реабилитации
1. Общие положения
1. Настоящие правила устанавливают порядок оказания социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам, согласно индивидуальной программы реабилитации инвалидов, по бюджетной программе 007-000 «Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решению представительных местных органов».
2. Правовой основой для принятия Правил являются статья 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», подпункт 1 пункт 4 статьи 53 «Бюджетного кодекса Республики Казахстан», Закон Республики Казахстан «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан».
3. Социальная материальная помощь назначается и выплачивается, согласно индивидуальной программы реабилитации:
семье, в которой проживают два и более инвалида 1, 2 группы, независимо от дохода;
семье, воспитывающей ребенка-инвалида до 18 лет. если один из родителей (опекунов) ребенка является инвалидом независимо от дохода;
а также семье инвалида, чей месячный совокупный среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, установленного в Акмолинской области;
семье, воспитывающей два и более ребенка-инвалида до 18 лет, независимо от дохода;
инвалидам 1 группы от онкологического заболевания и 1, 2 группы  от туберкулезного заболевания, получивших индивидуальную программу реабилитации на оказание материальной помощи, при прохождении медико-социальной экспертизы, независимо от дохода;
инвалидам, для реабилитации после операционного периода, при обращении не позднее 3-х месяцев после перенесенной операции, независимо от дохода;
инвалидам 1 группы, нуждающиеся в гемодиализе, независимо от дохода.

3-1. Мүгедектің отбасына жиынтық кірісінде материалдық көмек сұраған тоқсан алдындағы ақшалай түрде алынған барлық кіріс түрлері (еңбекақы, зейнетақы, әлеуметтік жәрдемақы, арнайы мемлекеттік жәрдемақы, алимент, оқитындардың стипендиясы және басқа табыстар) есептеледі. Табыстарға тұрғын үй және атаулы әлеуметтік көмек, бала туғанға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақы және жерлеуге біржолғы жәрдемақы қосылмайды.
4. Щучье ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі есептеуді жүргізеді, әлеуметтік материалдық көмек тағайындалған мүгедектер мен мүгедек балалардың тізімдерін құрайды, Щучье ауданының қаржы бөліміне өтінім тапсырады.
5. Ереженің күші Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Заңымен реттелетін қатынасқа таралмайды.
2. Сауықтырудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындау тәртібі
6. Мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындау туралы өтінішті тиісті құжаттарды қоса ұсынумен, оны алуға құқығы бар адам береді.
7. Мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындау үшін құжаттарды қарау құжаттар тапсырылған күннен бастап 10 күндік мерзімде жүзеге асырылады.
8. Мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындаудан бас тартылған жағдайда Щучье ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі осы туралы өтініш берушіге жазбаша хабарлауға міндетті.
9. Өтініш беруші өтініш пен құжаттарда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығы үшін заңнамаға сәйкес жауапты.
10. Щучье ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындау туралы шешімі сот тәртібімен шағымдалуы мүмкін.
3. Қажетті құжаттардың тізбесі
11. Мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындауға құқықты куәландыратын құжаттар болып табылады:
1) Мүгедектер үшін – жеке куәлік; мүгедек балалар үшін туу туралы куәлік және ата-аналарының (қамқоршының) жеке куәліктері;
2) Азаматтарды тіркеу кітабы;
3) Медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі берген әлеуметтік жеке сауықтыру бағдарламасы;
4) Медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі берген мүгедектік туралы анықтама;
5) Мүгедек отбасының материалдық-тұрмыстық жағдайын зерттеу актісі;
6) Отбасы кірісін куәландыратын құжаттар;
7) Онкология ауруымен ауырған 1 топтағы мүгедектердің және 1, 2 топтағы туберкулезбен ауырған, операция жасалған мүгедектердің, гемодиализ қажет ететін 1 топтағы мүгедектердің ауруы тарихынан үзінді.

3-1. В совокупном доходе семьи инвалида учитываются все виды доходов, полученные в денежной форме (заработная плата, пенсия, социальные пособия, специальное государственное пособие, алименты, стипендии учащихся и прочие доходы) за квартал, предшествовавший кварталу обращения за материальной помощью. В доход не включается жилищная и адресная социальная помощь, единовременное государственное  пособие в связи с рождением ребенка, единовременное пособие на погребение.
4. Отдел занятости и социальных программ Щучинского района производит начисления, формирует списки инвалидов и детей-инвалидов, которым назначена социальная материальная помощь, представляет заявку в отдел финансов Щучинского района.
5. Действия правил не распространяются на отношения, регулируемые Законом Республики Казахстан «О государственной адресной социальной помощи».
2. Порядок назначения социальной материальной помощи инвалидам и детям инвалидом, согласно индивидульной программы реабилитации
6. Заявление о назначении социальной материальной помощи инвалидам и детям инвалидам подается лицом, имеющим право на ее получение, с приложением соответствующих документов.
7. Рассмотрение документов для назначения социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам осуществляется в 10-дневный срок со дня представления документов.
8. В случае отказа в назначении социальной материальной помощи  инвалидам и детям-инвалидам, отдел занятости и социальных программ Щучинского района обязан письменно сообщить об этом заявителю.
9. Заявитель несет ответственность в соответствии с законодательством за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и документах.
10. Решение отдела занятости и социальных программ Щучинского района о назначении социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам может быть обжаловано в судебном порядке.
3. Перечень необходимых документов
11. Документами, подтверждающими право на назначение социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам являются:
1) для инвалида - удостоверение личности; для детей-инвалидов свидетельство о рождении и удостоверение личности родителя (опекуна);
2) книга регистрации граждан;
3) социальная индивидуальная программа реабилитации, выданная отделом медико-социальной экспертизы;
4) справка об инвалидности, выданная отделом медико-социальной экспертизы;
5) акт обследования материально-бытовых условий семьи инвалида;
6) документы, подтверждающие доход семьи;
7) выписка из истории болезни для инвалидов 1 группы от онкологического заболевания и 1, 2 группы от туберкулезного заболевания, для инвалидов, перенесших операцию, для инвалидов 1 группы, нуждающихся в гемодиализе.

12. Мүгедектер мен мүгедек балаларға материалдық көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде тапсырылады. Салыстырылғаннан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
13. Құжаттардың жоқтығы мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек тағайындаудан бас тартуға әкеп соғады.
4. Сауықтырудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмектің мөлшері
14. Сауықтырудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмек 5000 теңге мөлшерінде жылына 1 рет отбасына, осы Ережелердің 3, 3-1 тармақтарына сәйкес төленеді.
5. Сауықтырудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмекті төлеу
15. Мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмекті төлеу жергілікті бюджеттің қаржысы есебінен жүзеге асырылады.
16. Мүгедектер мен мүгедек балаларға әлеуметтік материалдық көмекті төлеу тиісті операция түрлеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар, заңнамада белгіленген тәртіппен конкурста жеңген ұйым арқылы жүзеге асырылады.

12. Документы, необходимые для назначения материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам, предоставляется в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
13. Отсутствие документов влечет отказ в назначении социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам.
4. Размер социальной метериальной помощи инвалидам и детям инвалидам, согласно индивидуальной программы реабилитации
14. Социальная материальная помощь инвалидам и детям-инвалидам оказывается в размере 5000 тенге один раз в год на семью, согласно пунктов 3, 3-1 приложений 1 настоящих правил.
5. Выплата социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам, согласно индивидуальной программы реабилитации
15. Выплата социальной материальной помощи инвалидам и детям- инвалидам осуществляется за счет средств местного бюджета.
16. Выплата социальной материальной помощи инвалидам и детям-инвалидам, осуществляется через организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды операций, выигравшие конкурс в установленном законодательством порядке.