2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының VІ сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 42 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2007 жылғы 25 желтоқсанда N 761 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық мәслихатының 2009.10.30 № 253 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қалалық мәслихатының 2009.10.30 № 253 шешімімен.
ІV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласының 2008 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер – 250 554 291 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 160 491 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 430 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 557 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 75 076 291 мың теңге;
2) шығындар – 252 931 595 мың теңге;
3) операциялық сальдо – 2 377 304 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру – - 1 440 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 440 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 374 074 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 849 074 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 475 000 мың теңге;
6) бюджет профициті – - 3 311 378 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану – 3 311 378 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 926 000 мың теңге;
қарызды өтеу – 566 100 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 2 951 478 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда жазылды - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 , 2008.12.22 N 156 шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен түсімдер есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды және жеке тұлғалардың мүлігіне салынатын салықтардан;
- жер салығынан;
- заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтардан;
- бірыңғай жер салығынан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, әлсіз және күшті ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, сыраға, шарап материалдарына, брендиге) берілген акциздерден;
- лотереяларды ұйымдастыру мен өткізуге; заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын бензиндерге (авиациялық бензинді қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
- жер бетіндегі су көздерінің ресурстарын пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- жер телімдерін пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- қоршаған ортаға эмиссиялық төлемдерінен;
- жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымдардан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- аукциондар алымдарынан;
- жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алымдардан;
- көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу және солармен әрекеттер жасау құқығы үшін алынатын алымдардан;
- жергілікті мәндегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары бойында және елді мекендерде сыртқы (көрнекті) жарнамаларды орналастырғаны үшін түсетін төлемдерден;
- мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2008 год
Решение VI сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 12 декабря 2007 года N 42. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 25 декабря 2007 года за N 761. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30.10.2009 N 253
Сноска. Утратило силу решением XXII-й сессии маслихата города Алматы IV созыва от 30.10.2009 N 253.
Маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 250 554 291 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 160 491 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 430 000 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 557 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета – 75 076 291 тысяч тенге;
2) затраты – 252 931 595 тысяч тенге;
3) операционное сальдо – 2 377 304 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование – - 1 440 000 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 440 000 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 374 074 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 849 074 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 475 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета – - 3 311 378 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета – 3 311 378 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 926 000 тысяч тенге;
погашение займов – 566 100 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 2 951 478 тысяч тенге .
Сноска. Пункт 1 в редакции решении Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 ; от 22.12.2008 N 156 .
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических и физических лиц;
- земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
- единого земельного налога;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, слабоградусные и крепкие ликероводочные изделия, вина, коньяки,  пиво, виноматериалы, бренди);
- акцизов на организацию и проведение лотерей; на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за эмиссии в окружающую среду;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеке судна или строящегося судна;
- сбора за государственную регистрацию транспортных средств;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- государственной пошлины.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден құралады:
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бөліктерінен;
- коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне берілетін дивиденттерден;
- коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістерден;
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша марапаттау (мүдделерден);
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мелекеттік сатып алуларды өткізуден түсетін ақшалардан;
- жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдардан, үстемелерден, санкциялардан, алымдардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын басқа да айыппұлдардан, үстемелер мен санкциялардан, алымдардан;
- бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуынан;
- азаматтарға пәтер сатудан түскен түсімдерден;
- жер телімдерін сатудан;
- жер телімдерін жалдау құқығын сатудан түсетін төлемдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден;
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық иелігіндегі мүліктік кешен, басқа да мемлекеттік мүлік түрінде коммуналдық мекемелермен кәсіпорындарды сатудан түсетін түсімдер.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, капиталмен операциялардан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2008 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 52 400 834 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.
6. Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 2 437 470 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 1 599 664 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 шешімімен .

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
- доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
- вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
- прочих штрафов и пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- от продажи гражданам квартир;
- от продажи земельных участков;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- поступлениям от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, доходы от операции с капиталом, погашение бюджетных кредитов, поступление от продажи финансовых активов государства зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2008 год в сумме 52 400 834 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 2 437 470 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
7. Утвердить расходы на оборону в размере 1 599 664 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 .

8. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-түзету қызметтері жөніндегі шығындарды қаржыландыру 5 650 314 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Білім беруді қаржыландыру 32 161 300 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтауды қаржыландыру 30 917 272 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
11. Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтуды қаржыландыру 5 009  776 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыру 25 581 242 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
13. Мәдениетті, спорт пен туризмді, ақпараттық кеңістікті қаржыландыру 6 186 808 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
14. Отын-энергетикалық кешен мен жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 9 224 345 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.07.02 N 112 шешімдерімен.
15. Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру
3 575 423 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
16. Өнеркәсіпті, сәулеттік, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 1 369 862 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.
17. Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 72 262 825 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 шешімдерімен.

8. Утвердить ассигнования на расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 5 650 314 тысяч тенге.
9. Утвердить ассигнования на образование в сумме 32 161 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
10. Утвердить ассигнования на здравоохранение в сумме 30 917 272 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
11. Утвердить ассигнования на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 5 009 776 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
12. Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 25 581 242 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
13. Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 6 186 808 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008   N 70   ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
14. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 9 224 345 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 02.07.2008 N 112 .
15. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 3 575 423 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 10.10.2008 N 145 .
16. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 1 369 862 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .
17. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникацию в сумме 72 262 825 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 .

18. Басқа да шығындарды қаржыландыру 4 068 212 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.01.14 N 70 , 2008.04.09 N 95 , 2008.07.02 N 112 , 2008.10.10 N 145 , 2008.12.22 N 156 шешімдерімен.
19. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге 176 500 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.10.10 N 145 шешімімен .
20. Қала әкімінің резерві 900 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2008.10.10 N 145 шешімімен .
21. 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, бекітілсін.
22. 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалардың тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 4 068 212 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 14.01.2008 N 70 ; от 09.04.2008 N 95 ; от 02.07.2008 N 112 ; от 10.10.2008 N 145 ; от 22.12.2008 N 156 .
19. Утвердить средства в сумме 176 500 тысяч тенге на обслуживание долга местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 10.10.2008 N 145 .
20. Утвердить резерв акима города в сумме 900 000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 10.10.2008 N 145 .
21. Утвердить перечень бюджетных программ развития местного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению N 2.
22. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2008 год, не подлежащих секвестру, согласно приложению N 3.

23. Алматы қаласы бойынша салық комитеті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
24. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VI сессиясының
төрағасы
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VI сессиясының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 42 шешіміне 1 қосымша

23. Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
24 . Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель VI-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                     К. Баймухамбетов
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва       Т. Мукашев
Приложение 1
к решению VI-й сессии маслихата
города Алматы IV-го созыва
от 12 декабря 2007 года N 42
БЮДЖЕТ ГОРОДА АЛМАТЫ НА 2008 ГОД

320000
97
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланатын дизель отыны
65500
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1073900
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3900
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
570000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1893500
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
60000
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
65000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiл
дiктердi есептiк тiркегенi үшiн алынатын алым
50000
04
Аукциондардан алынатын алым
50000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
21500
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым
42000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
105000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
1500000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алатын міндетті төлемдер
1552900
1
Мемлекеттік баж
1552900
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
1400000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлу туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
20000
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4100
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж

320000
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
65500
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1073900
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3900
15
Плата за пользование земельными участками
500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
570000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1893500
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
60000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
65000
03
Сбор за государственную регистрацию   юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
50000
04
Сбор с аукционов
50000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
21500
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
42000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
105000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1500000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1552900
1
Государственная пошлина
1552900
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу  о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о  вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
1400000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
20000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
4100
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан

100000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
2500
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
13800
09
Аң аулау құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
900
10
Жеке жанды заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4.5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж.
1600
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
10000
2
Салықтық емес түсiмдер
2430000
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
1954000
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
150000
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
150000
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
17000
2
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
17000
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
805000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
805000
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
982000
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
982000
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
3000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
3000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
3000
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
10000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
10000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
10000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
463000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
463000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

100000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
2500
08
Государственная пошлина за регистрацию  места жительства
13800
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
900
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
1600
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
10000
2
Неналоговые поступления
2430000
01
Доходы от государственной собственности
1954000
1
Поступления части чистого дохода  государственных предприятий
150000
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
150000
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
17000
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
17000
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в  государственной собственности
805000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
805000
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
982000
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года  юридическим лицам
982000
02
Поступления от реализации товаров   (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3000
1
Поступления от реализации товаров   (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3000
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
3000
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
10000
1
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
10000
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
10000
06
Прочие неналоговые поступления
463000
1
Прочие неналоговые поступления
463000
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
360
Республикалық маңызы бар қаланың білім беру басқармасы
024
Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту инвестициялар
13
Басқалар
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
9
Басқалар
356
Республикалық маңызы бар қаланың қаржы басқармасы
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VI сессиясының
төрағасы
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VI сессиясының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 42 шешіміне 3 қосымша
Алматы қаласының 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттерді
атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын
бағдарламалардың тізбесі
АТАУЫ
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы
білім беру Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейге дәрілік
заттармен және арнайы балалар және
емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VI сессиясының
төрағасы
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы

025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
360
Управление образования города республиканского значения
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности
364
Управление предпринимательства и промышленности республиканского значения, столицы
010
Кредитование АО "Фонд развития малого предпринимательства" на реализацию государственной инвестиционной политики
9
Прочие
356
Управление финансов города республиканского значения
012
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Председатель VI-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                     К. Баймухамбетов
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва       Т. Мукашев
Приложение 3
к решению VI-й сессии маслихата
города Алматы IV-го созыва
от 12 декабря 2007 года N 42
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
бюджета города Алматы на 2008 год
НАИМЕНОВАНИЕ
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным общеобразовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного  питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Председатель VI-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                     К. Баймухамбетов
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва       Т. Мукашев