Шымкент қаласының жеке құрамдас бөліктеріне атау беру және атауын өзгерту туралы
Бірлескен ОҚО Шымкент қалалық мәслихатының 2007 жылғы 4 маусымдағы N 40/399-3с шешімі және Шымкент қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 7 маусымдағы N 1165 қаулысы. Шымкент қаласының әділет басқармасында 2007 жылғы 11 шілдеде N 14-1-58 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік - аумақтық құрылысы туралы" Заңының  13-бабы 4 тармағына сәйкес және тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Шымкент қалалық мәслихаты  ШЕШІМ ЕТТІ  және Шымкент қаласының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТТІ :
1.Абай ауданының Ақжайық шағынауданы мен Қайнарбұлақ саяжайының ортасында орналасқан тұрғын sйлер аумағы Достық шағынауданы деп аталсын.
2.Абай ауданы Қатынкөпір шағынауданының атауы жоқ көшесіне Аппас Қаламбаевтың;
Абай ауданы Қатынкөпір шағынауданының атауы жоқ көшесіне Арапбай Құраловтың;
Абай ауданы Қатынкөпір шағынауданының атауы жоқ көшесіне Құдияр Айтымбетұлының;
Абай ауданы Қатынкөпір шағынауданының атауы жоқ көшесіне Тілеуімбет Бейсембаевтың;
Абай ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесіне Бекмұрат батырдың;
Абай ауданы Самал-2 шағынауданының атауы жоқ көшесіне Мөңке бидің;
Еңбекші ауданының атауы жоқ көшесіне Сейдолла Байтерековтың;
Еңбекші ауданының атауы жоқ көшесіне Айша бибінің есімдері;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесіне Киікжар;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесіне Елқоныс;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесіне Арасан;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының Қорғасын- 4 көшесіне Ақсуат;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 1 көшесіне Қасиет;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 3 көшесіне Ізетті;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 4 көшесіне Жаңа қоныс;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 5 көшесіне Игілік;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 6 көшесіне Нұрлы жол;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 7 көшесіне Ерулік;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 9 көшесіне Сарыөзек;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 10 көшесіне Дархан;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 11 көшесіне Қазына;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 12 көшесіне Атасу;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 13 көшесіне Өзекті;
Еңбекші ауданының атауы жоқ көшесіне Бәйтерек деген атаулар берілсін.
3. Әл-Фараби ауданындағы Вахрушев көшесіне Дsйсенқұл Сарықұловтың ;
Әл-Фараби ауданының Луначарский көшесіне Ілияс Есенберлиннің;
Әл-Фараби ауданының Саратов көшесіне Сабырхан Асановтың;
Абай ауданы 112 орамдағы Бөген көшесіне Райымбек Ахметовтың есімдері;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Минеральная көшесіне Үлгілі;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының К.Маркс көшесіне Бақшалы;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Кирпичная көшесіне Жағалау;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Строительная көшесіне Құрылыс;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының 70 лет ВЛКСМ көшесіне Нұрлы;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Счастливая көшесіне Бақытты;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Приозерная көшесіне Шуақты;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Профсоюзная көшесіне Қосмекен;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Лебединская көшесіне Аққу;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Вольная көшесіне Топырақты;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Школьная көшесіне Айшықты;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Подстанция көшесіне Жарық;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Заречная көшесіне Қарақат;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Школьная көшесіне Рауан;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Речная көшесіне Өзенше;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Акация көшесіне Жартас;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Садовая көшесіне Тілеулес;
Абай ауданы Қатынкөпір шағынауданының Красная Звезда көшесіне Аршалы деген атаулар берілсін.

О наименовании и переименовании отдельных составных частей города Шымкента
Совместное решение Шымкентского городского маслихата от 4 июня 2007 года за N 40/399-3c и постановление акимата города Шымкента от 7 июня 2007 года за N 1165. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента 11 июля 2007 года за N 14-1-58
В соответствии с пунктом 4  статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения населения соответствующей территории, Шымкентский городской маслихат  РЕШИЛ  и акимат города Шымкента  ПОСТАНОВИЛ:
1. Наименовать территорию находящуюся между микрорайоном Акжайык и дачным массивом Кайнарбулак Абайского района микрорайоном Достык.
2. Присвоить:
безымянной улице микрорайона Катынкопр Абайского района имя Аппаса Каламбаева;
безымянной улице микрорайона Катынкопр Абайского района имя Арапбая Куралова;
безымянной улице микрорайона Катынкопр Абайского района имя Кудияра Айтымбетулы;
безымянной улице микрорайона Катынкопр Абайского района имя Тлеумбета Бейсембаева;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Абайского района имя Бекмурат батыра;
безымянной улице микрорайона Самал-2 Абайского района имя Монке би;
безымянной улице Енбекшинского района имя Сейдуллы Байтерекова;
безымянной улице микрорайона Тараз Енбекшинского района имя Айша биби;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Киикжар;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Елконыс;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Арасан;
улицу Коргасын-4 микрорайона Кызылжар Абайского района название Аксуат;
безымянной улице N 1 микрорайона Шугыла Абайского района название Касиет;
безымянной улице N 3 микрорайона Шугыла Абайского района название Изетти;
безымянной улице N 4 микрорайона Шугыла Абайского района название Жана коныс;
безымянной улице N 5 микрорайона Шугыла Абайского района название Игилик;
безымянной улице N 6 микрорайона Шугыла Абайского района название Нурлы жол;
безымянной улице N 7 микрорайона Шугыла Абайского района название Ерулик;
безымянной улице N 9 микрорайона Шугыла Абайского района название Сарыозек;
безымянной улице N 10 микрорайона Шугыла Абайского района название Дархан;
безымянной улице N 11 микрорайона Шугыла Абайского района название Казына;
безымянной улице N 12 микрорайона Шугыла Абайского района название Атасу;
безымянной улице N 13 микрорайона Шугыла Абайского района название Озекти;
безымянной улице Енбекшинского района название Байтерек;
3. Переименовать:
улицу Вахрушева Аль-Фарабийского района на улицу Дуйсенкула Сарыкулова;
улицу Луначарского Аль-Фарабийского района на улицу Ильяса Есенберлина;
улицу Саратова Аль-Фарабийского района на улицу Сабырхана Асанова;
улицу Боген 112 квартала Абайского района на улицу Райымбека Ахметова;
улицу Минеральную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Улгили;
улицу Карла Маркса микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Бакшалы;
улицу Кирпичную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Жагалау;
улицу Строительную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Курылыс;
улицу 70 ВЛКСМ микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Нурлы;
улицу Счастливую микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Бахытты;
улицу Приозерную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Шуакты;
улицу Профсоюзную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Космекен;
улицу Лебединскую микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Акку;
улицу Вольную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Топыракты;
улицу Школьную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Айшыкты;
улицу Подстанция микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Жарык;
улицу Заречную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Каракат;
улицу Школьную микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Рауан;
улицу Речная микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Озенше;
улицу Акация микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Жартас;
улицу Садовую микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Тлеулес;
улицу Красная Звезда микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Аршалы.

4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Шымкент қаласының әкімі
Қалалық мәслихат
хатшысы

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
Аким города Шымкента
Секретарь
городского маслихата