Шымкент қаласының көшелерiн атау және қайта атау туралы
Бірлескен ОҚО Шымкент қалалық мәслихатының 2007 жылғы 22 қазандағы N 4/24-4с шешімі және Шымкент қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 1 қарашадағы N 1874 қаулысы. Шымкент қаласының әділет басқармасында 2007 жылы 14 қарашада N 14-1-64 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк - аумақтық құрылысы туралы" Заңының  13-бабы 4-тармағына сәйкес және тиiстi аумақ халқының пiкiрiн ескере отырып, Шымкент қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ және Шымкент қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Абай ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесiне Рахым Барлыбаевтың;
Абай ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесiне Тәңiрберген Отарбаевтың;
Абай ауданы Қатынкөпiр шағынауданының атауы жоқ көшесiне Сұлтан Байысбаевтың;
Абай ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесiне Бижан Әдiқожаевтың;
Абай ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесiне Құрасбек Тыныбековтың;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Әшiм Мырзақожаевтың есiмдерi;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Көксарай;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Бақсай;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Жаңатұрмыс;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Темiршi;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Ақжұлдыз;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Аққурай;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесiне Бозжусан;
Абай ауданы Қатынкөпiр шағынауданының атауы жоқ көшесiне Арайтаң;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Әдiлет;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Жетiсу;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Егемендiк;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Жаңа ел;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Арай;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Шаңырақ;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Парасат;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Таңшолпан;
Еңбекшi ауданының атауы жоқ көшесiне Өркениет деген атаулар берiлсiн.
2. Абай ауданы Қатынкөпiр шағынауданының Южная-2 көшесiне Арыстанбек Қабылбековтың;
Абай ауданының Громов көшесiне Нұртаза Ысмайыловтың;
Әл-Фараби ауданындағы Ватутин көшесiне Төлеген Тәжiбаевтың;
Әл-Фараби ауданындағы Курнаков көшесiне Сапақ датқаның;
Еңбекшi ауданының Гайдар көшесiне Қапан Айтжановтың есiмдерi;
Абай ауданы Қазығұрт шағынауданының Меркинская көшесiне Шатқал;
Әл-Фараби ауданындағы Черкасский көшесiне Абат;
Әл-Фараби ауданындағы Обухов көшесiне Табысты;
Әл-Фараби ауданындағы Щепкин көшесi мен өткелiн Өркендеу;
Еңбекшi ауданының Ползунов көшесiне Жас қазақ;
Еңбекшi ауданының Севастопольский өткелiне Жиделi;
Еңбекшi ауданының Григоренко көшесiне Сарбаздар;
Еңбекшi ауданының Полевой өткелiне Қаратал;
Еңбекшi ауданының Привольная көшесiне Айбатты;
Еңбекшi ауданының Талалихин көшесiне Мейiрiм;
Еңбекшi ауданының П.Алексеев өткелiне Жауқазын;
Еңбекшi ауданының Черепичный өткелiне Жетi қазына;
Еңбекшi ауданының Ботанический өткелiне Жетiген;
Еңбекшi ауданының Краснофлотская көшесiне Балдырған деген атаулар берiлсiн.

О наименовании и переименовании улиц города Шымкента
Совместное решение Шымкентского городского маслихата от 22 октября 2007 года за N 4/24-4c и постановление акимата города Шымкента от 1 ноября 2007 года за N 1874. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента 14 ноября 2007 года за N 14-1-64
В соответствии с  пунктом 4 статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения населения соответствующей территории, Шымкентский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Шымкента  ПОСТАНОВИЛ :
1. Присвоить:
безымянной улице микрорайона Самал-1 Абайского района имя Рахыма Барлыбаева;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Абайского района имя Танибергена Отарбаева;
безымянной улице микрорайона Катынкопр Абайского района имя Султана Байысбаева;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Абайского района имя Бижана Адиходжаева;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Абайского района имя Курасбека Тыныбекова;
безымянной улице Енбекшинского района имя Ашима Мырзаходжаева;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Коксарай;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Баксай;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Жанатурмыс;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Темирши;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Акжулдыз;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Аккурай;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района название Бозжусан;
безымянной улице микрорайона Катынкопр Абайского района название Арайтан;
безымянной улице Енбекшинского района название Адилет;
безымянной улице Енбекшинского района название Жетису;
безымянной улице Енбекшинского района название Егемендик;
безымянной улице Енбекшинского района название Жана ел;
безымянной улице Енбекшинского района название Арай;
безымянной улице Енбекшинского района название Шанырак;
безымянной улице Енбекшинского района название Парасат;
безымянной улице Енбекшинского района название Таншолпан;
безымянной улице Енбекшинского района название Оркениет.
2. Переименовать:
улицу Южная-2 микрорайона Катынкопр Абайского района на улицу Арыстанбека Кабылбекова;
улицу Громова микрорайона Катынкопр Абайского района на улицу Нуртазы Исмаилова;
улицу Ватутина Аль-Фарабийского района на улицу Толегена Тажибаева;
улицу Курнакова Аль-Фарабийского района на улицу Сапака датки;
улицу Гайдара Енбекшинского района на улицу Капана Айтжанова;
улицу Меркинскую микрорайона Казыгурт Абайского района на улицу Шаткал;
улицу Черкасского Аль-Фарабийского района на улицу Абат;
улицу Обухова Аль-Фарабийского района на улицу Табысты;
улицу и проезд Щепкина Аль-Фарабийского района на улицу и проезд Оркендеу;
улицу Ползунова Енбекшинского района на улицу Жас казак;
проезд Севастопольский Енбекшинского района на проезд Жидели;
улицу Григоренко Енбекшинского района на улицу Сарбаздар;
проезд Полевой Енбекшинского района на проезд Каратал;
улицу Привольная Енбекшинского района на улицу Айбатты;
улицу Талалихина Енбекшинского района на улицу Мейирим;
проезд П. Алексеева Енбекшинского района на проезд Жауказын;
проезд Черепичный Енбекшинского района на проезд Жети казына;
проезд Ботанический Енбекшинского района на проезд Жетиген;
улицу Краснофлотская Енбекшинского района на улицу Балдырган.

3. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қалалық мәслихат
сессиясының  төрайымы
Шымкент  қаласы
әкiмiнiң мiндетiн атқарушы
Қалалық мәслихат
хатшысы

3. Настоящее решение вводиться в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
Исполняющий обязанности
акима города Шымкента
Секретарь
городского маслихата