Шығыс Қазақстан облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу ережесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының XХIV сессиясының 2007 жылғы 17 шілдедегі N 24/385-III шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 22 тамызда N 2455 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 03 шілдедегі N 12/139-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 03.07.2013 N 12/139-V шешімімен.
Қазақстан Республикасы Су кодексінің  92-бабына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  6-бабына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу ережесі бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2007 жылғы
17 шілдедегі N 24/385-III
шешімімен бекітілді
Шығыс Қазақстан облысының халқын орталықтандырылмаған
ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде
жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу
ЕРЕЖЕСІ
Шығыс Қазақстан облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық- тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алудың осы ережесі (әрі қарай - Ереже) суды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мақсатымен әзірленді.
1. Жалпы ережелер
1. Ереже Қазақстан Республикасы Су кодексінің  92-бабына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Шығыс Қазақстан облысының аумағында халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алудың тәртібін анықтайды.
2. Халықты орталықтандырылмаған ауыз сумен жабдықтау - жеке немесе жалпы ашық пайдаланудағы ауыз суды шығындалу жерiне жеткiзбей алуға арналған құрылыстарды пайдалану.
3. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде заңды және жеке тұлғалар су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органның оң қорытындысы болған жағдайда тікелей жер үсті және жер асты су объектілерінен су алуға құқылы.

Об утверждении Правил забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 июля 2007 года N 24/385-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 августа 2007 года за N 2455. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03 июля 2013 года N 12/139-V
Сноска. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03.07.2013 N 12/139-V.
В соответствии со  статьей 92 Водного кодекса Республики Казахстан,  статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Восточно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения Восточно-Казахстанской области.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти дней со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
Утверждены решением
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 17 июля 2007 года
N 24/385-III
ПРАВИЛА
забора воды из поверхностных и подземных водных
объектов при нецентрализованном питьевом и
хозяйственно-бытовом водоснабжении населения
Восточно-Казахстанской области
Настоящие Правила забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения Восточно-Казахстанской области (далее - Правила) разработаны с целью обеспечения безопасного водопользования.
1. Общие положения
1. Правила разработаны в соответствии со  статьей 92 Водного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 8-1) пункта 1  статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и определяют порядок забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения на территории Восточно-Казахстанской области.
2. Нецентрализованным водоснабжением населения является использование сооружений, предназначенных для забора питьевой воды без подачи ее к местам расходования, открытых для общего пользования или находящихся в индивидуальном пользовании.
3. При нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения юридические и физические лица вправе забирать воду непосредственно из поверхностных и подземных водных объектов при наличии положительного заключения уполномоченного органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в порядке, установленном уполномоченным органом в области использования и охраны водного фонда.

4. Ереже халықты орталықтандырылмаған сумен жабдықтау бойынша қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға, сондай-ақ жеке мұқтаждықтарына ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау үшін су объектілерін пайдаланатын заңды және жеке тұлғаларға да таралады. <*>
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен.
5. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға арналған су объектілерін қауіпсіз пайдалануды халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы жергілікті уәкілетті орган мен су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган айқындайды.
6. Осы Ережеде мынадай терминдер мен анықтаулар пайдаланылады:
1) су объектілері - шекаралары, көлемі мен су режимі бар құрлық бетіндегі жер бедері мен жердің қойнауында жинақталған су. Су объектілері - теңіздер, өзендер, оларға теңестірілген каналдар, көлдер, мұздықтар және басқа да жер үстінің су объектілері, құрамында жер асты сулары бар жер қойнауының бөлігі;
2) арынды су мұнарасы - жасанды тірек құрылмасындағы су үшін құрылған арынды резервуар;
3) бас тоған имараты - су объектілерінен суды алуға арналған имараттар мен құрылғылар кешені;
4) жеке қажеттілік үшін жер асты суларын өндіру - жер асты суларына қатысты кейіннен мәміле жасау ниетінсіз тұрақты немесе уақытша жер пайдалану меншігіндегі жер учаскесінде жүзеге асырылатын өндіру;
5) <*>
Ескерту. 5)-тармақша алынып тасталды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен
6) су объектілерін пайдалану - жеке және заңды тұлғалардың материалдық немесе өзге де қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін су объектілерінің пайдалы табиғи қасиеттерін алу;
7) шегендеу имараты - табиғи шығып жатқан жер асты суларының ашылуын және пайдалану мақсатында олардың жер бетіне шығарылуын қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық имарат;
8) жер үсті су объектілері - шекарасы, көлемі мен су режимі бар, құрлық бетінде жер бедерінің нысанындағы сулардың тұрақты немесе уақытша жинақталуы;
9) жер асты сулары - жер қойнауында жатқан және " Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы " Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес пайдаланылатын пайдалы қазба;
10) ауыз су және шаруашылық - тұрмыстық сумен жабдықтау - ауыз су және тұрмыстық мұқтаждықтарды өтеу үшін бас тоған құрылғылары арқылы жер үсті және жер асты су көздерін пайдалану;
11) бұлақ - жер асты суының жер бетіне табиғи жинақталып шығуы;
12) ұңғыма - жер асты суларын жер бетіне көтеруге арналған құрылғы;

4. Правила распространяются на юридические и физические лица, осуществляющие услуги по нецентрализованному водоснабжению населения, также юридические и физические лица, использующие водные объекты для питьевого и хозяйственно-бытового водоснабжения для собственных нужд.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года N 3/44-IV
5. Безопасность использования водных объектов для нецентрализованного питьевого и хозяйственно-бытового водоснабжения населения устанавливается местным уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным государственным органом в области использования и охраны водного фонда.
6. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) водные объекты - сосредоточения вод в рельефах поверхности суши и недрах земли, имеющие границы, объем и водный режим. Ими являются: моря, реки, приравненные к ним каналы, озера, ледники и другие поверхностные водные объекты, части недр, содержащие подземные воды;
2) водонапорная башня - напорный резервуар для воды на искусственной опорной конструкции;
3) водозаборное сооружение - комплекс сооружений и устройств для забора воды из водных объектов;
4) добыча подземных вод для собственных нужд - добыча, осуществляемая на земельном участке, находящемся в собственности либо на праве постоянного или временного землепользования, без намерения последующего совершения сделок в отношении подземных вод;
5) <*>
Сноска. Подпункт 5 исключен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года N 3/44-IV;
6) использование водных объектов - извлечение полезных естественных свойств водных объектов для удовлетворения материальных или иных потребностей физических и юридических лиц;
7) каптажное сооружение - инженерно-техническое сооружение, обеспечивающее на естественном выходе подземных вод вскрытие и вывод их на поверхность земли с целью использования;
8) поверхностные водные объекты - постоянное или временное сосредоточение вод на поверхности суши в формах ее рельефа, имеющих границы, объем и водный режим;
9) подземные воды - полезное ископаемое, находящееся в недрах и используемое в соответствии с Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";
10) питьевое и хозяйственно - бытовое водоснабжение - использование подземных или поверхностных водных источников для питьевых и бытовых нужд при помощи водозаборных устройств;
11) родник - естественный, сосредоточенный выход подземной воды на поверхность земли;
12) скважина - устройство, предназначенное для подъема подземных вод на поверхность воды;

13) құбырлы құдық - жер асты суларын алуға арналған, қабырғасы құбырлармен айналдыра
бекітілген тік цилиндрлік каналдар түріндегі құрылғы;
14) жер асты шаруашылық-ауыз сулары - өзінің табиғи жай-күйіндегі немесе өңделгеннен кейінгі сапасы бойынша нормативтік талаптарға сай келетін және адамның ауыз суға және тұрмыстық мұқтаждығына, не болмаса ауыз су өнімдерін өндіруге арналған жерасты сулары;
15) шахта құдығы - сумен жабдықтау мақсатында жерасты суларын алу үшін құрылған, тереңдігі көлденең қимасынан үлкенірек тік тау-кен қазындысы.
2. Шығыс Қазақстан облысының халқын орталықтандырылмаған
ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер
үсті және жер асты су объектілерінен су алуға қойылатын талаптар
7. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен тәулігіне елу текше метрге дейінгі көлемде су алу үшін арнайы су пайдалануға рұқсат беру құжаттарын алу талап етілмейді.
8. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде тәулігіне елу текше метрге дейінгі көлемде су алған кезде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитет төрағасының 2006 жылғы 17 ақпандағы N 29 бұйрығымен бекітілген, N 4124 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде тіркелген Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде заңды және жеке тұлғалармен пайдаланылатын су объектілерін тіркеу ережелеріне сәйкес су объектісін тіркеу жүргізіледі. <*>
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен .
9. Қазақстан Республикасы Су кодексінің  66-бабына сәйкес халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен тәулігіне елу текше метрден артық көлемде су алу кезінде арнайы су пайдалануға рұқсат беру құжаттарын алу талап етіледі.
10. Халықты орталықтандырылмаған ауыз сумен жабдықтау үшін жер асты сулары пайдаланылуы тиіс.
11. Халықты орталықтандырылмаған ауыз сумен жабдықтау үшін жер асты суларын алу арнайы бас тоған имаратын (су тарту желісі жоқ ұңғымалар, шахталық және құбырлы құдықтар, бұлақ шегендеуі) орнату жолымен жүзеге асырылады.
12. Орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау кезінде су алуға арналған имараттың құрылысын салу үшін жер учаскесін таңдауға, сондай-ақ бас тоған имаратын арнайы жабдықтауға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар "Орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 13 мамырдағы N 229, N 3720 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде тіркелген  бұйрығымен бекітілген санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалар бойынша анықталады. <*>

13) трубчатый колодец - сооружение для забора подземных вод в виде цилиндрических вертикальных каналов, стенки которых закреплены обсадными трубами;
14) хозяйственно-питьевые подземные воды - подземные воды, по своему качеству в естественном состоянии или после обработки, отвечающие нормативным требованиям и предназначенные для питьевых и бытовых нужд человека либо для производства питьевой продукции;
15) шахтный колодец - вертикальная горная выработка, глубина которой больше поперечного сечения, созданная для забора подземных вод в целях водоснабжения.
2. Требования к забору воды из поверхностных и подземных
водных объектов при нецентрализованном питьевом
и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения
Восточно-Казахстанской области
7. Забор воды из поверхностных и подземных водных объектов в объемах до пятидесяти кубических метров в сутки при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения не требует получения разрешительных документов на специальное водопользование.
8. При заборе воды в объемах до пятидесяти кубических метров в сутки при нецентрализованном питьевом и хозяйственно - бытовом водоснабжении населения производится регистрация водного объекта в соответствии с Правилами регистрации водных объектов, используемых юридическими и физическими лицами при нецентрализованном питьевом и хозяйственно - бытовом водоснабжении населения, утвержденными приказом председателя Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 февраля 2006 года N 29, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4124. <*>
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года N 3/44-IV.
9. Забор воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения требует получения разрешительной документации на специальное водопользование при заборе воды из водных объектов в объемах более пятидесяти кубических метров в сутки в соответствии со   статьей 66 Водного кодекса Республики Казахстан.
10. Для нецентрализованного питьевого водоснабжения населения должны использоваться подземные воды.
11. Забор подземных вод для нецентрализованного питьевого водоснабжения населения осуществляется путем устройства специальных водозаборных сооружений (скважин без разводящей сети, шахтных и трубчатых колодцев, каптажей родников).
12. Санитарно-эпидемиологические требования к выбору земельного участка под строительство сооружений для забора воды при нецентрализованном хозяйственно-питьевом водоснабжении, а также к специальному оборудованию водозаборных сооружений определяются санитарно-эпидемиологическими правилами и нормами " Санитарно- эпидемиологические требования к нецентрализованному хозяйственно-питьевому водоснабжению", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 мая 2005 года N 229, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3720. <*>

Ескерту. 12-тармаққа толықтыру енгізілді - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен .
13. <*>
Ескерту. 13-тармақ алынып тасталды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен.
14. Сорғы бас тоған имаратын пайдаланумен халықты орталықтандырылмаған шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау үшін жер үсті су объектілерінен су алған кезде балықты қорғайтын құрылғылар орнатылады. <*>
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен  ;
15. <*>
Ескерту. 15-тармақ алынып тасталды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен.
16. <*>
Ескерту. 16-тармақ алынып тасталды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен.
17. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде су алу үшін пайдаланылатын су объектілерінің суының сапасы мемлекеттік стандарттарға, санитарлық ережелер мен нормаларға және гигиеналық нормативтерге сәйкес келуі тиіс.
18. Су көзiнiң ауыз сумен жабдықтауға жарамдылығын мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдары анықтайды.
19. Үй жанындағы және саяжай учаскелеріндегі жеке мұқтаждықтар үшін су алу тіркеуді қажет етпейді.
20. <*>
Ескерту. 20-тармақ алынып тасталды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен.
3. Жер үсті және жер асты су объектілерін есепке алуды ұйымдастыру және оларды Шығыс Қазақстан облысының халқын орталықтандырылмаған ауыз су және
шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде тіркеу
21. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен тәулігіне елу текше метрге дейінгі көлемде су алу кезінде су объектісін тіркеу оның орналасқан жері бойынша тиісті жергілікті атқарушы органдарда жүргізіледі.
22. Жергілікті атқарушы орган тапсырылған құжаттарды тіркеу үшін су объектісінің халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігін тұрғындардың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы мемлекеттік органдарымен келісу бойынша жұмысты ұйымдастырады және жүргізеді.
23. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде тіркелетін су объектілерін есепке алуды жергілікті атқарушы орган, осы ереженің 1-қосымшасына сәйкес су объектілері бойынша мәліметтер базасын ұйымдастыру және жүргізу жолымен жүргізеді.
24. Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде су алу үшін пайдаланылатын су объектілерін жергілікті жерлерде тіркеуді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар осы ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаментіне жыл сайын 1 ақпанға дейін мәліметтерді тапсырады.

Сноска. Пункт 12 дополнен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV .
13. <*>
Сноска. Пункт 13 исключен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV   .
14. При заборе воды из поверхностных водных объектов для нецентрализованного хозяйственно-бытового водоснабжения населения с использованием насосных водозаборных сооружений устанавливаются рыбозащитные устройства. <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV .
15. <*>
Сноска. Пункт 15 исключен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV   .
16. <*>
Сноска. Пункт 16 исключен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV   .
17. Качество воды водных объектов, используемых для забора воды при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения, должно соответствовать государственным стандартам, санитарным правилам и нормам и гигиеническим нормативам.
18. Пригодность источника для питьевого водоснабжения устанавливается органами государственной санитарно-эпидемиологической службы.
19. Не требует регистрации забор воды для собственных нужд на приусадебных и дачных участках.
20. <*>
Сноска. Пункт 20 исключен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV   .
3. Организация учета поверхностных и подземных
водных объектов и их регистрация при заборе воды
при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом
водоснабжении населения Восточно-Казахстанской области
21. При заборе воды до пятидесяти кубических метров в сутки из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения регистрация водного объекта производится по его местонахождению в соответствующих местных исполнительных органах.
22. Местный исполнительный орган организует и проводит работу по согласованию представленных документов на регистрацию с государственными органами санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствие водного объекта санитарно-эпидемиологическим требованиям к нецентрализованному питьевому и хозяйственно-бытовому водоснабжению населения.
23. Учет регистрируемых водных объектов при заборе воды для нецентрализованного питьевого и хозяйственно-бытового водоснабжения населения ведется местным исполнительным органом путем организации и ведения базы данных по водным объектам согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
24. Местные исполнительные органы, осуществляющие на местах регистрацию водных объектов, используемых для забора воды при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения, представляют ежегодно до 1 февраля в Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области сведения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

25. <*>
Ескерту. 25-тармақ алынып тасталды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы  N 3/44-IV шешімімен.
Шығыс Қазақстан облысының
халқын орталықтандырылмаған
ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық
сумен жабдықтау кезінде жер
үсті және жер асты су
объектілерінен су алу
ережесіне 1 қосымша
Халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен
жабдықтау кезінде су алуға арналған су объектілерін тіркеу
ЖУРНАЛЫ
___________________________________________________________
(аудан, елді мекен)
Құ-
жат-
тар-
ды
тап-
сыру
күні
Тір-
кеу
нө-
мірі
Мемле-
кеттік
тіркеу
(заңды
тұлға-
лар
үшін),
жеке
куә-
ліктің
дерек-
тері
(жеке
тұлға-
лар
үшін)
Су
объ-
екті-
сінің
атауы
Суды
пайда-
лану-
дың
мақса-
ты
(тұр-
ғындар
үшін
шаруа-
шылық-
тұр-
мыстық
су,
ауыз
су)
Алы-
на-
тын
жер
үсті
және
жер
асты
сула-
рының
көлемі
(текше
метр/
тәу-
лік)
Мемле-
кеттік
сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық
қадаға-
лаудың
қоры-
тындысы
(аудан-
дық,
қала-
лық)
Ертіс
бас-
сейндік
су ша-
руашы-
лығы
басқар-
масының
қоры-
тындысы
Су
объектісін
тіркеу
туралы
хабарлама
кү-
ні
кү-
ні
кү-
ні
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Шығыс Қазақстан облысының
халқын орталықтандырылмаған
ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық
сумен жабдықтау кезінде жер
үсті және жер асты су
объектілерінен су алу
ережесіне 2 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы бойынша халықты орталықтандырылмаған ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау кезінде су алу үшін пайдаланылатын
су объектілерін есепке алу бойынша
МӘЛІМЕТТЕР
N
Ауданның,
елді
мекеннің
атауы
Заңды және жеке тұлғалар
бойынша тіркелген су
объектілерінің саны
Орталықтандырылмай қамтамасыз етілген суды тұтынушылардың жалпы саны
Алынған судың  көлемі мі/тәу-
лік
тәулігіне 50
мі дейінгі
көлемде ха-
лықты орта-
лықтандырыл-
маған сумен
жабдықтау
бойынша қыз-
метті жүзеге
асырушы
орган
тәулігіне 50 мі
дейінгі көлемде
жеке мұқтаждық-
тары үшін ауыз
су және шаруа-
шылық-тұрмыстық
сумен жабдықтау-
ға арналған су
объектілерін
пайдаланушылар
1
2
3
4
5
6

25. <*>
Сноска. Пункт 25 исключен решением маслихата ВКО от 14 декабря 2007 года  N 3/44-IV   .
Приложение 1
к Правилам забора воды
из поверхностных и подземных
водных объектов при
нецентрализованном питьевом и
хозяйственно-бытовом
водоснабжении населения
Восточно-Казахстанской области
ЖУРНАЛ
регистрации водных объектов для забора воды при нецентрализованном
питьевом и хозяйственно-бытовом водоснабжении населения
__________________________________________________
(района, населенного пункта)
Дата подачи документов
Регистрационный N№
Государственная регистрация (для юридического лица), данные удостоверения личности (для физического лица)
Наименование водного объекта
Цель водопользования (хозяйственно-бытовое, питьевое для населения)
Объем забираемых поверхностных или подземных вод (куб.м/сутки)
Заключение Госсанэпиднадзора (района, города)
Заключение Иртышского бассейнового водохозяйственного управления
Уведомление о регистрации водного объекта
№N
дата
N№
дата
№N
дата
№N
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 2
к Правилам забора воды
из поверхностных и подземных
водных объектов при
нецентрализованном питьевом и
хозяйственно-бытовом
водоснабжении населения
Восточно-Казахстанской области
Сведения
по учету водных объектов, используемых для забора воды
при нецентрализованном питьевом и хозяйственно-бытовом
водоснабжении населения по Восточно-Казахстанской области
№N
Наименование района, населенного пункта
Количество зарегистрированных водных объектов по юридическим и физическим лицам
Общее количество потребителей нецентрализованного водоснабжения
Объем забора воды,  м 3 /сут
осуществляющим услуги по нецентрализованному водоснабжению населения в объеме до 50  м 3 /сут
использующим водные объекты для питьевого и хозяйственно-бытового водоснабжения для собственных нужд в объеме до 50 м 3 /сут
1
2
3
4
5
6