Шығыс Қазақстан облысы Жарма, Үржар, Бесқарағай, Ұлан аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылыстарына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігінің 2007 жылғы 8 қарашадағы N 305 қаулысы, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының ІІІ сессиясының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 3/36-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 9 қаңтарда N 2465 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  6 - бабы  1- тармағының 4) тармақшасына,  27-бабының  2-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  3,   8   және  11-баптарына  сәйкес, Жарма ауданы мәслихатының 2006 жылғы 14 шілдедегі N 32-12 және әкімдігінің 2006 жылғы 12 шілдедегі N 236, мәслихатының 2007 жылғы 23 шілдедегі N 40-7 және әкімдігінің 2007 жылғы 13 шілдедегі N 183 бірлескен шешімдері мен қаулылары, Үржар ауданы мәслихатының 2007 жылғы 21 мамырдағы N 29-294-III және әкімдігінің 2007 жылғы 16 мамырдағы N 84 бірлескен шешімі мен қаулысы, Бесқарағай ауданы мәслихатының 2007 жылғы 24 мамырдағы N 26 - 3 және әкімдігінің 2007 жылғы 24 мамырдағы N 168 бірлескен шешімі мен қаулысы, Ұлан ауданы мәслихатының 2007 жылғы 27 шілдедегі N 240 және әкімдігінің 2007 жылғы 24 шілдедегі N 3 бірлескен шешімі мен қаулысы негізінде, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ  және Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Жарма, Үржар, Бесқарағай, Ұлан аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мынадай елдi мекендер есептi деректерден шығарылып, ауыл категориясынан өзге қоныстар категориясына ауыстырылсын:
Жарма ауданының Аршалы ауылдық округінің Түрксіб ауылы, Шар қаласының Қараш ауылы, Қапанбұлақ ауылдық округінің Нарбота мен Первомайское ауылдары, Георгиевка ауылдық округінің Қорықшар ауылы, Жайма ауылдық округінің Қорғанбай ауылы, Шалабай ауылдық округінің Мөртас, Қостөбе, Черниговка ауылдары;
2) аталған өзге қоныстардың халқы мынадай ауылдардың құрамына енгізілсін:
Жарма ауданының Түрксіб қонысының халқы Аршалы ауылдық округінің Аршалы ауылының құрамына, Қараш қонысының халқы Шар қаласының құрамына, Первомайское мен Нарбота қоныстарының халқы Қапанбұлақ ауылдық округінің Қапанбұлақ ауылының құрамына, Қорықшар қонысының халқы Георгиевка ауылдық округінің Георгиевка ауылының құрамына, Қорғанбай қонысының халқы Жайма ауылдық округінің Жайма ауылының құрамына, Мөртас, Қостөбе, Черниговка қоныстарының халқы Шалабай ауылдық округінің Шалабай ауылының құрамына;

О внесении изменений в административно-территориальное устройство Жарминского, Урджарского, Бескарагайского, Уланского районов Восточно-Казахстанской области
Постановление акимата Восточно-Казахстанской области от 8 ноября 2007 года N 305, решение III сессии Восточно- Казахстанского областного маслихата IV созыва от 14 декабря 2007 года N 3/36-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 9 января 2008 года за N 2465
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1  статьи 6 , пунктом 2  статьи 27  Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  статьями 3 ,  8  и  11  Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместного решения маслихата от 14 июля 2006 года N 32-12 и постановления акимата от 12 июля 2006 года N 236, совместного решения маслихата от 23 июля 2007 года N 40-7 и постановления акимата от 13 июля 2007 года N 183 Жарминского района, совместного решения маслихата от 21 мая 2007 года N 29-294-III и постановления акимата от 16 мая 2007 года N 84 Урджарского района, совместного решения маслихата от 24 мая 2007 года N 26-3 и постановления акимата от 24 мая 2007 года N168 Бескарагайского района, совместного решения маслихата от 27 июля 2007 года N 240 и постановления акимата от 24 июля 2007 года N 3 Уланского района, Восточно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ  и Восточно-Казахстанский областной акимат  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести следующие изменения в административно-территориальное устройство Жарминского, Урджарского, Бескарагайского, Уланского районов Восточно-Казахстанской области:
1) перевести из категории села в категорию иные поселения, исключив из учетных данных, следующие населенные пункты:
село Турксиб Аршалинского сельского округа, село Караш города Шар, села Нарбота и Первомайское Капанбулакского сельского округа, село Корукшар Георгиевского сельского округа, село Корганбай Жайминского сельского округа и села Мортас, Костобе и Черниговка Шалабайского сельского округа Жарминского района;
2) включить население указанных иных поселений в состав:
поселение Турксиб в состав села Аршалы Аршалинского сельского округа, поселение Караш в состав города Шар, поселения Первомайское и Нарбота в состав села Капанбулак Капанбулакского сельского округа, поселение Корукшар в состав села Георгиевка Георгиевского сельского округа, поселение Корганбай в состав села Жайма Жайминского сельского округа, поселения Мортас, Костобе и Черниговка в состав села Шалабай Шалабайского сельского округа Жарминского района;

3) Жарма ауданыны Шар қаласының Қызылжетек ауылы таратылсын және есепті деректерден алынып тасталсын;
4) мынадай әкімшілік - аумақтық бірліктер қайта аталсын:
Үржар ауданы бойынша:
Благодатный ауылдық округінің Южный ауылының атауы Жаңа тілек ауылына;
Благодатный ауылдық округінің атауы Жаңа тілек ауылдық округіне;
Бесқарағай ауданы бойынша:
Большая Владимировка ауылдық округінің Большая Владимировка ауылының атауы Бесқарағай ауылына;
Большая Владимировка ауылдық округінің атауы Бесқарағай ауылдық округіне;
Ұлан ауданы бойынша:
Аблакет ауылдық округінің Ленинка ауылының атауы Сағыр ауылына;
Айыртау ауылдық округінің Завидное ауылының атауы Айыртау ауылына;
Жарма ауданы бойынша:
Георгиевка ауылдық округіндегі:
Георгиевка ауылының атауы Қалбатау ауылына;
Васильковка ауылының атауы Батыр Қапай ауылына;
Новореченск ауылының атауы Жаңаөзен ауылына.
2. Осы шешім мен қаулы бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Облыс әкімі
Облыстық мәслихат хатшысы

3) упразднить и исключить из учетных данных село Кызылжетек города Шар Жарминского района;
4) переименовать следующие административно-территориальные единицы:
по Урджарскому району:
село Южный Благодатненского сельского округа в село Жана тилек;
Благодатненский сельский округ в Жана тилекский сельский округ.
по Бескарагайскому району:
село Большая Владимировка Больше-Владимировского сельского округа в село Бескарагай;
Больше-Владимировский сельский округ в Бескарагайский сельский округ.
по Уланскому району:
село Ленинка Аблакетского сельского округа в село Сагыр;
село Завидное Айыртауского сельского округа в село Айыртау.
по Жарминскому району:
в Гергиевском сельском округе:
село Георгиевка в село Калбатау;
село Васильковка в село Батыр Капай;
село Новореченск в село Жанаозен.
2. Настоящее решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии
Аким области
Секретарь областного маслихата