Ақбұлақ ауылдық округіне қой-ешкі малдарының бруцеллез ауруына байланысты шектеу қою туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1596 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2008 жылғы 10 қаңтарда N 5-2-76 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы әкімінің 2008 жылғы 24 қазандағы N 1185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы әкімінің 2008.10.24 N 1185 қаулысымен.
Семей қаласының ветеринарлық бас инспекторының 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 889 ұсынысына байланысты және 2002 жылғы 10 шілдедегі № 339-11 Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабының 9 тармағына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қой-ешкі малдарынан бруцеллез ауруы анықталғандықтан Ақбұлақ ауылдық округіне шектеу қойылсын.
2. Ақбұлақ ауылдық округіндегі бруцеллез ауруының алдын алу және жою туралы қоса беріліп отырған іс-шаралар бекітілсін.
3. Әкімдіктің осы қаулысының атқарылуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т.Ж.Мүсәпірбековке жүктелсін.
4. Әкімдіктің осы қаулысы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі                      М. Айнабеков
Қала әкімдігінің
2007 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1596 қаулысымен бекітілген
Ақбұлақ ауылдық округіндегі бруцеллез ауруының
алдын-алу және жою жөніндегі іс-шаралар
№ п/п
Іс-шаралардың аталуы
Мерзімдері
Жауаптылар
1.
Ақбұлақ ауылдық округіндегі барлық малдардың түрі есепке алынсын
Үнемі.
Ауылдық округ әкімі
2.
Ақбұлақ ауылдық округіне уақтылы ветеринарлық - санитарлық шараларды жүргізу
Үнемі.
Ауылдық округ әкімі, ҚР АШМ АӨК МИК Семей қалалық аумақтық инспекциясы
3.
Ақбұлақ ауылдық округіне басқа жақтан малдарды әкеліп қосуға және әкетуге жол бермеу
Үнемі.
Ауылдық округ әкімі
4.
Ақбұлақ ауылдық округіне бруцеллез ауруымен ауырған малдар жайылған жайылымдардан дайындалған мал азығын үш ай уақыт сақталғаннан кейін ғана пайдалану
Үнемі.
Ауылдық округ әкімі
5.
Қой-ешкі малдарының сүтін саууға тыйым салу
Үнемі.
Ауылдық округ әкімі, ҚР АШМ АӨК МИК, Семей қалалық аумақтық инспекциясы
6.
Бруцеллезге оң нәтиже берген аулалардағы қой-ешкі малдарынан 15-20 күн сайын қан алынып серологиялық жолмен (РА, РСК, РДСК, РБП) бруцеллез ауруына тексеру.
Толық сауыққанша
ҚР АШМ АӨК МИК Семей қалалық аумақтық инспекциясы
7.
Бруцеллезге оң нәтиже берген малдарды басқа малдардан бөлек 5 тәуліктен артық ұстамау, 2003 жылдың 28 сәуірінде шыққан Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Ветеринария саласында нормалық құқықтық актілерді бекіту туралы" № 407 қаулысы бойынша ауру малдар жойылғаннан кейін мал иелеріне келген шығынның орнын толтыру.
Сауықтыру уақыты кезінде
ҚР АШМ АӨК МИК Семей қалалық аумақтық инспекциясы, Павлодар және ШҚО бойынша РМҚК "Республикалық індетке қарсы жасақ"
8.
Әрбір бруцеллез ауруына шалдығып жойылған қой-ешкі малдарының тұрған орындары мұқият тазаланып, дезинфекция жасалануы керек. Дезинфекцияның дұрыс жасалғанының қорытындысын тексеру үшін ветеринарлық зерітханаға сараптама жасауға сынама (проб) іріктеп алып, оны жіберу.
Сауықтыру уақыты кезінде
ҚР АШМ АӨК МИК Семей қалалық аумақтық инспекциясы
9.
Жасы 16-ға толмаған жасөспірімдер, жүкті және бала емізетін әйелдерді төл алу науқанына қатаң түрде қатыстырмау керек.
Төл алу науқанында
ШҚО МСЭҚД Семей қаласы бойынша басқармасы
10.
Ақбұлақ ауылдық округіндегі қой-ешкі малдарынан соңғы екі жолғы қанның серологиялық тексерісінде теріс нәтиже бергенше тексеріп, соңынан мал қораларына толық дезинфекция жүргізу.
Толық сауыққанша
ҚР АШМ АӨК МИК Семей қалалық аумақтық инспекциясы
11.
Ақбүлақ ауылдық округінің тұрғындары медициналық дәрігердің қадағалауында болуын және адамдардың жеке басының санитарлық зоогигиеналық талаптарды қатаң сақтауларын, малдарды күтуде арнаулы киімдерді пайдалануын қадағалау.
Үнемі.
ШҚО МСЭҚД Семей қаласы бойынша басқармасы
12.
Ақбұлақ ауылдық округінің тұрғындарына малдан жұғатын бруцеллез ауруының алдын алу және одан сақтану туралы насихат жұмыстарын жүргізу
Үнемі.
ШҚО МСЭҚД Семей қаласы бойынша басқармасы
13.

О наложении ограничения по бруцеллезу мелкого рогатого скота на Акбулакский сельский округ
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2008 года N 1596. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 10 января 2008 года за N 5-2-76. Утратило силу постановлением акима города Семей Восточно-Казахстанской области от 24 октября 2008 года N 1185
Сноска. Утратило силу постановлением акима горда Семей Восточно-Казахстанской области от 24.10.2008 N 1185.
На основании представления главного государственного ветеринарного инспектора города Семей от 4 декабря 2007 года № 889 и в соответствии со статьей 10 пункта 9 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года № 339-11 "О ветеринарии", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В связи с выявлением заболевания бруцеллезом среди мелкого рогатого скота наложить ограничения на Акбулакский сельский округ.
2. Утвердить прилагаемые мероприятия по профилактике и ликвидации бруцеллеза в Акбулакском сельском округе.
3. Контроль за исполнением данного постановления акимата возложить на заместителя акима города Мусапирбекова Т. Ж.
4. Данное постановление акимата вводится в действие с момента официального опубликования.
Аким города Семей                           М. Айнабеков
Утверждены
постановлением акимата города
от 21 декабря 2007 года
№ 1596
Мероприятия
по профилактике и ликвидации бруцеллеза
в Акбулакском сельском округе
№ п/п
Наименование мероприятий
Сроки исполнения
Ответственный за исполнение
1.
Взять на учет все виды сельскохозяйственных животных в Акбулакском сельском округе
Постоянно
Аким сельского округа
2.
Своевременно проводить ветеринарно - санитарные мероприятия в Акбулакском сельском округе
Постоянно
Аким сельского округа, СГТИ КГИ в АПК МСХ РК
3.
Запрещается ввоз, вывоз и перемешение сельскохозяйственных животных в Акбулакском сельском округе.
Постоянно
Аким сельского округа
4.
Сено, убранное с пастбищных участков, на которых выпасались неблагополучные по бруцеллезу животные, подлежит хранению в течение 3 месяцев
Во время оздоровления
Аким сельского округа
5.
Запретить доение овец и коз
Во время оздоровления
Аким сельского округа, СГТИ КГИ в АПК МСХ РК
6.
Во дворах, где содержались положительно реагировавшие животные, повторно исследовать их на бруцеллез серологическим методом через 15-20 дней (РА, РСК, РДСП, РБП)
До оздоровления
СГТИ КГИ в АПК МСХ РК
7.
Животных, положительно реагировавших на бруцеллез, изолировать и содержать отдельно не более 5 суток до уничтожения с возмещением ущерба его владельцам, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года № 407 "Об утверждении нормативных актов в области ветеринарии"
Во время оздоровления
СГТИ КГИ в АПК МСХ РК, КП "Республиканский противоэпизоотический отряд" по Восточно - Казахстанской и Павлодарской областей
8.
В местах содержания положительно реагировавших на бруцеллез животных провести тщательную механическую очистку и дезинфекцию с последующим отбором проб для проверки качества проведения дезинфекции в ветеринарных лабораториях.
Во время оздоровления
СГТИ КГИ в АПК МСХ РК
9.
Не допускать участия в окотной компании лиц, не достигших 16 летнего возраста, беременных и кормящих женщин
Постоянно
ДГСЭН ВКО управления по городу Семей
10.
В Акбулакском сельском округе исследовать МРС на бруцеллез серологическим методом до получения двухкратного отрицательного результата с проведением во дворах заключительной дезинфекции.
До оздоровления
СГТИ КГИ в АПК МСХ РК
11.
Всех жителей Акбулакского сельского округа взять под наблюдение медицинской службы на саблюдение правил работы с животными на подвориях, дворах и использование средств индивидуальной защиты.
Постоянно
ДГСЭН ВКО управления по городу Семей
12.
Проводить с жителами Акбулакского селького округа санитарно - просветительную работу по профилактике бруцеллеза.
Постоянно
ДГСЭН ВКО управления по городу Семей
13.

Ақбұлақ ауылдық округінің қой-ешкі малдарын бруцеллез ауруынан сауыққанша, 3 ай уақытқа бақылауға қойылып 1-1,5 ай сайын серологиялық әдіспен 2 рет тексеруден өткізу.
ҚР АШМ АӨК МИК Семей қалалық аумақтық инспекциясы
Қала әкімінің
аппаратының басшысы                             Е. Майкенов
ШҚО МСЭҚД - Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік санитарлық - эпидемиологиялық қадағалау департаменті.
ҚР АШМ АӨК МИК ҚР - ауыл шаруашылығы минитрлігінің агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекциясы комитеті.
РМҚК - Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын.

После получения двухкратных отрицательных результатов поголвье МРС ставится на 3-х месячный контроль, в течение которого проводится 2-х кратное диагностическое исследование с интервалом 1-1,5 месяца.
После оздоровления
СГТИ КГИ в АПК МСХ РК
Руководитель аппарата
акима города                                 Е. Майкенов
ДГСЭН ВКО - Департамент государственного санитарно- эпидемиологического надзора ВКО
СГТИ КГИ в АПК МСХ РК - Семейская городская территориальная инспекция комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства РК
РГКП - Республиканское государственное казенное предприятие