Орал қаласында төлем ставкаларын белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 27 ақпандағы N 40-9 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әділет басқармасында 2007 жылғы 12 наурызда N 7-1-62 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 13-15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 13-15 Шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 258330332338373394491 баптарына сәйкес және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы, 1 тармағы, 15 тармақшасын басшылыққа ала отырып, Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. N 1 қосымшаға сәйкес базарда тауарын сататын жеке және заңды тұлғаларға біржолғы талондардың төлем ставкалары белгіленсін.
2. N 2 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 373 бабына сай жүзеге асырылатын кәсіпкерлік қызметтің түрлерінің тізбесіне сәйкес біржолғы талондардың төлем ставкасы белгіленсін.
3. N 3 қосымшаға сәйкес жергілікті маңызы бар жалпы қолданыстағы автомобиль жолдарына берілген жолақта орналасатын сыртқы (визуальды) жарнаманы орналастыруға төлем ставкалары белгіленсін.
4. N 4 қосымшаға сәйкес ойын бизнесі саласындағы қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер үшін салық салу нысанының бірлігіне тіркелген жиынтық салық ставкалары белгіленсін.
5. N 5 қосымшаға сәйкес ойын бизнесінің нысандарына акциз ставкалары белгіленсін.
6. N 6 қосымшаға сәйкес жер салығының ставкалары белгіленсін.
7. Орал қалалық мәслихатының 2006 жылғы 21 желтоқсандағы N 39-14 "Орал қаласында төлем ставкаларын белгілеу туралы" шешімі жойылсын.
8. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет және қаржы жөніндегі тұрақты комиссияға (Қ. Х. Қапанов) жүктелсін.
Орал қалалық мәслихатының
40 кезекті сессиясының төрағасы
Орал қалалық мәслихатының хатшысы
Орал қалалық мәслихатының
2007 жылғы 27 ақпандағы
N 40-9 шешіміне N 1 қосымша
Базарда тауарын сататын жеке және
заңды тұлғаларға біржолғы талондардың
төлем ставкалары
N
Сауда базарының атауы
Базарлардың мамандандырылуы
Бір күнге біржолғы талондардың құны (айлық есеп көрсет- кішінен %)
1
"Мирлан" Орталық азық-түлік базары

Об установлении ставок платежей в городе Уральске
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27 февраля 2007 года N 40-9. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 12 марта 2007 года N 7-1-62. Утратило силу - решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2008 года N 13-15
Cноска. Утратило силу - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2008 N 13-15.
В соответствии со статьями 258, 330, 332, 338, 373, 394, 491 Кодекса "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и руководствуясь подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки стоимости разовых талонов для физических и юридических лиц, осуществляющих реализацию товаров на рынках согласно приложению N 1.
2. Установить ставки стоимости разовых талонов согласно перечня видов предпринимательской деятельности, осуществляемых в соответствии со статьей 373 Налогового кодекса Республики Казахстан согласно приложению N 2.
3. Установить ставки платы за размещение наружной (визуальной) рекламы, размещаемой в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения согласно приложению N 3.
4. Установить ставки фиксированного суммарного налога для налогоплательщиков, осуществляющих деятельность в сфере игорного бизнеса за единицу объекта налогообложения согласно приложению N 4.
5. Установить ставки акциза на объекты игорного бизнеса согласно приложению N 5.
6. Установить ставки земельного налога согласно приложению N 6.
7. Решение Уральского городского маслихата от 21 декабря 2006 года N 39-14 "Об установлении ставок платежей в городе Уральске" отменить.
8. Данное решение вступает в силу со дня официального опубликования.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, бюджету и финансам (Капанов К. Х.).
Председатель 40-ой очередной сессии
Уральского городского маслихата
Секретарь Уральского городского маслихата
Приложение N 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 27 февраля 2007 года N 40-9
Ставки
стоимости разовых талонов для
физических и юридических лиц,
осуществляющих реализацию товаров на рынках
N
Наименование рынка
Специализация рынка
Стоимость разового талона на один день торговли
(% от месячного расчетного показателя)
1.
Центральный продовольственный рынок "Мирлан»

58,5
9. Басқалары, сауда орнының көлемі мынаны құрайтын:
1х3 ш.м.
10,5
2х3 ш.м.
14
1,5х3 ш.м.
20,2
3х3 ш.м.
28
3х3 ш.м. жоғары
32
10. Балық өнімдерін сату:
жаңа ауланған балық
19
кептірілген (ысталған, буланған) балық
12
Ескерту: Жаңадан ашылатын базарлар (шағын базарлар) үшін біржолғы талондардың ставкалары жақын орналасқан базарларға және олардың мамандануына қарап анықталады.
Біржолғы талон жеке және заңды тұлғалардан әрбір сауда орны үшін алынады. Сауда орнының көлемін өзгерткен кезде базар әкімшілігі "Жинақ" Мемлекеттік Мекемесімен келісулері тиіс.
Орал қалалық мәслихатының
2007 жылғы 27 ақпандағы
N 40-9 шешіміне N 2 қосымша
Ескерту. 3 қосымшаға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2007.12.25 N 4-9 Шешімімен.
ҚР Салық Кодексінің 373 бабына
сәйкес жүзеге асырылатын кәсіпкерлік
қызмет түрлерінің тізбесі
N
Қызмет түрлерінің тізбесі
Бір күнге бір реттік
талондардың  құны (айлық есеп көрсеткішінен %)
1
Тауарларды өткізу (стационарлық орындарда өткізуді қоспағанда):

58,5
9. Прочее, площадь торгового места составляет:
1х3 кв.м.
1,5
1,5х3 кв.м.
14
2х3 кв.м.
20,2
3х3 кв.м.
28
свыше 3х3 кв.м.
19
10. Торговля рыбопродуктами:
свежей рыбой
сушенной (копченой, вяленой) рыбой
12
Примечание: Для вновь открываемых рынков (мини-рынков) ставки разовых талонов определяются в зависимости от месторасположения близлежащих рынков и их специализации.
Разовый талон взимается с физического и юридического лица за каждое занимаемое торговое место. При реконструкции (изменении) площади торгового места администрации рынков должны согласовывать с государственным учреждением "Жинак".
Приложение N 2
к решению Уральского
городского маслихата
от 27 февраля 2007 года N 40-9
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.12.2007 N 4-9.
Перечень
видов предпринимательской деятельности,
осуществляемых в соответствии со статьей 373
Налогового Кодекса Республики Казахстан
N
Перечень видов деятельности
Стоимость разовых талонов на один день
(% от месячного расчетного показателя)
1
Реализация (за исключением деятельности, осуществляемой в стационарных помещениях):

1. Орталық көшелердегі ("Достық-Дружба" даңғылы, "Еуразия" даңғылы, "Құрманғазы", "Әбілқайыр хан", "Гагарин", "С.Датұлы", "Д.Нүрпейісова", "Жұбан Молдағалиев" пен "Жуков" көшелері (вокзал маңындағы алаң), сондай-ақ соларға жанасып орналасқан кварталдар шегіндегі басқа да көшелермен қиылысындағы жарнамалық нысандардың орналасуы үшін төлем ставкалары:
1) 3 ш.м. дейін қоса алғанда - айына бір ш.м үшін 0,4 айлық есептік көрсеткіш;
2) 3 ш.м. ден 30 ш.м. дейін қоса алғанда - айына бір ш.м үшін 0,5 айлық есептік көрсеткіш;
3) 30 ш.м. жоғары - айына бір ш.м үшін 0,3 айлық есептік көрсеткіш.
2. қаланың басқа көшелеріндегі жанасып орналасқан кварталдар шегіндегі жарнамалық нысандардың орналасуы үшін төлем ставкалары:
1) 3 ш.м. дейін қоса алғанда - айына бір ш.м үшін 0,3 айлық есептік көрсеткіш;
2) 3 ш.м. ден 30 ш.м. дейін қоса алғанда - айына бір ш.м үшін 0,4 айлық есептік көрсеткіш;
3) 30 ш.м. жоғары - айына бір ш.м үшін 0,15 айлық есептік көрсеткіш.
3. Банкілік қызметтің жарнамасын орналастырған кезде 1,3 түзету коэффициенті енгізіледі. Жергілікті тауар өндірушілердің жарнамасын орналастырған кезде 1 және 2 тармақпен белгіленген ставкаларға 0,8 түзету коэффициенті енгізіледі.
Алынатын төлемнің көлемі жарнама нысанының орналасуының шынайы мерзімі негізінде анықталады. Жарнама нысаны үшін төлем есебі жарнама нысанының әрбір жағын қоса есептегенде қарастырылады.
Орал қалалық мәслихатының
2007 жылғы 27 ақпандағы
N 40-9 шешіміне N 4 қосымша
Ескерту. 4 қосымшаға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2007.10.30 N 3-9, 2007.12.25 N 4-9  Шешімдерімен.
Ойын бизнесі саласындағы қызметті
жүзеге асыратын салық төлеушілер үшін
салық салу нысанының бірлігіне
тіркелген жиынтық салық ставкалары
N
Салық салу нысандары
Салық салу нысандарының бірлігі
Жылына айлық есеп көрсеткішінен бекітілген жиынтық салық  ставкасы
1
<*>
2
<*>
3
Бір ойыншымен ойын өткізуге арналған ақшасыз ұтыс ойын автоматтары
бір ойын автоматы
50
4
Біреуден артық ойыншының қатысуымен ойын өткізуге арналған ақшасыз ұтыс ойын автоматтары
бір ойын автоматы
50
5
Бильярд
бір бильярд үстелі
99
6
Боулинг (кегельбан)
бір ойын жолақы
158
7
Тотализатор кассасы
касса
350
8
Картинг
касса
96
9
<*>
10
Лото ұйымдастырушы
лото ұйымдастырушы
80
11
Ойын өткізуге пайдаланылатын дербес компьютерлер
бір компьютер
50
12
<*>
13
Букмекерлік кеңсе кассасы
касса
350
Орал қалалық мәслихатының
2007 жылғы 27 ақпандағы
N 40-9 шешіміне N 5 қосымша
Ескерту. 5 қосымшаға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2007.10.30 N 3-9 Шешімімен.
Ойын бизнесі нысандарына акциз ставкалары
N
Салық салу нысандары
Салық салу нысандарының бірлігі
Жылына айлық есеп көрсеткішінің акциз салық  ставкасы
1
<*>
2
<*>
3
Букмекерлік кеңсе кассасы
касса

1. Ставка платы за размещение рекламных объектов на центральных улицах (проспект "Достык-Дружба", проспект "Евразия", улицы "Курмангазы", "Абулхаир хана", "Гагарина", "С. Датова", "Дины Нурпеисовой", "Жубана Молдагалиева" и "Жукова" (привокзальная площадь), а также в их пересечениях с другими улицами в пределах кварталов, прилегающих к ним:
1) до 3 кв. м. включительно - 0,4 месячного расчетного показателя за один квадратный метр в месяц;
2) от 3 до 30 квадратных метров включительно - 0,5 месячного расчетного показателя за один кв.м. в месяц;
3) свыше 30 кв.м. - 0,3 месячного расчетного показателя за один квадратный метр в месяц.
2. Ставка платы за размещение рекламных объектов на других улицах города в пределах кварталов, прилегающих к ним:
1) до 3 кв.м. включительно - 0,3 месячного расчетного показателя за один квадратный метр в месяц;
2) от 3 до 30 кв.м. включительно - 0,4 месячного расчетного показателя за один квадратный метр  в месяц;
3) свыше 30 кв.м. - 0,15 месячного расчетного показателя за один квадратный метр  в месяц.
3. При размещении рекламы банковской деятельности вводится поправочный коэффициент - 1,3. При размещении рекламы местных товаропроизводителей вводится поправочный коэффициент - 0,8 к ставкам, установленным пунктами 1 и 2.
Размер взимаемой платы определяется исходя из фактического срока размещения объекта рекламы. Расчет платы за рекламный объект рассматривается в суммарном выражении за каждую сторону рекламного объекта.
Приложение N 4
к решению Уральского
городского маслихата
от 27 февраля 2007 года N 40-9
Cноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.10.2007 N 3-9, от 25.12.2007 N 4-9.
Ставки
фиксированного суммарного налога
для налогоплательщиков, осуществляющих
деятельность в сфере игорного бизнеса
за единицу объекта обложения
N
Объекты обложения
Единица объектов обложения
Ставка
фиксированного
суммарного
налога
в месячных
расчетных
показателях
в год
1
<*>
2
<*>
3
Игровые автоматы без денежного выигрыша, предназначенные для проведения игры с одним игроком
один игровой автомат
50
4
Игровые автоматы без денежного выигрыша, предназначенные для проведения игры с участием более одного игрока
один игровой автомат
50
5
Бильярд
один бильярдный стол
99 <*>
6
Боулинг (кегельбан)
одна игровая дорожка
158 <*>
7
Касса тотализатора
касса
350
8
Картинг
карт
96
9
<*>
10
Организатор лото
организатор  лото
80
11
Персональные компьютеры, используемые для проведения игры
один компьютер
50
12
<*>
13
Касса букмекерской конторы
касса
350
Приложение N 5
к решению Уральского
городского маслихата
от 27 февраля 2007 года N 40-9
Cноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.10.2007 N 3-9.
Ставки
акциза на объекты игорного бизнеса
N
Объекты обложения
Единица объектов обложения
Ставка акциза в месячных  расчетных показателях в год
1
<*>
2
<*>
3
Касса букмекерской конторы
касса

100
4
Тотализатор кассасы
касса
200
Орал қалалық мәслихатының
2007 жылғы 27 ақпандағы
N 40-9 шешіміне N 6 қосымша
Жер салығының ставкалары
1. Жеке тұлғаларға өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін қора-қопсы салынған жерді қоса алғанда, берілген ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлерге салық ставкалары базалық ставкалардан елу пайызға төмендетілсін және мынадай мөлшерлерде белгіленсін:

100
4
Касса тотализатора
касса
200
Приложение N 6
к решению Уральского
городского маслихата
от 27 февраля 2007 года N 40-9
Ставки земельного налога
1. Понизить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства включая земли, занятые под постройки, и установить в следующих размерах:

көлемі 0,50 га дейін қоса алғанда - 0,01 га үшін 10 теңге;
көлемі 0,50 га асатын алаңға - 0,01 га үшін 50 теңге.
2. Елді мекенді жерлерге, қаланың орталығында орналасқан, соның ішінде ішіндегі құрылысы мен ғимаратымен бірге тұрғын үй қорымен қамтылған жерлерді қоспағанда, салық ставкалары базалық ставкалардан жиырма бес пайызға жоғарылатылсын және мынадай бір ш.м. көлеміне есептелген мөлшерде белгіленсін:
орталықта - 7,24 теңге;
қалған аумақ үшін - 5,79 теңге.

при площади до 0,50 га включительно - 10 тенге за 0,01 га;
на площадь, превышающую 0,50 га - 50 тенге за 0,01 га.
2. Повысить ставки земельного налога на двадцать пять процентов от базовых ставок земельного налога на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, расположенных в центре города, и установить в расчете на один квадратный метр площади в следующих размерах:
в центре - 7,24  тенге;
для остальной территории - 5,79 тенге.