Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 223 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 4 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 6 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5161 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 118 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 118 Қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 57-бабына , "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңының 49-бабының 3-тармағына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 118 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. ...
2. ...
3. Агенттік басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 223 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 4 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5161 тіркелген).
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар қызметін пруденциалдық реттеу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының»"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 223 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4480 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық кесімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4608 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2007 жыл, N 5, 255-құжат), "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқтық актілеріне бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларын және жинақтаушы зейнетақы қорларын реттеу және қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 16 шілдедегі N 211 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4900 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік маңызы, олардың есебінің әдістемесі туралы нұсқаулықта:
5-тармақтың он алтыншы абзацы "және бағалы металдардың" деген сөздерден кейін "қолма-қол шетел валютасындағы" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта:
3) тармақшада ""Standard & Poor's"-тің ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздерден кейін" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен толықтырылсын;
13) тармақшада:
""Standard & Poor's"-тің ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздерден кейін" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасындағы "Standard & Poor's"-тің ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздер ""Standard & Poor's"-тің ұлттық шәкілі бойынша немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 января 2008 года N 4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 06 марта 2008 года N 5161. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 118
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 118 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, устанавливающих порядок пруденциального регулирования организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4480), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 23 февраля 2007 года N 40 "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4608, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2007 год, N 5, ст. 255), от 16 июля 2007 года N 211 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора профессиональных участников рынка ценных бумаг и накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4900) следующие дополнения и изменения:
в Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденной указанным постановлением:
абзац шестнадцатый пункта 5 дополнить словами ", наличной иностранной валюты";
в пункте 6:
подпункт 3) после слов "по национальной шкале "Standard & Poor's" дополнить словами "или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
подпункт 13):
после слов "по национальной шкале "Standard & Poor's" дополнить словами "или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
слова "по национальной шкале "Standard & Poor's" Республики Казахстан" заменить словами "по национальной шкале "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. К 2 коэффициентін Ұйым тек зейнетақы активтерi осы немесе басқа ұйымдарда жиырма, отыз алты, алпыс және одан көп ай ішінде инвестициялық басқаруда болған қорларға ғана қатысты аталған мерзiм iшiнде есептейдi.";
26-тармақтың бесінші абзацындағы "бір-үш пайызға" деген сөздер "үштен аспайтын пайызға" деген сөздермен, "үш айдан аспайтын" деген сөздер "осы Нұсқаулықтың 30-тармағының талаптарын ескеріп, алпыс күннен аспайтын" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 26-1-тармақпен толықтырылсын:
"26-1. Ұйымның Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын және Алматы қаласы Өңірлік Қаржы Орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімін қоспағандағы және меншікті және зейнетақы активтері есебінен сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген басқарушы компанияның аралық пай инвестициялық қорының пайларына салатын инвестициясының жиынтықты мөлшері мынадай мәндерден аспауы тиіс:
зейнетақы активтері есебінен - әрбір фонд активтерінің он пайызынан артық емес;
меншікті активтер есебінен - әрбір фонд активтерінің он пайызынан артық емес;
жиынтықты түрде - осы аралық пай инвестициялық қорының активтерінің он пайызынан артық емес.
Ұйымның "BBBm-"-дан кем емес "Standard & Poor's principal stability fund ratings" не "BBBf-"-дан кем емес "Standard & Poor's principal stability fund ratings" халықаралық рейтинг бағасы бар инвестициялық қордың пайына салынған инвестициясының жиынтық мөлшері мынадай мәндерден аспауы тиіс:
зейнетақы активтері есебінен - әрбір фонд активтерінің он пайызынан артық емес;
меншікті активтер есебінен - Ұйымның меншікті активтерінің он бес пайызынан артық емес;
жиынтықты түрде - осы инвестициялық қорының активтерінің он пайызынан артық емес.";
30-тармақтағы "банктің" деген сөзден кейін "ашық жинақтаушы зейнетақы қорының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының" деген сөздермен толықтырылсын;
33-тармақтың бірінші сөйлеміндегі "оны алмастыратын тұлға, бас бухгалтер, сондай-ақ Ұйымның ішкі құжаттарына сәйкес көрсетілген ақпараттарға қол қою құқығына ие адам" деген сөздер "есепке қол қоюға уәкілетті, бас бухгалтер" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымшада:
"Кредиттік тәуекел" кестесіндегі:
"
Базалық активтері индекс болып табылатын
фьючерс, опцион, своп, форвард
20
",
"
Базалық активтері индекс болып табылатын
фьючерс, опцион, своп, форвард
100
",
"
Базалық активтері индекс болып табылатын
фьючерс, опцион, своп, форвард
250
"
деген жолдар алынып тасталсын;
кестенің барлық мәтіні бойынша "Standard & Poor's ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздерден кейін "немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен толықтырылсын;
кестені толтыру жөніндегі түсіндірулерде:
мынадай мазмұндағы бесінші-он бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"Cвоп, фьючерс, опцион және форвард операциялары бойынша кредиттік тәуекел осы Нұсқаулықтың 1-1-қосымшасында көрсетілген қаржы құралдарының кредиттік тәуекел коэффициентіне номиналды құнды жүргізуі және аталған қаржы құралдарын өтеу мерзімін анықтау ретінде есептеледі.
Осы тармақта аталған қаржы құралдарының (өтеу құны) рыноктық құны мынаны білдіреді:
сатып алу мәмілесі бойынша - осы қаржы құралының ағымдағы рыноктық құнының осы қаржы құралының номиналдық келісім-шарттық құнынан артып кету шегін білдіреді. Егер қаржы құралының ағымдағы рыноктық құны оның номиналдық келісім-шарттық құнынан кем немесе тең болса, онда өтеу құны нөлге тең болады;
сату мәмілесі бойынша - осы қаржы құралының номиналдық келісім-шарттық құнының осы қаржы құралының ағымдағы рыноктық құнынан артып кету шегін білдіреді. Егер қаржы құралының номиналдық келісім-шарттық құны оның ағымдағы рыноктық құнынан кем немесе тең болса, онда өтеу құны нөлге тең болады.
Бивалюталық қаржы құралдары бойынша (талап етуі мен міндеттемесі әртүрлі шетел валюталарында көрсетілген қаржы құралдары бойынша) өтеу құны есеп беру жасалған күнгі бағам бойынша белгіленген талап етудің теңгелік бағамының міндеттемелердің теңгелік бағамынан артып кету шегі ретінде анықталады. Егер талап етудің теңгелік бағамы міндеттемелердің теңгелік бағамының шегі міндеттемелердің теңгелік бағамынан кем немесе тең болса, онда өтеу құны нөлге тең болады.
Осы тармақта көрсетілген қаржы құралдарының номиналдық келісім-шарттық құны бухгалтерлік есептің тиісті шоттарында мәміле жасалған күні көрсетілген қаржы құралдарының құнын білдіреді. Бивалюталық қаржы құралдарының номиналдық келісім-шарттық құны үшін Ұйымның қалыптасқан талап ету валютасы алынады.
Сатылған опциондар бойынша өтеу құны есептелмейді.";
жетінші абзацтағы "ең жоғары рейтинг бағасы" деген сөздер "ұлттық шәкіл бойынша рейтинг бағасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 1-1-қосымшасымен толықтырылсын;

"15. Коэффициент К 2 рассчитывается Организацией в отношении только тех фондов, пенсионные активы которых находились в инвестиционном управлении у данной или других Организаций в течение последних двенадцати, тридцати шести, шестидесяти и более месяцев.";
в абзаце пятом пункта 26 слова "на один - три процента" заменить словами "не более чем на три процента", слова "не более трех месяцев" заменить словами "не более шестидесяти дней с учетом требования пункта 30 настоящей Инструкции";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. Суммарный размер инвестиций Организации в паи интервального паевого инвестиционного фонда, управляющая компания которого является резидентом Республики Казахстан, и которые включены в официальный список организатора торгов, за исключением официального списка специальной торговой площадки Регионального Финансового Центра города Алматы, за счет собственных и пенсионных активов в совокупности не должен превышать следующих значений:
за счет пенсионных активов - не более десяти процентов от активов каждого фонда;
за счет собственных активов - не более десяти процентов от собственных активов Организации;
в совокупности - не более десяти процентов от активов данного интервального паевого инвестиционного фонда.
Суммарный размер инвестиций Организации в паи инвестиционного фонда, имеющего международную рейтинговую оценку "Standard & Poor's principal stability fund ratings" не ниже "BBBm-" либо "Standard & Poor's Fund credit quality ratings" не ниже "BBBf-", не должен превышать следующих значений:
за счет пенсионных активов - не более десяти процентов от активов каждого фонда;
за счет собственных активов - не более пятнадцати процентов от собственных активов Организации;
в совокупности - не более десяти процентов от активов данного инвестиционного фонда.";
пункт 30 после слова "банка," дополнить словами "страховой (перестраховочной) организации, открытого накопительного пенсионного фонда,";
в предложении первом пункта 33 слова "его замещающим, главным бухгалтером, а также иными лицами, обладающими правом подписи указанной информации согласно внутренним документам Организации" заменить словами "уполномоченным на подписание отчета, главным бухгалтером";
в приложении 1:
в таблице "Кредитный риск":
строки:
"
Фьючерс, опцион, своп, форвард, базовым
активом которых является индекс
20
",
"
Фьючерс, опцион, своп, форвард, базовым
активом которых является индекс
100
",
"
Фьючерс, опцион, своп, форвард, базовым
активом которых является индекс
250
"
исключить;
по всему тексту таблицы после слов "по национальной шкале Standard & Poor's" дополнить словами "или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в пояснениях по заполнению таблицы:
дополнить абзацами пятым-одиннадцатым следующего содержания:
"Кредитный риск по операциям своп, фьючерс, опцион и форвард рассчитывается как произведение номинальной стоимости указанных финансовых инструментов на коэффициент кредитного риска, указанный в приложении 1-1 к настоящей Инструкции, и определяемый сроком погашения указанных финансовых инструментов.
Рыночная стоимость (стоимость замещения) финансовых инструментов, указанная в настоящем пункте, представляет собой:
по сделкам на покупку - величину превышения текущей рыночной стоимости финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного финансового инструмента. В случае если текущая рыночная стоимость финансового инструмента меньше или равна ее номинальной контрактной стоимости, стоимость замещения равна нулю;
по сделкам на продажу - величину превышения номинальной контрактной стоимости финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного финансового инструмента. В случае если номинальная контрактная стоимость финансового инструмента меньше или равна ее текущей рыночной стоимости, стоимость замещения равна нулю.
По бивалютным финансовым инструментам (финансовым инструментам, по которым требование и обязательство выражены в разных иностранных валютах) стоимость замещения определяется как величина превышения тенгового эквивалента требований над тенговым эквивалентом обязательств, определенных по курсу на дату составления отчетности. В случае если величина тенгового эквивалента требований меньше или равна тенговому эквиваленту обязательств, стоимость замещения равна нулю.
Номинальная контрактная стоимость финансовых инструментов, указанная в настоящем пункте, представляет собой стоимость финансовых инструментов, по которой они отражены на дату заключения сделок на соответствующих счетах бухгалтерского учета. За номинальную контрактную стоимость бивалютных финансовых инструментов принимается та валюта, по которой у Организации формируются требования.
По проданным опционам стоимость замещения не рассчитывается.";
в седьмом абзаце слова "наивысшей рейтинговой оценке" заменить словами "рейтинговой оценке по национальной шкале";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему постановлению;

5-қосымшаның 12-жолында:
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздерден кейін "немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының Standard & Poor's ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздер "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша" немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі," деген сөздермен ауыстырылсын;
6-қосымшаның 8013 жолы "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша" деген сөздерден кейін "немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі" деген сөздермен толықтырылсын;
1, 2, 3, 4-1, 5 және 6-қосымшаларындағы "Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-қосымшадағы "Бірінші басшы" деген сөздерден кейін "немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар мен зейнетақы активтері осы ұйымда инвестициялық басқаруда тұрған жинақтаушы зейнетақы қорлары аталған ұйымдар мен жинақтаушы зейнетақы қоры арасында олардың 2008 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша есептелген зейнетақы активтерінің шартты бірлігі құнының мәнін актіде белгілейді.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлары зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым және 2008 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша жинақтаушы зейнетақы қоры ретінде олардың есептелген зейнетақы активтерінің шартты бірлігі құнының мәнін актіде белгілейді.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлар аталған тармақта көрсетілген актілерді 2008 жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде Агенттікке ұсынады.
4. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымда (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры) және 2008 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша жинақтаушы зейнетақы қорында есептелген жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігі құнының мәнінде алшақтықтар кеткен жағдайда зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры) 2008 жылғы 1 сәуірден бастап жинақтаушы зейнетақы қорының аталған күнге есептелген зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігі құнының мәнін есепке алады.

в строке 12 приложения 5:
после слов "по национальной шкале Standard & Poor's" дополнить словами "или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
слова "по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан," заменить словами "по национальной шкале "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств,";
строку 8013 приложения 6 после слов "по национальной шкале "Standard & Poor's"" дополнить словами "или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в приложениях 1, 2, 3, 4-1, 5 и 6 слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
в приложении 4 после слов "Первый руководитель" дополнить словами "или лицо, уполномоченное на подписание отчета".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительные пенсионные фонды, пенсионные активы которых находятся в инвестиционном управлении у данных организаций, фиксируют в акте, составляемом между указанными организациями и накопительными пенсионными фондами, значения стоимости условной единицы пенсионных активов, рассчитанные ими по состоянию на 1 апреля 2008 года.
Накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, фиксируют в акте значения стоимости условной единицы пенсионных активов, рассчитанные ими в качестве организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительного пенсионного фонда по состоянию на 1 апреля 2008 года.
Организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, представляют в Агентство указанные в настоящем пункте акты в срок до 1 мая 2008 года.
4. В случае расхождения значений стоимости одной условной единицы пенсионных активов накопительного пенсионного фонда, рассчитанных организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, (накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами) и накопительным пенсионным фондом по состоянию на 1 апреля 2008 года, организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами (накопительный пенсионный фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами) с 1 апреля 2008 года принимает в расчет значение стоимости одной условной единицы пенсионных активов, рассчитанное накопительным пенсионным фондом на указанную дату.

5. Стратегия және талдау департаменті (Г.А. Ділімбетова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
6. Агенттіктің Төрайымының қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық баспасөз құралдарында жариялау шараларын қабылдасын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төрайым
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 25 қаңтардағы N 4
қаулысына қосымша
"Зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтердің
нормативтік маңызы, олардың есебінің
әдістемесі туралы нұсқаулықтың
1-1-қосымшасы
Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша
кредиттік тәуекел
Валюталау күніне дейінгі
мерзім
Мемле-
кеттік
бағалы
қағаз-
дармен
мәмі-
лелер
Валю-
талық
мәмі-лелер
Пайыз-
дық мә-
мілелер
Мемле-
кеттік
емес
бағалы
қағаз-
дармен
мәміле-
лер
Қымбат
метал-
дармен
жасал-
ған
мәміле-
лер
Басқа мәмі-
лелер
1 жылдан кем

5. Департаменту стратегии и анализа (Дилимбетова Г.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 25 января 2008 года N 4
"Приложение 1-1 к Инструкции о нормативных
значениях пруденциальных нормативов, методике
их расчетов для организаций, осуществляющих
инвестиционное управление пенсионными
активами
Кредитный риск по сделкам с производными финансовыми инструментами
Срок до даты
валютирования
Сделки с
государст-
венными
ценными
бумагами
Валют-
ные
сделки
Процент-
ные
сделки
Сделки с
негосудар-
ственными
ценными
бумагами
Сделки с
драго-
ценными
металлами
Прочие
сделки
Менее 1 года