Қаржылық есептілікті қалыптастыру мақсатында қаржы ұйымдарында және арнайы қаржы компанияларында валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын қолдану туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 25 ақпандағы N 11 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 27 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5171 болып енгізілді. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министірің 2009 жылғы 28 қаңтардағы N 36 Бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқарамасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 4 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы министірің 2009.01.28 N 36 Бұйрығымен, ҚР Ұлттық Банкі Басқарамасының 2009.01.26 N 4 Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңының 8-бабының к-1) және к-3) тармақшаларына және»"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңының 20-бабының 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қаржылық есептілікті қалыптастыру мақсатында қаржы ұйымдары мен арнайы қаржы компаниялары»"Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын анықтау тәртібін белгілеу туралы" бірлескен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 629 бұйрығының және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 512 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2106 тіркелген) 1-тармағында белгіленген тәртіппен анықталған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын пайдалана отырып, сауда-саттық жүргізілген күннің аяғында активтер мен міндеттемелер шоттарындағы қалдықтарды қайта санасын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолдансын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, қаржы ұйымдарына және арнайы қаржы компанияларына жіберсін.

О применении рыночного курса обмена валют в финансовых организациях и специальных финансовых компаниях в целях формирования финансовой отчетности
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2008 года № 11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2008 года № 5171. Утратило силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 января 2009 года № 36 и Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 4
Сноска. Утратило силу приказом МФ РК от 28.01.2009 N 36 и Постановлением Правления НБ РК от 26.01.2009 N 4 (порядок введения в действие см. п.8 ).
В соответствии с подпунктами к-1) и к-3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" от 30 марта 1995 года и пунктом 6 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" от 28 февраля 2007 года Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Финансовым организациям и специальным финансовым компаниям в целях формирования финансовой отчетности осуществлять пересчет остатков на счетах активов и обязательств в конце дня, в котором проводились торги, с использованием рыночного курса обмена валют, определенного в порядке, установленном пунктом 1 совместного приказа Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 629 и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 512 "Об установлении порядка определения рыночного курса обмена валют" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2106).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", финансовых организаций и специальных финансовых компаний.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ақышевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                        Ә.Сәйденов

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Акишева Д.Т.
Председатель
Национального Банка                                 А. Сайденов