Лицензиарлар беретін ақпаратты жинау, талдау, өңдеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2008 жылғы 26 тамыздағы N 182 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 25 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5309 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің 16.01.2013 № 17 бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Лицензиялау туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес Б Ұ ЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Лицензиарлар беретін ақпаратты жинау, талдау, өңдеу ережесі бекітілсін.
2. Экономика салаларын дамыту департаменті (М.Н. Байбеков) және Заң департаменті (Д.А. Ешімова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі М.Ә. Құсайыновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2008 жылғы 26 тамыздағы
N 182 бұйрығымен бекітілген
Лицензиарлар беретін ақпаратты жинау, талдау,
өңдеу ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы лицензиарлар беретін ақпаратты жинау, талдау, өңдеу ережесі (бұдан әрі - Ереже) лицензиялау саласында мемлекеттік саясатты қ алыптастыру ж ә не за ң намаларды жетілдіру ж ө нінде
ұ сыныстар ә зірлеу ма қ сатында лицензиарлар беретін а қ паратты жинау, талдау ж ә не өң деу т ә ртібіне қ ойылатын негізгі талаптарды ай қ ындайды.
2. Лицензиарлардың ақпаратты беру нысандары
мен мерзімдері
2. Лицензиарлар жарты жылдықта бір рет есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне осы Ережеге 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысанда қағаз және электронды тасығыштарда ақпаратты береді .
3. Ақпаратқа:
берілген ж ә не қ айта ресімделген лицензияларды ң ж ә не (немесе) лицензиялар ғ а қосымшалардың саны (жалпы саны, олардың көрсеткіштерінің серпіні);
лицензиялар ж ә не (немесе) лицензиялар ғ а қосымшалар беруден бас тартуды ң негізгі себептері;
лицензияларды қ айта ресімдеуге арнал ғ ан негіздемелер;
қызмет түрлері (кіші түрлері) бойынша лицензиялық бақылау әдістері, нысандары және нә тижелері;
лицензиялау саласындағы нормативтік құқықтық актілер нормаларының қайшылықтары мен қайталануын жоюға бағытталған заңнамаларды және басқа да рұқсат беру ресімдерін жетілдіру, нақты лицензияланатын салаларды, қызмет түрлерін (кіші түрлерін) оңтайландыру, лицензия беру ресімдерін жеңілдету жөніндегі ұсыныстар;
ведомстволық статистикалық байқаулардың нәтижелері және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиаттардың қызметі туралы есепті кезеңде жүргізілген тексерістер туралы ақпараттар;
лицензиарлармен жүзеге асырылған лицензиялық бақылау нәтижелері туралы мәліметтер (лицензиялау саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалары нормаларының жиі кездесетін құқық бұзушылықтар туралы ақпарат) көрсетіле отырып талдамалық жазба беріледі.

Об утверждении Правил сбора, анализа, обработки информации, предоставляемой лицензиарами
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 26 августа 2008 года № 182. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2008 года № 5309. Утратил силу приказом Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 января 2013 года № 17
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономического развития и торговли РК от 16.01.2013 № 17.
В соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила сбора, анализа, обработки информации, предоставляемой лицензиарами.
2. Департаменту развития отраслей экономики (Байбеков М.Н.) и Юридическому департаменту (Ешимова Д.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Кусаинова М.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования.
Министр                                          Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 26 августа 2008 года № 182
Правила сбора, анализа, обработки информации,
предоставляемой лицензиарами
1. Основные положения
1. Настоящие Правила сбора, анализа, обработки информации, предоставляемой лицензиарами (далее - Правила) определяют основные требования к порядку сбора, анализа и обработки информации, предоставляемой лицензиарами, в целях выработки предложений по формированию государственной политики и совершенствования законодательства в области лицензирования.
2. Формы и сроки предоставления информации лицензиарами
2. Лицензиары один раз в полугодие, не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляют информацию в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан по форме, согласно приложениям 1234 к настоящим Правилам на бумажных и электронных носителях.
3. К информации представляется аналитическая записка с отражением:
количества выданных и переоформленных лицензий и (или) приложений к лицензиям (общее количество, динамика их показателей);
основных причин отказа в выдаче лицензии и (или) приложений к лицензиям;
оснований для переоформления лицензий;
методов, форм и результатов лицензионного контроля по видам (подвидам) деятельности;
предложений по совершенствованию законодательства, направленных на устранение противоречий и дублирования норм нормативных правовых актов в области лицензирования и других разрешительных процедур, оптимизацию конкретных лицензируемых сфер, видов (подвидов) деятельности, упрощение процедур выдачи лицензий;
информации о результатах ведомственных статистических наблюдений и (или) проведенных за отчетный период обследований о деятельности лицензиатов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
сведений о результатах осуществления лицензиарами лицензионного контроля (информация о часто встречаемых правонарушениях норм действующего законодательства Республики Казахстан в области лицензирования).

3. Лицензиарлар беретін ақпаратты талдау және өңдеу
4. Ақпаратты талдау әрбір лицензиар бойынша, лицензияланатын қызмет түрі (кіші түрі) бойынша жүзеге асырылады.
Ақпаратты талдауға:
есепті кезеңде берілген, қайта ресімделген лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың, сонымен бірге, лицензияларды беруден, қайта ресімдеуден бас тартылған өтініштердің саны туралы статистикалық деректерді талдау;
лицензиялау саласындағы заңнамаларды жетілдіру және лицензиялар беру ресімдерін жеңілдету бойынша лицензиарлардың ұсыныстарын талдау жатады.
5. Талдау нәтижелері лицезиялау саласында мемлекеттік саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу кезінде пайдаланылады.
Ақпаратты өндеудің негізгі әдістері экономикалық талдау әдістері және статистика әдістері болып табылады.
6. Лицензиарлар беретін ақпаратты талдау нәтижелері бойынша Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің сайтына орналастырылатын жылдық есеп жасалады.
Лицензиарлар беретін
ақпаратты жинау, талдау,
өңдеу ережесіне
1-қосымша
Есепті кезеңде қайта ресімделген лицензиялардың саны
Р\с N Лицензияла-
натын қ ызмет
т ү рі (кіші
т ү рі)
Лицензияны
ж ә не
(немесе)
лицензия-
лар ғ а
қо сымшалар-
ды қ айта
ресімдеуге
келіп
т ү скен
ө тініштер-
ді ң саны
Қ айта
ресімделген
лицензиялар-
ды ң ж ә не
(немесе)
лицензиялар-
ғ а қ осымша-
ларды ң саны
Лицензияларды
ж ә не (немесе)
лицензиялар ғ а
қ осымшаларды
қ айта ресім-
деуден бас
тартыл ғ ан
ө тініш
берушілерді ң
саны
1.
2.
Жиыны
Лицензиарлар беретін
ақпаратты жинау, талдау,
өңдеу ережесіне
2-қосымша
Есепті кезеңде лицензияны қайта ресімдеуден бас
тарту себептері туралы қысқаша ақпарат
Р\с
N
Лицензияла-
натын қ ызмет
т ү рі (кіші
т ү рі)
Ө тінішті ң
келіп
т ү скен
к ү ні,
тіркеу N
Жауап
хатты ң
к ү ні мен
н ө мірі
Лицензиялар ж ә не
(немесе) лицен-
зиялар ғ а қ осым-
шалар беруден бас
тарту негіздері
(Н Қ А тарма қ тарын
толы қ к ө рсету)
1.
2.
Жиыны
Лицензиарлар беретін
ақпаратты жинау, талдау,
өңдеу ережесіне
3-қосымша
Есепті кезеңде берілген, қайта ресімделген
лицензиялардың және лицензиялар және (немесе)
лицензияларға қосымшалар беруден бас тартылған
өтініштердің саны туралы жиынтық ақпарат
Р/с
N
Лицензия-
ланатын
қ ызмет
т ү рі
(кіші
т ү рі)
Лицензия
ж ә не
(немесе)
лицензия-
лар ғ а
қ осымшалар
алу ғ а келіп
т ү скен
ө тініштер-
ді ң саны
Лицензияны ж ә не
(немесе) лицен-
зиялар ғ а қ осым-
шаларды беруден
бас тартыл ғ ан
ө тініш берушілер-
ді ң саны
Берілген
лицензияларды ң
ж ә не (немесе)
лицензиялар ғ а
қ осымшаларды ң
саны
_____ жылдар ү шін
1.
2.
Жиыны
Лицензиарлар беретін
ақпаратты жинау, талдау,
өңдеу ережесіне
4-қосымша
Лицензиялау саласындағы заңнамаларды жетілдіру және
лицензия беру ресімін жеңілдету жөніндегі ұсыныстар
Р/с
N
Ө згерістер
мен то-
лы қ тырулар
енгізуді
талап
ететін
лицензиялау
саласында ғ ы
нормативтік
құқ ы қ ты қ
акті
Қ олданыста ғ ы
редакция
Ұ сыныл ғ ан
ө згерістер
мен толы қ ты-
руларды ң
редакциясы
Ө згерістер
мен толы қ ты-
рулар енгізу
қ ажеттілігіне
негіздеме
1.
2.
Жиыны

3. Анализ и обработка информации,
предоставляемой лицензиарами
4. Анализ информации осуществляется по каждому лицензиару, виду (подвиду) лицензируемой деятельности.
Анализ информации включает в себя:
анализ статистических данных о количестве выданных, переоформленных лицензий и (или) приложений к лицензии, а также заявлений, по которым отказано в выдаче, переоформлении лицензии за отчетный период;
анализ предложений лицензиаров по совершенствованию законодательства в области лицензирования и упрощению процедур выдачи лицензий.
5. Результаты анализа используются при подготовке предложений по совершенствованию государственной политики в области лицензирования.
Основными методами обработки информации являются методы экономического анализа и методы статистики.
6. По результатам анализа информации, предоставляемой лицензиарами, составляется ежегодный отчет размещаемый на сайте Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам сбора, анализа,
обработки информации,
предоставляемой лицензиарами
Количество переоформленных лицензий
за отчетный период
п\п
Вид
(подвид)
лицензи-
руемой дея-
тельности
Количество
поступивших
заявлений на
переоформление
лицензии и (или)
приложений к
лицензии
Количество
переоформлен-
ных лицензий
и (или)
приложений к
лицензии
Количество
заявителей,
которым отказано
в переоформлении
лицензии и (или)
приложений к
лицензии
1.
2.
Итого
Приложение 2
к Правилам сбора, анализа,
обработки информации,
предоставляемой лицензиарами
Краткая информация о причинах отказа в
переоформлении лицензии за отчетный период
п\п
Вид (подвид)
лицензируемой
деятельности
Дата
поступления
заявления, №
регистрации
Дата и
номер
ответного
письма
Основания
(с подробным
указанием
пунктов НПА)
для отказа в
выдаче лицен-
зии и (или)
приложения к
лицензии
1.
2.
Итого
Приложение 3
к Правилам сбора, анализа,
обработки информации,
предоставляемой лицензиарами
Сводная информация о количестве выданных,
переоформленных лицензий и заявлений, по которым
отказано в выдаче лицензий и (или) приложений к
лицензии за отчетный период
п\п
Вид (подвид)
лицензируемой
деятельности
Количество
поступивших
заявлений на
получение
лицензии и
(или) при-
ложений к
лицензии
Количество
заявителей,
которым отка-
зано в выдаче
лицензии и
(или) при-
ложений к
лицензии
Количество
выданных
лицензий и
(или) при-
ложений к
лицензии
за_______годы
1.
2.
Итого
Приложение 4
к Правилам сбора, анализа,
обработки информации,
предоставляемой лицензиарами
Предложения по совершенствованию
законодательства в области лицензирования
и упрощению процедуры выдачи лицензий
п/п
Нормативно-
правовой акт
в области
лицензирова-
ния, требующий
внесения
изменений и
дополнений
Действующая
редакция
Редакция
предлагаемого
изменения или
дополнения
Обоснование
необходимости
внесения
изменений или
дополнений
1.
2.
Итого