Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 қыркүйектегі N 50 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5317 болып енгізілді.
Сыбайлас жемқорлықпен күрес мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы комиссиясы жұмыс тобының 2008 жылғы 18 маусымдағы N 52-16.5 хаттамасының 3 тармақ 3) тармақшасын орындау мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне келесі толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 112 (01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.11.18 № 122 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
3) Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2009.09.29 N 53 бұйрығымен.
4) Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 20.02.2015 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына (Г.В. Ким) жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                  Р. Түсіпбеков
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігінің (қаржы полициясы)
Төрағасы
_____________С.Қалмырзаев
2008 жылғы 6 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
_____________А.Шабдарбаев
2008 жылғы 19 тамыз
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты жанындағы
Соттар жөніндегі
комитетінің төрағасы
_____________І.Елекеев
2008 жылғы
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
_____________З.Балиева
2008 жылғы 29 тамыз
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
_____________Б.Жәмішев
2008 жылғы 15 тамыз
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі
_____________Д.Ахметов
2008 жылғы 22 тамыз
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер Министрі
_____________Б.Мұхамеджанов
2008 жылғы
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар бойынша
Министрі
_____________В.Божко
2008 жылғы 8 тамыз
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2008 жылғы 4 қыркүйектегі
N 50 бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі және
сотта қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 3 қосымша
1.0 Нысаны
Қылмыстарды есепке алу кәртішкесі
1. ______________________________________________
ҚІ қозғаған органның аталуы

О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 сентября 2008 года № 50. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2008 года № 5317. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 36
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 20.02.2015 № 36 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Во исполнение подпункта 3) пункта 3 Протокола заседания рабочей группы Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией от 18 июня 2008 года № 52-16.5, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 112 (вводится в действие с 01.01.2015);
2) утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 18.11.2011 № 122 (вводится в действие с 01.01.2012).
3) утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.09.2009 N 53;
4) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 "Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2741, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., № 13-16, ст. 915, с дополнениями и изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 сентября 2006 года № 48 "О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 "Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4424, от 6 сентября 2007 года № 36 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4954 и от 4 февраля 2008 года № 5 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5158):
в Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности, утвержденной указанным приказом:
в пункте 11 первое и второе предложение изложить в следующей редакции:
"11. В пункте 1 карточки указывается наименование органа (должностного лица), выявившего коррупционное правонарушение. В пункте 1.1 указывается наименование государственного органа, по инициативе которого выявлено коррупционное правонарушение.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                              Р. Тусупбеков
СОГЛАСОВАНО:
Председатель Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
______________ С. Калмурзаев
6 августа 2008 года
Председатель Комитета
Национальной безопасности
Республики Казахстан
___________ А. Шабдарбаев
19 августа 2008 года
Председатель Комитета по
судебному администрированию
при Верховном Суде
Республики Казахстан
____________ И. Елекеев
"___" ____________ 2008 года
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ Б. Мухамеджанов
18 августа 2008 года
Министр обороны
Республики Казахстан
____________ Д. Ахметов
22 августа 2008 года
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
____________ В. Божко
8 августа 2008 года
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Жамишев
15 августа 2008 года
Министр юстиции
Республики Казахстан
___________ З. Балиева
29 сентября 2008 года
Приложение 1
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 4 сентября 2008 года № 50
Приложение 3
к Инструкции по ведению
единого карточного учета
заявлений, сообщений о
преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования
и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 1.0
Карточка учета преступления
1. ______________________________________________
Наименование органа, возбудившего УД

2. ҚІ қозғаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2).
3. ҚІ нөмірі___________________ қозғалған күні "___"______ 20  ж.
1./_/_/_/_/_/_/
2./_/
3./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/./_/_/./_/_/
күні айы жылы
4. Қылмыс жасалған аудан_____________________
5. Әскери бөлімнің нөмірі (аталуы)___________
6. Статистикалық есепке алу түрі: есепке алу
(1), алып тастау (2)
9. Кәртішкенің ҚСжАЕК келіп түскен күні
"____"___________ 20  ж.
ҚСжАЕК қызметкері
4./_/
5./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
6./_/
9./_/_/./_/_/./_/_/
күні айы жылы
10. Қылмыстық іс қозғалды: прокурормен (01), ІІО тергеушісімен (02), ІІО анықтаушысымен (03), учаскелік инспектормен (04), ҰҚК тергеушісімен (05), ҰҚК анықтаушысымен (06), ҚП тергеушісімен (07), ҚП штаттағы анықтаушысымен (08), ҚП қызметкерімен, анықтаудың бөлінген функцияларымен (09), кеден анықтаушысымен (10), ТЖМ анықтаушысымен (11), ТМ анықтаушысымен (12), ӘТД анықтаушысымен (13), ІІМ ӘП анықтаушысымен (14), ӘҚ әскери полиция анықтаушысымен (15), ӘБ командирімен (16), әскери қарсы барлау органдарымен (17), ҰҚК ӘП анықтаушысымен (18), сотпен (19), ҰҚК ШҚ анықтаушысымен (20).
10.1. Мынадай нәтижелер бойынша қозғалды: қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы 200  ж. "___"______N____қаулының күшін жоюдың нәтижесінде (01), соның ішінде соттың ҚР ҚІЖК 109-б. тәртібімен (13), бас тарту туралы шешімді қабылдаған органның атауы_____________, бас тарту туралы шешімді қабылдаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), алдында тіркелмеген материалдар бойынша (02), тергеу барысында анықтадды (03), N_____________ істен бөліп шығару қылмысқа қатысты (04), тұлғаға қатысты (05), ҚР ҚІЖК 394-бабының 1-бөлігі, 3-тармағымен орган арқылы жеке айыптау ісі бойынша (06), Материалды қосымша тексеріске жолдағаннан кейін (07), ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылды (08), ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-белігінің 3-тармағына сәйкес қылмыстық істі қозғаудан бас тартылды (09), мемлекеттік органдар қызметіндегі заңдылықтарды қадағалау саласы бойынша тексерулер (10), әкімшілік өндірістің негізсіз қозғалуы (11), жеке айыптаулар бойынша материалдарды сотқа заңсыз беру (12), мемлекеттік органның өз қызметкеріне қатысты жүргізген тексеру нәтижесінде (13).
10.2. Тексеріс барысында ҚСжАЕК қызметкерімен анықталды (1), прокурормен (2), сотпен (3), қылмыстық қудалау органдарымен (4), сонымен қатар, есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша ведомстволық инспекциялармен (5).
10.3 Қылмыс бірлескен жұмыс нәтижесінде айқындалды: ҰҚК (1), ІІМ (2), ҚМ КБК (3), ЭСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5) және т.б.(6).

2. Служба, возбудившая УД: следствие (1), дознание
(2).
3. Номер УД ______ дата возбуждения "__"________20__г.
1./_/_/_/_/_/_/
2./_/
3./_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/_/_/
/_/_/./_/_/./_/_/
чис.  мес. год
4. Район совершения преступления (гарнизон) ________
5. Номер (наименование) войсковой части ___________
6. Вид стат. учета: учесть (1), снять (2)
9. Дата поступления карточки в УКПСиСУ
"___"_________20__г.
Сотрудник УКПСиСУ _____________________
4./_/
5./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
6./_/
9./_/_/./_/_/.
чис.  мес.
/_/_/
год
10. Уголовное дело возбуждено: прокурором (01),
следователем ОВД (02), дознавателем ОВД (03), участковым
инспектором (04), следователем КНБ (05), дознавателем
КНБ (06), след-м ФП (07), штатным дознавателем ФП (08),
сотрудником ФП, наделенным функциями дознания (09),
дознавателем таможни (10), дознавателем МЧС (11), дозна-
вателем ИУ (12), следователем ВСД (13), дознавателем ВП
МВД (14), дознавателем военной полиции ВС (15), команди-
ром ВЧ (16), органами военной контрразведки (17), дозна-
вателем ВП КНБ (18), судом (19), дознаватель ПС КНБ
(20).
10.1. Возбуждено по результатам: отмены постановления
об отказе в возбуждении уголовного дела (01), в т.ч.
судом в порядке ст. 109 УПК РК (13) №___ дата
"___"_________20__ г., наименование органа принявшего
решение об отказе_______, служба, принявшая решение об
отказе: следствие (1), дознание (2), по ранее незареги-
стрированному материалу (02), выявлено в ходе расследо-
вания (03), выделено из дела №____ в отношении преступ-
ления (04), в отношении лица (05), по делу частного
обвинения органом по ст. 394 ч. 1 п. 3 УПК РК (06), после направления материала на дополнительную проверку (07), отказано в ВУД по нереабилитирующим основаниям (08), в т.ч. отказано в ВУД по п. 3 ч. 1 ст. 37 УПК РК (9), проверки по линии надзора за законностью в деятельности государственных органов (10), необоснованного возбуждения административного производства (11), незаконной передачи материалов в суд по частным обвинениям (12), по результатам проверок, проведенных государственным органом, в отношении своего работника (13)
10.2. Укрытое от учета преступление выявлено:
сотрудником УКПСиСУ (1), прокурором (2), судом (3),
ведомственным путем (4), в т.ч. ведомственными
инспекциями по учетно-регистрационной дисциплине (5).
преступление укрыто от учета путем: необоснованного
отказа в возбуждении уголовного дела (1), нерегистрации
(2), несвоевременного принятия решения (3), необоснован-
ного возбуждения адм. производства (4), необоснованной
передачи материала в суд по делам частного обвинения
(5), невыделения материала для решения вопроса о возбуж-
дении нового уголовного дела (6), иные (7)
орган, укрывший преступление _____________________
служба: следствие (1), дознание (2)
10.3 Преступление выявлено в результате совместной
работы с: КНБ (1), МВД (2), КТК МФ (3), АБЭКП (4), ПС
КНБ (5) и другими (6).

11. Қылмыс туралы өтініштердің, хабарлардың нөмірі және оның ӨТК тіркелген күні.
N________________"____"___________________ 20  ж.
_________________________________________________     өтінішті (хабарды) тіркеген органның аталуы
12. Қылмыстарды сипаттау (қылмыс жасаудың әдісі, орны, сипаты, күні, уақыты (сағат), материалдық залал құны мың теңге) "___"________ 20  ж. "____сағ.____мин." Залал_____________ мың теңге
13. Күдіктілердің аты-жөндері, туған күндері, жұмыс орындары, лауазымдары
Анықтамалық бойынша код (14)
10./_/_/
10.1./_/_/
N./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/./_/_/./_/_/
күні айы жылы
N./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11./_/_/_/_/_/_/
/_/_/./_/_/./_/_/
күні айы жылы
12./_/_/./_/_/./_/_/ күні айы жылы
/_/_/c./_/_/мин.
/_/_/_/_/_/_/
/_/_/мың теңге
14. Жасалған қылмысқа күдікті тұлға: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды орындаушылар: депутат (03), саясат қызметкері (05), соның ішінде әкім (04), сот (06); жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын (07), мемлекеттік функцияларды орындайтын басқа да тұлғалар және оларға теңестірілгендер (08); Мемлекеттік мекемелердің кызметкерлері: министрліктердің: денсаулық сақтау (21), білім және ғылым (22), қаржы (23), ауыл шаруашылығы (24), сыртқы істер (25), энергетика және минералды ресурстар (26), индустрия және сауда (27), қоршаған ортаны қорғау (28), экономика және бюджетті жоспарлау (29), туризм және спорт (30), мәдениет және ақпарат (31), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (32), көлік және коммуникация (33); агенттіктердің: статистика жөніндегі (34), жер ресурстарын реттеу бойынша (35), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (36), қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі (37), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (38), ақпараттандыру және байланыс жөніндегі (39), Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі (40), ұлттық ғарыштық агенттігінің (48); Ұлттық банктің (49), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (71);
бас бостандығынан айырылу түрінде жазаны өтеушілер: Түзету колониясы (41), тәрбиелеу колониясы (42), тергеу изоляторы (43), колония қоныс (44), қоғамнан оқшаулаусыз (45), уақытша ұстау изоляторы (46), қылмыстық-орындау инспекциясы (47);
Ведомство коды: қаржы полициясы (51), салық комитеті (52), ІІМ (53), БМ (54), биліктің мемлекеттік органдары (55), ҰҚК (56), ТЖМ (57), кеден органдары (58), сот оргаңдары (59), прокуратура (60), ІІМ әскери полициясы (61), ҰҚК шекаралық қызметі (62), Республикалық гвардия (63), басқа да әскери құрылымдар (64), ҚР Жоғарғы Сот жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитет (65), ІІМ ІКҚ (66), ІІМ ішкі әскері (67), ӘМ (68), Қылмыстық-атқару комитеті (69), ҰҚК ШҚ әскери полициясы (70), басқа да мемлекеттік құрылымдар (79).
Деңгей: республикалық (81), облыстық (82), аудандық (83); Ә скери қызметшілерге: қатардағы (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер (94), жұмысшы (қызметші) (95); Олардың ішінде: жедел (96), шарт бойынша қызмет (97).
14./_/_/

11. Номер заявления, сообщения о преступлении и дата
регистрации его в КУЗе.
№_______ "__"__________ 20__ г.
______________________________________________________
Наименование органа, зарегистрировавшего заявление
(сообщение)
12. Описание преступления (способ, место, характер,
дата, время (часы) совершения преступления, размер
материального ущерба в тыс. тенге) "__"________ 20_ г.
"_____ ч. _____ мин."
Ущерб _____________________ тыс. тенге
_______________________________________________________
_______________________________________________________
12.1 Преступление: очевидное (01), неочевидное (02)
______________________________________________________
|13. Ф.И.О, дата рожд.    |    Код по справочнику     |
|подозреваемых, место     |       (из рек. 14)        |
|работы, должность        |                           | |_________________________|___________________________|
|                         |   |   |   |   |   |   |   | |_________________________|___|___|___|___|___|___|___|
10./_/_/
10.1./_/_/
№ отк./_/_/_/_/ /_/_/_/_/_/_/
_/_/._/_/._/_/
чис. мес. год
из № /_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/_/
10.2./_/_/
10.3./_/_/_/
11./_/_/_/_/_/_/
/_/_._/_/._/_/
чис. мес. год
12._/_/._/_/._/_/
чис. мес. год
/_/_/ч. /_/_/мин.
/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/ тыс. тенге
12.1./_/_/
14. В совершении преступления подозревается лицо:
кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02);
выполняющее государственные функции: депутат (03),
политический служащий (05), в т.ч. аким (04), судья
(06); занимающее ответственную государственную должность
(07), др.лица, выполняющие гос. функции, а также прирав-
ненные к ним (08);
служащие гос. учреждений: Министерств: здравоохранения
(21), образования и науки (22), финансов (23), сельского
хозяйства (24), иностранных дел (25), энергетики и
минеральных ресурсов (26), индустрии и торговли (27),
охраны окружающей среды (28), экономики и бюджетного
планирования (29), туризма и спорта (30), культуры и
информации (31), труда и социальной защиты населения
(32), транспорта и коммуникаций (33); агентств: по
статистике (34), по управлению земельными ресурсами
(35), по регулированию естественных монополий (36), по
надзору и регулированию финансовых рынков и финансовых
организаций (37), по делам государственной службы (38),
по информатизации и связи (39), по регулированию
деятельности регионального финансового центра города
Алматы (40), Национального космического агентства (48);
Национального банка (49), Счетного комитета по контролю
за исполнением республиканского бюджета (71), служащие
акиматов и их структурных подразделений (72);
лицо, отбывающее наказание в виде лишения свободы в: ИК(41), ВК(42), СИЗО (43), колония поселение (44), без
изоляции от общества (45), ИВС (46), уголовно-исполни-
тельной инспекции (47)
Код ведомства: финансовая полиция (51), налоговый
комитет (52), МВД (53), МО (54), органы гос. власти
(55), КНБ (56), МЧС (57), тамож. органы (58), судебные
органы (59), прокуратура (60), военная полиция МВД (61),
погран. служба КНБ (62), Республиканская гвардия (63),
другие воинские формирования (64), Комитет по судебному
администрированию при Верховном Суде РК (65), ВСО МВД
(66), Вн. войска МВД (67), МЮ (68), Комитет уголовно-
исполнительной системы (69), военная полиция пограничной
службы КНБ (70), прочие гос. структуры (79);
Уровень: республиканский (81), областной (82), районный
(83);
Для военнослужащих: рядовой (91), сержант (92),
прапорщик (93), офицер (94), рабочий (служащий) (95);
из них: срочной (96), контрактной службы (97).
14. /_/_/,/_/_/,
/_/_/,/_/_/

15. Қылмыс дәрежесі ҚР ҚК бабы тармағы бойынша 15.1 Қылмыс: қызметпен байланыспайтын сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысатын (02), лаңкестік бағытта (03), адамды саудаға салумен байланысты (04)
16. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа (4).
16.1 ҚР ҚК 10 бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
17. ҚР ҚК 24 бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
18. Мөлшерде: күрделі (1), асакүрделі (2).
15.бап /_/_/_/ б. /_/_/т./_/_/
15.1./_/_/
16./_/
16.1./_/
17./_/
18./_/
19. Қосымша белгілер: табиғи зіл зала (01), апат (02), басқа да жауынгерлік немесе (03) арнайы техникамен байланысты (04), қаруды абайсыздықпен қолдану (05), жарылғыш затпен (06), электрлік зақымдау (07), төмен температураның ықпалы (08), мүлікті билік етуден шектелу (09), есірткімен байланысты (10), қасақана (11), абайсызда (12), тапсырыс бойынша (13), күш қолданумен (14), өткізу мақсатында немесе есірткі құралдарын өткізу (15), азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты (16).
20. Қылмыс жасалды: республикалық (01), облыстық орталықта (02), аудандық орталықта (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), ауылда (06), түзету колониясында (07), тәрбиелеу колониясында (08), ЕПМ (09), ӘБ аумағында (10), тергеу изоляторында (11), УҚҰИ (12), колония қоныста (13), қылмыстық орындау инспекциясында (14); басқа да орындарда (15), мемлекеттік шекарада (16), бірнеше мемлекеттердің аумағында (17)
19./_/_/,/_/_/,/_/_/
20./_/_/
21. Қылмыс жасалған орын: ашық орындар: көше (алаң) (01), сауда орны (02), вокзал: т/ж (03), мұхит (өзен) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), қоршалмаған үйдің маңы (жекелерден басқа) (07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), басқа да көшелік (12), су қоймалары (13), орман, орман отырғызулары (14), шұқырлы жерлер, ойлы жерлер (15), автотұрақ (16), АЗС (17); жеке аула, сонымен қатар қоршалған (18). Үй-жайлар: пәтер (21), үй (22), тұрғын үй подъезі (23), лифт (24), шатыр (25), қуыс (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), дәр мекеме (29), демалу үйі (санаторий) (30), дачалар (31), отарлар (32), сақтау үй-жайлары (33), сақтау орны (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), балабақша (38), сарай (39), құрылыстағы үй (40), киім ілгіш (41), дінге табыну (42), қойма (43), оқу орны (44), басқа да орындар (45), түнгі клуб (46), казино (47), ломбард (48), ойын бизнесінің объектісі (49), жол жүрушілер поезді вагонының тамбуры (50);
21./_/_/
Дүкендер: мемлекеттік сауда (51), коммерциялық (52), жеке (53), әскери сауда (54), комиссиялық (55), буфет (56), киоскі (57), дәмхана, мейрамхана (58).
Банкілер: мемлекетаралық (61), мемлекеттік (62), акционерлік (63), шетелдік қатысулармен (64), жеке (65), коммерциялық (66), акционерлік қоғам (67), еншілес акционерлік банкі (69), жинақтаушы банкі (70), кәсіпорындар және мекемелер кассасы (71), айырбастау пункті (72).
Кәсіпорын, мекеме, ұйымдар: офис (81), база (82), дәріхана (83), байланыс бөлімі (84), мұражай (85), көрме залы (86), діни табынушылық орындары (87), театрлар, кинотеатрлар (88), ЖОО (89);
Көлік: қоғамдық көлік (91), т/ж (92), әуе (93), мұхиттық, өзендік (94), электрлік (95), автокөліктік (96), жеке (97), басқалары (98), автострада (трасса) (99).

15. Квалификация преступления ст.___ ч.___ п.__ УК РК
15.1. Преступление: коррупционное не связанное по
службе (01), связанное по службе (02), экстремистской
направленности (03), связанное с торговлей людьми (04)
16. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2),
другое (4).
16.1. По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней
тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4)
17. По ст. 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
18. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
15. ст./_/_/_/
ч./_/_/
п./_/_/
15.1./_/_/
16./_/
16.1.
17./_/
18./_/
19. Дополнительные отметки: стихийное бедствие (01),
катастрофа (02), связано с иной боевой (03) или специ-
альной техникой (04), неосторожное обращение с оружием
(05), взрывчатым веществом (06), поражение электрическим
током (07), воздействие низких температур (08), ограни-
чение в распоряжении имуществом (09), связанные с нарко-
тиками (10), умышленно (11) по неосторожности (12), по
заказу (13), с применением насилия (14), в целях сбыта
либо сбыт наркотических средств (15), связанных с
нарушением конституционных прав граждан (16).
20. Преступление совершено в: республиканском (01),
областном центре (02), районном центре (03), городе
(04), военном городке (05), поселке, ауле (06), ИК (07),
ВК (08), ЛПУ (09), на территории ВЧ (10), СИЗО (11), ИВС
(12), колония поселения (13), уголовно-исполнительной
инспекции (14); в других местах (15), на государственной
границе (16), на территории нескольких государств (17).
19./_/_/,/_/_/,
/_/_/,/_/_/
20./_/_/
21. Место совершения преступления: открытая
местность: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: ж/д
(03), морской (речной) (04), автовокзал (05), аэровокзал
(06), не огороженный двор дома (за исключением частных)
(07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10),
перрон (11), прочие уличные (12), водоем (13), лес,
лесопосадка (14), пустырь, овраг (15), автостоянка (16),
АЗС (17); частный двор, в т.ч. огороженный (18)
Помещения: квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома
(23), лифтовой отсек (24), чердак (25), подвал (26),
гостиница (27), общежитие (28), медучрежд. (29), дом
отдыха (санаторий) (30), дача (31), казарма (32),
подсобное помещение (33), хранилище (34), вагон (35),
контейнер (36), гараж (37), дет. сад (ясли) (38), сарай
(39), строящийся дом (40), гардероб (41), религиозно-
культовая (42), склад (43), учебное заведение (44),
другие помещения (45), ночной клуб (46), казино (47),
ломбард (48), объект игорного бизнеса (49), тамбур вагона пассажирского поезда (50);
Магазины: государственной торговли (51), коммерческий
(52), частный (53), военторг (54), комиссионный (55),
буфет (56), киоск (57), кафе, ресторан (58).
Банки: межгосударственный (61), государственный (62),
акционерный (63), с иностранным участием (64), частный
(65), коммерческий (66), акционерное общество (67),
дочерний акционерный банк (69), Сбербанк (70), кассы
предприятий и учреждений (71), обменный пункт (72).
Предприятия, учреждения, организации: офис (81), база
(82), аптека (83), отделение связи (84), музей (85),
выставочный зал (86), места отправления религиозного
культа (87), театр, к/театр (88), ВУЗ (89);
Транспорт: общественный транспорт (91), ж/д (92),
воздушный (93), морской, речной (94), электрический
(95), автомобильный (96), личный (97), др. механ. (98),
автострада (трасса) (99).

21.1. Қоғамдық орындар (1), іс-қимылсыз сәттегі қоғамдық орын (2).
22.Қол сұғу нысанасы: құнды тастар және темірлер: алтын (01), күміс (02), платина (03), зергерлік бұйымдар (04), құнды тастар (05), басқалары (06), темір және мұнай: түсті (07), сонымен қатар, электрберуші (08), қара (09), жиі топырықты (10), мыс (11), мұнай (12), мұнай өнімдері (13), ЖЖМ (14), бензін (15); тарихи, деректі құндылықтар (16), мәдениет құндылықтары (17), көне көздері (18), өнер шығармашылығы (19); құжаттар: төлқұжат (20), куәлік: жеке (21), қызметтік (22), жылжымайтын дүние-мүлік: үй, пәтер (23), жер бөлігі (24), басқалары (25); техника: есептеп шығару (компьютерлік) (26), теле-видео аппаратуралар (27), радиоаппаратуралар (28), басқа (29); көлік: жүк автокөлігі (30), автокөлік (31), мотоциклдер (32), мопедтер (33), велосипедтер (34), басқа (35), автомобиль заттары (36), дөңгелектер (колеса) (37); өнеркәсіп тауарлары (38), азық-түлік тауары (39), бидай (40), ауылшаруашылық өнімі (41), ет өнімі (42), балық өнімі (43), спирт өнімі (44), темекі бұйымы (45), дәрі-дәрмек (46), құрылыс материалдары (47), орман және орман өнімі (48); ұсақ үй жануарлары (ешкі, қойлар) (49), ірі қара мал (жылқылар, қара малдар) (50), жиі кездесетін аңдар және құстар (51), үй құсы (52), балықтардың құнды түрлері (53), есірткі заттары (54), радиоактивті материалдар (55), қатты әсер еткіш дәрі-дәрмек заттары (56), көліктегі жүктер: т/ж (57), су (58), әуе (59), ә\б мүлігі және мекеме (60), хабарлау жолдары (61), байланыс (62), салық және міндет төлемдері (63), терілер (64), бас киімдері (65), сөмке (портфель) (66), киім, аяқ киім (67), жол жүрушілер киімі (68), ұялы телефондар (69), тозатын заттар (70), әскери техника (71), валюта (72), құнды қағаздар (73), қағаздар (74), қарулар (75), оқ-дәрілер (76), жарылғыш заттар (77), көмір (78), табиғи газ (79), электр энергиясы (80), интелектуалдық меншік объектілері (81), адамның органдары мен тіні (83), барсетка (84), тағы басқа (82).
23. Қол сұғу нысанасы мынадай меншікте: мемлекеттік (1), ұжымдық (2), кооперативтік (3), акционерлік (4), қоғамдық ұйымдарда (5), шетелдік қатысулармен бірлесіп (6), шетел фирмасымен (7), жеке (8), жеке (9).
24. Жәбірленушілердің жалпы саны (1)___, олардың ішінде әйелдер: (2)____, кәмелетке толмағандар (3)___, әскери қызметшілер (4)___, шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (5)___.
25. Жәбірленушілер арасында қайтыс болғандар саны (1), олардың ішінде: әйелдер (2), кәмелетке толмағандар саны (3), әскери қызметшілер (4), шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (5).

21.1. Общественное место (1), общественное место в
момент его не функционирования (2).
21./_/_/
21.1./_/
22. Предмет посягательства: драг.камни и металлы:
золото (01), серебро (02), платина (03), юв. изделия
(04), драгоценные камни (05), другие (06), металл и
нефтепродукты: цветной (07), в т.ч. с линией электропе-
редачи (08), черный (09), редкоземельный (10), ртуть
(11), нефть (12), нефтепродукты (13), ГСМ (14), бензин
(15); худ., исторические ценности (16), культурные
ценности (17), антиквариат (18), произведения искусства
(19); документы: паспорт (20), удостоверение: личности
(21), служебное (22), на недвижимость: дом, квартира
(23), земельный участок (24), другие (25); техника:
вычислительная (компьютерная) (26), теле-видеоаппаратура
(27), радиоаппаратура (28), другая (29); трансп. средст-
ва: грузовые (30), автомобили (31), мотоциклы (32),
мопеды (33), велосипеды (34), другие (35), автозапчасти
(36), скаты (колеса) (37); промтовары (38), продтовары
(39), зерно (40), сельхозпродукты (41), мясопродукты
(42), рыбопродукты (43), спиртные продукты (44), табач-
ные изделия (45), медикаменты (46), стройматериалы (47),
лес и лесопродукты (48); мелкий домашний скот (козы,
овцы) (49), крупный скот (лошади, коровы) (50), редкие
животные и птицы (51), домашняя птица (52), ценные породы рыб (53), наркотические средства (54), радиоактивные материалы (55), сильнодействующие лекарств, средства (56), грузы на транспорте: ж/д (57), водном (58), воздушном (59), имущество в/ч и учрежд. (60), пути сообщения (61), средства связи (62), налоги и обязат. платежи (63), меха (64), головные уборы (65), сумка (портфель) (66), одежда, обувь (67), вещи у пассажиров (68), сотовые телефоны (69), носильные вещи (70), боевая техника (71), валюта (72), ценные бумаги (73), деньги (74), оружие (75), боеприпасы (76), взрывчатые вещ-ва (77), уголь (78), природный газ (79), э/энергия (80), объекты интеллектуальной собственности (81), органы и ткани человека (83), барсетка (84), иные (82).
23. Предмет посягательства находился в собственнос-
ти: государственной (1), коллективной (2), кооперативной
(3), акционерной (4), общ. организации (5), совместной с
иностр. участием (6), иностранной фирмы (7), частной
(8), личной (9).
22./_/_/,/_/_/,
/_/_/
23./_/,/_/
24. Общее количество потерпевших (1) ______, из них
женщин (2)______, несовершеннолетних (3)______,
военнослужащих (4) ______, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ)
(5) _______.
25. Число погибших среди потерпевших (1) ______, из
них женщин (2) ______, несовершеннолетних (3) ______,
военнослужащих (4) ______, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ)
(5) _______.

26. Қылмыс төмендегілерге қатысты жасалды: құқық қорғаушы органының қызметкеріне және арнайы органдарға: ІІМ (01), ҰҚК (02), ЭжСЖҚКА (03), КБК (04), ТЖМ (05), ТЖМ ГО (06), прокуратураларға (07), соттарға (08), әділет органдарына (09), депутаттарға (10), әкімдерге (11), басқа да мем. қызметшілерге (12), әскери полиция (13); жұмысшыларына: банкі (21), дүкен (22), ақша жинаушы (23), қорғаушы, күзетші (24), автокөлік жүргізушісі (25), таксиші (26); жеке еңбек қызметімен айналысатын тұлғалар (31), кәсіпкерлік қызметпен, коммерциялық қызметпен айналысатын тұлғалар (32); тасымалдаушы зат (33), қашық шет елдегі шет ел тұлғалары (41), ТМД азаматтары (42);
Мектепке дейінгі жас шамасындағы балалар: балалар үйінің (43), жетімдер үйінің (44).
Оқитындар: орта мектепте (45), мектеп-интернатта (46), техникумда (47), гимназияда (48), лицейде (49), колледжде (50), уақытша жұмыссыз тұлғалары (51), ЖОО студенті (52), КТМ оқушысы (53).
26.1. Жәбірленген шет елдіктердің азаматтығы (сонымен катар ТМД азаматтары) (анықтама бойынша)
27. Төмендегілерді қолдану арқылы жасалды: қарулар: суық (01), газ (02), атыс қаруы (03), сондай-ақ кесу қаруы (04), тегіс ұңғылы кару (05), оқ-дәрілер (06), сонымен қатар миналар (07), гранаттар (08), жарылғыш заттары: өндірістік (09), жасанды жарылғыш заттары (10), бұзу қаруы (11), техникалық заттар (12), көлік (13), химиялық заттар (14), сонымен қатар уландыратын (15), жүйкеге әсер ететін заттар (16); компьютерлік техника (17), бағдарламалық заттар (18), магниттік тасушылар (19), жалған несиелік авизо (20), басқа да бейімді заттар (21), құрал-саймандар (22), бүркемелеу заттары (23), құжаттар (24), газкескіштер (25), зақымдаушы (26);
27.1. Алынды: қару: автоматтың кескіш қаруы (01) ____ дана, автоматтық емес кескіш (02) ____ дана, тегіс ұңғылы аң қаруы (03) ____ дана, тегіс ұңғылы әскери (04) ____ дана, автоматтық емес әскери (05) ____ дана, спорттық атыс қаруы (06)____дана, газ (07)____дана, суық (08)_____дана, пневматикалық қару (09) ____ дана, сигналдық (10) ____ дана, басқа да (11)____дана, зақымдаушы (12) ____ дана. Оқ-дәрілер: ә скери (21)_____дана, аңшылық (22)____дана, спорттық (23)____дана, газдық өзіндік қорғану (24)____дана, басқалары (25)____дана, зақымдаушы (26)____дана;
Жарылғыш заттары: әскери (31)____дана, өндірістік (32)____дана, жасанды (33)____дана, химиялық заттар (34)____дана, радиоактивті материалдар (35)____дана.
Лаңкестік материалдар: үндеухаттар (41)____дана, кітаптар (42)____дана, басқа да тасушылар (43)____дана.
28. Төмендегідей жолмен жасалды: адамды кепілге алу: балаларды (01), ересектерді (02), еркін қол жетімділік (03), күштеп зорлау жолымен (04), кілт таңдау (05), есіктерді бұзу (06), алдау (07), параға сатып алу (08), айдап әкету (09), вагон асытқыштары, контейнерлер (10), пломбаларды бұзу (11), форт арқылы кіру (12), бұзу (13), қирату (14), сығу (15), секіру (16), балкон арқылы кіру (17), сейфті бұзу (18), қаруды қорқыта қолдану (19), өртеу (20), 175 бап: қалта ұрлығы (21), автокөліктің салонынан ұрлау (22), көліктің жасақтануы (23), шинаны тесу (24), алаңдату арқылы (25).
27./_/_/,/_/_/,/_/_/,/_/_/

26. Преступление совершено в отношении: работника
правоохр. и спец. органов: МВД (01), КНБ (02), АБЭКП
(03), КТК (04), МЧС (05), сотрудника ГО МЧС (06),
прокуратуры (07), судьи (08), органов юстиции (09),
депутата (10), акима (11), прочих гос. служащих (12);
военной полиции (13).
работника: банка (21), магазина (22), инкассатора (23),
охранника, сторожа (24), водителя автотранспорта (25),
таксиста (26); лица, занимающегося: индивидуальной
трудовой деятельностью (31), предпринимательством,
коммерческой деятельностью (32); инкас. средств
передвижения (33),
иностранных лиц дальнего зарубежья (41), граждан СНГ
(42);
детей дошкольного возраста: домов ребенка (43),
домов-сирот (44);
учащихся: средней школы (45), школы-интерната (46),
техникума (47), гимназии (48), лицея (49), колледжа
(50), студент ВУЗа (52), учащийся ПТШ (53);
временно не работающего (51).
26.1. Гражданство потерпевших иностранцев (в т.ч. гр-н
СНГ) (по справочнику)
24./_/_/(1),
/_/_/(2),
/_/_/(3),
/_/_/(4),
/_/_/(5).
25./_/_/(1),
/_/_/(2),
/_/_/(3),
/_/_/(4),
/_/_/(5).
26./_/_/,
/_/_/, /_/_/
26.1./_/_/_/,
/_/_/_/,/_/_/_/
27. Совершено с применением: оружия: холодного (01),
газового (02), огнестрельного (03), в т.ч. нарезного
(04), гладкоствольного (05), боеприпасов (06), в т.ч.
мин (07), гранат (08), взрывчатых веществ: промышленных
(09), самодельных взрывных устройств (10), орудия взлома
(11), технических средств (12), транспорта (13), хими-
ческих средств (14), в т.ч. отравляющих (15), психотроп-
ных веществ (16); компьютерной техники (17), програм-
много средства (18), магнитных носителей (19), фиктивных
кредитовых авизо (20), других приспособленных предметов
(21), инструментов (22), маскировочных средств (23),
документов (24), газорезки (25), травматического (26)
27.1.Изъято: оружие: нарезное автоматическое (01) ___шт.
нарезное неавтоматическое (02) ___шт. гладкоствольное охотничье (03) ___шт. гладкоствольное воинское (04) ___шт. неавтоматическое воинское (05) шт., спортивное огнестрельное (06) ___шт., газовое (07) ___шт., холодное (08) ___шт., пневматическое (09) ___шт., сигнальное (10) ___шт., другое (11) ___шт., травматическое (12) ___шт.
боеприпасы: воинские (21)___ шт., охотничьи (22) ___шт.,
спортивные (23) ___шт., газовые самообороны (24) ___шт.,
другие (25) ___шт., травматические (26) ___ шт.,
взрывчатые вещества: воинские (31), промышленные (32)
___шт., самодельные (33) ___шт., химические средства
(34) ___шт., радиоактивные материалы (35) ___шт.,
экстремистские материалы: листовки (41) ___шт., книги
(42) ___шт, иные носители (43) ___шт.
28. Совершено путем: захвата заложника: детей (01),
взрослых (02), свободного доступа (03), насильственным
путем (04), подбора ключа (05), взлома двери (06),
обмана (07), подкупа (08), угона (09), проруба вагона,
контейнера (10), срыва пломб (11), проникновения ч/з
форт. (12), пролома (13), разбития (14), отжима (15),
рывка (16), ч/з балкон (17), взлома сейфа (18), угрозы
применения оружия (19), поджога (20), ст. 175: карманная
кража (21), из салона автотранспорта (22), разукомплек-
тование транспортного средства (23), прокола шины (24),
отвлечения (25).
27./_/_/,/_/_/,
/_/_/,/_/_/