Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 24 қазандағы N 85 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 26 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5375 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2010 № 81 (01.01.2011 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық ұйымдардағы бухгалтерлiк есепті жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1972 тіркелген; Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2516 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1972 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 1 қыркүйектегі N 325 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3475 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 3 ақпандағы N 22 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4285 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Бухгалтерлік есептің толық есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы N 49 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4953 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 27 тамыздағы N 98 қаулыларымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен қоса) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған Есепшоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарында:
2-тарауда :

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных организаций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 октября 2008 года № 85. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2008 года № 5375. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.09.2010 № 81 (вводится в действие с 01.01.2011).
В целях совершенствования бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных организациях Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1972; с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 сентября 2003 года № 325 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1972", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2516, от 3 февраля 2005 года № 22 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3475, от 5 июня 2006 года № 49 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4285, от 27 августа 2007 года № 98 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных компаний", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4953) внести следующие дополнения и изменения:
в типовом Плане счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня и ипотечных организаций, утвержденном указанным постановлением:
в главе 2 :

1054 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1054 101 Басқа банктердегі теңгедегі корреспонденттік шоттар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1054 102 Басқа банктердегі ЕАВ-ғы корреспонденттік шоттар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1054 103 Басқа банктердегі ВБТ-ғы корреспонденттік шоттар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)";
1204 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1204 101 Теңгедегі бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1204 102 ЕАВ-ғы бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1204 103 ВБТ-ғы бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)";
1259 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1259 101 Басқа банктерде орналастырылған теңгедегі салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1259 102 Басқа банктерде орналастырылған ЕАВ-ғы салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1259 103 Басқа банктерде орналастырылған ВБТ-ғы салымдар бойынша резервтер (провизиялар)";
1301 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1301 161 "Қазпочта" АҚ теңгедегі корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдар
1301 162 "Қазпочта" АҚ ЕАВ-ғы корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдар
1301 163 "Қазпочта" АҚ ВБТ-ғы корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдар";
1319 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1319 101 Басқа банктерге берілген теңгедегі заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1319 102 Басқа банктерге берілген ЕАВ-ғы заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1319 103 Басқа банктерге берілген ВБТ-ғы заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)";
1329 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1329 101 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген теңгедегі заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1329 102 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ЕАВ-ғы заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1329 103 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ВБТ-ғы заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)";
1401 123 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1401 151 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген теңгедегі овердрафт заемдар
1401 152 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ЕАВ-ғы овердрафт заемдар

после счета 1054 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1054 101 Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в других банках в тенге
1054 102 Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в других банках в СКВ
1054 103 Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в других банках в ДВВ";
после счета 1204 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1204 101 Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным бумагам в тенге
1204 102 Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным бумагам в СКВ
1204 103 Резервы (провизии) на покрытие убытков по ценным бумагам в ДВВ";
после счета 1259 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1259 101 Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках в тенге
1259 102 Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках в СКВ
1259 103 Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках в ДВВ";
после счета 1301 143 дополнить счетами следующего содержания:
"1301 161 Займы овердрафт по корреспондентским счетам АО "Казпочта" в тенге
1301 162 Займы овердрафт по корреспондентским счетам АО "Казпочта" в СКВ
1301 163 Займы овердрафт по корреспондентским счетам АО "Казпочта" в ДВВ";
после счета 1319 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1319 101 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам в тенге
1319 102 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам в СКВ
1319 103 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам в ДВВ";
после счета 1329 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1329 101 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, в тенге
1329 102 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, в СКВ
1329 103 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, в ДВВ";
после счета 1401 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1401 151 Займы овердрафт в тенге, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам
1401 152 Займы овердрафт в СКВ, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам

1401 153 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ВБТ-ғы овердрафт заемдар";
1420 123 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1420 151 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген теңгедегі қаржы лизингі
1420 152 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ЕАВ-ғы қаржы лизингі
1420 153 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ВБТ-ғы қаржы лизингі";
1421 123 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1421 151 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген теңгедегі қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
1421 152 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ЕАВ-ғы қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
1421 153 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ВБТ-ғы қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек";
1424 123 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1424 151 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген теңгедегі заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
1424 152 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ЕАВ-ғы заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
1424 153 Өзге қаржы ұйымдары-резиденттерге берілген ВБТ-ғы заемдар бойынша мерзімі өткен берешек";
1428 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1428 101 Клиенттерге берілген теңгедегі заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1428 102 Клиенттерге берілген ЕАВ-ғы заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1428 103 Клиенттерге берілген ВБТ-ғы заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)";
1472 000 шоттың атында және одан әрі мәтін бойынша " Тәуелді" және "т әуелді" деген сөздер тиісінше "Қауымдасқан" және "қауымдасқан" деген сөздермен ауыстырылсын ;
1725 163 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1725 231 Шетелдік орталық банктер-резидент еместерде орналастырылған теңгедегі салымдар бойынша есептелген кірістер
1725 232 Шетелдік орталық банктер-резидент еместерде орналастырылған ЕАВ-ғы салымдар бойынша есептелген кірістер
1725 233 Шетелдік орталық банктер-резидент еместерде орналастырылған ВБТ-ғы салымдар бойынша есептелген кірістер";
1726 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1726 131 Шетелдік орталық банктер-резиденттерде орналастырылған теңгедегі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 132 Шетелдік орталық банктер-резиденттерде орналастырылған ЕАВ-ғы салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 133 Шетелдік орталық банктер-резиденттерде орналастырылған ВБТ-ғы салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы";

1401 153 Займы овердрафт в ДВВ, предоставленные иным финансовым организациям-резидентам";
после счета 1420 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1420 151 Финансовый лизинг в тенге, предоставленный иным финансовым организациям-резидентам
1420 152 Финансовый лизинг в СКВ, предоставленный иным финансовым организациям-резидентам
1420 153 Финансовый лизинг в ДВВ, предоставленный иным финансовым организациям-резидентам";
после счета 1421 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1421 151 Просроченная задолженность по финансовому лизингу в тенге, предоставленному иным финансовым организациям-резидентам
1421 152 Просроченная задолженность по финансовому лизингу в СКВ, предоставленному иным финансовым организациям-резидентам
1421 153 Просроченная задолженность по финансовому лизингу в ДВВ, предоставленному иным финансовым организациям-резидентам";
после счета 1424 123 дополнить счетами следующего содержания:
"1424 151 Просроченная задолженность по займам в тенге, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам
1424 152 Просроченная задолженность по займам в СКВ, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам
1424 153 Просроченная задолженность по займам в ДВВ, предоставленным иным финансовым организациям-резидентам";
после счета 1428 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1428 101 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам в тенге
1428 102 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам в СКВ
1428 103 Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам в ДВВ";
в названии счета 1472 000 и далее по тексту слова "зависимые" и "зависимых" заменить соответственно словами "ассоциированные" и "ассоциированных";
после счета 1725 163 дополнить счетами следующего содержания:
"1725 231 Начисленные доходы по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-нерезидентах в тенге
1725 232 Начисленные доходы по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-нерезидентах в СКВ
1725 233 Начисленные доходы по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-нерезидентах в ДВВ";
после счета 1726 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1726 131 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-резидентах в тенге
1726 132 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-резидентах в СКВ
1726 133 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-резидентах в ДВВ";

1726 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1726 161 "Қазпочта" АҚ-да орналастырылған теңгедегі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 162 "Қазпочта" АҚ-да орналастырылған ЕАВ-ғы салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 163 "Қазпочта" АҚ-да орналастырылған ВБТ-ғы салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 231 Шетелдік орталық банктер-резидент еместерде орналастырылған теңгедегі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 232 Шетелдік орталық банктер-резидент еместерде орналастырылған ЕАВ-ғы салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1726 233 Шетелдік орталық банктер-резидент еместерде орналастырылған ВБТ-ғы салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы";
1728 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1728 151 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, басқа қаржы ұйымдары-резиденттерде орналастырылған теңгедегі салым бойынша есептелген кірістер
1728 152 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, басқа қаржы ұйымдары-резиденттерде орналастырылған ЕАВ-ғы салым бойынша есептелген кірістер
1728 153 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, басқа қаржы ұйымдары-резиденттерде орналастырылған ВБТ-ғы салым бойынша есептелген кірістер
1728 231 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, шетелдік орталық банктерде орналастырылған теңгедегі салым бойынша есептелген кірістер
1728 232 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, шетелдік орталық банктерде орналастырылған ЕАВ-ғы салым бойынша есептелген кірістер
1728 233 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, шетелдік орталық банктерде орналастырылған ВБТ-ғы салым бойынша есептелген кірістер";
1728 243 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1728 251 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, басқа қаржы ұйымдары-резидент еместерде орналастырылған теңгедегі салым бойынша есептелген кірістер
1728 252 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, басқа қаржы ұйымдары-резидент еместерде орналастырылған ЕАВ-ғы салым бойынша есептелген кірістер
1728 253 Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын, басқа қаржы ұйымдары-резидент еместерде орналастырылған ВБТ-ғы салым бойынша есептелген кірістер";
1752 293 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1753 000 Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер

после счета 1726 143 дополнить счетами следующего содержания:
"1726 161 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в АО "Казпочта" в тенге
1726 162 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в АО "Казпочта" в СКВ
1726 163 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в АО "Казпочта" в ДВВ
1726 231 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-нерезидентах в тенге
1726 232 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-нерезидентах в СКВ
1726 233 Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в иностранных центральных банках-нерезидентах в ДВВ";
после счета 1728 143 дополнить счетами следующего содержания:
"1728 151 Начисленные доходы по вкладу в тенге, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в других финансовых организациях-резидентах
1728 152 Начисленные доходы по вкладу в СКВ, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в других финансовых организациях-резидентах
1728 153 Начисленные доходы по вкладу в ДВВ, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в других финансовых организациях-резидентах
1728 231 Начисленные доходы по вкладу в тенге, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в иностранных центральных банках
1728 232 Начисленные доходы по вкладу в СКВ, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в иностранных центральных банках
1728 233 Начисленные доходы по вкладу в ДВВ, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в иностранных центральных банках";
после счета 1728 243 дополнить счетами следующего содержания:
"1728 251 Начисленные доходы по вкладу в тенге, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в других финансовых организациях-нерезидентах
1728 252 Начисленные доходы по вкладу в СКВ, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в других финансовых организациях-нерезидентах
1728 253 Начисленные доходы по вкладу в ДВВ, являющемуся обеспечением обязательств банка и ипотечной организации, размещенному в других финансовых организациях-нерезидентах";
после счета 1752 293 дополнить счетами следующего содержания:
"1753 000 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами

1753 131 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 132 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 133 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 141 Резидент банктермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 142 Резидент банктермен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 143 Резидент банктермен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 151 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 152 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 153 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 161 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 162 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 163 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 171 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 172 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 173 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 181 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 182 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 183 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер

1753 131 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с Национальным Банком Республики Казахстан
1753 132 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с Национальным Банком Республики Казахстан
1753 133 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с Национальным Банком Республики Казахстан
1753 141 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с банками-резидентами
1753 142 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с банками-резидентами
1753 143 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с банками-резидентами
1753 151 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1753 152 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1753 153 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1753 161 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1753 162 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1753 163 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
1753 171 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1753 172 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1753 173 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
1753 181 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
1753 182 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
1753 183 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства

1753 191 Үй шаруашылықтары-резиденттермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 192 Үй шаруашылықтары-резиденттермен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 193 Үй шаруашылықтары-резиденттермен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 231 Шетелдік орталық банктермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 232 Шетелдік орталық банктермен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 233 Шетелдік орталық банктермен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 241 Резидент емес банктермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 242 Резидент емес банктермен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 243 Резидент емес банктермен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 252 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 253 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 261 Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 262 Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 263 Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 271 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 272 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 273 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 281 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер

1753 191 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с домашними хозяйствами-резидентами
1753 192 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с домашними хозяйствами-резидентами
1753 193 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с домашними хозяйствами-резидентами
1753 231 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с иностранными центральными банками
1753 232 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с иностранными центральными банками
1753 233 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с иностранными центральными банками
1753 241 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с банками-нерезидентами
1753 242 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с банками-нерезидентами
1753 243 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с банками-нерезидентами
1753 251 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1753 252 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1753 253 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
1753 261 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с государственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1753 262 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с государственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1753 263 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с государственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1753 271 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1753 272 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1753 273 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
1753 281 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства

1753 282 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдармен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 283 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдармен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 291 Үй шаруашылықтары-резидент еместермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 292 Үй шаруашылықтары-резидент еместермен ЕАВ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1753 293 Үй шаруашылықтары-резидент еместермен ВБТ-ғы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер";
1851 111 шоттың атындағы " республикалық" деген сөз "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын ;
мынадай шоттардың нөмірлері және аттары:
"1858 102 ЕАВ-мен қысқа валюталық позициясы
1858 103 ВБТ-мен қысқа валюталық позициясы ";
"1859 102 Банктің ЕАВ-дегі шетел валютасының қарсы құны (ұзақ валюта позициясы )
1859 103 Банктің ВБТ-дегі шетел валютасының қарсы құны (ұзақ валюта позициясы )" алынып тасталсын;
1876 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1876 101 Басқа да банктік қызметтен теңгедегі шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1876 102 Басқа да банктік қызметтен ЕАВ-ғы шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1876 103 Басқа да банктік қызметтен ВБТ-ғы шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)";
1877 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1877 101 Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша теңгедегі шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1877 102 Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша ЕАВ-ғы шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1877 103 Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша ВБТ-ғы шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)";
1878 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1878 101 Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша теңгедегі шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1878 102 Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша ЕАВ-ғы шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1878 103 Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша ВБТ-ғы шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)";
1879 293 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"1880 000 Секьюритилендірілетін активтер
1880 101 Резидент ұйымдарға берілген теңгедегі секьюритилендірілетін активтер
1880 102 Резидент ұйымдарға берілген ЕАВ-ғы секьюритилендірілетін активтер

1753 282 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
1753 283 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
1753 291 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с домашними хозяйствами-нерезидентами
1753 292 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с домашними хозяйствами-нерезидентами
1753 293 Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с домашними хозяйствами-нерезидентами";
в названии счета 1851 111 слово "республиканский" заменить словом "государственный";
номера и названия следующих счетов:
"1858 102 Короткая валютная позиция по СКВ
1858 103 Короткая валютная позиция по ДВВ";
"1859 102 Контрстоимость СКВ в тенге (длинной валютной позиции)
1859 103 Контрстоимость ДВВ в тенге (длинной валютной позиции)" исключить;
после счета 1876 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1876 101 Резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности в тенге
1876 102 Резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности в СКВ
1876 103 Резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности в ДВВ";
после счета 1877 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1877 101 Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью в тенге
1877 102 Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью в СКВ
1877 103 Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью в ДВВ";
после счета 1878 000 дополнить счетами следующего содержания:
"1878 101 Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью в тенге
1878 102 Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью в СКВ
1878 103 Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью в ДВВ";
после счета 1879 293 дополнить счетами следующего содержания:
"1880 000 Секьюритизируемые активы
1880 101 Секьюритизируемые активы, предоставленные организациям-резидентам, в тенге
1880 102 Секьюритизируемые активы, предоставленные организациям-резидентам, в СКВ

1880 103 Резидент ұйымдарға берілген ВБТ-ғы секьюритилендірілетін активтер
1880 201 Резидент емес ұйымдарға берілген теңгедегі секьюритилендірілетін активтер
1880 202 Резидент емес ұйымдарға берілген ЕАВ-ғы секьюритилендірілетін активтер
1880 203 Резидент емес ұйымдарға берілген ВБТ-ғы секьюритилендірілетін активтер";
1899 000 – 1899 293 шоттардың аттары мынадай редакцияда жазылсын:
"1899 000 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша талаптар
1899 131 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне теңгедегі талаптар
1899 132 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ЕАВ-ғы талаптар
1899 133 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ВБТ-ғы талаптар
1899 141 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент банктерге теңгедегі талаптар
1899 142 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент банктерге ЕАВ-ғы талаптар
1899 143 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент банктерге ВБТ-ғы талаптар
1899 151 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдарға теңгедегі талаптар
1899 152 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдарға ЕАВ-ғы талаптар
1899 153 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдарға ВБТ-ғы талаптар
1899 161 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарға теңгедегі талаптар
1899 162 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарға ЕАВ-ғы талаптар
1899 163 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарға ВБТ-ғы талаптар
1899 171 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарға теңгедегі талаптар
1899 172 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарға ЕАВ-ғы талаптар
1899 173 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарға ВБТ-ғы талаптар

1880 103 Секьюритизируемые активы, предоставленные организациям-резидентам, в ДВВ
1880 201 Секьюритизируемые активы, предоставленные организациям-нерезидентам, в тенге
1880 202 Секьюритизируемые активы, предоставленные организациям-нерезидентам, в СКВ
1880 203 Секьюритизируемые активы, предоставленные организациям-нерезидентам, в ДВВ";
названия счетов с 1899 000 по 1899 293 изложить в следующей редакции:
"1899 000 Требования по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 131 Требования в тенге к Национальному Банку Республики Казахстан по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 132 Требования в СКВ к Национальному Банку Республики Казахстан по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 133 Требования в ДВВ к Национальному Банку Республики Казахстан по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 141 Требования в тенге к другим банкам-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 142 Требования в СКВ к другим банкам-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 143 Требования в ДВВ к другим банкам-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 151 Требования в тенге к организациям-резидентам, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 152 Требования в СКВ к организациям-резидентам, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 153 Требования в ДВВ к организациям-резидентам, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 161 Требования в тенге к государственным нефинансовым организациям-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 162 Требования в СКВ к государственным нефинансовым организациям-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 163 Требования в ДВВ к государственным нефинансовым организациям-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 171 Требования в тенге к негосударственным нефинансовым организациям-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 172 Требования в СКВ к негосударственным нефинансовым организациям-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 173 Требования в ДВВ к негосударственным нефинансовым организациям-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами

1899 181 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдарға теңгедегі талаптар
1899 182 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдарға ЕАВ-ғы талаптар
1899 183 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдарға ВБТ-ғы талаптар
1899 191 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй-шаруашылықтары-резиденттерге теңгедегі талаптар
1899 192 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй-шаруашылықтары-резиденттерге ЕАВ-ғы талаптар
1899 193 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй-шаруашылықтары-резиденттерге ВБТ-ғы талаптар
1899 231 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік орталық банктерге теңгедегі талаптар
1899 232 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік орталық банктерге ЕАВ-ғы талаптар
1899 233 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік орталық банктерге ВБТ-ғы талаптар
1899 241 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент емес банктерге теңгедегі талаптар
1899 242 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент емес банктерге ЕАВ-ғы талаптар
1899 243 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент емес банктерге ВБТ-ғы талаптар
1899 251 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдарға теңгедегі талаптар
1899 252 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдарға ЕАВ-ғы талаптар
1899 253 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдарға ВБТ-ғы талаптар
1899 261 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарына теңгедегі талаптар
1899 262 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарына ЕАВ-ғы талаптар
1899 263 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарына ВБТ-ғы талаптар

1899 181 Требования в тенге к некоммерческим организациям-резидентам, обслуживающим домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 182 Требования в СКВ к некоммерческим организациям-резидентам, обслуживающим домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 183 Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-резидентам, обслуживающим домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 191 Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 192 Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 193 Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 231 Требования в тенге к иностранным центральным банкам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 232 Требования в СКВ к иностранным центральным банкам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 233 Требования в ДВВ к иностранным центральным банкам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 241 Требования в тенге к другим банкам-нерезидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 242 Требования в СКВ к другим банкам-нерезидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 243 Требования в ДВВ к другим банкам-нерезидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 251 Требования в тенге к организациям-нерезидентам, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 252 Требования в СКВ к организациям-нерезидентам, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 253 Требования в ДВВ к организациям-нерезидентам, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 261 Требования в тенге к государственным нефинансовым организациям иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 262 Требования в СКВ к государственным нефинансовым организациям иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 263 Требования в ДВВ к государственным нефинансовым организациям иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами

1899 271 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарына теңгедегі талаптар
1899 272 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарына ЕАВ-ғы талаптар
1899 273 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарына ВБТ-ғы талаптар
1899 281 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдарға теңгедегі талаптар
1899 282 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдарға ЕАВ-ғы талаптар
1899 283 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдарға ВБТ-ғы талаптар
1899 291 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй-шаруашылықтары-резидент еместерге теңгедегі талаптар
1899 292 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй-шаруашылықтары-резидент еместерге ЕАВ-ғы талаптар
1899 293 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй-шаруашылықтары-резидент еместерге ВБТ-ғы талаптар";
2044 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"2045 000 Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты";
2046 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"2047 000 Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты";
2054 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2054 161 "Қазпочта" АҚ-дан теңгемен алынған қысқа мерзімді заемдар
2054 162 "Қазпочта" АҚ-дан ЕАВ-мен алынған қысқа мерзімді заемдар
2054 163 "Қазпочта" АҚ-дан ВБТ-мен алынған қысқа мерзімді заемдар" ;
2056 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2056 161 "Қазпочта" АҚ-дан теңгемен алынған ұзақ мерзімді заемдар
2056 162 "Қазпочта" АҚ-дан ЕАВ-мен алынған ұзақ мерзімді заемдар
2056 163 "Қазпочта" АҚ-дан ВБТ-мен алынған ұзақ мерзімді заемдар" ;
2113 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2113 161 "Қазпочта" АҚ-дан теңгемен алынған овернайт заемдары
2113 162 "Қазпочта" АҚ-дан ЕАВ-мен алынған овернайт заемдары
2113 163 "Қазпочта" АҚ-дан ВБТ-мен алынған овернайт заемдары";
2123 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2123 161 "Қазпочта" АҚ-ның теңгемен қысқа мерзімді салымдары (бiр айға дейiн)

1899 271 Требования в тенге к негосударственным нефинансовым организациям иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 272 Требования в СКВ к негосударственным нефинансовым организациям иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 273 Требования в ДВВ к негосударственным нефинансовым организациям иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 281 Требования в тенге к некоммерческим организациям-нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 282 Требования в СКВ к некоммерческим организациям-нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 283 Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 291 Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 292 Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
1899 293 Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам по операциям с прочими производными финансовыми инструментами";
после счета 2044 000 дополнить счетом следующего содержания:
"2045 000 Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций";
после счета 2046 000 дополнить счетом следующего содержания:
"2047 000 Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций";
после счета 2054 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2054 161 Краткосрочные займы в тенге, полученные от АО "Казпочта"
2054 162 Краткосрочные займы в СКВ, полученные от АО "Казпочта"
2054 163 Краткосрочные займы в ДВВ, полученные от АО "Казпочта";
после счета 2056 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2056 161 Долгосрочные займы в тенге, полученные от АО "Казпочта"
2056 162 Долгосрочные займы в СКВ, полученные от АО "Казпочта"
2056 163 Долгосрочные займы в ДВВ, полученные от АО "Казпочта";
после счета 2113 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2113 161 Займы овернайт в тенге, полученные от АО "Казпочта"
2113 162 Займы овернайт в СКВ, полученные от АО "Казпочта"
2113 163 Займы овернайт в ДВВ, полученные от АО "Казпочта";
после счета 2123 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2123 161 Краткосрочные вклады в тенге АО "Казпочта" (до одного месяца)

2123 162 "Қазпочта" АҚ-ның ЕАВ- мен қысқа мерзімді салымдары (бiр айға дейiн)
2123 163 "Қазпочта" АҚ-ның ВБТ- мен қысқа мерзімді салымдары (бiр айға дейiн)" ;
2124 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2124 161 "Қазпочта" АҚ-ның теңгемен қысқа мерзімді салымдары (бiр жылға дейiн)
2124 162 "Қазпочта" АҚ-ның ЕАВ- мен қысқа мерзімді салымдары (бiр жылға дейiн)
2124 163 "Қазпочта" АҚ-ның ВБТ- мен қысқа мерзімді салымдары (бiр жылға дейiн)" ;
2125 143 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2125 161 "Қазпочта" АҚ-нан бір түнге тартылған теңгемен салымдар
2125 162 "Қазпочта" АҚ-нан бір түнге тартылған ЕАВ-мен салымдар
2125 163 "Қазпочта" АҚ-нан бір түнге тартылған ВБТ-мен салымдар";
2201 000 – 2201 113 шоттардың аттарында "Республикалық" деген сөз "Мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай шоттардың нөмірлері және аттары:
"2202 000 Жергiлiктi бюджеттiң ақшасы
2202 121 Жергiліктi бюджеттiң ақшасы (теңге)
2202 122 Жергiлiктi бюджеттің ақшасы (EAB)
2202 123 Жергiлiктi бюджеттің ақшасы (ВБТ)" алынып тасталсын;
2726 293 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
"2727 000 Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 131 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 132 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 133 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 141 Резидент банктермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 142 Резидент банктермен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 143 Резидент банктермен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 151 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 152 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 153 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 161 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 162 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар

2123 162 Краткосрочные вклады в СКВ АО "Казпочта" (до одного месяца)
2123 163 Краткосрочные вклады в ДВВ АО "Казпочта" (до одного месяца)";
после счета 2124 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2124 161 Краткосрочные вклады в тенге АО "Казпочта" (до одного года)
2124 162 Краткосрочные вклады в СКВ АО "Казпочта" (до одного года)
2124 163 Краткосрочные вклады в ДВВ АО "Казпочта" (до одного года)";
после счета 2125 143 дополнить счетами следующего содержания:
"2125 161 Вклады в тенге, привлеченные от АО "Казпочта" на одну ночь
2125 162 Вклады в СКВ, привлеченные от АО "Казпочта" на одну ночь
2125 163 Вклады в ДВВ, привлеченные от АО "Казпочта" на одну ночь";
в названиях счетов с 2201 000 по 2201 113 слово "республиканского" заменить словом "государственного";
номера и названия следующих счетов:
"2202 000 Деньги местного бюджета
2202 121 Деньги местного бюджета (тенге)
2202 122 Деньги местного бюджета (СКВ)
2202 123 Деньги местного бюджета (ДВВ)" исключить;
после счета 2726 293 дополнить счетами следующего содержания:
"2727 000 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами
2727 131 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с Национальным Банком Республики Казахстан
2727 132 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с Национальным Банком Республики Казахстан
2727 133 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с Национальным Банком Республики Казахстан
2727 141 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с банками-резидентами
2727 142 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с банками-резидентами
2727 143 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с банками-резидентами
2727 151 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
2727 152 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
2727 153 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
2727 161 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
2727 162 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с государственными нефинансовыми организациями-резидентами

2727 163 Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 171 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 172 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 173 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 181 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 182 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 183 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 191 Үй шаруашылықтары-резиденттермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 192 Үй шаруашылықтары-резиденттермен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 193 Үй шаруашылықтары-резиденттермен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 231 Шетелдік орталық банктермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 232 Шетелдік орталық банктермен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 233 Шетелдік орталық банктермен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 241 Резидент емес банктермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 242 Резидент емес банктермен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 243 Резидент емес банктермен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 251 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 252 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар

2727 163 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
2727 171 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
2727 172 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
2727 173 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
2727 181 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2727 182 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2727 183 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2727 191 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с домашними хозяйствами-резидентами
2727 192 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с домашними хозяйствами-резидентами
2727 193 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с домашними хозяйствами-резидентами
2727 231 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с иностранными центральными банками
2727 232 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с иностранными центральными банками
2727 233 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с иностранными центральными банками
2727 241 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с банками-нерезидентами
2727 242 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с банками-нерезидентами
2727 243 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с банками-нерезидентами
2727 251 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
2727 252 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций

2727 253 Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 261 Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 262 Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 263 Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 271 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 272 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 273 Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 281 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдармен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 282 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдармен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 283 Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдармен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 291 Үй шаруашылықтары-резидент еместермен теңгедегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 292 Үй шаруашылықтары-резидент еместермен ЕАВ-дағы туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2727 293 Үй шаруашылықтары-резидент еместермен ВБТ-дегі туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар";
2770 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"2770 111 Қазақстан Республикасының Үкіметімен әкімшілік-шаруашылық қызметі бойынша теңгемен есептелген шығыстар";
2851 111 шоттың атында "республикалық" деген сөз "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай шоттардың нөмірлері және аттары:
"2858 102 EAB бойынша ұзын валюта позициясы
2858 103 ВБТ бойынша ұзын валюта позициясы ";
"2859 102 ЕАВ-ның теңгемен қарсы құны (қысқа валюта позициясы)         2859 103 ВБТ-нiң теңгемен қарсы құны (қысқа валюта позициясы)" алынып тасталсын;
2875 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:

2727 253 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций
2727 261 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с государственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
2727 262 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с государственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
2727 263 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с государственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
2727 271 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
2727 272 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
2727 273 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с негосударственными нефинансовыми организациями-нерезидентами
2727 281 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2727 282 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2727 283 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2727 291 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в тенге с домашними хозяйствами-нерезидентами
2727 292 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в СКВ с домашними хозяйствами-нерезидентами
2727 293 Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами в ДВВ с домашними хозяйствами-нерезидентами";
после счета 2770 000 дополнить счетом следующего содержания:
"2770 111 Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности в тенге с Правительством Республики Казахстан";
в названии счета 2851 111 слово "республиканский" заменить словом "государственный";
номера и названия следующих счетов:
"2858 102 Длинная валютная позиция по СКВ
2858 103 Длинная валютная позиция по ДВВ";
"2859 102 Контрстоимость СКВ в тенге (короткой валютной позиции)
2859 103 Контрстоимость ДВВ в тенге (короткой валютной позиции)" исключить;
после счета 2875 000 дополнить счетами следующего содержания:

"2875 101 Т еңгемен шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2875 102 ЕАВ- мен шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2875 103 ВБТ- мен шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2880 000 Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2880 101 Резидент ұйымдарға берілген секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер , теңгемен
2880 102 Резидент ұйымдарға берілген секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер , ЕАВ-мен
2880 103 Резидент ұйымдарға берілген секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер , ВБТ-мен
2880 201 Резидент емес ұйымдарға берілген секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер , теңгемен
2880 202 Резидент емес ұйымдарға берілген секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер , ЕАВ-мен
2880 203 Резидент емес ұйымдарға берілген секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер , ВБТ-мен";
2899 000 – 2899 293 шоттарының аттары мынадай редакцияда жазылсын:
"2899 000 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша міндеттемелер
2899 131 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 132 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 133 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 141 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент банктер алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 142 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент банктер алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 143 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент банктер алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 151 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 152 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 153 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдар алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 161 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгемен міндеттемелер

"2875 101 Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам в тенге
2875 102 Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам в СКВ
2875 103 Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам в ДВВ
2880 000 Обязательства по секьюритизируемым активам
2880 101 Обязательства по секьюритизируемым активам, предоставленным организациям-резидентам, в тенге
2880 102 Обязательства по секьюритизируемым активам, предоставленным организациям-резидентам, в СКВ
2880 103 Обязательства по секьюритизируемым активам, предоставленным организациям-резидентам, в ДВВ
2880 201 Обязательства по секьюритизируемым активам, предоставленным организациям-нерезидентам, в тенге
2880 202 Обязательства по секьюритизируемым активам, предоставленным организациям-нерезидентам, в СКВ
2880 203 Обязательства по секьюритизируемым активам, предоставленным организациям-нерезидентам, в ДВВ";
названия счетов с 2899 000 по 2899 293 изложить в следующей редакции:
"2899 000 Обязательства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 131 Обязательства в тенге перед Национальным Банком Республики Казахстан по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 132 Обязательства в СКВ перед Национальным Банком Республики Казахстан по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 133 Обязательства в ДВВ перед Национальным Банком Республики Казахстан по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 141 Обязательства в тенге перед другими банками-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 142 Обязательства в СКВ перед другими банками-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 143 Обязательства в ДВВ перед другими банками-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 151 Обязательства в тенге перед организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 152 Обязательства в СКВ перед организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 153 Обязательства в ДВВ перед организациями-резидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 161 Обязательства в тенге перед государственными нефинансовыми организациями-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами

2899 162 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 163 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 171 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 172 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 173 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 181 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 182 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 183 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент ұйымдар алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 191 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтары-резиденттер алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 192 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтары-резиденттер алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 193 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтары-резиденттер алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 231 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік орталық банктер алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 232 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік орталық банктер алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 233 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік орталық банктер алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 241 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент емес банктер алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 242 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент емес банктер алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 243 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша басқа резидент емес банктер алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 251 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы теңгемен міндеттемелер

2899 162 Обязательства в СКВ перед государственными нефинансовыми организациями-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 163 Обязательства в ДВВ перед государственными нефинансовыми организациями-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 171 Обязательства в тенге перед негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 172 Обязательства в СКВ перед негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 173 Обязательства в ДВВ перед негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 181 Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 182 Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 183 Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 191 Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 192 Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 193 Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-резидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 231 Обязательства в тенге перед иностранными центральными банками по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 232 Обязательства в СКВ перед иностранными центральными банками по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 233 Обязательства в ДВВ перед иностранными центральными банками по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 241 Обязательства в тенге перед другими банками-нерезидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 242 Обязательства в СКВ перед другими банками-нерезидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 243 Обязательства в ДВВ перед другими банками-нерезидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 251 Обязательства в тенге перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами

2899 252 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 253 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес ұйымдар алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 261 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 262 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 263 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдары алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 271 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 272 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 273 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдары алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 281 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 282 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 283 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдар алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер
2899 291 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтары-резидент еместер алдындағы теңгемен міндеттемелер
2899 292 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтары-резидент еместер алдындағы ЕАВ-мен міндеттемелер
2899 293 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша үй шаруашылықтары-резидент еместер алдындағы ВБТ-мен міндеттемелер";
3561 000 шоттың атында " бағалы қағаздар " деген сөздер "қаржы құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3580 000 шоттың атында " бөлiнбеген таза кiрiсi " деген сөздер   "бөлiнбеген таза пайдасы " деген сөздермен ауыстырылсын;
4594 000 шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"Б асқа да туынды қаржы құралдарымен жүргізілетін операцияларды қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс ";
4896 000 шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"4896 000 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша кірістер";

2899 252 Обязательства в СКВ перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 253 Обязательства в ДВВ перед организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные виды банковских операций, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 261 Обязательства в тенге перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 262 Обязательства в СКВ перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 263 Обязательства в ДВВ перед государственными нефинансовыми организациями иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 271 Обязательства в тенге перед негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 272 Обязательства в СКВ перед негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 273 Обязательства в ДВВ перед негосударственными нефинансовыми организациями иностранного государства по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 281 Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 282 Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 283 Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства, по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 291 Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-нерезидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 292 Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-нерезидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
2899 293 Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-нерезидентами по операциям с прочими производными финансовыми инструментами";
в названии счета 3561 000 слова "ценных бумаг" заменить словами "финансовых инструментов";
в названии счета 3580 000 слова "Нераспределенный чистый доход" заменить словами "Нераспределенная чистая прибыль";
в названии счета 4594 000 слова "прочих операций с" заменить словами "операций с прочими";
название счета 4896 000 изложить в следующей редакции:
"4896 000 Доходы по операциям с прочими производными финансовыми инструментами";

5201 000 шоттың атында "Республикалық" деген сөз "Мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
"5202 000 Жергілікті бюджеттiң ақшасы бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар" шоттың нөмірі және аты алынып тасталсын;
5594 000 шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
" Басқа да туынды қаржы құралдарымен жүргізілетін операцияларды қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс ";
5896 000 шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"5896 000 Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша шығыстар";
6040 000 шоттың атында "/басқа тұлғаға" деген сөздер алынып тасталсын;
6045 000 "Рамбурстау бойынша ықтимал талаптар" шоттың нөмірі және аты алынып тасталсын;
6200 шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
" Бағалы қағаздарды және басқа да туынды қаржы құралдарын сатып алу бойынша шоттар ";
6210 000 және 6225 000 шоттарының аттары мынадай редакцияда жазылсын:
"6210 000 Фьючерс операциялары бойынша шартты талаптар
6225 000 Сатып алынған опцион операциялары – "колл/пут" бойынша шартты талаптары";
"6226 000 Сатып алынған "пут" опцион келісім-шарттары " шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6240 000 шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"6240 000 Проценттік своп";
"6250 000 Өзгермелі проценттік своп " шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6300 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
" Бағалы қағаздарды және басқа да туынды қаржы құралдарын сату бойынша шоттар ";
"6310 000 Қаржы фьючерстерiн сату бойынша шартты талаптар " шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6325 000 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"6325 000 Сатылған "колл/пут" - қарсы шот" опцион операциялары бойынша шартты талаптар";
"6326 000 Сатылған "колл - қарсы шот" опцион келісім-шарттары " шоттың нөмірі және аты алынып тасталсын;
6350 000 шотының атында "туынды құралдар" деген сөздер "туынды қаржы құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"6545 000 Эмитент банк/басқа тұлға алдындағы рамбурстаушы банктің ықтимал міндеттемелері" шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6700 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
" Бағалы қағаздарды және басқа да туынды қаржы құралдарын сатып алу бойынша шоттар ";
6710 000 және 6725 000 шоттарының аттары мынадай редакцияда жазылсын:
"6710 000 Фьючерс операциялары бойынша шартты міндеттемелер
6725 000 "Колл/пут" - қарсы шот" сатып алынған опциондық операциялар бойынша шартты міндеттемелер";
"6726 000 Сатып алынған "пут - қарсы шот" опцион келісім-шарттары " шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6740 000 шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6740 000 Проценттік своп";
"6750 000 Бекітілген проценттік своп " шоттың номері және атауы алынып тасталсын;
6800 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
" Бағалы қағаздарды және басқа да туынды қаржы құралдарын сату бойынша шоттар ";

в названии счета 5201 000 слово "республиканского" заменить словом "государственного";
номер и название счета "5202 000 Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по деньгам местного бюджета" исключить;
в названии счета 5594 000 слова "прочих операций с" заменить словами "операций с прочими";
название счета 5896 000 изложить в следующей редакции:
"5896 000 Расходы по операциям с прочими производными финансовыми инструментами";
в названии счета 6040 000 слова "/другому лицу" исключить;
номер и название счета 6045 000 "Возможные требования по рамбурсированию" исключить;
в названии счета 6200 слова "финансовых фьючерсов, а также" исключить;
названия счетов 6210 000 и 6225 000 изложить в следующей редакции:
"6210 000 Условные требования по операциям фьючерс
6225 000 Условные требования по приобретенным опционным операциям - "колл/пут";
номер и название счета "6226 000 Приобретенные опционные контракты - "пут" исключить;
название счета 6240 000 изложить в следующей редакции:
"6240 000 Процентный своп";
номер и название счета "6250 000 Плавающий процентный своп" исключить;
в названии счета 6300 слова "финансовых фьючерсов, а также" исключить;
номер и название счета "6310 000 Условные требования по продаже финансовых фьючерсов" исключить;
название счета 6325 000 изложить в следующей редакции:
"6325 000 Условные требования по проданным опционным операциям - "колл/пут" - контрсчет";
номер и название счета "6326 000 Проданные опционные контракты - "колл" - контр-счет" исключить;
название счета 6350 000 после слова "производным" дополнить словом "финансовым";
номер и название счета "6545 000 Возможные обязательства рамбурсирующего банка перед банком-эмитентом/другим лицом" исключить;
в названии счета 6700 слова "финансовых фьючерсов, а также" исключить;
названия счетов 6710 000 и 6725 000 изложить в следующей редакции:
"6710 000 Условные обязательства по операциям фьючерс
6725 000 Условные обязательства по приобретенным опционным операциям - "колл/пут" - контрсчет";
номер и название счета "6726 000 Приобретенные опционные контракты "пут" - контрсчет" исключить;
название счета 6740 000 изложить в следующей редакции:
"6740 000 Процентный своп";
номер и название счета "6750 000 Фиксированный процентный своп" исключить;
в названии счета 6800 слова "финансовых фьючерсов, а также" исключить;

"6810 000 Қаржы фьючерстерiн сату бойынша шартты мiндеттемелер " шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6825 000 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"6825 000 "Колл/пут" сатылған опциондық операциялар бойынша шартты міндеттемелер";
"6826 000 Сатылған "колл" опцион келісім-шарттары " шотының нөмірі және аты алынып тасталсын;
6850 000 шоттың атында " туынды құралдар " деген сөздер "туынды қаржы құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7303 000 шотынан кейін мынадай мазмұндағы шотпен толықтырылсын:
"7320 000 Секьюритилендірілген активтер";
7360 000 шотының атында " Сақтауға арналған акциялар " деген сөздер "Клиенттердің акциялары " деген сөздермен ауыстырылсын;
7363 000 шотының аты мынадай редацияда жазылсын:
"7363 000 Кастодиандық қызмет көрсетудегі клиенттердің активтері";
мынадай шоттардың нөмірлері және аттары:
"7603 000 Бағалы қағаздар";
"7605 000 Капиталға инвестициялар
7606 000 Материалдық емес активтер
7607 000 Негізгі құрал-жабдықтар
7608 000 Басқа да активтер
7609 000 Дивидендтер" алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан депозиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамына жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны ипотекалық ұйымдарға жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ақышевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                         Ә. Сәйденов

номер и название счета "6810 000 Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов" исключить;
название счета 6825 000 изложить в следующей редакции:
"6825 000 Условные обязательства по проданным опционным операциям - "колл/пут";
номер и название счета "6826 000 Проданные опционные контракты - "колл" исключить;
название счета 6850 000 после слова "производным" дополнить словом "финансовым";
после счета 7303 000 дополнить счетом следующего содержания:
"7320 000 Секьюритизируемые активы";
в названии счета 7360 000 слова "на хранении" заменить словом "клиентов";
название счета 7363 000 изложить в следующей редакции:
"7363 000 Активы клиентов, находящиеся на кастодиальном обслуживании";
номера и названия следующих счетов:
"7603 000 Ценные бумаги";
"7605 000 Инвестиции в капитал
7606 000 Нематериальные активы
7607 000 Основные средства
7608 000 Прочие активы
7609 000 Дивиденды" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", акционерного общества "Казахстанский фонд гарантирования депозитов" и банков второго уровня.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения ипотечных организаций.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Акишева Д.Т.
Председатель Национального Банка           А. Сайденов