Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатнамалар беру мен өтінімдердің, рұқсатнамалар мен таңбалар беруді есепке алу жорналдарының, рұқсатнамалар мен таңбаларды есепке алу жөніндегі есептіліктің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 756 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 26 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5416 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 292-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 27.09.2013 № 292-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1469 қаулысымен бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) мыналарға:
аң және балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда пайдалануға, жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға, жануарлардың пайдалы қасиеттері мен олардың тіршілігінің өнімдерін пайдалануға;
жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге;
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға берілетін рұқсатнамалардың;
2) жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге берілетін таңбалардың;
3) мыналарға:
аң және балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда пайдалануға, жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға, жануарлардың пайдалы қасиеттері мен олардың тіршілігінің өнімдерін пайдалануға берілетін рұқсатнамаларды;
жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге берілетін рұқсатнамаларды;
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға берілетін рұқсатнамаларды;
жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге берілетін таңбаларды есепке алу жорналдарының;
4) мыналарға:
жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге;
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатнамалар алуға берілетін өтінімдердің;
5) мыналарды:
жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге берілетін рұқсатнамаларды;
жабайы жануарларға аңшылық жүргізуге берілетін таңбаларды есепке алу жөніндегі есептіліктің нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті (Қ.А. Мейрембеков) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении форм разрешений и заявок на пользование животным миром, журналов учета выдачи разрешений и марок, отчетности по учету разрешений и марок
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2008 года № 756. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2008 года № 5416. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 292-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 27.09.2013 № 292-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Правилами выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы:
1) разрешений на:
использование в хозяйственных целях животных, не относящихся к объектам охоты и рыболовства, использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях, использование полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных;
производство охоты на диких животных;
пользование животным миром Республики Казахстан;
2) марок на производство охоты на диких животных;
3) журналов учета выдачи:
разрешений на использование в хозяйственных целях животных, не относящихся к объектам охоты и рыболовства, на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях, на использование полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных;
разрешений на производство охоты на диких животных;
разрешений на пользование животным миром Республики Казахстан;
марок на производство охоты на диких животных;
4) заявки на получение разрешения:
на производство охоты на диких животных;
на пользование животным миром Республики Казахстан;
5) отчета по учету:
разрешений на производство охоты на диких животных;
марок на производство охоты на диких животных.
2. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Мейрембеков К.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Е.И. Аманға жүктелсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.26 № 200 Бұйрығымен.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Алдыңғы беті
Аң аулау мен балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарларды
шаруашылық мақсаттарда пайдалануға, жануарларды ғылыми,
мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға,
жануарлардың пайдалы қасиеттері мен олардың тіршілігінің өнімдерін
пайдалануға (қажеттісінің астын сызу керек)
РҰҚСАТ N _____
Ескерту. Рұқсатқа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.26 № 200 Бұйрығымен.
Берілді (заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты-жөні)
Рұқсатты пайдалануға жауапты тұлғалар (тегі, аты-жөні)
Рұқсат пайдаланылатын учаскенің аумағы мен шекарасы
Алып қою тәсілдері (ату, аулау, жинау)
Р/с N
Жануарлар мен құстардың түрлері
Дарақтар саны
Алып қою мерзімі _______ жылдың "__"________ бастап
_______ жылдың "__"________ дейін
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төленген төлемақылар сомасы
Рұқсатты пайдалану туралы есеп беру мерзімі
_________ жылдың "____"__________
Бақылау (аумақтық бөлімшелердің уәкілетті мекемесінің атауы) жүктеледі
Комитет төрағасы      _________________________________________
(Тегі, аты-жөні көрсетіліп, қол қойылады)
Рұқсаттың сыртқы беті
"Тіркелді"
__________________________________________________________________
(облыстық аумақтық орман және аңшылық шаруашылығы инспекциясының
атауы)
Бастық __________________________________________
(тегі, аты-жөні)
Қолы   ___________________
М.О.
Ескертпе жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның бланкісінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Алдыңғы беті
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы
____________________
____________________
____________________
____________облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының атауы
______________ облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының атауы
Жабайы жануарларды аулауға РҰҚСАТТЫҢ ТҮБІРТЕГІ N ___ (рұқсатты берген облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясында қалады)
________________________________аңшылық шаруашылығы субъектісі берді
Олжалауға _________      (жануардың түрі,      жынысы, саны) Мақсаты ___________
___________________
(әуесқойлық, спорттық, кәсіпшілік, аң аулау, олжа табу)
Қолданылу мерзімі
__ жылдың "__" ____
бастап
__ жылдың "__" ____ дейін
Аң аулау орны __________________
__________________
Жабайы жануарларды
олжалауға төленген сома ________ теңге
Берілген күні "___"__________ жыл
___________________
______________ берді (облаумақинспекцияның беруге жауапты тұлғасының қолы)
Алдым _____________ (аңшылық шаруашылығы  субъектісі өкілінің қолы) (облаумақинспекция толтырады)
Жабайы жануарларды аулауға
РҰҚСАТ N ___ (пайдаланылмаған рұқсат рұқсатты берген облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясына қайтарылады)
______________________
аңшылық шаруашылығы  субъектісі берді
Олжалауға ____________
(жануардың түрі,
жынысы, саны)
Мақсаты ______________
______________________
(әуесқойлық, спорттық, кәсіпшілік аң аулау, олжа табу)
Қолданылу мерзімі
____ жылдың "__" _____ бастап
____ жылдың "__" _____ дейін
Аң аулау орны ______________________
______________________
Жабайы жануарларды олжалауға төленген сома _________________теңге Берілген күні
"___" ____________ жыл
______________________
_________________ берді (облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының беруге жауапты тұлғасының қолы)
Алдым ________________
(аңшылық шаруашылығы     субъектісі өкілінің қолы) (облаумақинспекция толтырады)
Жабайы жануарларды аулауға
РҰҚСАТ ТАЛОНЫ N __
(аңшыға аңшылық шаруашылығы субъектісі береді)
Аңшы ______________     берілді
___________________
Аңшылық куәлігі
___________________
(сериясы, нөмірі)
___________________
Олжалауға _________ ___________________
(жануардың түрі, жынысы, саны)
Мақсаты ___________
___________________
(әуесқойлық, спорттық, кәсіпшілік аң аулау, олжа табу)
Қолданылу мерзімі
__ жылдың "__" ____
бастап
__ жылдың "__" ____ дейін
Берілген күні
"___"__________ жыл
______________берді
(аңшылық шаруашылығы  субъектісінің беруге жауапты тұлғасының қолы)
Аңшылық шаруашылығы ұйымының жолдамасы болған жағдайда аңшылық шаруашылығы ұйымының аумағында ғана жарамды.
Аңшылық шаруашылығы  субъектісі _______ ___________________
М.О. (аңшылық шаруашылығы ұйымы толтырады)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Рұқсаттың сыртқы беті
РҰҚСАТТ ТАЛОНЫ пайдалану туралы белгі
(аңшылық шаруашылығы  субъектісі толтырады)
РҰҚСАТТЫ
пайдалану туралы белгі
Аңшы _________________
Аңшылық куәлігі ______________________
(сериясы, нөмірі)
Қатысады: ____________
(бірлесіп аң аулау
кезінде толтырылады,
______________________
аңшының тегі, аты-жөні, аңшылық куәлігінің сериясы, нөмірі)
______________________
______________________
Аң аулау орны ________
______________________
______________________
(алу болжамдалған
учаскенің аумағы мен
шекарасы)
Аңшылық шаруашылығы  субъектісінің М.О.
Олжалады _____________
"__" _____________ жыл
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің аң аулауды бақылаушы өкілі
______________________
(тегі, аты-жөні
көрсетіліп, қол
қойылады)
(аңшылық шаруашылығы   субъектісі толтырады)
Жануарлар түрі
Саны
Барлық олжаланғаны, олжалау күні
Аңшының қолы
аталығы
ұрғашысы
ұшары
Тапсырылған аң терісінің саны __________
____ дана, сомасы _____________ мың теңге
Кәсіпшілік аң аулау кезінде жануарлар олжалаудың деректерін аңшы аң аулау аяқталғаннан кейін күн сайын толтырады.
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің аң аулауды   бақылаушы өкілі ________________________
(тегі, аты-жөні, лауазымы, қолы)
А-4 форматындағы рұқсат - қорғаныш қабатымен,                          баспаханалық тәсілмен жасалады.
Бланкінің әр бөлігінде баспаханалық тәсілмен
нөмірлері қойылады.
Түсі - ашық көк.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Ескерту. Рұқсатқа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.26 № 200 Бұйрығымен.
Басқаға беру құқығынсыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
____________________________________________________________
(орган және аумақтық бөлімше)
Қазақстан Республикасының
жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат
N ________
"Инспекция" мен "Пайдаланушы" арасындағы балық
аулауға арналған  200__ ж. "___"_______________ N _____шарт негізінде
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және оның жауапты тұлғасының тегі, аты-жөні
___________________________________________________________ берілді.
немесе жеке тұлғаның тегі, аты-жөні)
Пайдалану түрі ___________________________________________________
(судағы омыртқасыз жануарлар мен теңіз сүт қоректілерін қоса
алғанда, балық аулау,
__________________________________________________________________
әуесқойлық (спорттық) балық аулау; балық аулау объектілеріне
жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда
__________________________________________________________________
пайдалану; ғылыми мақсатта пайдалану; мәдени-ағарту, тәрбиелік
және эстетикалық мақсаттарда пайдалану;
__________________________________________________________________
пайдалы қасиеттерін және тіршілік ету өнімдерін пайдалану)
__________________________________________________________________
(су бөгенінің және (немесе) оның учаскесінің атауы)
__________________________________________ мақсаттарында пайдалану.
(кәсіпшілік аулау, спорттық-әуесқойлық,
мелиоративтік аулау, балық өсіру және т.б.)
Балықтардың және басқа да су жануарларының түрлері
немесе олардың тiршiлiк ету өнiмдері, алуға рұқсат
етілген саны (биомассасы) ________________________________________
(тн немесе кг, итбалықтар басы – цифрлармен және жазбаша)
Жыныс-жас құрамы (қажет болған жағдайда) _________________________
Алып қою мерзімі _______________ ден ______________________ дейін
(рұқсаттың қолданылу мерзімі)
Алып қою тәсілдері (аулау, ату, жинау) ___________________________
(түрі, мөлшері, саны)
Болжамды алып қою учаскесінің ауданы
(аумағы) мен шекарасы ____________________________________________
Жануарлар дүниесінің объектілерін немесе олардың тiршiлiк ету өнiмдерiн алып қою тәсілдері мен қарулары, қолданылатын жүзу құралдар
__________________________________________________________________
(типтері, саны)
__________________________________________________________________
Жануарлар дүниесiн объектiлерiн алып қоюға
қатысушы адамдардың саны _________________________________________
Төлену фактісін растайтын құжатқа сілтеме
жасай отырып, жануарлар дүниесiн пайдаланғаны
үшiн төленген төлем сомасы _______________________________________
Берілген күні  200___ ж. "______" _____________
М.О. Қолы _____________________________________
(лауазымды тұлғаның аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Марканың жоғарғы бөлігі
_______________________
|  Рұқсат             | Щ
|                       | Ң
|  Дарақтар саны        | Ң
|                       | Ң
|  Бейнесі көрсетілген  | Ң
|  жануар атауы         | Ң

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан Аман Е.И.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Лицевая сторона
РАЗРЕШЕНИЕ № __
на использование в хозяйственных целях животных, не относящихся
к объектам охоты и рыболовства, на использование животных в
научных, культурно-просветительских, воспитательных и
эстетических целях, на использование полезных свойств
и продуктов жизнедеятельности животных (нужное подчеркнуть)
Сноска. В Разрешение слова "государственного органа" заменены словами "подразделения уполномоченного органа", слова "охотохозяйственной организации", "охотохозяйственной организацией" заменены соответственно словами "субъекта охотничьего хозяйства", "субъектом охотничьего хозяйства" в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
Выдано (наименование юридического лица или
фамилия, имя, отчество физического лица)
Ответственные лица за использование
разрешения (фамилия, имя, отчество)
Территория и границы участка, где
используется разрешение
Способы изъятия (отстрел, отлов, сбор)
п/п
Виды животных и птиц
Количество особей
Срок изъятия  с «__» __________ года
по «__» _________ года
Сумма платежей, внесенная за пользование
животным миром
Срок представления отчета об использовании
разрешения
«__» _____ ___ года
Контроль возлагается на (наименование
территориального подразделения уполномоченного органа)
Председатель Комитета ________________________________________
(Подпись с указанием фамилии и инициалов)
Оборотная сторона разрешения
"Зарегистрировано"
____________________________________________________________________
(наименование областной территориальной инспекции лесного и
охотничьего хозяйства)
Начальник _______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись _______________
М.П.
Примечание: на бланке уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Лицевая сторона
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
Наименование
субъекта охотничьего хозяйства
_____________________
областная
территориальная
инспекция лесного и
охотничьего хозяйства
_____________________
областная
территориальная
инспекция лесного и
охотничьего хозяйства
__________________
КОРЕШОК РАЗРЕШЕНИЯ № __
на производство охоты
на диких животных
(остается в областной
территориальной инспекции
лесного и охотничьего
хозяйства, выдавшей
разрешение) Выдано субъекта охотничьего хозяйства _____________
_________________________
На добычу _______________
(вид животного, пол, количество)
В целях _________________
(любительской, спортивной,
промысловой охоты, добычи трофея)
Сроки действия
с «__» ____________ года
по «__»____________ года
Место охоты _____________
_________________________
Оплаченная сумма за
добычу диких животных,
________________ тенге Дата выдачи
«__» _______ ___ года Выдал ___________________
(подпись ответственного лица
облтеринспекции за выдачу) Получил _________________
(подпись представителя
субъекта охотничьего хозяйства)       (заполняется
облтеринспекцией)
РАЗРЕШЕНИЕ № __
на производство
охоты на диких
животных
(неиспользованное
разрешение
возвращается в
областную
территориальную
инспекцию лесного и
охотничьего хозяйства,
выдавшей разрешение) Выдано
субъекта охотничьего хозяйства
______________________ На добычу ____________
(вид животного, пол, количество) В целях ______________
(любительской, спортивной,
промысловой охоты, добычи
трофея)
Сроки действия
с  «__» _________ года
по «__»__________ года Место охоты __________
______________________
Оплаченная сумма за
добычу диких животных,
_______________ тенге Дата выдачи
«___»___________ год Выдал ________________
(подпись начальника
областной территориальной
инспекции лесного и
охотничьего хозяйства) Получил ______________      (подпись представителя
субъекта охотничьего хозяйства)      (заполняется
облтеринспекцией)
ТАЛОН
РАЗРЕШЕНИЯ № __
на производство
охоты на диких
животных
(выдается
субъектом охотничьего хозяйства
охотнику) Выдано охотнику
__________________ Удостоверение
охотника _________
(серия, номер) На добычу
__________________
В целях
__________________
(любительской,
спортивной, промысловой
охоты, добычи трофея ) Сроки охоты
с «__» ______ года
по «__»______ года Дата выдачи
«___» _______ года Выдал ____________
(подпись
ответственного лица
субъекта охотничьего хозяйства за выдачу)
Действителен
только на террито-
рии охотничьего
хозяйства при
наличии путевки
субъекта охотничьего хозяйства Охотхозяйственная
организация
_________________
________________   М.П.
(заполняется
субъектом охотничьего хозяйства)
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Оборотная сторона разрешения
Отметка об использовании
ТАЛОНА РАЗРЕШЕНИЯ
(заполняется субъектом охотничьего хозяйства) Охотник _______________________
Удостоверение охотника
_______________________________
серия, номер Участвуют: ____________________
(заполняется при коллективной
охоте,
_______________________________
Ф.И.О., серия и номер
удостоверения охотника)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Место охоты ___________________
(территория и граница участка
предполагаемого изъятия)
_______________________________ М.П. субъекта охотничьего хозяйства Добыл _________________________ «__» ____________________ года Представитель субъекта охотничьего хозяйства контролирующее
охоту _________________________
(подпись с указанием
_______________________________
фамилии и инициалов) (заполняется субъектом охотничьего хозяйства)
Отметка об использовании
РАЗРЕШЕНИЯ
Вид
жи-
вот-
ных
Количество
Всего
добыто,
дата
добычи
Под-
пись
охот-
ника
сам-
цов
самок
сего-
лет-
ков
Представитель субъекта охотничьего хозяйства контролирующее охоту
____________________________________
(фамилия, имя, отчество,
____________________________________
должность, подпись)
Разрешение формата А-4, изготавливается типографическим
способом, со степенями защиты.
В каждой части бланка типографическим способом проставляются
номера.
Цвет - светло-синий
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Без права передачи
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________________
(орган и территориальное подразделение)
Разрешение
на пользование животным миром
Республики Казахстан № ______
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
Выдано _____________________________________________________________
(наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество его
____________________________________________________________________
ответственного лица или фамилия, имя, отчество физического лица)
На основании Договора на рыболовство между
"Инспекцией" и "Пользователем"
от "____"_______________200_ г. №_____________________
Вид пользования: ___________________________________________________
(рыболовство, включая добывание водных беспозвоночных животных и
____________________________________________________________________
морских млекопитающих, любительское (спортивное) рыболовство;
____________________________________________________________________
использование в хозяйственных целях животных, не относящихся к
____________________________________________________________________
объектам рыболовства; использование в научных целях; в культурно-
просветительских, воспитательных и эстетических целях;
использование полезных свойств и продуктов жизнедеятельности)
В целях ____________________________________________________________
(промыслового лова, спортивно-любительского, мелиоративного
лова, рыбоводства и т.д.)
в __________________________________________________________________
(наименование водоема и (или) его участка)
Виды рыб и других водных животных
или продукты их жизнедеятельности,
количество (биомасса), разрешенное к изъятию _______________________
(тн или кг, голов тюленей - цифрами и прописью)
Половозрастной состав
(в случае необходимости) ___________________________________________
Срок изъятия от _________________ до ________________________
(срок действия разрешения)
Способы изъятия (отлов, отстрел, сбор) _____________________________
(вид, размеры, количество)
Район (территория) и границы
участка предполагаемого изъятия ____________________________________
Способы и орудия изъятия объектов животного мира или продуктов их
жизнедеятельности, применяемые плавучие средства ___________________
(тип, количество)
____________________________________________________________________
Количество лиц, участвующих в изъятии
объектов животного мира ____________________________________________
Сумма платежей, внесенная за пользование
животным миром, со ссылкой на документ,
подтверждающий факт оплаты _________________________________________
Дата выдачи "____"___________200__ г.
МП Подпись ________________________________
(ФИО должностного лица)
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Верхняя часть марки
______________________________
|  Разрешение                  |^
|                              ||
|                              ||
|                              ||
|  Количество                  ||
|    особей                    ||
|                              ||
|                              ||

|                       | Ң 23,5 мм
|  Жануарлар дүниесін   | Ң
|  қорғау, өсімін       | Ң
|  молайту және         | Ң
|  пайдалану саласындағы| Ң
|  уәкілетті органның   | Ң
|  атауы                | Ң
|_______________________| Ү
б ңңңңңңңңңңңң®
17,5 мм
Марканың төменгі бөлігі
_______________________
|  Түбірек              |
|                       |
|  Дарақтар саны        |
|                       |
|  Жануар атауы         |
|                       |
|  Жануарлар дүниесін   |
|  қорғау, өсімін       |
|  молайту және         |
|  пайдалану саласындағы|
|  уәкілетті органның   |
|  атауы                |
|_______________________|
Ескертпе : Марка қорғаныштық деңгейімен, баспаханалық тәсілмен жасалады, марканың сипаттамасы - мемлекеттік тілде.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Аң аулау мен балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда пайдалануға, жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда  пайдалануға, жануарлардың пайдалы қасиеттері мен олардың  тіршілігі өнімдерін пайдалануға рұқсаттар беруді есепке алу
ЖУРНАЛЫ
р/с N
Рұқсат N және берілген күні
Рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
Пайдалану түрі (жануарлардың түрі және олардың саны)
Кімге берілді (заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты-жөні)
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Жабайы жануарларды аулауға рұқсаттар беруді есепке алу
ЖУРНАЛЫ
Рұқсаттың р/с N және берілген күні
Ұйымның атауы (облаумақ инспекциясы, аңшылық ісін пайдаланушы)
Алушының тегі, аты-жөні
Сенімхаттың нөмірі және берілген күні
Рұқсаттың нөмірі
Олжаланатын жануардың түрі, аталық, аналық, ұшар
Олжаланатын жануарлардың саны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Рұқсаттың қолданылу мерзімі
Аң аулау орыны (аудан, учаске)
Төлем  құжатының нөмірі және күні
Төлемақы сомасы (теңге)
Рұқсат берушінің лауазымы, тегі, аты-жөні
Алушының қолы
8
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Ескерту. Журналға өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.26 № 200 Бұйрығымен.
______________________________________________________________
(Балық шаруашылығы комитетінің органы және аумақтық бөлімшесі)
Журналдың беттері нөмірленеді, тігіледі және
Инспекцияның нөмірімен бекітіледі
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсаттар беруді есепке алу
журналы
Рұқсаттың р/с N
Рұқсаттың берілген күні
Заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның және/немесе жауапты заңды тұлғаның аты-жөні
Пайдалану түрі
Алып қою мақсаты
Алып қоюға рұқсат берілген балық және басқа да су жануарларының түрі немесе олардың тiршiлiк ету өнiмдері
Алып қоюға рұқсат етілген саны (биомассасы) (тн немесе кг, ит балық басы - цифрмен және жазбаша)
Жыныс-жас құрамы (қажет жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Алып қою мерзімі
Алып қою тәсілдері (аулау, ату, жинау және тағы басқа);
Болжамды алып қою  учаскесінің ауданы (аумағы) мен шекарасы
Жануарлар дүниесі объектілерін немесе олардың тіршілік ету өнімдерін алып қою тәсілдері мен қарулары, қолданылатын жүзу құралдары
Жануарлар дүниесiн объектiлерін алып қоюға қатысушы адамдардың саны
Төлену фактісін растайтын құжатқа сілтеме жасай отырып, жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төленген төлем сомасы
Рұқсатты берген тұлғаның лауазымы, аты-жөні
Алушының қолы
9
10
11
12
13
14
15
16
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Жабайы жануарларды аулауға маркалар беруді есепке алу
ЖУРНАЛЫ
р/с N және марка берілген күн
Ұйымның атауы (облаумақинспекциясы; аңшылық ісін пайдаланушы)
Алушының тегі, аты-жөні
Төлемақы құжатының нөмірі және берілген күні
Жануарлар түрі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Маркалар саны
Төлемақы сомасы (теңге)
Аң аулау орны (аудан, учаске)
Берушінің лауазымы, тегі, аты-жөні
Алушының қолы
6
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылық министрлігінің
Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
____________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы
аумақтық инспекциясының атауы)
Жабайы жануарлар аулау үшін
рұқсат алуға өтінім
__________________________________________________________________
өтінім иесі туралы деректер,
__________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін деректемелер, жеке тұлғалар үшін төлқұжат
деректері, мекен-жайы)
__________________________________________________________________
(шетелдік тұлғалар үшін - келу және кету күні, келу мақсаты,
жүріс-тұрыс бағыты, уақытша тұратын мекен-жайы көрсетіліп,
Қазақстан Республикасында болу мерзімі)
Жануарлар дүниесін пайдаланудың түрі _____________________________
Алып қою мақсаты _________________________________________________
Мекендейтін ортасынан алып қою жоспарланып отырған жануарлар дүниесі объектілерінің тізбесі мен саны:
р/с N
Жануар түрі
Саны
Жыныстық-жас құрамы  (қажет болған жағдайда толтырылады)
Алып қою мерзімі _________________________________________________
Алып қою болжамдалған учаскенің ауданы (аумағы) мен шекарасы
__________________________________________________________________
Алып қою тәсілі __________________________________________________
(аулау, ату, жинау)
Басшы ____________________________________________________________
(тегі, аты-жөні көрсетіліп, қол қойылады)
М.О.                             20___ жыл "__________"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
Ескерту. Өтінімге өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.26 № 200 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы минстрлігінің
Балық шаруашылығы комитеті
____________________________
(орган және аумақтық бөлімше)
Қазақстан Республикасының жануарлар
дүниесін пайдалану үшін рұқсатын алуға
өтінім
Кімнен ___________________________________________________________
(өтінім беруші туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін деректемелер,
жеке тұлғалар үшін төлқұжат
__________________________________________________________________
деректері, шетелдіктер үшін қосымша - келу  және кету  күні, келу
мақсаты, жүріс-тұрыс маршруты, уақытша
__________________________________________________________________
тұратын мекен-жайы көрсетіліп, Қазақстан Республикасында болу
мерзімі)
Pұқсат беруді сұраймын: __________________________________________
(пайдалану түрлері- омыртқасыз су жануарлары мен теңіз
сүтқоректілерін
__________________________________________________________________
аулауды қоса алғанда балық аулау (әуесқойлық (спорттық) балық аулауды
қоспағанда); балық аулау
__________________________________________________________________
объектілеріне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда
пайдалану; ғылыми мақсаттарда
__________________________________________________________________
пайдалану; мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда
пайдалану; пайдалы қасиеттерін
__________________________________________________________________
және тіршілік ету өнімдерін пайдалану)
Алып қою мақсаты _________________________________________________
(кәсіпшілік балық аулау,
__________________________________________________________________
балық өсіру, ғылыми аулау және т.б.)
Мекендейтін ортасынан алынуы жоспарланып отырған балықтар мен басқа су жануарларының тізбесі мен саны:
Р/с N
Балықтардың және басқа су жануарлары түрі
Саны (тн)
Төлем ставкасы (кг)
Төленген сома (теңге)
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда) ______________________
Алып қою мерзімі _________________________________________________
Алып қою болжамдалған учаскенің ауданы (аумағы) мен шекарасы __________________________________________________________________
Алып қою тәсілі __________________________________________________
(аулау, ату, жинау)
Алып қою қарулары _______________________________________________
(атауы, саны, мөлшері)
- қойылатын аулар ________________________________________________
- сүзекілер ______________________________________________________
- басқа алып қою қарулары ________________________________________
- алып қою қаруларының таңбалануы ________________________________
- жүзу құралдары _________________________________________________
(аты, маркасы, нөмірі, саны)
М.О. Қолы ________________________________________________________
(өтінім берушінің, лауазымды тұлғаның, заңды тұлғаның тегі,
аты-жөні)
20__ жыл  "____" ___________
Өтінім тіркелді __________________________________________________
(күні, қолы)

|                              || 23,5 мм
|                              ||
|   Наименование животного с   ||
|         изображением         ||
|                              ||
| Наименование уполномоченного ||
|   органа в области охраны,   ||
|       воспроизводства и      ||
| использования животного мира ||
|                              ||
|                              ||
|______________________________|V
<----------------------------->
17,5 мм
Нижняя часть марки
______________________________
|  Корешок                     |
|                              |
|                              |
|                              |
|  Количество                  |
|    особей                    |
|                              |
|                              |
|                              |
|                              |
|                              |
|                              |
|    Наименование животного    |
|                              |
| Наименование уполномоченного |
|   органа в области охраны,   |
|      воспроизводства и       |
| использования животного мира |
|______________________________|
Примечание: марка изготавливается типографическим способом, со
степенями защиты, описание марки на государственном языке
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
ЖУРНАЛ
учета выдачи разрешений
на использование в хозяйственных целях животных, не
относящихся к объектам охоты и рыболовства, на использование
животных в научных, культурно-просветительских,
воспитательных и эстетических целях, на использование
полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных
п/п
Дата и №
разрешения
Дата
окончания
срока
действия
разрешения
Вид
пользования
(вид животных и
их количество)
Кому выдано
(наименование
юридического
или фамилия
имя отчество
физического
лица)
Подпись
получателя
1
2
3
4
5
6
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
ЖУРНАЛ
учета выдачи разрешений на производство охоты на диких животных
№ п/п
и дата
выдачи
разрешения
Наименование
организаций
(облтеринспекция,
охотпользователь)
Фамилия
Имя
Отчество
получателя
Номер
и дата
выдачи
доверен-
ности
Номер
разре-
шения
Вид
животного
к добыче,
самец,
самка,
сеголеток
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Количество
животных
к добыче
Срок
действия
разрешения
Место
охоты
(район,
участок)
Номер
и дата
документа
по оплате
Сумма
оплаты
(тенге)
Должность,
Фамилия
Имя
Отчество
выдавшего
Подпись
получа-
теля
7
8
9
10
11
12
13
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
________________________________________________________
(орган и территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства)
Страницы журнала нумеруются, прошиваются и скрепляются
печатью Инспекции.
Журнал
учета выдачи разрешений на пользование животным миром
Республики Казахстан
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
№ п/п
разре-
шения
Дата
выдачи
разре-
шения
Наименование
юридического
лица, Ф.И.О.
физического
лица и/или
ответственного
юридического
лица
Вид
пользо-
вания
Цель
изъятия
Виды рыб
и других
водных
животных или
продукты их
жизнедея-
тельности,
Количество
(биомасса),
разрешенное
к изъятию
(тн или кг,
голов
тюленей –
цифрами и
прописью)
Половоз-
растной
состав
(в случае
необходи-
мости)
Сроки
изъятия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Способы
изъятия
(отлов,
отстрел,
сбор
и пр.)
Район
(территория)
и границы
участка
предпола-
гаемого
изъятия
Способы и
орудия изъятия
объектов
животного мира
или продуктов
их жизнедея-
тельности,
применяемые
плавучие
средства
Количество
лиц,
участвующих
в изъятии
объектов
животного
мира
Сумма платежей,
внесенная за
пользование
животным миром,
со ссылкой на
документ,
подтверждающий
факт оплаты
Ф.И.О.
должность,
лица
выдавшего
разрешение
Подпись
получателя
10
11
12
13
14
15
16
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
ЖУРНАЛ
учета выдачи марок на производство охоты на диких животных
№ п/п
и дата
выдачи
марок
Наименование
организаций
(облтер-
инспекция,
охотполь-
зователь)
Фамилия
Имя
Отчество
полу-
чателя
Номер
и дата
доку-
мента
по
оплате
Виды
живот-
ных
Коли-
чество
марок
Сумма
оплаты
(тенге)
Место
охоты
(район,
участок)
Долж-
ность,
Фамилия
Имя
Отчество
выдав-
шего
Под-
пись
полу-
чателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Комитет лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_________________________________________________
наименование областной территориальной инспекции
лесного и охотничьего хозяйства
Заявка на получение разрешения
на производство охоты на диких животных
____________________________________________________________________
сведения о заявителе,
____________________________________________________________________
(реквизиты для юридических лиц, паспортные данные для физических
лиц, адрес)
____________________________________________________________________
(для иностранных лиц - срок пребывания в Республике Казахстан с
указанием даты въезда и выезда, цель приезда, маршрут движения,
адрес временного проживания)
Вид пользования животным миром _____________________________________
Цель изъятия _______________________________________________________
Перечень и количество объектов животного мира, планируемых для
изъятия из среды обитания:
п/п
Вид животного
Количество
Половозрастной состав
(заполняется в случае
необходимости)
Сроки изъятия ______________________________________________________
Район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия _______
____________________________________________________________________
Способ изъятия _____________________________________________________
(отлов, отстрел, сбор)
Руководитель _____________________________________________
подпись с указанием фамилии и инициалов)
М.п.                                       "__" _________ 20__ года.
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(орган и территориальное подразделение)
Заявка
на получение разрешения
на пользование животным миром Республики Казахстан
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
От _________________________________________________________________
(сведения о заявителе (реквизиты для юридических лиц, паспортные данные для
____________________________________________________________________
физических лиц, дополнительно для иностранцев - срок пребывания в Республике
____________________________________________________________________
Казахстан с указанием даты въезда и выезда, цель приезда, маршрут движения, адреса
временного проживания)
Прошу выдать разрешение на:
____________________________________________________________________
(виды пользования - рыболовство, включая добывание водных беспозвоночных животных и
____________________________________________________________________
морских млекопитающих (кроме любительского (спортивного) рыболовства); использование
____________________________________________________________________
в хозяйственных целях животных, не относящихся к объектам рыболовства; использование
____________________________________________________________________
в научных целях; в культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях;
____________________________________________________________________
использование полезных свойств и продуктов жизнедеятельности)
Цель изъятия _______________________________________________________
(промысловое рыболовство
____________________________________________________________________
рыбоводство, научный лов и т.д.)
____________________________________________________________________
Перечень и количество рыб и других водных животных, планируемых для
изъятия из среды обитания:
п/п
Вид рыб и других
водных животных
Количество
(тн)
Ставка платы
за (кг)
Оплаченная
сумма (тенге)
Половозрастной состав (в случае необходимости) _____________________
Сроки изъятия ______________________________________________________
____________________________________________________________________
Район (территория) и границы
участка предполагаемого
изъятия ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Способ изъятия _____________________________________________________
(отлов, отстрел, сбор)
орудия изъятия _____________________________________________________
(наименование, количество, размеры)
- сети ставные _____________________________________________________
- невода ___________________________________________________________
- иные орудия изъятия ______________________________________________
маркировка орудий изъятия __________________________________________
плавучие средства __________________________________________________
(название, марка, номер, количество)
М.П. Подпись _______________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя, должностного лица, юридического лица)
"____" ____________ 20 __ года
Заявка зарегистрирована ____________________________________________
(дата, подпись)

Өтінімге мына құжаттар қоса тіркеледі (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы  N 1469 қаулысымен бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесінен көшірме):
1) нотариалды куәландырылған құрылтайшы құжаттарының көшірмесі немесе заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген нотариалды куәландрылған құжаттар көшірмесі (алғашқы өтінім кезінде);
2) жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы төленгені туралы төлем құжаты;
3) жануарлар дүниесі объектілерін алуға қатысушы адамдардың тізімі;
4) ұстау, аулау қаруларының, жүзу құралдарының тізбесі;
5) жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін алып қою жағдайындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі;
6)  берілген рұқсат бойынша есеп (егер рұқсат бұрын берілген жағдайда).
Жануарлар дүниесін пайдаланудың түріне байланысты өтінімге қосымша мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1) балық аулауға (алғашқы өтінім жасау кезінде):
облыстық атқарушы органның су айдындары және (немесе) учаскелері бекiтiп беру туралы шешiмiнiң көшiрмесi;
балық аулауға арналған шарттың көшiрмесi;
балық шаруашылығын жүргiзуге арналған шарттың көшiрмесi;
2) балық аулау объектiлерiне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда пайдалануға (алғашқы өтiнiм жасау кезiнде):
аң аулау мен балық аулау объектiлерiне жатпайтын жануарларды пайдалана отырып шаруашылық қызметтi орындауға негiз беретiн құжат (нотариалды куәландырылған лицензия көшiрмесi және/немесе осы шаруашылық қызметiн орындауға арналған құқықты растайтын патенттер, куәлiктер, сертификаттар, дипломдар, басқа да құжаттар);
жануарлар дүниесi объектiлерiн алуды дәлелдейтін материалдар (биологиялық негiздеме, мемлекеттiк экологиялық сараптау қорытындысы);
3) жануарларды ғылыми мақсаттарда пайдалануға (алғашқы өтiнiм кезiнде):
бейiндейтiн ғылыми ұйымның ғылыми кеңесi бекiткен ғылыми-тақырыптық жоспардан және ғылыми зерттеу жұмыстары бағдарламасынан нотариалды куәландырылған үзіндiнiң көшірмесі;
уәкілетті органның органмен және аумақтық бөлімшелерге бекiткен ихтиологиялық жұмыс жоспарының көшiрмесi (бақылаулық аулау кезiнде);
жануарлар дүниесi объектiлерiн алуды дәлелдейтiн материалдар (биологиялық негiздеме, мемлекеттiк экологиялық сараптау қорытындысы);
ғылыми зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға мемлекеттiк тапсырысты iске асыру кезiнде уәкiлеттi органмен жасалған шарттың көшiрмесi.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
20 __ жылы ________ облысының аумағында пайдаланылған
жабайы жануарларды аулауға берілген рұқсаттарды есепке алу
бойынша есептілік
р/с N
Жануарлар түрі
Алынған рұқсаттар бланкілері
Пайдаланылған рұқсаттар бланкілері
Бүлінген рұқсаттар бланкілері
Пайдаланылмаған және қайтарылған рұқсаттар бланкілері
N
Саны (дана)
N
Саны (дана)
N
Саны (дана)
N
Саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I бөлім "Қазақстан Республикасының азаматтары үшін"
II бөлім "Шетелдік азаматтар үшін"
____________________________облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының бастығы
Тегі, аты-жөні және қолы ________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 756 бұйрығымен
бекітілген
20 __ жылы ________ облысының аумағында пайдаланылған
жабайы жануарларды аулауға берілген маркаларды есепке алу
бойынша есептілік
р/с N
Жануарлар түрі
Алынған маркалар (дана)
Пайдаланылған маркалар (дана)
Пайдаланылмаған және қайтарылған маркалар (дана)
1
2
3
4
5
I бөлім "Қазақстан Республикасының азаматтары үшін"
II бөлім "Шетелдік азаматтар үшін"
__________________________ облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының бастығы
Тегі, аты-жөні және қолы ________________________________________

К заявке прилагаются следующие документы (выписка с Правил выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469):
1) копии нотариально засвидетельствованных учредительных документов или нотариально засвидетельствованные копии документов, предоставляющих право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданных соответствующим государственным органом, (при первичном обращении);
2) платежный документ об оплате за пользование животным миром;
3) список лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира;
4) перечень орудий добывания и лова, плавучих средств;
5) решение Правительства Республики Казахстан в случае изъятия редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных;
6) отчет по выданным разрешениям (в случаях, если разрешения ранее были выданы).
В зависимости от вида пользования животным миром, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы:
1) на рыболовство (при первичном обращении):
копия решения областного исполнительного органа о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
копия договора на рыболовство;
копия договора на ведение рыбного хозяйства;
Сноска. Подпункт 1) с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
2) на использование в хозяйственных целях животных, не относящихся к объектам рыболовства (при первичном обращении):
документ, дающий основание на выполнение хозяйственной деятельности с использованием животных, не относящихся к объектам охоты и рыболовства, (нотариально засвидетельствованные копии лицензий и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право на выполнение данной хозяйственной деятельности);
обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (биологическое обоснование, заключение государственной экологической экспертизы);
3) на использование животных в научных целях (при первичном обращении):
нотариально засвидетельствованная копия выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ;
копия плана ихтиологических работ, утвержденного органом и территориального подразделения уполномоченного органа (при контрольном лове);
обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (биологическое обоснование, заключение государственной экологической экспертизы);
при реализации государственного заказа на осуществление научно-исследовательских работ - копия договора с уполномоченным органом.
Сноска. Подпункт 3) с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.03.2010 № 200 (порядок введения в действие см. п.2).
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Отчет по учету разрешений на производство охоты на
диких животных использованных на территории
____________________ области в 20__ году
п/п
Вид
живот-
ных
Полученные
бланки
разрешения
Использованные
бланки
разрешения
Испорченные
бланки
разрешения
Неиспользо-
ванные и
возвращенные
бланки разрешения
Количество
(штук)
Количество
(штук)
Количество
(штук)
Количество
(штук)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Раздел 1 «Для граждан Республики Казахстан»
Раздел 2 «Для иностранных лиц»
Начальник ____________________________ областной
территориальной инспекции лесного и охотничьего хозяйства
Фамилия, инициалы и подпись __________________________________
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2008 года № 756
Отчет по учету марок на производство охоты на диких животных
использованных на территории ____________________ области
в 20__ году
п/п
Вид
животных
Полученные
марки (штук)
Использованные
марки (штук)
Неиспользованные
марки (штук)
1
2
3
4
5
Раздел 1 «Для граждан Республики Казахстан»
Раздел 2 «Для иностранных лиц»
Начальник ____________________________ областной
территориальной инспекции лесного и охотничьего хозяйства
Фамилия, инициалы и подпись __________________________________