Салық есебін жүргізудің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 620 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5431 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 335 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.06.28 № 335 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011.01.01 бастап туындайтын қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 56-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын жеке кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылатын жеке кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы.
2 . Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін және кейінгі бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі                             Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
N 620 бұйрығына 1-қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын
және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын жеке
кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы
(титул парағы)
Жеке кәсіпкердің аты–жөні ______________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН-і) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН-і)       _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
болуы кезінде                          |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жүзеге асыратын кәсіпкерлік қызметтің түрі _____________________
Қызметтің басталу және аяқталу күні ____________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операциялардың атауы
Сомасы
1
2
3
Бір күнде жиыны
х
Бір айда жиыны
х
Бір тоқсанда жиыны
х
Бір жылда жиыны
х
Ескертпе: кітап күн сайын, хронологиялық тәртіппен жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
N 620 бұйрығына 2-қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын
және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын жеке
кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы
(титул парағы)
Жеке кәсіпкердің аты-жөні ______________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН-і)  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН-і)        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
болуы кезінде                           |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН-і) болуы кезінде ________________
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік:
сериясы _______________ нөмірі ___________________ берілген күні _______________ есепке қойған күні _____________________________
Қызметтің басталу және аяқталу күні ____________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Сату жөніндегі айналымдар
Өнім берушілер берген шот-фактуралар (бақылау шоттары) бойынша айналымдар
Операциялардың атауы
Жалпы сомасы
Оның ішінде
Операциялардың атауы
Қосылған құн салығынсыз құны
Қосылған құн салығының сомасы
Қосылған құн салығы салынатын айналым
Қосылған құн салығының сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Бір күнде жиыны
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
Ескертпе: кітап күн сайын, хронологиялық тәртіппен жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.

О некоторых вопросах ведения налогового учета
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 620. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2008 года № 5431. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 335
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.06.2011 № 335 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 01.01.2011).
В соответствии с пунктом 3 статьи 56 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы:
1) книги налогового учета для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на основе патента и не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) книги налогового учета для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на основе патента и являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2009 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 620
Книга налогового учета
для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный
налоговый режим на основе патента и не являющихся
плательщиками налога на добавленную стоимость
(титульный лист)
____________________________________________________________________________________
| Фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя __________________________ |
|                                                _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _      |
| Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|     |
|                                                _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _      |
| Идентификационный номер (ИИН) при его наличии |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|     |
| Вид осуществляемой предпринимательской деятельности _____________________________ |
| Дата начала и окончания деятельности ____________________________________________ |
|___________________________________________________________________________________|
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Наименование операций
Сумма
1
2
3
Итого за день
х
Итого за месяц
х
Итого за квартал
х
Итого за год
х
Примечание: Книга заполняется ежедневно, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 620
Книга налогового учета
для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный
налоговый режим на основе патента и являющихся
плательщиками налога на добавленную стоимость
(Титульный лист книги)
____________________________________________________________________________________
| Фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя __________________________ |
|                                                _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _      |
| Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|     |
|                                                _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _      |
| Идентификационный номер (ИИН) при его наличии |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|     |
| Вид осуществляемой предпринимательской деятельности _____________________________ |
| Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:            |
| серия _______________ номер ________________ дата выдачи _______________          |
| дата постановки на учет ______________________                                    |
| Дата начала и окончания деятельности ____________________________________________ |
|___________________________________________________________________________________|
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Обороты по реализации
Обороты по счетам-фактурам,
выставленные поставщиками
Наимено-
вание
операций
Общая
сумма
В том числе
Наимено-
вание
операций
Стоимость
без налога
на добав-
ленную
стоимость
Сумма
налога
на добав-
ленную
стоимость
Оборот,
облагаемый
налогом на
добавленную
стоимость
Сумма
налога на
добав-
ленную
стоимость
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого за
день
Итого за
месяц
Итого за
квартал
Итого за
год
Примечание: Книга заполняется ежедневно, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.