Атқарушылық іс жүргізу органдары және салық қызмет органдарының өзара іс-әрекет жасау Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 631, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттық әкімшілендіру комитеті Төрағасының 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 823 бірлескен Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 30 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5447 болып енгізілді Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 25 шілдедегі № 365 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 25.07.2013 № 365 бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 557-бап 3-тармақтың 3)-тармақшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізу органдары және салық қызмет органдарының өзара тиімді іс-әрекет жасау мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қосаберілген Салық қызметі органдарының және атқарушылық іс жүргізу органдары өзара іс-әрекет жасау ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Салық комитеті (Д.Е.Ерғожин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамсыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Қазақстан Республикасы           Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                   Жоғарғы Соты жанындағы
Соттық әкімшіліктендіру
комитетінің
Төрағасы
_____________ Б.Б. Жәмішев       ___________ И.К. Елекеев
2008 ж. 30 желтоқсан N 631        2008 ж. 30 желтоқсан N 823
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 ж. 30 желтоқсандағы N 631
және Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты жанындағы
Соттық әкімшіліктендіру комитеті
Төрағасының
2008 ж. 30 желтоқсандағы N 823
бірлескен бұйрығымен
Бекітілген
Салық қызметі органдарының және атқарушылық іс жүргізу
органдары өзара іс-әрекет жасау ережесі
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі), "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, салық қызмет органдарының және атқарушылық іс жүргізу органдары өзара іс-әрекет жасау тәртібін белгілейді.
2. Атқарушылық іс жүргізу органдары сот санкциясы бар атқарушы құжаттарды орындаунда, ал сот санкциясы жоқ заңды күшіне енген сот актілері негізінде жазылған атқарушы құжаттар бойынша, салық төлеуші туралы салық қызметі органдарына мынадай мәліметтерді алуі туралы сұрау салу жібереді:

Об утверждении Правил взаимодействия органов налоговой службы и органов исполнительного производства
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 631 и Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 823-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2008 года № 5447. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 июля 2013 года № 365
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.07.2013 № 365.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 557 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), в целях эффективного взаимодействия органов налоговой службы и органов исполнительного производства ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия органов налоговой службы и органов исполнительного производства.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2009 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                         Б.Б. Жамишев
Председатель
Комитета по судебному
администрированию
при Верховном Суде
Республики Казахстан                       И.К. Елекеев
Утверждены
совместным приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 631
и Председателя Комитета
по судебному администрированию
при Верховном Суде
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 823-п
Правила взаимодействия органов налоговой службы
и органов исполнительного производства
1. Настоящие Правила устанавливают порядок взаимодействия органов налоговой службы и органов исполнительного производства, разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей».
2. Органы исполнительного производства при исполнении исполнительных документов с санкции суда, а по исполнительным документам, выписанным на основании вступивших в законную силу судебных актов, без санкции суда направляют запросы в органы налоговой службы о получении следующих сведений о налогоплательщике:

1) жеке тұлғалар бойынша:
салық төлеушінің тіркеу нөмірі, сәйкестендіру нөмірі (бар болса);
тұрғылықты жері;
заңды тұлғаның құрылтайшысы, басшысы ретінде тіркеуі;
2) жеке кәсіпкерлер, заңды тұлғалар бойынша:
толық атауы;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі, сәйкестендіру нөмірі (бар болса);
заңды мекен-жайы;
құрылтайшылары, басшылары;
банк шоттары;
банктік деректемелері;
салық төлеуші мәртебесі туралы ақпарат (әрекет етеді, әрекет етпейді).
3. Салық қызметі органдары атқарушылық іс жүргізу органдарының сұрау салуын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте орындалуы тиіс.
Сұрау салуға және жауапқа уәкілетті органдардың бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға, аумақтық органдарда бастық немесе оны алмастыратын тұлға қол қояды.
4. 2-тармақта көзделген ақпарат алмасу электронды түрде және (немесе) қағаз тасығышта жүргізіледі.

1) по физическим лицам:
регистрационный номер налогоплательщика, идентификационный номер (при его наличии);
место жительства;
регистрация в качестве учредителя, руководителя юридического лица;
2) по индивидуальным предпринимателям, юридическим лицам:
полное наименование;
регистрационный номер налогоплательщика, идентификационный номер (при его наличии);
юридический адрес;
учредители, руководители;
банковские счета;
банковские реквизиты;
информация о статусе налогоплательщика (действует, бездействует).
3. Запрос органов исполнительного производства подлежит исполнению органами налоговой службы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Запрос и ответ подписывается первым руководителем уполномоченных органов или лица, его замещающего, в территориальных органах начальником или лицом, его замещающим.
4. Обмен информацией, предусмотренной пунктом 2, осуществляется в электронном виде и (или) на бумажном носителе.