Салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, әрекетсіз салық төлеушінің салықтық берешегін өтеу есебіне өсімпұлдардың артық төленген сомаларын есепке алудың салық органдарының сотқа жүгінуінің және салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотынан есептен шығару ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 623 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5458 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 25 шілдедегі № 365 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 25.07.2013 № 365 бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін бас қа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырылған салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, әрекетсіз салық төлеушінің салықтық берешегін өтеу есебіне өсімпұлдардың артық төленген сомаларын есепке алудың салық органдарыны ң сотқа жүгінуінің және салы және бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салы қ сомасынан асып кетуiн әрекетсіз салқ төлеушінің дербес шотынан есептен шығару ережелері бекітілсін.
2. Осы б ұ йры қ ты орындау жауапкершілігі облыстар, Астана ж ә не Алматы қ алалары бойынша, арнайы экономикалы қ айма қ тар аума ғ ында ғ ы департаменттерді ң басшыларына ж ү ктелсін.
3. Қ аза қ стан Республикасы Қ аржы министрлігіні ң Салы қ комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді
қ амтамасыз етсін және осы бұйрықты облыстар, Астана және Алматы
қ алалары бойынша, арнайы экономикалы қ аймақтар аумағындағы салық департаменттерінің назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықты орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Салық комитетінің Төрағасы Д.Е. Ерғожинге
жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланғанының бірінші күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардан шығатын қатынастарға жаратылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
N 623 бұйрығымен бекітілген
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерінің, өсімақыларының артық төленген сомасын әрекетсіз салық төлеушінің салықтық берешегін өтеу есебіне есепке жатқызу үшін мерзімдерін белгілеу, салық органдарының сотқа жүгінуі және салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерінің, өсімақыларының артық төленген сомасын, есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының есептелген салық сомасынан асып кету сомасын есептен шығару ережелері

Об утверждении Правил установления сроков для зачета излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пеней в счет погашения налоговой задолженности бездействующего налогоплательщика, обращения налоговых органов в суд и списания сумм излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 623. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2008 года № 5458. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 июля 2013 года № 365
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.07.2013 № 365.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила установления сроков для зачета излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пеней в счет погашения налоговой задолженности бездействующего налогоплательщика, обращения налоговых органов в суд и списания излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога .
2. Ответственность за исполнение настоящего приказа возложить на начальников департаментов по областям, городам Астана и Алматы, на территории специальных экономических зон.
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и довести настоящий приказ до сведения налоговых департаментов по областям, городам Астана и Алматы, на территории специальных экономических зон.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан Ергожина Д.Е.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2009 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 623
Правила установления сроков для зачета излишне уплаченной суммы
налога и другого обязательного платежа в бюджет, пеней в счет
погашения налоговой задолженности бездействующего
налогоплательщика, обращения налоговых органов в суд и списания
сумм излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного
платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную
стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога

1. Осы Ережелер "Салы қ ж ә не бюджетке т ө ленетін бас қ а да міндетті т ө лемдер туралы" Қ аза қ стан Республикасыны ң Кодексін (Салы қ кодексі) қ олданыс қ а енгізу туралы" Қ аза қ стан Республикасы За ң ының 31-бабына сә йкес әзірленді және салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотынан есептен шығару тәртібін белгілейді.
2. Ережені қолданысқа енгізген күнінен он жұмыс күні ішінде салық органдарында салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотынан есептен шығаруға арналған комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылады.
Комиссия құрамына:
1) есептілікті қабылдау және өңдеу орталығының;
2) заң қызметінің;
3) салық төлеушілерді есепке алуды жүргізу және жеке шоттарына жауапты;
4) салық төлеушілерді тіркеуге жауапты лауазымды тұлғалар енеді.
Комиссияны салық органының басшысы болып табылатын төраға жетекшілік етеді.
Төраға салық органының өзге де лауазымды тұлғаларын комиссия құрамына қосуға құқы бар.
3. Комиссияны құру күнінен отыз жұмыс күні ішінде салық төлеушілердің дербес шоттарына түгендеу жүргізіледі, ол аяқтаған соң 2009 жылдың 1 қаңтары жағдайы бойынша дербес шоттарда құрылу сәтінен бес жылдан асқан әрекетсіз салық төлеушілердің тізімдері жасалады:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасы;
2) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуi.
4. Жеке шоттарды түгендеуді аяқтағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы Ереженің 3-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрcетілген тізімдер комиссияға жіберіледі.
5. Осы Ереженің 3-тармағы 1) тармақшасында көрcетілген тізім бойынша қырық жұмыс күні ішінде, әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотында оның құрылу сәтінен 2009 жылдың 1 қаңтары жағдайы бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасы осы Ереженің 6-8-тармақтардағы жазылған тәртіпте оның салық берешегін өтеу есебіне жатқызылады.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)» и устанавливают сроки для зачета излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пеней в счет погашения налоговой задолженности бездействующего налогоплательщика, обращения налоговых органов в суд и списания излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога.
2. В течение десяти рабочих дней со дня введения в действие Правил в налоговых органах создается комиссия для списания с лицевого счета бездействующего налогоплательщика излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога (далее – комиссия).
В состав комиссии включаются должностные лица:
1) центра приема и обработки отчетности;
2) юридической службы;
3) ответственные за ведение учета и лицевых счетов налогоплательщиков;
4) ответственные за регистрацию налогоплательщиков.
Комиссию возглавляет председатель, который является руководителем налогового органа.
Председатель вправе включать в состав комиссии иных должностных лиц налогового органа.
3. В течение тридцати рабочих дней со дня создания комиссии производится инвентаризация лицевых счетов налогоплательщиков, по завершению которой составляются списки бездействующих налогоплательщиков, имеющих свыше пяти лет с момента образования на лицевых счетах по состоянию на 1 января 2009 года:
1) излишне уплаченную сумму налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. В течение пяти рабочих дней после завершения инвентаризации лицевых счетов списки, указанные в подпунктах 1) и 2) пункта 3 настоящих Правил, передаются комиссии.
5. В течение сорока рабочих дней по списку, указанному в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил и злишне уплаченная сумма налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, числящаяся по состоянию на 1 января 2009 года в лицевом счете бездействующего налогоплательщика свыше пяти лет с момента ее образования, подлежит зачету в счет погашения его налоговой задолженности в порядке, изложенном в пунктах 6-8 настоящих Правил.

6. Салықтың артық төленген сомасы:
1) осы салық түрі бойынша өсімақылар мен айыппұлдарды өтеу есебіне;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің басқа түрлері бойынша бересілерді, өсімақылар мен айыппұлдарды өтеу есебіне жатқызылады.
7. Бюджетке төленген басқа да міндетті төлемдердің артық сомасы:
1) басқа да міндетті төлемдердің басқа түрлерінің осы түрі бойынша өсімақылар мен айыппұлдарды өтеу есебіне;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бересілерді, өсімақылар мен айыппұлдарды өтеу есебіне жатқызылады.
8. Бюджетке төленген өсімақылардың артық сомасы:
1) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің осы түрі бойынша бересілер мен айыппұлдарды өтеу есебіне;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бересілерді, өсімақылар мен айыппұлдарды өтеу есебіне жатқызылады.
9. Осы Ереженің 6-8-тармағына сәйкес есепке алуды өткізген күнінен бес жұмыс күні ішінде комиссия салық төлеушілердің дербес шотында мыналар бар тізімді бекітеді:
1) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес артық төленген соманың қалдығы бар;
2) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес барлық бағандар бойынша сальдо.
10. Комиссия осы Ереженің 3-тармағы 2) тармақшасында көрcетілген әрекетсіз салық төлеушілердің тізімін бекітеді.
Қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн салық берешегін өтеу есебіне жатқызу жүргізілмейді.
11. осы Ережеге 2 және 3-қосымшаларға сәйкес әрекетсіз салық төлеушілердің тізімін бекіткен күнінен отыз жұмыс күні ішінде сотқа Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотынан есептен шығару туралы талап-арыз жіберіледі.
12. Соттың тиісті шешімінің заңды күшіне енген күнінен отыз жұмыс күні ішінде әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотындағы есептен шығаруға жататын сома есептеуге (азайту ғ а) салы қ тар ж ә не бюджетке бас қ а да міндетті т ө лемдер сомасы, зейнета қ ы жарналары, ә леуметтік аударымдар ж ә не ө сіма қ ылар тізілімі бойынша "есептелуге" ж ү ргізіледі.
дербес шоттың "Операцияның мазмұны және жазу (енгізу) ж ү ргізу негізіндегі құжат" бағанында:
Cалық төлеушінің дербес шотынан соманы есептен шығару туралы соттың "__"________ 2009 жылғы N ___ шешімі.
13. Салық органдары салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотынан есептен шығаруды аяқтағаннан он бес жұмыс күні ішінде мына нысандар бойынша есептер жасайды:

6. И злишне уплаченная сумма налога:
1) в счет погашения пеней и штрафов по данному виду налога;
2) в счет погашения недоимки, пеней и штрафов по другим видам налогов и других обязательных платежей в бюджет.
7. И злишне уплаченная сумма другого обязательного платежа в бюджет:
1) в счет погашения пеней и штрафов по данному виду другого обязательного платежа в бюджет;
2) в счет погашения недоимки, пеней и штрафов по налогам и другим видам других обязательных платежей в бюджет.
8. И злишне уплаченная сумма пени в бюджет:
1) в счет погашения недоимки и штрафов по данному виду налога и другого обязательного платежа в бюджет;
2) в счет погашения недоимки, пеней и штрафов по другим видам налогов и других обязательных платежей в бюджет.
9. В течение пяти рабочих дней со дня проведения зачета в соответствии с пунктами 6-8 настоящих Правил, комиссия утверждает списки налогоплательщиков, у которых на лицевом счете:
1) имеется остаток излишне уплаченной суммы согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) сальдо по всем графам равно нулю согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
10. Комиссия утверждает список бездействующих налогоплательщиков указанных в подпункте 2) пункта 3 к настоящим Правилам.
Зачет превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, в счет погашения налоговой задолженности не проводится.
11. В течение тридцати рабочих дней со дня утверждения списков бездействующих налогоплательщиков согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам в суд направляются исковые заявления о списании с лицевого счета бездействующего налогоплательщика остатка излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
12. В течение тридцати рабочих дней со дня вступления в законную силу соответствующего решения суда в лицевом счете бездействующего налогоплательщика сумма, подлежащая списанию, проводится к «начислению» по «Реестру к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и пени».
В графе лицевого счета «Содержание операции и документ, на основании которого производится запись (ввод)» указывается:
«Решение № ___ суда о списании суммы с лицевого счета налогоплательщика от «___»________ 2009 г.».
13. Налоговыми органами в течение пятнадцати рабочих дней после завершения работы по списанию с лицевого счета бездействующего налогоплательщика излишне уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени, превышения суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога составляются отчеты по формам:

1) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес;
2) осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес.
14. Есептер осы Ережеге 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша аудандар, қалалар және қалаларындағы аудандар бойынша салық басқармалары осы Ереженің 13-тармағында көрcетілген мерзім ішінде облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық департаменттеріне тапсырылады.
15. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша, арнайы экономикалық аймақтар аумағындағы салық департаменттері осы Ереженің 14-тармағында көрcетілген есептерді алған күннен он бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне осы Ережеге 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысанда қорытылған есеп тапсырады.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерінің
өсімақыларының артық төленген
сомасын әрекетсіз салық төлеушінің
салықтық берешегін өтеу есебіне
есепке жатқызу үшін мерзімдерін
белгілеу, салық органдарының сотқа
жүгінуі және салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті
төлемдерінің, өсімақыларының артық
төленген сомасын, есепке жатқызылатын
қосылған құн салығы сомасының
есептелген салық сомасынан асып кету
сомасын есептен шығару ережеcіне
1-қосымша
Дербес шоттарында салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдердің, өсімақының артық төленген сомасының
пайда болған мерзімі бес жылдан жоғары әрекетсіз салық төлеушілердің 2009 жылдың 1 қаңтардағы жағдайы бойынша
Тізімі
_________________________________________________________________
(салық органының атауы)
N р/с
Салық төлеушінің СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық төлеушіні әрекетсіз деп тану күні, айы, жылы
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының 2009 жылғы 1 қаңтарға артық төленген сомасы (теңге)
Салық/ төлем БЖК
салықтың/төлемақының сомасы
Пайда болған күні
Өсімақы сомасы
Пайда болған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
X
X
X
X
X
Комиссия мүшелерінің қолдары және аты-жөндері лауазымдары қоса көрсетілсін: ____________________________________
" ___ "________________
(күні, айы, жылы)
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерінің
өсімақыларының артық төленген
сомасын әрекетсіз салық төлеушінің
салықтық берешегін өтеу есебіне
есепке жатқызу үшін мерзімдерін
белгілеу, салық органдарының сотқа
жүгінуі және салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті
төлемдерінің, өсімақыларының артық
төленген сомасын, есепке жатқызылатын
қосылған құн салығы сомасының
есептелген салық сомасынан асып кету
сомасын есептен шығару ережеcіне
2-қосымша
Бекітемін:
М.О. Салы қ органыны ң басшысы:
______________________________
" ____ "_________________
(күні, айы, жылы)
Дербес шоттарында есепке жатқызылған қосылған құн салығының
есептелген салық сомасынан асып кеткен пайда болған мерзімі
бес жылдан жоғары әрекетсіз салық төлеушілердің
2009 жылдың 1 қаңтардағы жағдайы бойынша
Тізімі
_________________________________________________________________
(салық органының атауы)
N р/с
Салық төлеушінің СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық төлеушіні әрекетсіз деп тану күні, айы, жылы
Есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кеткен сома 2009 жылғы 1 қаңтарға (теңге)
Салық сомасы
Пайда болған күні
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
X
X
X
Комиссия мүшелерінің қолдары және аты-жөндері лауазымдары қоса көрсетілсін: _________________________________________________
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерінің
өсімақыларының артық төленген
сомасын әрекетсіз салық төлеушінің
салықтық берешегін өтеу есебіне
есепке жатқызу үшін мерзімдерін
белгілеу, салық органдарының сотқа
жүгінуі және салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті
төлемдерінің, өсімақыларының артық
төленген сомасын, есепке жатқызылатын
қосылған құн салығы сомасының
есептелген салық сомасынан асып кету
сомасын есептен шығару ережеcіне
3-қосымша
Бекітемін:
М.О. Салы қ органыны ң басшысы:
______________________________
" ____ "_________________
(күні, айы, жылы)
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің,
өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылғаннан
кейін дербес шоттарында қалған сомалары бар әрекетсіз салық
төлеушілердің
Тізімі
__________________________________________________________________
(салық органының атауы)
(теңге)
N р/с
Салық төлеушінің СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық төлеушіні әрекетсіз деп тану күні, айы, жылы
Салықтың/ төлемақының, өсімақының артық төленген сомасы
Салықтың/ төлемақының БЖК-ы
Өтелген салық берешектері
Барлық өтелген салық берешегі
Салықтың/төлемақының сомасы
өсімақы сомасы
Салықтың/төлемақының, өсімақының артық төленген сомаларының қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
барлығы:
X
X
X
Комиссия мүшелерінің қолдары және аты-жөндері лауазымдары қоса көрсетілсін: ___________________________________________
Салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдерінің
өсімақыларының артық төленген
сомасын әрекетсіз салық төлеушінің
салықтық берешегін өтеу есебіне
есепке жатқызу үшін мерзімдерін
белгілеу, салық органдарының сотқа
жүгінуі және салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті
төлемдерінің, өсімақыларының артық
төленген сомасын, есепке жатқызылатын
қосылған құн салығы сомасының
есептелген салық сомасынан асып кету
сомасын есептен шығару ережеcіне
4-қосымша
Бекітемін:
М.О. Салы қ органыны ң басшысы:
______________________________
" ____ "_________________
(күні, айы, жылы)
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің,
өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылғаннан
кейін дербес шоттарының барлық бағандарында нөльдік сальдосы
бар әрекетсіз салық төлеушілердің
Тізімі
_________________________________________________________________
(салық органының атауы)
(теңге)
N р/с
Салық төлеушінің СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық төлеушіні әрекетсіз деп тану күні, айы, жылы
Салықтың/төлемақының, өсімақының артық төленген сомасы
Салықтың/төлемақының БЖК-ы
Өтелген салық берешектері
өтелген салық берешегінің барлығы
салықтың/төлемақының сомасы
өсімақы сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
X
X
X
Комиссия мүшелерінің қолдары және аты-жөндері лауазымдары қоса көрсетілсін: ___________________________________________
Салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдерінің
өсімақыларының артық төленген
сомасын әрекетсіз салық төлеушінің
салықтық берешегін өтеу есебіне
есепке жатқызу үшін мерзімдерін
белгілеу, салық органдарының сотқа
жүгінуі және салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті
төлемдерінің, өсімақыларының артық
төленген сомасын, есепке жатқызылатын
қосылған құн салығы сомасының
есептелген салық сомасынан асып кету
сомасын есептен шығару ережеcіне
есептен шығару ережелеріне
5-қосымша
Бекітемін:
Салы қ органыны ң басшысы
_____________________________
М.О.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің,
өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылған
қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуiн
әрекетсіз салық төлеушінің дербес шотынан есептен шығару
Есебі
__________________________________________________________________
(салық органының толық атауы)
N р/с
Салық төлеушінің СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімақының сомаларының қалдығы
Салықтың, басқа да міндетті төлемдердің, БЖК-ы
Есепке жатқызылған қосылған құн салығының есептелген салық сомасынан асып кетуi
Дербес шоттағы есептен шығарылған сома
Соттың шешімінің N, күні
Дербес шоттағы жазбаның, күні, айы, жылы
Жауапты лауазымды тұлғаның, аты-жөні
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
X
Х
X
X
X
Орын. ____________________
(аты-жөні, лауазымы, телефон N)
Салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдердің,
өсімақының артық төленген салық
сомасын, есепке жатқызылған
қосылған құн салығының есептелген
салық сомасынан асып кетуiн әрекетсіз
салық төлеушінің дербес шотынан
есептен шығару ережелеріне
6-қосымша
Бекітемін:
Салы қ органыны ң басшысы
______________________
М.О.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің,
өсімақының артық төленген салық сомасын, есепке жатқызылғаннан
кейін дербес шоттарының барлық бағандарында нөльдік сальдосы
бар әрекетсіз салық төлеушілерді есептен шығару
Есебі
_________________________________________________________________
(салық органының толық атауы)
N р/с
Салық төлеушінің СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салықтың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің БЖК-ы
Дербес шоттағы есептен шығарылған сомалар
Соттың шешімінің N, күні
Дербес шоттағы жазбаның, күні, айы, жылы
Жауапты лауазымды тұлғаның, аты-жөні
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
X
Х
X
X
X
Орын. _____________________
(аты-жөні, лауазымы, телефон N)

1) согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
14. Отчеты по форме согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам представляются налоговыми управлениями по районам, городам и районам в городах в налоговые департаменты по областям, городам Астана и Алматы в течение срока, указанного в пункте 13 настоящих Правил.
15. Налоговыми департаментами по областям, городам Астана и Алматы, на территории специальных экономических зон в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения отчетов, указанных в пункте 14 настоящих Правил, представляется обобщенные отчеты по форме согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам установления сроков для зачета
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пеней в
счет погашения налоговой задолженности
бездействующего налогоплательщика,
обращения налоговых органов в суд и
списания сумм излишне уплаченной суммы
налога и другого обязательного платежа в
бюджет, пени, превышения суммы налога на
добавленную стоимость, относимого в
зачет, над суммой начисленного налога
Список
бездействующих налогоплательщиков, имеющих свыше пяти
лет с момента образования по состоянию на 1 января 2009 года
на лицевых счетах излишне уплаченные суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пени
_______________________________________________________________
(наименование налогового органа)
п/п
РНН
нало-
гопла-
тель-
щика
Наимено-
вание
налого-
пла-
тель-
щика
Дата, месяц,
год признания
налогопла-
тельщика
бездей-
ствующим
Излишне уплаченная сумма налога и
другого обязательного платежа в
бюджет, пени на 1 января 2009 года
(тенге)
КБК
на-
лога/
пла-
тежа
Сумма
нало-
га/
пла-
тежа
Дата
обра-
зова-
ния
Сумма
пени
Дата
образо-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
X
X
X
X
X
Подписи членов комиссии с указанием должности и Ф.И.О.:
____________________________________
« ___ »________________
(число, месяц, год)
Приложение 2
к Правилам установления сроков для зачета
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пеней в
счет погашения налоговой задолженности
бездействующего налогоплательщика,
обращения налоговых органов в суд в
порядке, установленном законодательством
Республики Казахстан, списания сумм
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пени,
превышения суммы налога на добавленную
стоимость, относимого в зачет, над
суммой начисленного налога
Утверждаю:
М.П. Руководитель налогового органа:
______________________________
« ___ »________________
(число, месяц, год)
Список
бездействующих налогоплательщиков, имеющих свыше
пяти лет с момента образования по состоянию на 1 января
2009 года на лицевых счетах превышение суммы налога на
добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой
начисленного налога
_______________________________________________________________
(наименование налогового органа)
п/п
РНН нало-
гопла-
тельщика
Наимено-
вание
налого-
платель-
щика
Дата, месяц,
год призна-
ния налого-
плательщика
бездей-
ствующим
Превышение суммы налога на
добавленную стоимость,
относимого в зачет, над
суммой начисленного налога
на 1 января 2009 года (тенге)
Сумма налога
Дата
образования
1
2
3
4
5
6
Итого:
X
X
X
Подписи членов комиссии с указанием должности и Ф.И.О.:
____________________________________
Приложение 3
к Правилам установления сроков для зачета
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пеней в
счет погашения налоговой задолженности
бездействующего налогоплательщика,
обращения налоговых органов в суд и
списания сумм излишне уплаченной суммы
налога и другого обязательного платежа в
бюджет, пени, превышения суммы налога на
добавленную стоимость, относимого в
зачет, над суммой начисленного налога
Утверждаю:
М.П. Руководитель налогового органа:
______________________________
«___»________________
(число, месяц, год)
Список
бездействующих налогоплательщиков, имеющих на лицевом
счете остаток суммы после проведения зачета излишне
уплаченной суммы налога и другого обязательного
платежа в бюджет, пени
__________________________________________________________
(наименование налогового органа)
(тенге)
п/п
РНН
налого-
пла-
тель-
щика
Наиме-
нование
налого-
пла-
тель-
щика
Дата,
месяц,
год
приз-
нания
нало-
гопла-
тель-
щика
без-
дей-
ству-
ющим
Излишне
уплачен-
ная
сумма
налога/
платежа,
пени
КБК
нало-
га/
пла-
тежа
Погашено налоговой
задолженности
всего
пога-
шено
нало-
говой
за-
дол-
жен-
ности
сумма
нало-
га/
пла-
тежа
с
у
м
м
а
п
е
н
и
остаток
излишне
уплачен-
ной суммы
налога/
платежа,
пени
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
X
X
X
Подписи членов комиссии с указанием должности и Ф.И.О.:
____________________________________
Приложение 4
к Правилам установления сроков для зачета
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пеней в
счет погашения налоговой задолженности
бездействующего налогоплательщика,
обращения налоговых органов в суд и
списания сумм излишне уплаченной суммы
налога и другого обязательного платежа в
бюджет, пени, превышения суммы налога на
добавленную стоимость, относимого в
зачет, над суммой начисленного налога
Утверждаю:
М.П. Руководитель налогового органа:
______________________________
« ___ »________________
(число, месяц, год)
Список
бездействующих налогоплательщиков, имеющих сальдо нуль по
всем графам лицевого счета после проведения зачета излишне
уплаченной суммы налога и другого обязательного платежа
в бюджет, пени
__________________________________________________________
(наименование налогового органа)
(тенге)
п/п
РНН
нало-
гопла-
тель-
щика
Наиме-
нова-
ние
нало-
гопла-
тель-
щика
Дата,
месяц,
год
приз-
нания
налого-
пла-
тель-
щика
бездей-
ствую-
щим
Излишне
уплаче-
нная
сумма
налога/
плате-
жа,
пени
КБК
нало-
га/
пла-
тежа
Погашено налоговой
задолженности
всего
погаше-
но на-
логовой
задол-
женнос-
ти
сумма
налога
/пла-
тежа
сум-
ма
пени
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
X
X
X
Подписи членов комиссии с указанием должности и Ф.И.О.: ____________________________________
Приложение 5
к Правилам установления сроков для зачета
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пеней в
счет погашения налоговой задолженности
бездействующего налогоплательщика,
обращения налоговых органов в суд и
списания сумм излишне уплаченной суммы
налога и другого обязательного платежа в
бюджет, пени, превышения суммы налога на
добавленную стоимость, относимого в
зачет, над суммой начисленного налога
Утверждаю:
Руководитель налогового органа
_____________________________
М.П.
Отчет
о списании с лицевого счета налогоплательщика суммы
налога и другого обязательного платежа в бюджет, пени,
превышение суммы налога на добавленную стоимость,
относимого в зачет, над суммой начисленного налога
__________________________________________________________
(полное наименование налогового органа)
п/п
РНН
нало-
гопла-
тель-
щика
Наиме-
нование
налого-
плате-
льщика
Оста-
ток
суммы
налога
и дру-
гого
обяза-
тель-
ного
пла-
тежа в
бюд-
жет,
пени
КБК
нало-
га,
дру-
гого
обя-
за-
тель-
ного
пла-
тежа
Превыше-
ние суммы
налога на
добавлен-
ную стои-
мость,
относи-
мого в
зачет,
над сум-
мой
начис-
ленного
налога
Списанная в лицевом
счете сумма
реше-
ния
суда,
дата
Дата,
месяц,
год
запи-
си в
л.
счете
Ф.И.О.
ответ-
ствен-
ного
долж-
ност-
ного
лица
С
у
м
м
а
е
н
г
е)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
X
Х
X
X
X
Исп. _______________ (Ф.И.О. должность, № телефона)
Приложение 6
к Правилам установления сроков для зачета
излишне уплаченной суммы налога и другого
обязательного платежа в бюджет, пеней в
счет погашения налоговой задолженности
бездействующего налогоплательщика,
обращения налоговых органов в суд и
списания сумм излишне уплаченной суммы
налога и другого обязательного платежа в
бюджет, пени, превышения суммы налога на
добавленную стоимость, относимого в
зачет, над суммой начисленного налога
Утверждаю:
Руководитель налогового органа
_____________________________
М.П.
Отчет
о списании с лицевых счетов бездействующих налогоплательщиков,
имеющих сальдо нуль по всем графам лицевого счета после
проведения зачета излишне уплаченной суммы налога
и другого обязательного платежа в бюджет, пени
__________________________________________________________
(полное наименование налогового органа)
п/п
РНН
нало-
гопла-
тель-
щика
Наи-
мено-
вание
нало-
гопла-
тель-
щика
КБК
налога,
друго-
го обя-
затель-
ного
платежа
Списанная в лицевом счете сумма
№ реше-
ния
суда,
дата
Дата,
месяц,
год
записи в
лицевом
счете
Ф.И.О.
ответ-
ствен-
ного
должно-
стного
лица
Сумма
(тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
X
Х
X
X
X
Исп. _______________
(Ф.И.О. должность, № телефона)