2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № С-11/4 шешімі. Ақмола облысы Еңбекшілдер ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 31 желтоқсанда № 1-10-78 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010 жылғы 10 ақпандағы № С21/5 шешімімен
Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2010.02.10 № С21/5 шешімімен
2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасының және 2008 жылғы 10 қазандағы № а-10/189 Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің қаулысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.2009 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі  көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер  - 1487567,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 297563 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4794 мың теңге;
негізі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7800 мың тенге;
трансферттердің түсімдері – 1156358 мың теңге;
2) шығындар – 1504249,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік  несиелер 0 мың теңге;
4) қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо - 15570 мың тенге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -32252,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 32252 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2009.03.02 № С-13/2, 2009.04.06 № С-14/2, 2009.04.27 № С-15/5, 2009.07.22 № С-17/3; 2009.10.26 № С-18/2; 2009.12.07 № С-19/3 шешімдерімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
төлем көздерінен алынбайтын кірістердің  жеке табыс салығынан;
қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алым;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
коммуналдық меншiктегі мүлiктi жалдаудан түсетін кiрiстер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетудi) өткiзуiнен;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімақылар, ықпалшаралар, өндіртіп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

О районном бюджете на 2009 год
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2008 года № C-11/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Енбекшильдерского района Акмолинской области 31 декабря 2008 года № 1-10-78. Утратило силу - решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 10 февраля 2010 года № С21/5
Утратило силу - решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 10 февраля 2010 года № С21/5
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 ЗаконаРеспублики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и постановления акимата Енбекшильдерского района от 10 октября 2008 года № а-10/189 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1)доходы – 1487529,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 297563 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4794 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1156358  тысяч тенге;
2)затраты – 1504249,3 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами - 15570 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -32252,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  32252,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 03.02.2009 № С-13/2, 06.04.2009 № С-14/2, 27.04.2009 № С-15/5, 20.07.2009 № С-17/3; 26.10.2009 № С-18/2; 07.12.2009 № С-19/3
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1)налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за пользование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от аренды имущества находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями финансируемых из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
3.2009 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында республикалық бюджеттен жергілікті бюджеттерге мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
4302 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және ай сайынғы 18 жасқа дейінгі балаларға ең төменгі күнкөріс деңгейінің өсуіне қарай мемлекеттік жәрдем ақы төлеуге;
2049 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін;
26452 мың теңге - Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 8194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында лингафондық және мултимедиялық бөлмелер жабдықтауға – 5541 мың теңге;
мемлекеттік білім беру жүйесіне жаңа оқыту технологияларын енгізуге - 12717 мың теңге.
2) дамытуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
49672 мың теңге – мемлекеттік тұрғын үй құрылысына коммуналдық тұрғын-үй қорынан Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға  арналған тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес;
36744 мың теңге - Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға  арналған тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және жайластыруға;
261380 мың теңге – су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға.
4.2009 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында облыстық бюджеттен мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) ағымдағы мақсатты трансферттер:
1031 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек    көрсетуге;
2) дамытуға арналған мақсатты трансферттер:
14000 мың теңге – заңды тұлғалардың жарғылық қорын көбейтуге.
5.2009 жылға арналған аудандық бюджет шығысының құрамында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде тұрып, қызмет істейтін, аудандық бюджеттен каржыландырылушы білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мекемелері мамандарының айлық еңбек ақыларына және тарифтік көрсеткіштеріне 25 пайыз қосымша төлем ақы қарастырылған.
6.Ауданның жергілікті атқарушы органының 2009 жылға арналған резерві 1653 мың теңге сомасында бекітілсін.
7.2009 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттің даму бағдарламасының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8.2009 жылғы аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджет бағдарламаларының тізбесі 3 қосымша сәйкес бекітілсін.
9.Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2009 жылғы аудан бюджетінде қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты бағдарламалары бойынша шығындар ескерілсін.
10.Осы шешім  Еңбекшілдер ауданының Әділет басқармасында    мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сесиясының төрайымы:               З.Құсайынова
Аудандық мәслихатың
хатшысы:                            М. Исажанов
КЕЛІСІЛДІ
Аудан әкімі                         Т. Хамитов
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы:        Б. Бейсенова
Аудандық мәслихатының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
"2009 жылға арналған аудандық
бюджет туралы" № С-11/4 шешіміне
1 қосымша

3) поступления от продажи основного капитала.
3. Учесть, что в составе районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) целевые текущие трансферты, в том числе:
4302 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет с ростом размера прожиточного минимума;
2049 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
26452 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8194 тысячи тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 5541 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 12717 тысячи тенге.
2) целевые трансферты на развитие, в том числе:
49672 тысячи тенге – на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы;
36744 тысячи тенге – на развитие и обустройство инженерно–коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы;
261380 тысяч тенге – на реконструкцию водопроводных сетей.
4. Учесть, что в составе районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) целевые текущие трансферты:
1031 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
2) целевые трансферты на развитие:
14000 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала юридических лиц.
5. В составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры, финансируемых из районного бюджета.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 1653 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
9. Учесть в районном бюджете на 2009 год затраты по программам аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Енбекшильдерского района и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
районного маслихата                З. Кусаинова
Секретарь районного
маслихата:                          М. Исажанов
СОГЛАСОВАНО
Аким района                          Т. Хамитов
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования          Б. Бейсенова
Приложение 1
к решению районного маслихата
"О районном бюджете на 2009 год"
от 22  декабря  2008 года № С - 11/4

104
174
0
174
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
76
16
0
16
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркеуі үшін алым
1417
1067
0
1067
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
0
60
0
60
8
1
Мемлекеттік баж салығы
1329
1472
0
1472
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
864
614
0
614
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
346
646
0
646
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
27
27
0
27
7
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
11
0
0
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы
54
164
164
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
13
11
11
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
3
3
0
3
12
, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені Қаруды және оның оқтары сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауғаүшін мемлекеттік баж
11
7
7
2
Салықтық емес түсiмдер

104
174
0
174
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
76
16
0
16
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1417
1067
0
1067
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
0
60
0
60
8
1
Государственная пошлина
1329
1472
0
1472
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа,  заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
864
614
0
614
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и в связи с изменением свидетельств, дополнением записей и восстановлением  актов гражданского состояния
346
646
0
646
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
27
27
0
27
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
11
0
0
8
Государственная  пошлина за регистрацию место жительства
54
164
164
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
13
11
11
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией  не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
3
3
0
3
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
11
7
7
2
Неналоговые поступления