Хромтау ауданының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын ұстау Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 87 шешімі. Ақтөбе облысының Хромтау аудандық әділет басқармасында 2009 жылдың 13 қаңтардағы N 3-12-77 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 26 қазандағы № 151 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 26 қазандағы N 135 шешімімен.
«Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 3, 10 баптарын, «Әкімшілік құқық бұзышылық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексінің 310 бабын орындау мақсатында, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 8 тармақшасын басшылыққа ала отырып, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Хромтау ауданының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын ұстау Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау «Қазақстан Республикасының ауылшаруашылығы Министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Хромтау аудандық аумақтық инспекциясы» ММ-нің бастығы Қ.С.Ермановқа жүктелсін.
3. Шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
кезекті он екінші сессиясының
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
N 87 шешімімен бекітілген
Хромтаәу ауданы елді мекендердінде ауыл шаруашылығы жануарларын ұстау ЕРЕЖЕЛЕРІ 1. Жалпы жағдайлар
1. Осы Ереже Хромтау ауданы аумағындағы ауыл шаруашылық үй жануарларын ұстауды белгілеу, індеттердің алдын алу мен олардың таралуын болдырмау мақсатында әзірленген.
2. Ережелер ауыл шаруашылығы жануарларын ұстайтын барлық жеке және заңды тұлғаларға тарайды.
3. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының «Ветеринария туралы» Заңына, «Әкімшілік қүқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 3-бабына сәйкес әзірленген.
4. Осы Ережелердің сақталуына бақылауды жүзеге асыруды «Қазақстан Республикасының Ауылшаруашылығы Министрлігінің Ағроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Хромтау аудандык аумақтық инспекциясы» ММ-сі жүргізеді.
2. Ауыл шаруашылық үй жануарларын ұстау
5. Ауыл шаруашылығы жануарларын ұстау, көбейту, жаю, айдау санитарлық аймақтың талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Ауыл шаруашылық жануарларын, құстарды үстау қолданыстағы санитарлық нормаларға сәйкес арнайы жабдықталған болмелерде және қоршаған ортаның экологиялық қауіпсіздігін есепке ала ұсталады.

Об утверждении Правил содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Хромтауского района
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 24 декабря 2008 года N 87. Зарегистрировано управлением юстиции Хромтауского района Актюбинской области 13 января 2009 года за N 3-12-77. Утратило силу - Решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 26 октября 2009 года № 151
Сноска. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 26 октября 2009 года № 151
В целях реализации статьей 3, 10 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии» от 10 июля 2002 года, статьи 310 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» от 30 января 2001 года, руководствуясь подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Хромтауского района.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на начальника ГУ «Хромтауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства Республики Казахстан» Ерманова К.С.
3.Решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Е.Юшкевич Д.Мулдашев
Утверждены
решением очередной двенадцатой сессии
районного маслихата
№ 87 от 24 декабря 2008 года.
ПРАВИЛА содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Хромтауского района
1.Настоящие Правила разработаны с целью регаментации содержания на территории Хромтауского района сельскохозяйственных домашних животных, предупреждения и нераспространения эпизоотии.
2.Правила распространяются на всех без исключения физических и юридических лиц, содержащих сельскохозяйственных животных.
3. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» и Законом Республики Казахстан «О ветеринарии», статьи 3 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
4.Контроль за соблюдением настоящих Правил осуществляется ГУ «Хромтауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства Сельского хозяйства Республики Казахстан».
2.Содержание сельскохозяйственных домашних животных.
5. Содержание, разведение, выпас, перегон сельскохозяйственных животных осуществляется в соответствии с требованиями санитарных зон.
6.Сельскохозяйственные животные, птицы содержатся в специальных помещениях, оборудованных в соответствии с действующими ветеринарно-санитарными нормами с учетом экологической безопасности окружающей среды.

7. Жануар ұсталатын тұрақ жай іргелес аумақтармен ветеринарлық санитарлық зоогигиеналық талаптарына сәйкес ұсталуы қажет.
8. Жәндіктерге, сондай-ак кеміргіштерге (тышқандар, егеуқұйрықтар) қарсы күрес мақсатында жануарлар түратын орындарды үнемі инсектицидтер мен дератизаторлық препараттармен өңдеу қажет.
9. Үй жануарларын мектеп жасына дейінгі балалар мекемелерінде, мектептерде және баска да ұйымдар мен мекемелердегі зоологиялық бұрыштарда үстауға тек кана ветеринария, санитарлық эпидемиологиялық қадағалау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдардың келісімімен жол беріледі.
10. Қаланың тұрғын үй қорының пәтерлерінде ауылшаруашылығы жануарлары және құстарды ( ірі қаралар, қойлар, ешкілер, жылқылар, түйелер, шошқалар, маралдар мен бұғылар, тауықтар, үйректер, қаздар, күркетауықтар, бал аралар, мамық жүнді аңдар) ұстауға жол берілмейді.
11. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылшаруашылығы жануарларын сату жануарлар сатылатын мамандандырылған базарларда жүзеге асырылады.
12. Аудан аумағына шет мемлекеттерден жануарларды алып келу, алып кету Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпті сақтай отырып, уәкілетті мемлекеттік органның рұқсаты болғанда жүзеге асырылады.
13. Жануарларды тасымалдау (орын ауыстыру) уәкілетті мемлекеттік органның берген арнаулы үлгідегі ветеринарлық төлқұжаты мен жүргізілген алдын ала емдеу мен денсаулығы туралы белгісі бар ветеринарлық кәулігі болған жағдайда жол беріледі.
3. Жануарлар мен құстар иелерінің міндеттері
14. Жануарлар. мен құстар иелерінің міндеті:
1) жануарларды биологиялық ерекшеліктеріне сәйкес ұстау, оларға мейірімділікпен қарау, жануарлар мен құстарды қараусыз қалдырмауға, олардың қаңбастығын болдырмауға, ауыра қалған жағдайда уақытында
ветеринарлық көмекке жүгінуге;
2) жануарларды осы Ереже талаптарына сай қалыпта үстауды қамтамасыз етуге;
3) оларды ұстаудың зоотехникалық және ветеринариялық-санитарлық талаптарын сақтауға, қоршаған ортаны ластамауға;
4) айналадағы орта қауіпсіздігін және тыныштық пен санитарлық ережелерді сақтауды қамтамасыз ету шараларын қабылдауға;
5) қоғамдық жалпылай пайдалану орындарының ластануын болдырмауға;
6) жануарлар өлекселерін қоқыстар орындарынан тыс жерлерге тастамауға, ветеринария саласындағы уәкілетті органның қызметкерлеріне ескерте және оларды қатыстыра отырып, жануарлар өлекселерін жойып отыруды қамтамасыз етуге;
7) жануарлардың нәжістерін жүйелі түрде жинастырып, күл-қоқысқа төгуге немесе жоюға;
8) паразитті насекомдар мен кемірушілердің пайда болуын болдырмау шараларын қабылдауға;

7. Помещения, в которых содержатся животные, с прилегающей территорией, необходимо содержать в соответствии с ветеринарно-санитарными и зоогигиеническими требованиями.
8. В целях борьбы с насекомыми, а также с грызунами (мыши, крысы) места содержания животных необходимо регулярно обрабатывать инсектицидными и дератизационными материалами.
9.Содержание животных в зоо-уголках детских дошкольных учреждений, школ и других организациях и учреждениях допускается только по согласованию с уполномоченным государственным органом в области ветеринарии и органами санитарно-эпидемиологического надзора.
10.Не допускается содержание сельскохозяйственных животных и птиц (крупный рогатый скот, овцы, козы, лошади, верблюды, свиньи, маралы и олени, куры, утки, гуси, индейки, медоносные пчелы, пушные звери) в квартирах жилого фонда.
11.Торговля сельскохозяйственными животными осуществляется на специализированных рынках по продаже животных в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12.Ввоз на территорию района животных с территорий иностранных государств и вывоз производятся при наличии разрешения уполномоченных государственных органов с соблюдением порядка, установленного законодательством Республики Казахстан.
13. Перемещение (перевозка) сельскохозяйственных животных допускается рпи наличии ветеринарного свидетельства с отметками о состоянии их здоровья, проведенной профилактической обработки и ветеринарного паспорта установленной формы, выданных уполномоченным органом.
3.Обязанности владельцев животных и птиц.
14.Владельцы животных и птиц должны:
1) содержать животных в соответствии с их биологическими особенностями, гуманно обращаться, не оставлять животных и птиц без присмотра, не допускать их бродяжничества, в случае заболевания вовремя прибегать к ветеринарной помощи;
2) обеспечивать надлежаще содержание животных в соответствии с требованиями настоящих Правил;
3) соблюдать зоотехнические и ветеринарно-санитарные требования их содержания, не допускать загрязнения окружающей среды;
4) принимать необходимые меры к обеспечению безопасности окружающих, соблюдению тишины, санитарных правил;
5) не допускать загрязнения мест общего пользования;
6) не выбрасывать трупы животных вне мест сбора отходов, обеспечить утилизацию трупов павших сельскохозяйственных животных в специально установленных местах (скотомогильниках) с уведомлением и участием сотрудников в сфере ветеринарии ;
7) систематически убирать фекалии животных, вывозить их на свалку или утилизировать;
8) принимать меры к предотвращению появления паразитирующих насекомых и грызунов;

9) белгіленген мерзімдерде малдардың жұқпалы ауруларын жою жөніндегі ветеринарлык шаралар өткізуге, карантиндік режимді сақтауға.
4.Қорытынды ережелер.
15. Осы ереженің талаптары бұзылған жағдайда кінәлі тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына және «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 310-бабы 9-тармақшасына сәйкес жауапкершілікке тартылады.

9) проводить в установленные сроки ветеринарные мероприятия по ликвидации заразных болезней животных, соблюдать карантинный режим.
4.Заключительные положения.
15.При нарушении требований настоящих Правил в части вопросов борьбы с эпизоотиями виновные лица несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и подпункта 9 статьи 310 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях»