2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының IV сессиясының 2008 жылғы 15 ақпандағы N 71 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2008 жылғы 20 ақпанда N 1841 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 2 тармақшасына және 5 тармағына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің 462 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 09 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19-бабына және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 қаулысына және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 65 қаулысына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуналдық шаруашылық, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясы (М.А. Перзадаев) мен облыс әкімінің орынбасарына (М.Х. Мұсатаев) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ж. Таласпеков
Облыстық мәслихаттың хатшысы               Б. Жұмабеков
КЕЛІСІЛДІ:
("Қоршаған ортаны қорғауда эмиссия үшін 2008 жылға арналған төлем мөлшері жөнінде" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 15 ақпандағы ІV сессиясының N 71 шешіміне)
Экономика және бюджеттік жоспарлау
Департаментінің директоры                  Р. Оразғұлов
15 ақпан 2008 жыл
Қарағанды облысы бойынша
Салық комитетінің төрағасы                 Ш. Байбеков
15 ақпан 2008 жыл
Қоршаған ортаны қорғау
Басқармасының бастығы                      Б. Смагулов
15 ақпан 2008 жыл
Табиғат ресурстары және
табиғатты пайдалануды реттеу
басқармасының бастығы                     А. Яковлев
15 ақпан 2008 жыл
Қарағанды облыстық мәслихатының
2008 жылғы 15 ақпандағы
IV сессиясының N 71 шешіміне
қосымша
2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары:
Р/с N
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Қалдықтардың қауіптілік деңгейі
Төлемақы ставкалары (теңге)
1
2
3
4
5
1.
Ластаушы заттардың тұрақты көздерден шығарындылары 1
шартты тонна

О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
Решение IV сессии Карагандинского областного маслихата от 15 февраля 2008 года N 71. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 февраля 2008 года N 1841
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 и пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года, "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 462 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", статьей 19 "Экологического кодекса Республики Казахстан" от 9 января 2007 года, Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года N 65 "О внесении дополнения в Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2008 год ставки платы за эмиссии в окружающую среду согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, строительству, транспорту, коммунальному хозяйству, аграрным вопросам и экологии (Перзадаев М.А.) и на заместителя акима области (Мусатаев М.Х.).
3. Данное решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Ж. Таласпеков
Секретарь областного маслихата             Б. Жумабеков
СОГЛАСОВАНО:
(к решению IV сессии областного маслихата от 15 февраля 2008 года N 71 "О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год")
Директор Департамента экономики
и бюджетного планирования                  Р. Уразгулов
15 февраля 2008 года
Председатель налогового комитета
по Карагандинской области                  Ш. Байбеков
15 февраля 2008 года
Начальник Управления охраны
окружающей среды                           Б. Смагулов
15 февраля 2008 года
Начальник Управления природных
ресурсов и регулирования
природопользования                         А. Яковлев
15 февраля 2008 года
Приложение
к решению IV сессии
Карагандинского областного маслихата
от 15 февраля 2008 года N 71
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год:
N п/п
Показатели
Единица измерения
Уровень опасности отходов
Ставки платы (тенге)
1.
Выбросы загрязняющих веществ от стационарных источников 1
условная тонна

1 0,75 коэффициенті;
4 0,75 коэффициенті;
2) халыққа коммуналдық қызмет көрсететін табиғи монополиялар субъектілері болып табылатын кәсіпорындар үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
1 0,3 коэффициенті;
2 0,43 коэффициенті;
4 0,25 коэффициенті;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффициенті;
4) кәсіпорындар төлемақы ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн.
5) қоршаған ортаға белгіленген нормативтерден эмиссия артқан жағдайда белгіленген коэффициентер есебінсіз он есе төлем төленеді (соның ішінде залалы бойынша).

1 Коэффициент 0,75;
4 Коэффициент 0,75;
2) для предприятий, являющихся субъектами естественных монополий, оказывающих коммунальные услуги населению, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) Для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновременно к подпунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты подпункта 2) примечания.
5) в случае превышения эмиссии в окружающую среду над установленными нормативами, плата взимается в десятикратном размере без учета установленных коэффициентов (в том числе по ущербу).